PDA

Zobacz pełną wersję : czy pustak leżący pod przykryciem 10 lat jest do niczego



fidox
03-10-2004, 12:18
jeden z architektów powiedział mi:
pustak ceramiczny może czekać jedynie 2 lata w przeciwnym razie zawilgnie , skruszeje albo coś innego

co spowoduje że nie da się z niego budować

na to drugi znajomy powiedział że to bzdura bo co byłoby np z cegłą zewnętrzną w 3-warstwowym murze która zawsze niedocieplona jest od zewnątrz?

jestem skołowany
czy wywaluć 4.5 tyś maxa czy można coś z niego wybudować (pustaka chce mi dać teść)

aru
03-10-2004, 16:01
weż kilka sztuk i zrób badania na ściskanie (lab wytwórni betonów lub jakiejś uczelni)

fidox
03-10-2004, 18:56
a gdzie takie badanie koło krakowa/tarnowa zrobie
i za ile?

fidox
04-10-2004, 21:37
no to sie dowiedziałem

aru
05-10-2004, 06:07
mimo, że mieszkam kilkaset km od krakowa/tarnowa (dziwna miejscowość :o ) to przyjadę i rozpocznę poszukiwania. O ich wynikach poinfornuję najpóźniej w kwietniu 2005r. Cierpliwości!
Pzdr

fidox
05-10-2004, 07:02
W brzesku
wodzu

agniesia
05-10-2004, 16:55
Moj zapobiegliwy tesc tez kupil zapas pustakow na blizniaka. Blizniaka nie bedzie, ale na pewno uzyjemy tych pustakow ceramicznych. Sa cale, nie pekaja, maja kolor, byly przechowywane pod przykryciem, sa dobre.

grzegorz2
05-10-2004, 17:31
Po mojemu - nic im nie jest. Ale na wszelki wypadek weź dwa pustaki do bagażnika i jedź na Politechnikę Krakowską- pytaj o laboratorium (jest koło Wydziału Chemii) - tam spróbuj poprosić jakiegoś technicznego, coby ci toto zgniótł. Albo złap jakiegoś lepszego murarza - też ci powie, co to warte.
pozdrawiam
Grzegorz
PS. na domek jednorodzinny to jeżeli nie rozpada się w rękach - to można murować. Z tego co pamiętam, to ściany domku jednorodzinnego (z uwagi na wytrzymałość) można zbudować z jednej cegły na 12 cm grubości

fidox
05-10-2004, 21:08
ładwo mówić - ale jak sie dom zawali albo popękają ściany to ja będę miał problem

moim celem jest być pewny - albo są jak nowe albo max mnie nie interesuje

plissssssssss
pomóżcie

thalex
05-10-2004, 21:23
Byloby źle gdyby na pustaki dostawała się woda podczas zimy i mróz by je "porozsadzał" jeżeli na pustaki się nie lało to możesz budować.

Ale weź np trzy pustaki i pokaż je trzem murarzom spodziewam się że podzielą moje zdanie chociaż ja murarzem nie jestem.

fidox
06-10-2004, 08:00
murarze nie są dla mnie wiarygodnym źródłem
oni nie mają nic do stracenia

już pomysł z politechniką mi się podoba bardziej