PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki wybrać wkład kominkowy



Consponsa
28-06-2016, 14:55
Czy możecie mi pomóc w wyborze wkładu kominkowego? Wykonawca doradził wkład z kratki.pl nadia 12, ale znalazłam bardzo złe opinie o wkładach tej firmy.

Kominek ma być zamontowany w domu 100m2 wyposażonym w DGP i rekuperacje, pomieszczenie gdzie jest kominek to około 40m2. Palenie raczej okazjonalne, chciałabym kominek z pojedynczą szybą bez wentylacji bocznej (tylko od frontu), możliwie jak najwęższy (może być pionowy jeśli ma to jakiś sens) i o cenie podobnej do tych kratek lub niewiele wyższej.
Jest to możliwe? Czego szukać?

Tytułem uzupełnienia: dom nowo wybudowany, energooszczędny.

dbx
28-06-2016, 17:13
Kominek ma być zamontowany w domu 100m2 wyposażonym w DGP i rekuperacje, pomieszczenie gdzie jest kominek to około 40m2. Palenie raczej okazjonalne,

?
można mieć zmywarkę i myć naczynia ręcznie ?
:)

Arturo72
28-06-2016, 19:53
?
można mieć zmywarkę i myć naczynia ręcznie ?
:)
A czemu nie ?
Jak kominek ma być jedynie do celów rekreacyjnych to w czym problem ?
TV też oglądasz 24h na dobę ?

dbx
28-06-2016, 20:55
A czemu nie ?
Jak kominek ma być jedynie do celów rekreacyjnych to w czym problem ?
TV też oglądasz 24h na dobę ?

raczej okazjonalnych :) naczynia też można co jakiś czas umyć w zmywarce, o to szło.
"Tytułem uzupełnienia: dom nowo wybudowany, energooszczędny. " - trochę dziwi wskazanie wykonawcy, jest tyle ładniejszych i "lepszych" wkładów.

kamihi
28-06-2016, 20:57
Nie lepiej kominek elektryczny 3D ? Pakować tyle kasy w komin i cała resztę wkład izolację obudowę żeby używać "okazjonalnie" Nie mówię już o wynoszeniu popiołu przez salon .

Consponsa
28-06-2016, 21:08
Czy w takim razie mogłabym poprosić o wskazanie jakiś ładniejszych i lepszych wkładów?
W podobnej cenie najlepiej, ale się nie upieram, koniecznie nie za szerokich.

StefanW
28-06-2016, 22:11
Czy w takim razie mogłabym poprosić o wskazanie jakiś ładniejszych i lepszych wkładów?
W podobnej cenie najlepiej, ale się nie upieram, koniecznie nie za szerokich.

1 Ładność to jest sprawa osobistego gustu więc weź się do roboty i poszukaj co Ci się podoba. Do okazjonalnego palenia - wszystkie są jednakowo dobre więc wybieraj najtańszy.
2. Jakie to DGP skoro okazjonalne palenie?
3. " chciałabym kominek z pojedynczą szybą bez wentylacji bocznej (tylko od frontu), " - co dla Ciebie znaczy bez wentylacji bocznej (tylko od frontu), to jest chyba jakieś nieporozumienie.

Arturo72
28-06-2016, 23:26
Nie lepiej kominek elektryczny 3D ? Pakować tyle kasy w komin i cała resztę wkład izolację obudowę żeby używać "okazjonalnie" Nie mówię już o wynoszeniu popiołu przez salon .
Nie lepiej,bo kominek elektryczny nie daje prawdziwego doznania ognia.
Wsadż swojej wibrator i zapytaj się czy lepiej...

dbx
29-06-2016, 06:53
Czy w takim razie mogłabym poprosić o wskazanie jakiś ładniejszych i lepszych wkładów?
W podobnej cenie najlepiej, ale się nie upieram, koniecznie nie za szerokich.

Coś mi podpowiada, że chcesz tani ale super :) i nie za szeroki ale szczupły raczej.
Da się, nawet ma "wbudowany dgp" taki jak na zdjęciu i kosztuje 1575 zł, taka okazja jak ode mnie :)
ugotować na nim też się da

kamihi
29-06-2016, 12:03
Nie lepiej,bo kominek elektryczny nie daje prawdziwego doznania ognia.
Wsadż swojej wibrator i zapytaj się czy lepiej...

Nie mam porownania mosialbym ciebie pytac...

Consponsa
29-06-2016, 13:06
Chyba wszystko zostało powiedziane, zamiast odpowiadać na pytania po co kominek, dlaczego nie bio ani elektryczny, uprzejmie proszę o usunięcie tematu.

lecho*ski
29-06-2016, 22:06
a jakie negatywne opinie znalazles o wkładzie nadia ?
Czy możecie mi pomóc w wyborze wkładu kominkowego? Wykonawca doradził wkład z kratki.pl nadia 12, ale znalazłam bardzo złe opinie o wkładach tej firmy.

Kominek ma być zamontowany w domu 100m2 wyposażonym w DGP i rekuperacje, pomieszczenie gdzie jest kominek to około 40m2. Palenie raczej okazjonalne, chciałabym kominek z pojedynczą szybą bez wentylacji bocznej (tylko od frontu), możliwie jak najwęższy (może być pionowy jeśli ma to jakiś sens) i o cenie podobnej do tych kratek lub niewiele wyższej.
Jest to możliwe? Czego szukać?

