PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MIŁEK 2 pracownia ARCHIPELAG



slagor
08-08-2002, 15:36
Czy ktoś buduje ten domek. Wersja obojętna. Podobno jest kilka wersji tego cuda.

WitekM
04-10-2002, 11:32
Tak ja buduję to cudo, w połowie września zakończyłem dach.

slagor
08-10-2002, 08:32
nieopacznie rozpoczołem nową dyskusję. Powtarzam więc pytanie. Jakie błedy wystąpiły w Twoim projekcie i jeszcze jedno gdzie budujesz. Czy mógłbyś podzielić się informacjami w sprawie kosztów tego przedsięwzięcia. Pozdrawiam

bazonx
08-10-2002, 20:05
My rowniez chcemy wystawic miłke II wersja z garażem,
Jak to wygląda w realu?

Pozdrowiam Monika.

slagor
09-10-2002, 07:25
Moja Miłka jest dopiero na etapie pozwolenia na budowę. Mam zamiar rozpocząć realizację dopiero w przyszłym roku, tak więc nie mogę dużo pomóc. W pierwszym etapie - projekt dokonałem jednej zmiany, wydłużając dom o 90 cm na ścianie sypialni i pokojów, przez co uzyskałem większą łazienkęi kompleks nadający się do określenia - sypialnia z aneksem łazienkowym ( zrobiłem wejście do łazienki z pokoju tego większego). W założeniu zrezygnowałem z poddasza użytkowego, likwidując schody w holu i wejście na strych przeniosłem do nieco zmienionego pomieszczenia gospodarczego ( pomieszczenie gospodarcze zmniejszyłem ,powiększając WC tak , aby tam ulokować kabinę natryskową i piec CO( gazowy ). Czy macie jakieś rozwiązanie wentylacji łazienki i co z kominkiem - zamierzam zlikwidować ścianę z salonem i w centralnym ( prawie)miejscu ustawić kominek.
Oczywiście zapomiałem o najważniejszym Cześć nareszcie ktoś się odezwał a wątek już czekał od lata. Gdzie budujecie?
Pozdrawiam

slagor
25-01-2003, 18:16
Czy ktoś z nowych forumowiczów buduje lub budował Miłkę II Pozdrawiam sławek

bazonx
02-03-2003, 20:48
Cześc.
My chcemy budowac
Kupilismy juz projekt, ale razie organizujemy pozwolenie na budowe, mamy juz mape do celów inwestycyjnych.
Zastanawiam sie nad fundamentem (typu legalet)
Pozdrawiam Stefek

mialek
05-07-2003, 21:37
Cześć
też chciałbym budować ten domek. Czy wasze prace jakoś się posunęły ?

mialek
09-07-2003, 11:08
Tak ja buduję to cudo, w połowie września zakończyłem dach.

Podziel się swoimi odczuciami na temat Miłki II. Ile kosztował Cię stan surowy otwarty ?

slagor
26-07-2003, 22:29
za tydziaeń zalewam strop .na razie jest dobrze.
Sławek

mialek
27-07-2003, 20:34
Ile planujesz dać za stan surowy otwarty ( a ile za całość). Czy widzisz jakieś błędy w tym projekcie. Jak zagospodarujesz poddasze ? Czy nie jest za małe przy 30' dachu?

slagor
28-07-2003, 21:58
Witaj.
Za stan surowy otwarty zamierzam dać do 90 tysięcy . Można było to zrobić ok 5 tys taniej, jednak w moim przypadku przy bardzo wysokim poziomie wód gruntowych wyniosłem dom 50 cm pow ppp i to spowodowało koniecznośćnawiezienia ogromnych ilości piachu, niwelacja wokół domu itp. Błędy? Ok są. Wojtek - użytkownik forum twierdzi, ze największym błędem jest ilość okien. Ja uważam podobnie, lecz nie traktuję tego w kategorii błędu. Poważniejszy błąd to to, że w łazience będą widoczne na suficie podciągi, gdyż ich wysokość jest o 4 cm wyższa od stropu i gdzieś muszą wystawać. Tych danych nie zaznaczono na żadnym rysunku - przekroju. W pierwszej wersji rezygnuję z poddasza, jednak powiększyłem dom o 90 cm wzdłuż ściany z łazienką, uzyskując dwie większe sypialnie i większą łazienkę. Powiększyłem pom gospodarcze do linii holu tego po prawej , i zrobiłem wejście do tego pomieszczeniapo prawej stronie drzwi wejściowych w wiatrołapie. w pom gospodarczym umieszczę schody młynarskie i wejście na strych. Strych 40 m2 wystarczy nawet na pomieszczenie letnie dla syna ( siłownia, muzyk, itp.) nie będzie ogrzewane i skanalizowane. to tyle pozdrawiam
Sławek

narkadiusz
10-08-2003, 22:32
Fajny projekt.
Czy Ten projekt jest prosty i tani w budowie ?
le orientacyjnie kosztuje wybudowanie stanu surowego zamnkiętego ?
Chciałbym zobaczyć MIŁKĘ w naturze - Kto wie? Gdzie może stać MIŁKA lub MIŁKA II. Może w okolicach Trójmiasta?

