PDA

Zobacz pełną wersję : od czego to zalezy?



duduś
10-10-2004, 13:36
Jeszcze mieszkam w bloku - odkręcam kran z wodą i leci mi gorąca bez żadnych problemów. Ktoś powiedział mi , ze w domku nie użyczę takiego komfortu chyba że zamontuję baterie z mieszaczem termstatycznym . Bo inaczej będę miała taki efekt, że jak puszcze wode to poleci wrzątek , jak odkręcę mocniej to zacznie leciec chłodniejsza woda a potem zimna? Czy to naprawdę tak żle wygląda? Bo uwielbiam się chlupać inie chcę mieć kłopotów z wodą lub ciśnieniem. a co z tymi bateriami z termostatem? Ile one kosztują?

10-10-2004, 14:18
:):):) Ktoś, kto Ci to powiedział, musiał zrobić jakiś poważny błąd w swojej instalacji w domku. Przy odpowiednio dużym zasobniku (np. 150 l) trzeba naprawdę dużego strumienia wody, żeby kocioł np. 24 kW nie nadążył z grzaniem. Sam kocioł wystarcza żeby stale podgrzewać strumień wody ok. 10 l/min o 30 stopni. W praktyce musiałabyś otworzyć ciapłą wodę na długo we wszystkich łazienkach na raz żeby odczuć, że kocioł nie nadąża z grzaniem (oczywiście w zimie odbywa się to kosztem ogrzewania pomieszczeń c.o.). Podstawą komfortu cieplnego jest układ cyrkulacji i spory zasobnik cwu. Bateria termostatyczna może być, ale moim zdaniem to zbędny luksus przy właściwie zrobionej instalacji.

Życzę przyjemnych kąpieli ;)

preev
10-10-2004, 14:31
szczerze mówiąc ja nie mam nawet przy 21kW mocy dwufunkcyjnego pieca takiego problemu ;)