PDA

Zobacz pełną wersję : Na co uwa?a? przy ocieplaniu domu styropianem?



kgadzina
08-08-2002, 09:48
Ocieplam dom styropianem sam z kuzynem. Mam już przyklejony i przykołkowany styropian, ale dalej chcę sam zatopić siatkę i ewntualnie położyć tynk akrylowy typu "baranek". Kto wie co mogę niechcący spaprać i na co uważać? Tynk chcę kupić z BOLIXa, bo nęci mnie cena, a sprzedawcy mówią, że wszystkie baranki akrylowe są takie same jakościowo, tylko cena zależy od nazwy producenta. Jest tak czy nie?

kgadzina
08-08-2002, 12:42
Ludzie!!!!!!!!!! Pomóżcie zanim coś spapram :eek:?????

kodi_gdynia
08-08-2002, 13:17
Ja nie jestem tak daleko jak ty, ale ocieplałem styropianem fundamenty i wiem co to za kibel wtapiać siatkę. jestem amatorem i nie mam wprawy, ale wściekałem się strasznie aby to dobrze zrobić. Tak więc przygotuj się na nerwy, no chyba że masz doświadczenie. Mam nadzieję, że styropian masz ułożony równo i pamiętaj o siatce w narożnikach okien itp., aby wywijać ją dokładnie. Tylko tyle z mojej strony.
Pozdrawiam

kgadzina
08-08-2002, 13:25
dzieki kodi.
Kto coś jeszcze???

09-08-2002, 08:54
na stronie atlasa sa informatory czy coś w tym rodzaju zapisanie w formacie pdf i w nich jest wszystko pokazane z detalami jak co robić

kgadzina
09-08-2002, 11:39
Dzieki Anonymusie. Rzeczywiście wyczerpujace informacje. Super :smile:

12-08-2002, 06:57
Sami nie robiliśmy , ale nasi Fachowcy mówili, że tynk akrylowy musi być kładziony bardzo sprawnie i po jednej ścianie w całości.
Nie powinno się przerywać w trakcie.
Ważne też jest, aby przy dobrej pogodzie kłaść tynk, bo deszcz potrafi zmyć go ze ściany zanim nie stwardnieje.
Zyczę powodzenia!
Acha! na narożnikach kładli specjalną listwę Metalową z siateczką.