PDA

Zobacz pełną wersję : Markizy zewnętrzne a rolety



kasiasth
29-06-2016, 14:08
Witam,
jestem zainteresowana zainstalowaniem w domu markiz zewnętrznych do okien pionowych, a także dachowych. Zastanawiam się tylko, czy mogę te markizy zamontować zamiast zwykłych tradycyjnych rolet i na ile takie rozwiązanie jest uniwersalne. O ile rozumiem korzyści płynące z zastosowania markiz latem, tak też nie wiem, jak sprawdzą się zimą. Czy można ich używać do zaciemniania pomieszczenia i na ile to się sprawdzi? Co z oknami dachowymi, na których zalega śnieg (czy może na zimę markizę należy zwijać)? I ostatnie pytanie, czy taką markizę można zdemontować i wyczyścić/wyprać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

Ekspert FAKRO
05-07-2016, 07:43
Witam serdecznie,

Markizy można używać cały rok. Również w zimie występują słoneczne dni z bardzo ostrym słońcem, które bardzo przeszkadza w pracy, szczególnie z komputerem. Markizy pozwalają uzyskać optymalne przyciemnienie pomieszczenia, które nie wymaga stosowania dodatkowego żródła światła.
Poniżej zamieszczam zestawienie materiałów z określonymi parametrami:
360005

Utrzymanie materiału w czystości nie wymaga stosowania specjalistycznych preparatów - wystarczy stosować się do poniższych zaleceń:
•kurz usuwać odkurzaczem, lub sprężonym powietrzem
•nie szorować żadnymi szczotkami, nie stosować ściernych przedmiotów
•nie używać rozpuszczalników
•myć przy użyciu miękkich gąbek i wody z mydłem, płukać czystą wodą
•pozostawić markizę rozwiniętą do momentu wyschnięcia materiału

W przypadku markiz stosowanych na oknach dachowych w okresie zimowym (podczas opadów śniegu) najlepiej zwinąć materiał do kasety tak aby zapobiec zaleganiu śniegu, który powoduje duże obciążenie.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

sokratis
31-07-2016, 17:44
Markizy są dostępne w wersji rzadszej i gęstej. Zależy Ci na ograniczeniu światła wybierz te gęstsze.

Ekspert FAKRO
04-08-2016, 12:18
Witam,

Zgadza się - aktualnie możemy zaproponować:
- dla markiz okien dachowych / materiał o prześwicie względnym 10% i 1%
- dla markiz okien pionowych / materiał o prześwicie względnym 10%, 1% i 6%

Dodatkowo dla markizolet VMB została wprowadzona dodatkowa IV grupa z materiałami bez prześwitu (0%)

363218

Z poważaniem
Konsultant FAKRO

sokratis
19-08-2016, 21:32
Ja mam te 10% i powiem Ci, że wystarczy na ograniczenie dostępu do światła. Mnie zależało by wpuszczać go jak najwięcej przy jak największym możliwym ograniczeniem temperatury w domu. Na szczęście wilk syty i owca cała - nie jest ciemno, a temperatura to już wiesz, ogólnie to skuteczny produkt.

Ekspert FAKRO
22-08-2016, 12:45
Ja mam te 10% i powiem Ci, że wystarczy na ograniczenie dostępu do światła. Mnie zależało by wpuszczać go jak najwięcej przy jak największym możliwym ograniczeniem temperatury w domu. Na szczęście wilk syty i owca cała - nie jest ciemno, a temperatura to już wiesz, ogólnie to skuteczny produkt.

Witam,

Myślę, że mając do dyspozycji materiały, które opisałem wcześniej każdy znadzie coś dla siebie.
Markizy to moim zdaniem optymalne rozwiązanie, które stanowi połączenie ochrony przed nagrzewaniem i efektu przciemnienia.


Pozdrawiam serdecznie
Konsultant FAKRO

yaris
30-08-2016, 21:38
A czy rolety zewnętrzne nie zadziałają tak samo? Przecież też nie dopuszczą ciepła do szyby.

Ekspert FAKRO
31-08-2016, 15:21
A czy rolety zewnętrzne nie zadziałają tak samo? Przecież też nie dopuszczą ciepła do szyby.

Witam,

Pod tym względem tak - również uchronią przed nagrzewaniem ale przy okazji bardzo mocno zaciemnią pomieszczenie.
W przypadku rolet zewnętrznych jesteśmy "odcięci" od otoczenia.

Markizy zapewniają ochronę przed nagrzewaniem i jednocześnie zapewniają dobrą widoczność.
Widzimy co dzieje się na zewnątrz natomiast z zewnątrz nie widać co dzieje się w pomieszczeniu (oczywiście w warunkach dziennych).


Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

yaris
31-08-2016, 19:02
No dobra, to się wreszcie układa w jakąś całość. Czyli jak kolega ma 10% to znaczy, że jeszcze ma sporo tego światła. Już rozumiem. :D

Ekspert FAKRO
01-09-2016, 10:46
No dobra, to się wreszcie układa w jakąś całość. Czyli jak kolega ma 10% to znaczy, że jeszcze ma sporo tego światła. Już rozumiem. :D

Witam,

Poniżej przesyłam charakterystykę poszczególnych materiałów stosowanych w markizach:

366031


Pozdrawiam
Konsultant FAKRO