Tytułem uzupełnienia: dom nowo wybudowany, energooszczędny.

Consponsa
30-06-2016, 13:11
a jakie negatywne opinie znalazles o wkładzie nadia ?

Czytalam tutaj na forum, ze wklady z kratek maja problemy ze szczelnoscia, w zwiazku z czym sa szczegolnie nie polecane do domow z rekuperacja.

lecho*ski
06-07-2016, 10:14
Czytalam tutaj na forum, ze wklady z kratek maja problemy ze szczelnoscia, w zwiazku z czym sa szczegolnie nie polecane do domow z rekuperacja.

Akurat Nadia 12 z kratek, to bardzo szczelny wkład, z niemiecką normą Blmschv2, certyfikowany przez producenta do rekuperacji, czytając opinie o wkładach warto zwrócić uwagę co się czyta. Wejdż na stronę producenta, tam dowiesz się więcej. Przejedź się gdzieś zobaczyć wkład na żywo. Kratki produkują również tzw. nieszczelne żeliwniaki (szczelne już również) ale to zupełnie inna para kaloszy.
Zerknij też Lucy 14 - bardzo podobny, nieco tańszy, szczególnie polecany dla "wyznawców" popielników i tradycyjnej klamki ;)

link2jack
07-07-2016, 08:10
Lucy 14 ma białe wnętrze. Nie każdemu po zakończeniu palenia może odpowiadać "brudne palenisko". Mi to nie przeszkadza - ale teściowa jak zobaczyła mojego jotula 570 po zakończeniu palenia to kręciła nosem :)

Zdun Darek B
07-07-2016, 09:10
Proponuje wkład marki ROMOTOP z serii HEAT , ze 100% poborem powietrza do spalania z poza budynku , przeznaczony do domów energooszczędnych wyposażonych w rekuperator

Zdun Darek B
07-07-2016, 09:19
Wkład z dodatkową masą akumulacyjną

lecho*ski
08-07-2016, 05:18
porównujesz emalię z szamotem, to nie to samo.
przy odrobinie chęci nauki palenia szamot i szyba będą czyste, aż się teściowa zdziwi :)

Lucy 14 ma białe wnętrze. Nie każdemu po zakończeniu palenia może odpowiadać "brudne palenisko". Mi to nie przeszkadza - ale teściowa jak zobaczyła mojego jotula 570 po zakończeniu palenia to kręciła nosem :)

szpr0tka
08-07-2016, 10:37
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupienia wkładu kominkowego. Nie ukrywam, że marzy mi się żeby był narożny i najlepiej żeliwny.
Na kwestiach technicznych niespecjalnie się znam, stąd moje pytanie. Czy taki jak poniższy wkład nadawałby się? Czy cena jest dobra?
Przeszukałam już pół internetu i póki co nad tym się zastanawiam, jednakże wolę zapytać :) :confused::confused:
http://allegro.pl/wklad-kominkowy-dolot-narozny-prawa-szyba-szyber-i6098715272.html
Ostatecznie jeśli nie narożny to jeszcze myślę nad takim. Potrzebuje ponad 120 m kw ogrzać.
http://allegro.pl/wklad-kominkowy-piter-850-wielka-szyba-dolot-glass-i6002812193.html

Kominki Piotr Batura
08-07-2016, 11:50
Fajna reklama....

Consponsa
08-07-2016, 14:11
A co myślicie o Hajduk Smart 1V?
Jest stosunkowo niewielki, jakie ma opinie??

Consponsa
08-07-2016, 14:27
Proponuje wkład marki ROMOTOP z serii HEAT , ze 100% poborem powietrza do spalania z poza budynku , przeznaczony do domów energooszczędnych wyposażonych w rekuperator

Fajne te Romotopy z serii heat.
Patrzę na ich wymiary zewnętrzne, jaki należy przyjąć miminalny wymiar obudowy - chodzi o szerokość.
Jak wąską tą obudowę można wykonać, jak to liczyć?

orasje
17-07-2016, 14:24
Mili Państwo, mam dylemat. Proponuje mi się kominek typu Spartherm i Hajduk. Czy macie Państwo wyrobione zdanie o obu markach tak aby doradzić?. Nie ukrywam, że cena Spartherma jest dwukrotnie wyższa ale sprzedawca zapewnia, że ma to bezpośrednie przełożenie na jakość a ta z kolei na komfort spalania drewna. Potrzebuję kominek o mocy 8-10 to palenia okazjonalnego tak aby sobie przy nim posiedzieć. Słyszę że Hajduk to gorsza jakość stali, podobno potrafi przy paleniu wydawać jakieś odgłosy, brak opaski i półki w standardzie. Proszę o obiektywne uwagi na temat tych dwóch marek. Dodam, że stać mnie na jedno i drugie ale bardziej tu chodzi o nie "przeinwestowanie". Słyszałem też że spora rzesza zachwala Yotula, czy to dobra marka. Dziękuję i pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
18-07-2016, 07:11
Jotul jest z Norwegii, Hajduk z Polski, Spartherm - też z Polski (produkcja), choć na takiego nie wygląda....;) . To ewentualne jedno kryterium - wsparcie rodzimego rynku. Co do jakości, jest różnica, którą porównałbym do motoryzacji: Koreańczyk / Japończyk....Lubisz perfekcję, masz na to środki - kup Spartherma (albo Brunnera, ale tu kryterium narodowe odpada)