PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie pod?ogi -co zamiast keramzytu



Alanta
12-12-2001, 10:37
Czym można wypełnić 25cm podłogi na gruncie, aby ją ocieplić. Keramzyt wychodzi dosyć drogo. Nad tym ociepleniem będzie wylewka i płytki podłogowe, pod spodem jest płyta żelbetowa.

ketiso
07-01-2002, 20:42
pewnie wyda Ci się śmieszne ale keramzyt doskonale neutralizuje wpływ żył wodnych. Może warto go zastosować z tego powodu.

Alanta
08-01-2002, 08:46
Nie jest to wcale śmieszne; wpływ żył można też zminimalizować poprzez odpowiednie zazbrojenie betonowej warstwy podłogi siatką stalową i właśnie takie rozwiązanie mam u siebie. A problem podłogi już rozwiązałam, wypełnię ją czystym gruzem ceglanym i częściowo keramzytem.

ketiso
08-01-2002, 21:41
kolejną mądrością ludową jest to, że skorupki z jajek należy rozzsypać pod betonem najlepszy neutralizator niestety tej informacji nie mogę potwierdzić ale słyszałem ją w swojej praktyce bud. już z kilku źródeł. Trzeba się więc udać tam gdzie pieką ciasta . Pozdrawiam

Alanta
09-01-2002, 09:02
Trzeba by sporo tych skorupek uzbierać ;D .Opinię o zbrojeniu uzyskałam od człowieka, który zawodowo zajmuje sie wyszukiwaniem cieków wodnych (widziałam jak pracuje, kiedyś zalazł tak silny ciek, że w dłoniach została mu sama kora z różdżki!) i jest uznany w środowisku budowlańców.