Pietrek
09-09-2003, 13:21
Ja co prawda nie buduję domu "Miłka", ale moja żona ma na imię właśnie Miłka (Ludmiła) i też mi się bardzo podoba. :P

w.iwo
13-09-2003, 13:58
:D Zaczynam budować Miłkę II z garażem i ze sporymi przeróbkami projektu..... :roll: pod Warszawą.... chętnie skontaktuje się z osobami które też wybrały ten projekt... zawsze to daje możliwość popełnienia mniej błędów....mój adres [email protected]

Proszę o radę : ile kosztuje taki dom w stanie surowym ? :D

mplaskota
11-02-2004, 07:05
Poszukuję osób, które wypudowały dom wg projektu jak w tytule, lub wiedzą gdzie taki dom został wybudowany.

Mariusz

Neil
10-03-2004, 08:35
Kto buduje ? Zgłaszać się kochani ! Zamierzam w przyszłym roku rozpocząć budowę. Poszukuję bratnich dusz !
Neil

anpi
10-03-2004, 10:21
Ja początkowo chciałem budować ten dom - spodobała mi się szczególnie ta przestrzeń na poddaszu. Jednak po przeanalizowaniu stwierdziłem, że za dużo trzeba by wprowadzać zmian w projekcie.
Przede wszystkim - zauważ że w łazienkach nie ma wentylacji - to znaczy niby jest, ale jest to - moim zdaniem - wynalazek - wentylacja typu Z, czyli kratka wentylacyjna na wylot ściany. Opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane, niektórzy twierdzą że tak wentylowana łazienka będzie się wychładzać. Niestety teraz mam wilgoć w domu, tak więc dla mnie kwestia sprawnej wentylacji jest bardzo ważna.

anpi
10-03-2004, 10:26
W końcu kupiłem projekt B-42 z pracowni Boduch - sprzedaje to Agrobisp.

Neil
10-03-2004, 11:26
A gdzie mogę obejrzeć wybrany przez Ciebie projekt ? Chętnie rzucę okiem na wszelkie nowości. Pozdrawiam i czekam na dalsze, nawet najbardziej krytyczne uwagi o Miłce :)
Neil

anpi
10-03-2004, 12:10
Proszę bardzo:
http://www.boduch.pl/info.php?id=6

Neil
10-03-2004, 15:59
Dzięki za info. ładny !

Falkenstein
13-03-2004, 14:19
Ja początkowo chciałem budować ten dom - spodobała mi się szczególnie ta przestrzeń na poddaszu. Jednak po przeanalizowaniu stwierdziłem, że za dużo trzeba by wprowadzać zmian w projekcie.
Przede wszystkim - zauważ że w łazienkach nie ma wentylacji - to znaczy niby jest, ale jest to - moim zdaniem - wynalazek - wentylacja typu Z, czyli kratka wentylacyjna na wylot ściany Opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane, niektórzy twierdzą że tak wentylowana łazienka będzie się wychładzać. Niestety teraz mam wilgoć w domu, tak więc dla mnie kwestia sprawnej wentylacji jest bardzo ważna.

Nie jest prawdą, że łazienki w Miłce nie mają wentylacji. Może nie widać tego na rzutach katalogowych ale obie łazienki w tym domu są podłaczone do wentylacji grawiacyjnej - do komina w WC. Komin ten ma 4 przewody - komin CO oraz 3 kanały wentylacyjne: WC, łazienki, poddasza. Łazienka jest połączona z kominem elastyczna rurą idącą wzdłuż podciągu. Jest to wyraźnie zaznaczone na projekcie.

CO do wad projektu - we wnętrzu jest dużo podciągów i nadproży, na których opierają się belki stropu, jeden z podciągów przechodzi dokładnie nad wanną w łazience. Być może da się tego uniknąć, gdy wybierze się wersję z drewnianym stropem. Projekt zakłada ocieplenie podłogi keramzytem i trójwarstwowe fundamenty z wysunietym cokołem z klinkieru. Dach ma konstrukcję płatwiowo-kleszczową co oznacza, ze we wnętrzu poddasza będą 4 słupy (wokół schodów) a jego elementem są belki 16x16 o długości 13,5 m - zastanawiam się jak to przywieźć.

Nie mam pewności o którym projekcie dyskutujemy, bo mianem "miłka II" okreslany jest zarówno projekt z garażem od frontu (miłka II) jak i projekt bez garażu za to z poddaszem (miłka w. II)

My budujemy Miłkę wersja II z drobnymi zmianami - wstawienie ścianki działowej między kuchnią i pokojem i komina do podłączenia kominka. Poza tym planujemy dobudowanie garazu z duzym warsztatem do sciany bocznej budynku. Poddasze w założeniu ma służyć tylko latem dlatego nie planujemy nawet montowania tam ogrzewania i pełnego ocieplenia dachu, po ociepleniu stropu powinno być OK.

Falkenstein
13-03-2004, 14:19
Ja początkowo chciałem budować ten dom - spodobała mi się szczególnie ta przestrzeń na poddaszu. Jednak po przeanalizowaniu stwierdziłem, że za dużo trzeba by wprowadzać zmian w projekcie.
Przede wszystkim - zauważ że w łazienkach nie ma wentylacji - to znaczy niby jest, ale jest to - moim zdaniem - wynalazek - wentylacja typu Z, czyli kratka wentylacyjna na wylot ściany Opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane, niektórzy twierdzą że tak wentylowana łazienka będzie się wychładzać. Niestety teraz mam wilgoć w domu, tak więc dla mnie kwestia sprawnej wentylacji jest bardzo ważna.

