PDA

Zobacz pełną wersję : KOMENTARZE - DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy



mdzalewscy
10-10-2004, 12:53
Witam :D

Tutaj będa komentarze do http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=446619#446619

Aga J.G
10-10-2004, 14:38
Gratulki i czekam na cd. :lol: :lol: :lol:

inż. Mamoń
10-10-2004, 15:52
Ładnie Ci poszedł etap fundamentów. Mam na myśli - korzystne zakupy, organizację no i koszt etapu. Czekam na c.d. Powodzenia !!!

preev
10-10-2004, 18:20
gratuluję chęci i zapału przy odkopywaniu fundamentów ;)
i byle do przodu :)

Daroll
10-10-2004, 21:53
pisz dalej chce czytac :lol: jak ci idzie.l

RYDZU
11-10-2004, 07:06
Ładnie wygląda to wasze budowanie (i tanio na razie).
Kiedy się zaczęła budowa?

Kibicuję i pozdrawiam

kroyena
11-10-2004, 07:55
Powodzenia.

mdzalewscy
11-10-2004, 08:57
Dzięki sredecznie wszystkim za miłe słowo, jestem już trochę dalej w budowie i dziennik trochę nadganiam, dlatego się nie dziwcie jak jutro już będą stały ściany. Fundamenty skończyłem na początku sierpnia, wtedy trochę fotek cyknołem, ostatnio mam już więcej czasu więc postanowiłem zrobić dziennik

Aga J.G
11-10-2004, 11:52
to czekamy na szybki cd. :wink: :)

BogdanP
11-10-2004, 13:56
Naprawdę fajny dziennik. Byłby miło gdybyś na końcu podsumował koszty. Mnie na pewno by sie to przydało.
Powodzenia
BP

BogdanP
11-10-2004, 13:57
Naprawdę fajny dziennik. Byłby miło gdybyś na końcu podsumował koszty. Mnie na pewno by sie to przydało.
Powodzenia
BP

PADI
11-10-2004, 14:12
Gratuluje samozaparcia i powodzenia w ,,zbijaniu,, kosztow.

Nareszcie zniknal ten durny kodeks.

mdzalewscy
11-10-2004, 19:22
Tak mnie zmobilizowaliście, że postawiłem już ściany :D

magi
11-10-2004, 20:40
Idziesz do przodu, nie ma co :D Wczoraj fundament, dzisiaj ściany czyli jutro wiecha :lol: :wink:

kroyena
12-10-2004, 07:22
Popytaj majstra czego jeszcze u Was nie robią, żeby nie musiał potem wycinać. :-?

mdzalewscy
12-10-2004, 09:53
mój majster prowadzi dziwną politykę, i nie raz mnie zdenerwował, to karze kupić 15 worków cementu bo więcej nie będzie już potrzebne, ja kupuję z zapasem 20szt. a on na drugi dzień to samo, bo jednak zabrakło 15szt. i tak razy 5. W hurtowniach też już pewnie mają mnie dość, bo często proszę, aby podrzucili "nieduży" towar na budowę, bo ja jestem daleko. Musze jednak znosić tą ekipę, bo zdaję sobie sprawę, iż znaleźć dobrą ekipę w środku sezonu do cud, a robią dobrze...

Mam szczęście do sąsiadów, bo super ludzie.

Chyba, aż tak strasznie to kosztów nie zbijam, bo zaprawa jest na cemencie "I", izolacje poziome też położyłem dosyć drogie bo Dorkena, ale wiadomo, są rzeczy na których jest błędem oszczędzać.

nurni
12-10-2004, 17:09
Witam

jak będziesz tak się cały czas "mobilizował" :D to zaras dach będzie :o :D
Co do 10 piętrowego wieżowca to miałem takie same odczucia, majster też.

