PDA

Zobacz pełną wersję : Podnoszenie dachu



dadro
07-10-2004, 15:53
Witam.
Przymierzam się do podniesienia dachu w tym budynku.
Jakie koszta są z tym związane? Czy w ogóle się tak da?
Oczywiście najlepiej gdybym nie musiał rozbierać całego dachu.
Opiszcie proszę, w jaki sposób się to robi
Pozdrawiam
Darek
http://www.matizjoy2004.republika.pl/Dom1aaa.JPG

pitbull
08-10-2004, 07:46
Odcina sie wiezbe na murlatach od zakotwienia w sciance kolankowej po czym przy pomocy paru wind - rozkrecanych podpor podnosi sie do gory i podmurowywuje sciany. Do zrobienia.

damianx11
12-10-2004, 19:49
ja bym rozebrał konstrukcję dachu, pewnie ścianki kolankowe i szczytowe też i od nowa pomurował ściany, dobrze by było wylać słupki na ścianach kolankowych i zwieńczyć konstrukcję wieńcem. podstawowe materiały to niewielkie koszty.

robert skitek
12-10-2004, 20:10
wieniec i slupki w scianach bezwzglednie trzeba zrobic - scianka kolankowa na wys ponad 2m po prostu sie rozejdzie pod naporem ciezaru dachu.
Zreszta i tak potrzebujesz na to przeciez projekt budowlany i pozwolenie na budowę - projektant poradzi.
Osobiście rozbierałbym całość powyżej stropu i wieńca.

colette
14-10-2004, 14:22
podnosiłam w ubieglym roku "strych" w starym domu z wysokosci scian ok 60 cm na 120 cm, ale z wymiana calego dachu.

procedura byla taka - najpierw ocena czy fundamenty wytrzymaja wiekszy ciezar scian, potem projekt, potem pozwolenie na budowe,

potem ekipa - rozbiorka wszystkiego do poziomu stropu, wzmocnienie stropu poprzez ulozenie zbrojenia i zalanie go betonem, potem murowanie scianek i inne takie i na koniec nowy dach

zajelo im to jakis miesiac, koszt w granicach 40 tys - robocizna plus materialy (ale jak wspomnialam byly prace rozbiorkowe i kompletnie nowy dach, trzy okna i jeszcze dorabialam ganek),

daamiann88
20-04-2015, 10:55
Odgrzeje trochę kotleta ;)

Otóż jest domek, po podłogach na parterze około 100m2 (14m x 7m). Mury grube na około 40cm z cegły, dach bez ścianki kolankowej.
Planuje remont całego dachu (nowa konstrukcja) i całego poddasza, przy czym chciałbym podnieść ściankę kolankową na jakieś 70cm.
1. Czy wiąże się to z rozbieraniem całej ściany szczytowej? Czy tylko wpuszcza się wieniec na jakiś 1 metr? Wieniec będzie musiał być zakotwiony w ściany parteru?
2. Ile może kosztować cała ścianka kolankowa? (nie potrafie tego oszacować do kosztorysu)
2. Na poddaszu planuje 2 duże pokoje (dzienny z kuchnia i sypialnie) oraz toaleta (nad toaletą na parterze)

Na cały remont mam 150,000zł, czy to jest wystarczająca kwota?

Statek78
21-02-2019, 12:35
Dzień dobry,
Jak w temacie, potrzebuję podnieść dach z wiązarów i podłożyć murłatę, żeby budynek ładniej wyglądał. Budynek jest w stanie surowym otwartym, niestety w zeszłym tygodniu skończyli kłaść blachę panel na klik. Wiązary są z opadającym okapem przykręcone do wieńca. Chciałbym to unieść i dać chociaż murłatę 14x14, bo nie mogę patrzeć na efekt końcowy :( Budynek wyszedł za nisko, chyba nie przewidziałem tego, podczas prac murarskich, bo można było dać jeden bloczek wyżej pod wieńcem. Może znacie kogoś kto by pomógł. Okolice mazowieckiego,
Dziękuję
Michał.

Statek78
21-02-2019, 12:43
Zapomniałem dodać, budynek parterowy, dach taka większa koperta i mniejsza nad garażem spadek 25s.
Dziękuję