Nie jest prawdą, że łazienki w Miłce nie mają wentylacji. Może nie widać tego na rzutach katalogowych ale obie łazienki w tym domu są podłaczone do wentylacji grawiacyjnej - do komina w WC. Komin ten ma 4 przewody - komin CO oraz 3 kanały wentylacyjne: WC, łazienki, poddasza. Łazienka jest połączona z kominem elastyczna rurą idącą wzdłuż podciągu. Jest to wyraźnie zaznaczone na projekcie.

CO do wad projektu - we wnętrzu jest dużo podciągów i nadproży, na których opierają się belki stropu, jeden z podciągów przechodzi dokładnie nad wanną w łazience. Być może da się tego uniknąć, gdy wybierze się wersję z drewnianym stropem. Projekt zakłada ocieplenie podłogi keramzytem i trójwarstwowe fundamenty z wysunietym cokołem z klinkieru. Dach ma konstrukcję płatwiowo-kleszczową co oznacza, ze we wnętrzu poddasza będą 4 słupy (wokół schodów) a jego elementem są belki 16x16 o długości 13,5 m - zastanawiam się jak to przywieźć.

Nie mam pewności o którym projekcie dyskutujemy, bo mianem "miłka II" okreslany jest zarówno projekt z garażem od frontu (miłka II) jak i projekt bez garażu za to z poddaszem (miłka w. II)

My budujemy Miłkę wersja II z drobnymi zmianami - wstawienie ścianki działowej między kuchnią i pokojem i komina do podłączenia kominka. Poza tym planujemy dobudowanie garazu z duzym warsztatem do sciany bocznej budynku. Poddasze w założeniu ma służyć tylko latem dlatego nie planujemy nawet montowania tam ogrzewania i pełnego ocieplenia dachu, po ociepleniu stropu powinno być OK.

Tradycja
21-03-2004, 13:43
Właśnie zaczeliśmy budować,sama parę miesięcy temu szukałam osób, które wybrały ten projekt-bez efektu.Mamy Miłkę bez garażu-wprowadziliśmy szereg zmian:wydłużenie domu od strony kuchni o metr,oddzielenie kuchni od salonu ,kominek na ścianie kuchnia/salon, w miejscu łazienki pomieszczenie gospodarcze z przejściem do garażu na tej ścianie, łazienka z peawej strony pomieszczenia gospodarczego i jeszcze inne zmiany.Ktoś zapyta po co?Miłka ujęła mnie tarasami,ponadto umożliwia wykończenie domu w II etapach,nie jest wysoka, a większość zmian wprowadzaliśmy po to żeby na parterze babcia miała pokój z osobną łazienkąSerdecznie pozdrawiam.Acha zewnętrznie też się zmieni!

Neil
24-03-2004, 09:51
Tradycjo - a czy dysponujesz może jakimś planem po modyfikacjach i czy możesz nam go przedstawić ? Pozdrawiam !

Tradycja
24-03-2004, 19:02
Niestety nie mam planu.ale mam nadzieję że za miesiąc-dwa będę miała zdjęcia tego co powstało z Miłki po zmianach.

narkadiusz
09-04-2004, 10:25
:D Rozpocznę budowę MIŁKI II z garażem za 2 miesiące. Też wprowadziliśmy kilka zmian do projektu, przede wszystkim przełożyliśmy kuchnię do pokoju sąsiadującego z salonem, w miejscu dawnej kuchni będziemy mieli jadalnię, nie będziemy murować ścianki działowej pomiędzy salonem i tak utworzoną jadalnią, centralnie umiesczony Kominek będzie rozdzielał te dwa pomieszczenia.
Z nowej kuchni zrobimy dodatkowe wejście do salonu -to wszystko na dole. Więcej zmian nie ma sensu robić
Jeżeli chodzi o poddasze to zdecydowaliśmy się delikatnie zmienić kąt nachylenia dachu (realnie w projekcie jest to 27%) my zrobimy ok 34-35% - to spowoduje uzyskanie znacznie lepszych powierzchni użytkowych na poddaszu - linia wysokości użytkowej 1,9 m przesuwa sie znacznie na skraj budynku, dzięki temu można wg mojego projektu uzsykać na poddaszu - dwa sporawe pokoje , małą łazienkę i małe pom gospodarcze.
Wszystkie projektowane ścianki na poddaszu przebiegają po linii słupów podtrzymujących dach ...

narkadiusz
09-04-2004, 10:28
Ja buduję- tzn zaczynam budowę tego domu - Trójmiasto
Mam kontakt z osobami które budują -
Nie jest to zbyt popularny projekt- więc zbyt dużo ludzi się nim nie interesuję
Mam zdjęcia z budowy takeigo domu z okolic Konina ....

Tradycja
11-04-2004, 18:34
My podwyższamy górę o 2 pustaki,ponieważ ta wysokość jest nie do przyjęcia.A potem architekci narzekają na inwestorów,że zmienieją,psując ich projekty.

Falkenstein
22-04-2004, 08:23
U nas wyklarowała się koncepcja co do zmian w projekcie. Rezygnyjemy z dobudowy garażu do ściany - zmieniłby dom w stodołę. Zamiast tego będzie garaż wolnostojący z duzym warsztatem/magzynem.