Pozdrawiam i pogody życzę.

malgosia.m
13-10-2004, 14:32
Witam jestem na etapie fundamentow i mam jedno pytanko. Czy folia Dorken to jest inna niz folia budowlana i dlaczego ja akurat kupiles? Dzwonilam do hurtowni i maja tylko folie budowlana nie wiem czy brac ja czy szukac dalej tej Dorken. Rzuc jeszcze ceny nadprozy i ich wymiary oraz ceny tych form na kolumny - jesli możesz.
Mam zamiar jako izolacje pionową zastosować izolbet a od zewnatrz i wewnatrz bloczków. Co o tym myślisz? Te wszystkie decyzje muszę podjąc do poniedziałku wiec jesli mozesz to odpowiedz szybko. Pozdrawiam Gosia
Jeszcze jedno folia idzie oczywiście na ławy i potem na bloczki?

mdzalewscy
13-10-2004, 19:18
jAKIE KOSZTY BYŁY WYKONANIA CAŁOŚCI i kiedy to było (przed VAT)?
czy wykop pod lawe był szerszy od ławy i deskowanie? jak były murowane bloczki - odkopywaliście wiecej aby murarz sie swobodnie poruszał ?

- koszt fundamentów masz w dzienniku, tu: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=446619#446619, byo to 2 miechy temu wiec ceny się nie zmieniły raczej

- ja byłem przygotowany na wykop i szalunki, miałem dodatkowo wyłożyć wykop folią budowlaną, aby zaczyn nie wsiąkał w ziemię. Ale jak zaczęto kopać to na poziomie ław była glina jak kamień i równiutko wykop wykopano (raczej wycięto) i było O.K. Jeśli Ci się ziemia będzie osuwać, to musisz zrobić wykop szeroki i w nim zrobić szalunki, wyłożyć folią (albo chudziak wylać). Szerszy wykop da pole do manewru i będziesz łatwiej się budowało czy izolacje kładło (dokładniej).

mdzalewscy
13-10-2004, 19:45
Czy folia Dorken to jest inna niz folia budowlana i dlaczego ja akurat kupiles?.

Rzuc jeszcze ceny nadprozy i ich wymiary oraz ceny tych form na kolumny - jesli możesz.
Mam zamiar jako izolacje pionową zastosować izolbet a od zewnatrz i wewnatrz bloczków. Co o tym myślisz? Te wszystkie decyzje muszę podjąc do poniedziałku wiec jesli mozesz to odpowiedz szybko. Pozdrawiam Gosia
Jeszcze jedno folia idzie oczywiście na ławy i potem na bloczki?

folia DORKENA jest specjalna na fundamenty jest bardzo gruba i mocna, dlatego ją dawałem, pierwszy raz położyłem ją na ławy, drugi raz wyżej na fundamenty. Kierownik mój mówił, iż zamiast Dorkena możesz dać folię budlaną 0,2 (lub grubszą) złożoną podwójnie lub potrójnie i będzie O.K. ze zwisem po 10cm z obu stron. Wiem, że na ławy (tylko na ławy) można dać nawet folię po workach po nawozach, bo jest bardzo gruba i mocna. Bynieminiej kupisz folię budowlaną 0,2 o wymiarach 8mx33m w cenie około 200-250zł i starczy Ci podwójnie na ławy i fundamenty i jeszcze zostanie. Ja polecałbym pod izolacją poziomą przelecieć fundamenty wspomnianym niżej izolbetem i na to podwójnie folię budowlaną i na to zaprawę i pustaki. To napewno są tańsze i dobre rozwiązania (sprawdzone), według mego kierownia.

Izolbet jest O.K, tylko jest tam chyba (?) najpierw Izolbet gruntujący, a potem ten właściwy, chyba tak mi tłumaczono w hurtowniach i nazwy podawano, już dokładnie nie pamiętam, będe wiedział za 5-6 dni, bo będe robił izolacje na zewnątrz i będe w tej hurtowni. Ja od wewnątrz zamiast izolobetu dałem folię, ale jest to bardzo pracochłonne te docinanie i potem trzeba uważac, aby jej nie porwać, dlatego izolbet jest lepszy. Ale już na zewnątrz dam ten izolbet.

