PDA

Zobacz pełną wersję : kostka brukowa a sól (od?nie?anie)



krakauer
04-10-2004, 14:20
Do zimy jeszcze trochę, ale trzeba dmuchać na zimne...
Czym oprócz piachu posypywać w zimie kostkę brukową - czy sól zniszcy kostkę i jej kolor?

majo
04-10-2004, 15:50
nie

Majka
04-10-2004, 16:24
Kostki granitowej nie zniszczy, to napewno. Ale spłynie i zasoli ci trawnik. Jeżeli nie ma olbrzymiej potrzeby /calkowita gololedź/ to raczej nie syp solą w swoim ogrodzie. Lepszy bedzie ewentualnie piach /może wnosic się na butach do domu/. My ze sniegiem sobie radzimy tylko łopatami i miotłą :D

krakauer
04-10-2004, 16:44
no dobrze, a jeśli jest to kostka betonowa?

Majka
04-10-2004, 16:57
Producenci zapewniają, ze nic się nie stanie. Ale ja mam przed biurem /centrum/ kostkę, ktora kiedyś byla ciemno czerwona. Teraz jest brudnoszara. Raczej nawet po wyszorowaniu nie wróci do dawnego koloru.

Wowka
04-10-2004, 20:41
Z solą to raczej nie przesadzaj. Nie jest ona obojetna dla otoczenia.
Przed moim domem jest (a raczej był) chodnik wykonany z płytek betonowych 45x45 cm. Po kilku sezonach posypywania przez drogowców jezdni solą a następnie odśnieżaniu pługiem w ten sposób, że śnieg "lądował" na chodniku rezultatem jest rozkruszenie się krawężników oraz samych płyt chodnikowych. Na wiosne pozamiatałem ten chodnik do samego gruntu.
Przed moim zakładem pracy szeroki chodnik także był posypywany solą a następnie co jakiś czas śnieg był odrzucany "ręcznie" na trawnik i żywopłot. Po dwóch sezonach trzeba było wymienić ziemię. Nic nie chciało tam rosnąć.