Co do samej Miłki, planujemy przesunąć ścianę od strony łazienki o 30-35 cm zyskując kilka dodatkowych metrów. Zmniejszamy też łazienkę poprzez rezygnację z podciągu nad wanną i wstawienie w tym miejscu normalnej ściany nośnej. Rozwiąze to parę problemów technicznych, pozwoli też na wygodniejsze poprowadzenie przewodu wentylacyjnego do komina. Ponadto wstawiamy ściankę między kuchnią i pokojem i kominek - zmniejszy to pokój dzienny do 19 m2, ale zyskamy duzą zamknietą kuchnię z jadalnią - a duża kuchnia to więcej niż duży pokój. Poza tym owe 19m2 to i tak prawie połowa naszego obecnego mieszkania.

Zmienia się też technologia budowy - w projekcie sa wszystkie trzy rodzaje ścian - trójwarstwowy cokół, oraz jedno- i dwuwarstwowe ściany zewnętrzne. U nas bądzie ściana jednolicie dwuwarstwowa 24 BK + 10-12 cm wełny. W narożnikach budynku a może i w całym podcieniu wejsciowym pójdą na to płytki elewacyjne - jako wzmocnienie. Wewnętrzne ściany nosne i działowe zbudujemy z silikatów Przyda się w domu taki akumulator ciepła i wilgoci, a jednocześnie będzie można bez problemu ciągnąć instalacje w ścianach zewnętrznych.

w.rob
12-05-2004, 10:32
Pozdrowienia dla Wszystkich budujących (lub zamierzających budować) Miłkę...
Borykam się z tym tematem od listopada - dotarłem już do więźby dachowej...

Podobnie jak Tradycja podniosłem górę o dwie warstwy...
Przyznaję również absolutnie rację Narkadiuszowi - warto w Miłce zmienić kąt nachylenia dachu (u siebie zrobiłem 36stopni) - zdecydowanie poprawia to funkcjonalność poddasza...

Oprócz tego wprowadziłem "kilka" dodatkowych zmian, tak, że dzisiaj pewnie panowie z Archipelagu nie domyśliliby się, że to ich projekt :lol:

podzielcię się, proszę Waszymi pomysłami lub problemami z Miłką, może to uchroni czytających forum przed niepotrzebną "wtopką"...

Robert

Tradycja
21-05-2004, 09:01
Moja Miłka ma już dach. W trakcie budowy doszło kilka nowych zmian.Te 2 pustaki spowodowały ,że jest wysokim i dużym domem. Uważajcie na schody -przewidziano na nie dziwnie mało miejsca.Jeśli ktoś tak jak ja oddzielił kuchnię to wejście na schody znajduje się w wejściu do salonu.Mimo tych wszystkich problemów z projektem i zmianami w nim Miłka jest prosym lecz nietuzinkowym domem.Jak zamierzacie ją wykańczać-kolory, dodatki, okna?
Pozdrawiam.

w.rob
21-05-2004, 09:23
Na mojej stoi już więźba, choć jeszcze nie cała - skończą w ciągu 3-4 dni...

A co do kolorków:
- ceglastoczerwony dach (Sirius z Ruppa) z ceglastymi obróbkami blacharskimi
- jasnożółta, pastelowa elewacja
- stolarka okienna i drzwiowa w kolorze "złotego dębu", ceglaste parapety

będzie śliczny :)

w.rob
24-05-2004, 12:03
Pytanie do Tradycji:

Po podniesieniu dachu o dwie warstwy mocno wydłużyła się połać dachu nad tarasem (niebezpiecznie wzrosło obciążenie belki między kolumnami). Czy u Was też wystąpił ten problem i jak go roziwiązaliście?

pozdrawiam
Robert

Tradycja
05-06-2004, 13:51
U nas połać dachu nie została wydłużona przez niedopatrzenie osoby zmieniającej projekt.Byliśmy wściekli sądząc,że to zaburzy proporcje . Jednak nasz dom jest proporcjonalny. Zrezygnowaliśmy z kleszczy i mieczów przytwierdzanych do elewacji (ponieważ nasz dom zbudowaliśmy z maxa i będzie jeszcze styropian 12).

w.rob
07-06-2004, 08:46
A na jaką kolorystykę się zdecydowaliście?

Tradycja
08-06-2004, 15:34
Grafitowy dach,biała elewacja.Słupy drewniane,szczyty- oblicówka drewniana, wokół okien drewniane ramki-kolor jasna sosna.Taras przy salonie też chcemy mieć drewniany-a jak u Was?

w.rob
08-06-2004, 16:02
kolorki tak jak już pisałem powyżej...
taras jednak wyłożymy gresem, aha - zrezygnowaliśmy całkowicie z okiennic, zamiast tego powiększyłem okna i dodałem im złote szprosy...

w.rob
29-06-2004, 15:56
próbuję trochę odświeżyć temat...

do wszystkich budujących Miłkę: jak Wam idzie, na jakim etapie już jesteście, co jeszcze warto zmienić w "naszych" domkach?

pozdrowienia
Robert

Tradycja
08-07-2004, 20:07
U mnie robią tynki wewnętrzne, właściwie kończą. w przyszłym tygodniu zaczynają z wodą i ogrzewaniem. Jakie robicie schody? Po wymierzeniu fachowiec zaprojektował taką trochę szerszą drabinę- przesadzam ale naprawdę są strome .

w.rob
09-07-2004, 06:57
no to jesteśmy w identycznym momencie budowy, rozprowadziliśmy już instalacje i robimy tynki wewnętrzne...

jeśli chodzi o schody to zdecydowaliśmy się na betonowe, wylane w kształcie litery L przy czym "łuższy" koniec L-ki wchodzi nam dwa stopnie do salonu...
ponieważ dwie dolne sypialnie połączyłem w jedną i przesunąłem drzwi maksymalnie w kierunku pomieszczenia gospodarczego (w oryginale tam chyba była łazienka :D ) to schodki wyszły nam bardzo wygodne...