Jeśli robisz z BK to praktyką w mojej okolicy jest izolacja na ławę potem folia na ścianę fundamentową, potem warstwa z cegieł i znowu izolacja i pustak właściwy. Warstwę z cegieł można ominąć, ale należy dać dobrą tą górną izolację

malgosia.m
15-10-2004, 17:04
Dzieki za informacje, wykorzystm Pozdrawiam Gosia

malgosia.m
19-10-2004, 09:53
Jakoś to ci tanio idzie, u mnie wszystko dwa razy droższe. Chociaż bez stropu i schodow to i tak pewnie wydalam wiecej. Gratuluje. Czy ty to piszesz aktualnie czy to juz bylo a tylko opisujesz po fakcie?

kroyena
19-10-2004, 13:58
Jeżeli możesz uchyl rąbka tajemnicy gdzie się kombinuje słupy z demobilu?
Te do recyclingowego zbrojenia (oczywiście :roll: ). Oczywiście :wink: .

mdzalewscy
20-10-2004, 10:51
Jakoś to ci tanio idzie, u mnie wszystko dwa razy droższe. Chociaż bez stropu i schodow to i tak pewnie wydalam wiecej. Gratuluje. Czy ty to piszesz aktualnie czy to juz bylo a tylko opisujesz po fakcie?

teraz już pisze prawie aktualnie, to znaczy szpadel został wbity pod koniec lipca, ale wtedy nie miałem czasu zrobić dziennik. Teraz kończe stan surowy i nadganiam wszystko


... możesz uchyl rąbka tajemnicy.....

tego raczej się nie da skombinować, to szczęśliwy przypadek, w okolicy energetyka wymieniała słupy na nowe, porozmawiałem z tym monterem co wymieniał i podjechałem do RE i tam popytałem, chcieli 15zł, ale sprzedali po 10zł za szt.. Uważam iż rozbijanie jest zbyt cieżkie (chyba, że zamiast siłowni ?), ale rozbijając 3 słupy dziennie, mamy na czysto jakieś 600zł dniówki (bez piwka i transportu więcej) i w nocy dobrze śpimy.

Pacynka
28-10-2004, 09:52
Pięknie Ci idzie budowa, bardzo miło się czyta.
Powodzenia :)

Ewci@
28-10-2004, 12:38
Piękny domek, super dziennik i czekam na dalszą część i chyba kiedyś zwrócę się do twojej żony na przeszkolenie w sprawie negocjaji cen w hurtowniach :wink: ponieważ u nas jest zupełnie odwrotnie - ja się wstydzę a mąż wręcz przeciwnie...... TYLKO to ja mam nadzorować budowę - a on zarabiać na materiały :oops:

Pozdrawiam

brzuzens
03-11-2004, 17:30
Ja tez czekam na ciag dalszy. Szczegolnie ze moje okolice :) Mdzalewscy, w ktorym miejscu w Markach budujesz? Codziennie przejezdzam przez Marki, chetnie rzucilbym okiem jak sie mury pna do gory :)

Pozdrawiam
Brzuzens

mdzalewscy
07-11-2004, 21:26
dzięki za miłe słowa :P

Ewcia@, aby jedno umiało się targować to już jest O.K. :D , ale żona rad udzieli, trzeba się spotkać

brzuzens nie ma sprawy, nawet możemy się spotkać w większym gronie (z żonami) na jakimś grillu, piwku. Jednak, nie wiem czy nie najlepszym terminem będzie jednak wiosna (przy budowie szybko czas leci), bo zima tuż, tuż, i urlopik już wykorzystany, a ja mieszkam daleko :(


DLA CHĘTNYCH DZIENNIK TROCHĘ URÓSŁ

danka00
13-11-2004, 16:40
Gratulacje, super czyta się Twój dziennik, poszło jednym tchem, zatrzymałam się na samiutkim końcu.
Gratuluję jeszcze raz i tam trzymaj powodzenia w dalszej drodze aż do zamieszkania.
Pozdrawiam.

Aga J.G
13-11-2004, 20:52
Brzmi jak podziękowanie na Oskarowej Gali :wink: :)

Wojtek62
10-01-2005, 10:02
jestem pod wrażeniem organizacji pracy, dokładności wykonania i poniesionych kosztów - wygląda rewelacyjnie - szybko, tanio i porzadnie
utrzymaj taki standard przy instalacjach iwykończeniówce

marychaweekend
17-01-2005, 10:10
Witam,

czy ceny jakie podajesz zawierają już opłaty za brygady? Nie wiem czy do tego co napisałeś mam sobie doliczyć jeszcze jakieś dodatkowe koszty, czy też będzie to wyglądało podobnie

pzdr

Krzysiek

kze
18-01-2005, 09:02
A jak dużą masz działkę? Dom widzę sporawy ponad 200m kw pow użytkowej...

