PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ten komin sie nie zawali ??



Husy
08-10-2004, 19:13
Mam w projekcie komin wolno stojący murowany z cegły pełnej: wymiary 52cm x 78 cm (o ile dobrze pamietam). Wyskość ma być ok 8m, strop drewniany. Czy to oby się kiedyś nie przewróciło?? Murarz mówi aby na wysokość stropu drewnianego dać obejmę z płaskownika i przymocować do podciągu tego stropu. I tak samo zrobić przy krokwiach. Co o tym wszystkim myślicie ?? Bo ja mam lekko mieszane uczucia :-?



Pozdrawiam
Maciej

invx
08-10-2004, 19:17
dobrze wymurowany nie ma prawa sie zawallic, zreszta mocowanie go do stropu czy krokwie nic nie da, jak by zaczol sie walic, to go wiezba gwarantuje ze nie utrzyma :D

Wakmen
08-10-2004, 19:25
A oto adres:
Przejście przez strop i dach (http://www.schiedel.pl/pliki/avant/pkpksA.pdf).
Może coś pomoże.

Senser
08-10-2004, 19:32
To może komin ustawić w bezpiecznej odległości od domu (większej niż jego wysokość), tak aby jeśli się zawali nie przygniutł domu!!?? :lol: :lol:

invx
08-10-2004, 19:39
konkretny fundament + porzadne cegly + dobrana zaprawa + murarz ktory wie co to pion i poziom = komin bedzie stal :D

Renia
09-10-2004, 16:47
Husy,
skorzystaj z linku Wakmena. Ja mam dwa kominy Schiedla, obydwa są niby wolnostojące, bo nie mogą być zespolone zaprawą ani z sąsiadującym murem ani ze stropem. Muszą być "luźne".
Ruszały się trochę pod wpływem nacisku reką, przedstawiciel Schiedla zalecił takie właśnie mocowanie do krokwi specjalnymi prętami. Wykonano je i jest o key. Między stropem a kominem muszę wolną przestrzeń wypełnić wełną. Drugi komin ma zrobioną "obramówkę" z drewna przymocowaną też do krokwi, a przestrzeń między kominem a obramówką zalano betonem - zgodnie z instrukcją Schiedla.
Więc to co proponuje Ci murarz jest o key. Ja bym ten komin napewno przymocowała właśnie tak.

Husy
09-10-2004, 18:15
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi (no i oczywiscie czekam na nastepne :wink: ).
A w szczególnosci dziekuje Tobie Wakmen za link, bardzo treściwy. :D

Dzieki

Pozdrawiam
Maciej

Grzegorz63
09-10-2004, 18:31
...Ruszały się trochę pod wpływem nacisku reką...
:o Renia, żartujesz???

kabak1
09-10-2004, 19:57
jakieś dwa tygodnie temu postawiono mi komin zapela 12 metrów wysokości stoi na zewnątrz budynku przy ścianie jest zdylatowany od ściany jedynką styropianem co 1.2 metra dawałem obejmy z płaskownika i ściągałem go do muru na początku bez obejm trochę chodził teraz z klamrami nawet nie drgnie

Wakmen
14-10-2004, 07:25
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi (no i oczywiscie czekam na nastepne :wink: ).
A w szczególnosci dziekuje Tobie Wakmen za link, bardzo treściwy. :D
...
Nie ma za co :oops: :P .