Bart
12-07-2004, 11:05
Dołączam się do budujących Miłkę II. Właśnie w chwili obecnej jest kryty dach dachówką cementową grafitową. Większych zmian w projekcie nie wprowadzaliśmy. Został dodany jedynie trzeci komin pod kominek w salonie i triche pozmieniane zostały wymiary okien (tzn. ujednolicone), gdyż w oryginalnym projekcie miały różne wysokości. Wybraliśmy wersję ze stropem drewnianym, gdyż poddasze nie będzie użytkowane zbyt intenywnie (na razie nie planuje jego wykańczania. Faktycznie na rysunku nie wydawał się duży, jednak po wybudowaniu robi wrażenie ale nie przeraża.

w.rob
12-07-2004, 11:10
witam wśród szczęśliwych posiadaczy (lub przyszłych posiadaczy :P ) domu opartego na konstrukcji Miłki...

pozdrowionka
Robert

sarwa
17-07-2004, 20:16
Witajcie,
Jestem an formum nowy (od kliku tygodni) ale dopiero dzisiaj wpadłem
na pomysł poszukania newsów o miłce.
Jest mi niesamowicie miło, że nie jesteśmy z żonką osamotnieni w budowie tego projektu.
Na chwilę obecną jesteśmy na etapie układania dachówek.
Wprowadziliśmy kilka zmian na parterze a teraz zastanawiamy się nad praktycznym wykorzystaniem poddasza.
Opisze kiedyś te zmiany ale jestem teraz w delegacji i nie mam czasu.
Macie może zdjęcia z budowy? Jakieś albumy?
My robimy dużo zdjęć, udostępnię je wkrótce.

Tomek i Magda

w.rob
19-07-2004, 07:22
Tomek i Magda,
witajcie na tym forum... Cieszę się, że więćej osób zdecydowało się na Miłkę, bo wydaje mi się, że to ciekawy domek...

Podobnie jak Wy wypstrykałem mnóstwo zdjęć w trakcie budowy... To dobry pomysł, żeby część z nich udostępnić... Jak tylko trochę odgrzebię się czasowo postaram się spreparować "mały albumik"...

Pozdrowionka

w.rob
19-07-2004, 07:24
Tomek i Magda, na jaką dachówkę sięzdecydowaliście? Tak jak w oryginalnym projekcie, czy z jakimiś zmianami?

sarwa
19-07-2004, 21:20
Witajcie serdecznie,
Zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową Brasa.
Zobaczzymy już niedługo jak się prezentuje, ponieważ
ekipa obiecuje na piątek gotowy dach.

Tomek i Magda

PS
Jak się ogarnę czasowo, zrobię album i opiszemy nasze zmiany.

w.rob
26-07-2004, 15:04
sarwa:

dach już stoi? to sporo zmienia w wyglądzie budowy :lol:
u nas to był moment kiedy nareszcie można było zobaczyć co budujemy :wink:
i jak się domek prezentuje??

może jakaś fotka??

sarwa
26-07-2004, 22:13
witajcie,
my chyba naprawdę musimy przejść wszytko co najgorsze...
niestety dachu jeszcze nie mamy :(
mamy za to okna, tak wiemy... tak się nie robi ale nas naprawdę
gonią terminy i pomimo tego że nie jest przykryty dach jeszcze dachówką
to mamy już instalację elektryczną, wodno kanalizacyjną i od środy panowie będą walczyli z co.
a dach?
szkoda mowić...
ale skoro pytacie to... zamówiliśmy dachówkę cementową brasa.
panowie sobie zrobili miary, zafoliowali dach, przybili łaty i...
okazało się, że dachówki boczne są dłuższe o 4-6 mm do zwykłych dachówek. różnica to nie pozwala na własciwe ułożenie dachu.
jutro rano przyjeżdża ktoś z brasa to zobaczyć.
najprawdopodobniej będzie afera.... ale zobaczymy bo być może to wina ekipy, której mam już serdecznie dosyć.

Tomek

PS.
Robie teraz album, zaraz wrzucę tutaj linka.

w.rob
27-07-2004, 06:58
trzymam mocno kciuki, że się Wam szybko wyjaśni sprawa dachu i stanie na swoim miejscu tak, jak sobie zaplanowaliście...

przy wszystkich przejściach :cry: z moimi budowlańcami akurat ekipa od dachu okazała się bezproblemowa...

