PDA

Zobacz pełną wersję : W jaki sposób wykonać drenaż.



Bigsister
08-10-2004, 20:50
Chcę wykonać drenaż opaskowy wokół domu. Przeczytałem kilka publikacji na ten temat i w tych publikacjach podawane są dwa sposoby układania rury drenażowej:
1. Rura na gruncie.
2. Rura na wysypanej warstwie żwiru.
Która wersja będzie lepsza? Jak to jest u Was forumowicze?
Moja ziemia to glina.

Husy
09-10-2004, 18:32
Witam.
Ja mam zrobione dreny w następujący sposób (o ile mnie pamiec nie zawodzi :D ) : w kanale (niestety nie pamietam jaka glebokosc, ale to chyba zalezy od poziomu wod gruntowych) mam warstwe zwirku lub grubego piasku, nastepnie rura w otulinie. i wszystko przysypane znowu zwirkiem, a pozniej ziemia.
Opisalem dreny zamontowane w ogrodzie bo nie pamietam jak były robione te wokół domu ale mysle, że zbytnio sie nie różnia.


Pozdrawiam
Maciej

Daniel Starzec
09-10-2004, 18:55
To zależy od rodzaju gruntu.
Jeśli masz gline to obspke rury musisz zrobić ze żwiru a żwir od gruntu rodzimego oddzielić włókniną melioracyjną.
Na piaszczystych glebach nie jest to konieczne,chociaż przy wysokim poziomie wód gruntowych dałbym obsypke

Bigsister
10-10-2004, 12:22
Znalazłem w internecie opis drenażu opaskowego wykonanego wg. niemieckiej normy przemysłowej nr DIN4095.
Na podstawie tej normy należy wysypać warstwę żwiru na grunt, następnie wyłożyć rurę drenarską ze spadkiem 0,5% i obsypać kolejną warstwą żwiru.

oczyszczalnia
01-11-2004, 01:41
Znalazłem w internecie opis drenażu opaskowego wykonanego wg. niemieckiej normy przemysłowej nr DIN4095.
Na podstawie tej normy należy wysypać warstwę żwiru na grunt, następnie wyłożyć rurę drenarską ze spadkiem 0,5% i obsypać kolejną warstwą żwiru.

Dokładne wytyczne znajdziesz na www.pipelife.pl lub www.wavin.pl

Pozdrawiam Robert :)

Filo
01-11-2004, 23:04
Można też tak:

www.inora.com.pl