kasztanka
18-02-2005, 17:42
nie widze zdjec .... :-(
tylko krzyzyki buuuuuu........

kasztanka
18-02-2005, 17:45
ach limit!!!
to tak oblegana strona?????
i ja jej nie moge zobaczyc
buuuuuuuuuuu.............

mdzalewscy
01-03-2005, 19:22
przepraszam wszystkich za brak fotek, ale zainteresowanie nimi przekroczyło możliwości konta bezpłatnego, wiec wykupiłem wersję płatną (37zł-rok). Za problemy przepraszam

FOTKI JUŻ SĄ WYŚWIETLANE

Klaus
05-04-2005, 11:58
Podoba mi się twój projekt.
Kto jest jego autorem?

mario_pa
11-04-2005, 23:24
Czy to jest zmodyfikowany Bachus 1/2 z MTM?
Jaka jest szerokość budynku ?

Wasz dziennik tchnął nadzieję w moją skołataną duszę :D .
Od razu dodałem do ulubionych, jest 8) .
Mam podobny projekt.

Powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam
Mariusz

mdzalewscy
13-04-2005, 20:53
Podoba mi się twój projekt.
Kto jest jego autorem?

w sumie autor to ja, zrobiłem go w programie arcon 5+ - świetny program

spodobał mi się Bachus z MTM, z zewnątrz się trochę wzorowałem, ale środek to moje + poprawki architekta.

Dzieki za miłe słowa


Pozdrawiam

mdzalewscy
13-04-2005, 20:58
Czy to jest zmodyfikowany Bachus 1/2 z MTM?
Jaka jest szerokość budynku ?

Wasz dziennik tchnął nadzieję w moją skołataną duszę :D .
Od razu dodałem do ulubionych, jest 8) .
Mam podobny projekt.

Powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam
Mariusz

cóż za spostrzegawczość, gratuluję rozpoznania Bachusa :D
mój projekt z projektem Bachus w sumie ma jakieś 5% wspólnego, gdyż mi się ten projekt spodobał, następnie, usiadłem do programu arcon 5+ i zrobiłem to po swojemy, czyli mój projekt jest trochę z zewnątrz podobny, ale wszystkie wymiary, wnętrza, technologia jest w zecydowanie inna.

szerokość 16m

Dziękuje za miłe słowa i też życze powodzenia.

Pozdrawiam

mario_pa
13-04-2005, 22:38
cóż za spostrzegawczość, gratuluję rozpoznania Bachusa :D mój projekt z projektem Bachus w sumie ma jakieś 5% wspólnego,
gdyż mi się ten projekt spodobał, następnie, usiadłem do programu arcon 5+ i zrobiłem to po swojemy,

Poznałem bo nasz projekt jest podobny w 10% :) . Nad garażami mamy sypialnię, pralnią, garderobę i łazienkę.

Pozdr.Mariusz

facio
11-08-2005, 09:46
A gdzie ciąg dalszy dziennika??buuuu

andrzejka
11-08-2005, 17:39
No właśnie gdzie :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Czekamy :roll: 8)

Pietka
14-09-2005, 17:40
Jestem pod wrarzeniem po przeczytaniu super lektury jaką jest niewątpliwie Twój dziennik budowy. Bardzo fajnie go napisałeś. Zdjęć niestety nie wiem dlaczego ale nie można zobaczyć a jedynie napis "obrazek". Koszty budowy masz dosyć niskie aż wręcz nie możliwie niskie (w porównaniu do cen przedstawianych na forum). Szkoda, że zatrzymałeś sie w styczniu. Napisz jak postępy z budową.
No i niech Ci nasz kochany miłosierny Bóg sprzyja dobry człowieku.

Pozdrawiam
Piotr

Joanna i Janusz
18-09-2005, 09:53
Swietny tekst!

Czekam na dalszy ciąg

anulas
21-09-2005, 15:21
Potwierdzam, swietny tekst i tak "przejrzyście napisany" :D :D czekam na ciąg dalszy i tylko w takiej formie :) :) Domek super, tylko pozazdrościć.
Pozdrawiam
A.

iwa-k
26-09-2005, 12:41
CZEKAMY NA CIĄG DALSZY .............................:D

mariuszdro
23-01-2007, 21:07
Witam.
ćo z dalszym ciągiem?