sarwa
27-07-2004, 07:10
hmm...
chciałbym mieć taką nadzieję ale tracę siły.
jeśli ekipa nie skończy dachu do piątku to kończą u mnie prace.
poniżej przedstawiam link do albumu:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=24884&grupa=0&kat=2&a=sarwa

w.rob
28-07-2004, 10:30
jestem po oglądaniu fotek :P

bardzo ładny domek, gratuluję...
chociaż przez chwilę nie mogłem w nim rozpoznać "mojej" Miłki (budujemy z garażem, lustrzane odbicie i jednak bardzo pozmieniany :wink: )

dajcie znać jak uda się załatwić kłopoty z dachówkami...
pozdrawiam
Robert

sarwa
28-07-2004, 19:35
witajcie znowu...
ludzie od dachu nareszcie ruszyli ;) mamy już jakies 3/4 dachu,
myślę, że skończą do piątku bo została jeszcze obróbka kominów.
jak będzie daszek to zrobię zdjęcia.
natomiast zadziwlła mnie dziś ekipa od co. przyjechali aż z Wisły,
w 4 osoby zrobili w jeden dzien całą instalacje a na jutro zostawili
sobie ogrzewanie podłogowe.

tomek s

ps.
a może wy też macie jakieś fotki?

w.rob
29-07-2004, 07:07
bardzo się cieszę, że z dachem poszło do przodu... gratuluję...

nasi hydraulicy również uwinęli się szybko i solidnie, a nawet posprzątali po sobie, co zdumiało mnie niepomiernie :roll: :roll: :roll:
mamy już rozprowadzoną wodę i grzejniki, podłogówkę zostawiłem do wykonania po skończeniu tynków (coby tynkarze nie zapaprali :-? )

sorry za brak zdjęć, ale nie mam kiedy usiąść, wybrać, sformatować i wkleić do jakiegoś albumiku... może w weekend uda mi się usiąść nad tym :cry:

Tradycja
01-08-2004, 12:13
Budujący Miłkę kiedy zamierzacie się wprowadzać.U mnie schną wylewki,więc myślę że za 2 -3 miesiące.

sarwa
02-08-2004, 23:17
ja nie mam jeszcze wylewek...
ale chcemy z żonką w grudniu się wprowadzić...
jednak szczerze mówiąc ciemno to widzę...
jakoś to wszystko nie idzie tak jakbym chciał.

tomek

sarwa
02-08-2004, 23:18
pochwalcie się zdjęciami swoich domków ;)

tomek i magda

w.rob
03-08-2004, 10:05
wylewki zrobimy w przyszłym tygodniu...

a wprowadzamy się październik/listopad :lol: :lol:


PS.
zdjęcia w drodze...

banaszek
03-08-2004, 10:30
Witam!
Buduję Miłkę II( wersja z garażem) już od grudnia zeszłego roku (oczywiście z przerwą na zimę) w tej chwili jestem na etapie więźby dachowej
Wprowadziłem trchę zmian
- zamiana kuchni z pomieszczeniem gospodarczym(w tymmiejscu dodatkowy WC)
-podwyższenie o 2 pustaki
-podłużenie o 1m
-zmiana wymiarów okien
- pod tarasem piwnica z wejściem z zewnątrz

sarwa
03-08-2004, 22:00
witajcie...
a my zrezygnowaliśmy z pokoju na parterze obok salonu (przy schodach),
zrobiliśmy belki w suficie i słup przy schodach. dało nam to dużą przestrzeń i wspaniałe miejsce na jadalnie z widokiem na ogród.
również podniesiliśmy o 2 pustaki. właśnie zastanawiamy się nad
adaptacją poddasza. macie jakies pomysły?

tomek

w.rob
04-08-2004, 07:10
wygospodarowałem na poddaszu trzy ładne pokoje dla dzieciaków (po 20-25m2 podłogi) plus łazienkę na wprost schodów... wymagało to zmiany ilości i wielkości okien na ścianach szczytowych, dodatkowo każdy z pokoi "wyposażyłem" w lukarnę z oknem 150x120 cm...
wydaje mi się, że uzyskaliśmy bardzo fajny efekt - przestronnych, dobrze doświetlonych pokoi plus bardzo ciekawą bryłę dachu :P

zamiast czwartego pokoju pozostawiłem otwartą przestrzeń nad salonem, aż do wysokości stropu nad poddaszem...

w.rob
04-08-2004, 09:34
dla zainteresowanych rzuty kondygnacji "naszej" Miłki można znaleźć tutaj (http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=25363&grupa=0&kat=2&a=roblegionowo)


pozdrawiam

sarwa
04-08-2004, 12:33
o kurczę... ;)
to jest miłka?
nic wspólnego z moim domkiem nie widzę....
hmmm.... no chyba troszkę rzut parteru w lustrzanym odbiciu.

tomek

w.rob
04-08-2004, 12:38
tak jak już pisałem wcześniej "trochę" pozmienialiśmy projekt oryginalny :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ale masz rację - to lustrzane odbicie, tylko że garaż "przeleciał" na drugą stronę

poza tym zmienił się:
- obrys budynku,
- rozmieszczenie i funkcjonalność pomieszczeń
- ilość pomieszczeń
- wysokość budynku
- bryła dachu
- kubatura (prawie się podwoiła)
- wielkość ilość i rozmieszczenie okien
plus parę drobiazgów :lol: :lol: :lol:


ale to Miłka II z garażem, przynajmniej tak jest napisane na projekcie hihihi

takie rozwiązanie kosztowało za to połowę tego co musiałbym zapłacić za projekt indywidualny :P

sarwa
10-08-2004, 09:20
hmm... po 4 miesiącach zabawy z góralami w kotka i myszkę powiedzmy, że mam gotowy dach. Dziś mam zacierany wylewki więc jak wieczorkiem będzie tam posprzątane to pochwalę się nowymi fotkami.

tomek

w.rob
10-08-2004, 09:44
a u mnie dzisiaj rozpoczynają wylewki na pięterku...

sarwa
10-08-2004, 09:56
przeslij jakies zdjecia ;)

tom&dor
25-08-2004, 19:05
Cześć, jestem pierwszy raz na forum, ale mam Miłkę II stan surowy zamkniety i sporo doświadczeń. TOM

Ślimak Maciek
25-08-2004, 23:54
Witam!

