PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma ścian fund - folia



szila
02-10-2004, 23:42
Do izolacji zakupiliśmy folię Dorken 50 cm szeroką.Budujemy z Maxa.
Niestety nie bardzo wiem jak ją nakładać, czy na zwykłą zaprawę?

Czy wystarczy jedna warstwa?
Jak potem wywinąć od wew?
Czy pod chudziak czy do góry i na chudziak?
Mamy odmienne zdania z ekipą i dlatego proszę i radę.
Dzięki.
Ekipa domaga się papy.

03-10-2004, 07:28
izolacja pozioma to nie tylko zabezpieczenie "gotowego" domu" ale i materiał po którym sie jeździ w przejsciach na drzwi np. taczkami ... stawia na niej stemple .... czasem spawa w jej poblizu czy tnie tarcza diamentowa
istnieja rózne mozliwosci jej mechanicznego uszkodzenia
folia - nawet zabezpieczona cienka warstwa zaprawy nie spełnia takich parametrów wytrzymałosciowych jak 2x papa
natomiast nieuszkodzona folia jest lepszym izolatorem p.wilgociowym

o ile kupiłas folie - to chyba masz ją w projekcie ... :-?
więc - jak kłasc folie to równiez powinno być opisane i narysowane
o ile nie ma to zapytaj o to projektanta
powinnaś to zrobic zgodnie z projektem a nie sugestiami forumowiczów ... tak myślę :-?

Wakmen
03-10-2004, 09:32
Jeżeli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o miejsce pomiędzy ścianą fundamentową a ścianami parteru? Ja zrobiłem tak:
Wielkie arkusze folii położyłem pod ten Twój chudziak (ja go nazywam podkładem betonowym gdyż jest zrobiony z betonu B15 - możesz to zobaczyć na mojej stronie w dziale Orzeszek / Album). Następnie pod wsystkie ściany położyłem jedną warstwę papy podkładowej termozgrzewalnej na gorąco a na to jeszcze tą folię, którą opisujesz.

Renia
03-10-2004, 16:51
Folia DORKEN do poziomej izolacji fundamentów powinna być kładziona :
1. ściana fundamentowa
2. zaprawa taka jak między pustaki max
3. folia pojedynczą warstwą
4. zaprawa jeszcze raz
5. pustak max
Wyczytałam to z ulotki, która była przy tej folii i dostałam wytyczne z hurtowni. Moja ekipa też domagała sie papy i ją dostała, w ostatniej chwili.
Folie dałam oprócz papy na wewnetrzne ściany fundamentowe (działowe). Będzie bardziej bezpiecznie.



Brzoza ma całkowicie rację, przemyśl to sobie

inż. Mamoń
03-10-2004, 18:57
Ja dałem folię DORKENO-PODOBNĄ (Dorkena nigdzie nie znalazłem - był tylko na zamówienie). Dorken 0,4mm ma rzeczywiście być kładziony 1-warstwowo i wciśnięty w zwykłą zaprawę. Na wszelki wypadek dałem dwie warstwy bezpośrednio jedna na drugiej. Na to też trochę zaprawy i dalej ściany parteru. Ekipa chyba nigdy wcześniej nie widziała takiej folii, bo zanim ją przywiozłem twierdzili, że zaprawa będzie się ślizgać. Później nic nie mówili bo kładło się bezproblemowo. Aha - od wnętrza domu dałem 20 cm zapas do połączenia z folią na podłodze.