PDA

Zobacz pełną wersję : Do uzytkownikow Braasa - kominek wentylacyjny Duro Vent.



Pascall
07-10-2004, 20:57
Witam

Czy ma ktos taki kominek ?
http://www.braas-polska.com.pl/media/a5/7_06.jpg

Zdaje sie ze musze zakupic conajmniej 2 takie. Czy łaczyliście w nim wentylacje z kilku pomieszczen ?? Czy mozna w ogóle łaczyc wentylacje z kilku pomieszczen np. pokoi ??

Darpiot
07-10-2004, 21:27
Podpinam się pod pytanie; w projekcie mam 3 szt. spiro went.grawit. prowadzone w jednej ścianie. Jedno takie "ustroistwo" na dach deczko kosztuje, więc chętnie bym to połączył w jeden "wydech".

KrzysiekMarusza
08-10-2004, 10:58
Ja mam coś takiego (kilka szt.) - ale kazdy ma swoja rure spiro z parteru,
przez nieuzytkowe poddasze do tego kominka.

hej - Krzysiek

Tommco
08-10-2004, 12:19
Ja, jeśli chodzi o wentylację pokoi na górze to trochę poskąpiłem...teraz będę patrzył co z tego wyjdzie. Zawsze można podmienić jedną dachówkę i zrobić otwór.
Jeśli chodzi o takie dachówki, to mam dwie. Jedną do prawdziwego wyciągu kuchennego, a drugą do wentylacji kanalizacji. Fakt, że trochę takie ustrojstwo kosztuje, ale za to ładnie wygłąda i dość szczelne jest.
Pamiętaj, żeby po zamocowaniu dobrze przymocować tę rurę, która wychodzi z dołu do czegokolwiek. Mi, kiedy nie była jeszcze podłączona, pod wpływem topniejącego śniegu, taki kominek się jakgdyby wyczepił z zawiasów. Żeby go od dołu wcelować to było dużo gimnastyki.

Trochę jakoś nie po polsku piszę dziś, ale jestem na antybiotykach...może to tłumaczy... :-?

Pozdrawiam

T.