Przymierzamy się do trochę przerobionej Miłki z garażem (główny problem to wielkość owego trochę :wink: ) Chcemy w przyszłym roku postawić ją pod Warszawą. Dobrze wiedzieć, że jest tylu forumowiczów z miłkowym doświadczeniem :D W.Rob - czy można by obejrzeć Wasze cudo w naturze? Z Tarchomina do Legionowa mamy bardzo niedaleko.

Pozdrawiam wszystkich!

narkadiusz
30-08-2004, 15:13
:D Witam wszystkich
Buuduję teraz MIŁKĘ II z garażem w okolicach Trójmiasta. Jestem teraz na etapie stanu "0" Do końca października ma stanąć stan surowy z kompletnym dachem.
Wg planów zamieszkam w niej za jakiś rok ....
Domek jest fajny. Roboty na budowie jak na razie posuwają się rewelacyjnie
Mamy w projekcie również dokonanych kilka zmian
chętnie pogadam z budującymi lub użytkownikami tego domu
Znam również miejsce w którym stoi już wykończona i zamieszkała MIŁKA- prezentuje sie świetnie

sarwa
31-08-2004, 10:49
no hej, milo ze jest nas wiecej...
ja robie w srodku tynki... czas i sytuacja rodzinna mnie goni,
musze sie wprowadzic na swieta ;)))
ciagle brakuje mi zdjec z reala wykonczonych miłk?
ja mam wersje II bez garazu, wczesniej pisalem o zmianach.


tomek

sarwa
31-08-2004, 10:50
aaaaa,
i poszukuje pinie projektu na fajne debowe schody ;)
macie moze cos takiego?
porecze planujemy z satyny...

tomek

narkadiusz
01-09-2004, 08:49
Mam kilka zdjęć MIŁEK w trakcie prac budowlanych - postaram się je odszukać i spróbować udostępnić- Są to MIŁKI osób, z którymi byłem dotychczas w kontakcie mailowym
Ze swojej MIŁKI - to szczerze mówiąc na razie nie za bardzo mam co pokazać- stan "O" jest mało reprezentacyjny, ale myślę że za miesiąc to już będzie co pokazać
Ze zmian to przełożyłem Kuchnię do pokoju sąsiadującego z salonem, w miejscu dawnej kuchni -zrobię albo jadalnię, albo aneks kominkowy ..
Drugą najbardziej istotną zmianą - to zmiana kąta nachylenia dachu - realnie z 27 stopni do ok 33-34 stopni, nie będę budowal dodatkowych ścianek kolankowych to nie ma sensu. Poprzez zmianę kąta nachylenia dachu oraz zmianę grubości stropu - można uzyskać zadowalającą powierzchnię użytkową oraz wysokość pomieszczeń na poddaszu
Moja żona chciała również dołożyć jakąś małą piwniczkę do domku - i rozważaliśmy jakieś częściowe podpiwniczenie. Mieliśmy pomysł aby wykonać małą piwniczkę w garażu, lub ewentualnie podpiwniczyć taras
ale ze względu na koszty zrezygnowaliśmy.
W przyszłości wybuduję na działce niewielką altankę ogrodową, którą powpiwniczę i w ten sposób uzyskam pomieszczenie, na którym zależy mojej żonie

w.rob
01-09-2004, 12:51
Witam!

Przymierzamy się do trochę przerobionej Miłki z garażem (główny problem to wielkość owego trochę :wink: ) Chcemy w przyszłym roku postawić ją pod Warszawą. Dobrze wiedzieć, że jest tylu forumowiczów z miłkowym doświadczeniem :D W.Rob - czy można by obejrzeć Wasze cudo w naturze? Z Tarchomina do Legionowa mamy bardzo niedaleko.

Pozdrawiam wszystkich!



oczywiście zapraszam...

sarwa
03-09-2004, 15:14
to czekamy z niecierpliwoscia na fotki...

tomek i magda

w.rob
16-09-2004, 08:51
przepraszam za opóźnienia ze zdjęciami, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać... już dwa razy "coś usunęło" :o zakładane przeze mnie albumy na onecie... muszę chyba znaleźć inne miejsce na wrzucenie fotek :( :( :(

sarwa
21-09-2004, 10:14
my jednak podjelismy decyzje o rozbiorce dachu ulozonego przez górali.
serce płacze ale nie moge dopuscic do tego, zebym codziennie sie denerwowal wchodzac do domku i widzac fale z dachowek...
ludzie w okolicy maja o czym plotkowac przynajmniej ;)))
tynki juz mamy skonczone, zabieraja sie teraz za sufity z plyt kg.
schody debowo-stalowe beda do 20 pazdziernika.
jednak ze wzgledu na gaz nie wiem czy spedzimy tam swieta ;(((

pozdrawiamy
tomek i magda

sarwa
21-09-2004, 10:15
i cały czas czekamy na foki innych miłk ;)))

sarwa
21-09-2004, 10:17
i trochę żałujemy, że podnieśliśmy ją tylko o jednego maxa.
poddasze gak bedzie mialo podlogę i sufit będzie miało 2.20 m ;(((

tomek

w.rob
23-09-2004, 10:40
i trochę żałujemy, że podnieśliśmy ją tylko o jednego maxa.
poddasze gak bedzie mialo podlogę i sufit będzie miało 2.20 m ;(((

tomek


jedna warstwa to faktycznie może być mało...
przy podniesieniu o dwie warstwy pth plus wieniec na nich udało nam się uzyskać poddasze użytkowe 2,60 (już na gotowo, z ociepleniem, sufitami i podłogami) plus nad nim nieocieplony stryszek o wysokości 170 cm przy kalenicy... myślę, że przy niewielkim pomieszczeniu gospodarczym taka "rupieciarnia" zawsze w domu się przyda...

sarwa
24-09-2004, 07:22
my po prostu balismy sie, zeby nie popsuc brybly domku...
teraz troszkę żałujemy ale dla 3 osobowej rodzinki na pewno
wystarczy, tymbardziej, że budujemy jeszcze domek gościnny
przy garażu.

tomek

ps
ludzie ;) co z tymi fotkami?

slagor
24-09-2004, 12:08
witajcie miłkowicze kiedy zaczynałem budować moją - naszą miłkę z garażem nie mogłem nikogo znaleźć jestem zapodziwiony ilością miłek. Ja już mieszkam i wielu zmian nie wprowadzałem. Z założenia poddasze miało zostać poddaszem i nie mam schodów do góry. Wejście jest z pomieszczenia gosp schodami młynarskimi i tak musi być Dom jest tak ustawiony na działce ze można dobudować z czasem schody zewnętrzne i wtedy dokonać adaptacji góry Są tam kaloryfery, kanalizacja i woda, ale wszysko zaczopowane. Domek powiększyłem o metr na ścianie łazienkowej i wejście do łazienki zrobiłem z sypialni. drugą miejszą łazienkę powiększyłem kosztem małego korytarzyka i pom gosp i są dwie pokaźne dla trzech osób starczy. Na razie mieszka się dobrze trochę słabo wyciąga wentylacja w tej małej łazience ale to może być spowodowane wiatrami. nie wiem jak wstawić zdjęcie, Acha z powodu braku kasy nie jest otynkowana , natomiast do cerplastu dodałem pigmentu za 4,5 zł wodorozpuszczalnego i mam żółty domek. tynk za 4 lata jak będzie kasa. podciągi w łazience i holu zabudowałem i umieściłem w nich punkty świetlne nik nie widzi tych podciągów nawet ja. Dach dachówka cementowa, wodę chcę jak w projekcie odprowadzać łańcuchami. Na razie rynny kończą się przy dachu i w czasie deszczu znacza miejsce wkopania studzienek i zaczepienia łańcuchów. Nie wiem tylko czuy zastosować łańcuch plastikowy czy ocynk o duzych oczkach. To fajny wiejski domek z prostym dachem. Stawiany za miastem stoi na wsi czyli zgodnie z przeznaczeniem. Pozdrawiam.

sarwa
25-09-2004, 10:45
witaj,
nas też miłka oczarowała swoją prostotą i choć w okolicy
w której się budujemy sąsiedzi stawiają fikuśne chawiry
i tak nasza "stodoła" nam się bardzo podoba.

na poddaszu przy tych dużych okno-drzwiach macie balustrady?

tomek

w.rob
03-11-2004, 10:13
pozdrawiam po dłuższej przerwie wszystkich Miłkowiczów i pagnę się pochwalić: właśnie się wprowadzoiliśmy do naszego domku :P :P :P

jeszcze nie wszystko wykończone, ogród z krajobrazem jak po bitwie, ale już od kilku dni mieszkamy na swoich śmieciach...


pozdrawiam

narkadiusz
31-01-2005, 13:31
Witam wszystkich forumowiczów, w szczególności tych zagascynowanych projektem MIŁKA II.
Mój domek powoli pnie sie do góry i gdyby nie problemy z mediami (woda, kanaliza) to z pewnością chcialbym go skończyć w tym roku
Stan zaawansowania załączam pod linkiem :
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=33628&zid=414841&r=1
Zapraszam do dyskusji i

Arkus
01-02-2005, 13:31
wow :o
przypadkiem natrafiłem na ten temat i musze się z wami podzielic moim znaleziskiem
http://domus.wroc.pl/projekt/linos-i
lub ttp://domus.wroc.pl/projekt/milka-i

co sądzicie o tym domku ???
czy cos te domki łączy ?
pozdrawiam wszystkich milośników miłki :)

Arkus
03-02-2005, 17:25
Hmm.. czyżby takie trudne pytanie ? czy moze tak banalne, że szkoda ludziom się rozpisywać..a szkoda myslalem że ktos coś powie na temat tych domków. W końcu sa autorstwa tego samego projektanta. Z tego co widze to Appolo jest wiekszym domkiem zwlaszcza jezeli chodzi o salon no i nawet pojawiła sie spiżarka przy kuchni...
pytanie moje to ja wam sie podoba ta wersja z garażem dwu stanowiskowym???

narkadiusz
07-02-2005, 08:26
Ciekawy ten domek APOLLO - niby ten sam ale jednak rozplanowanie inne niż w MIŁCE ....
Szczerz mówiąc chyba ciekawsze ....

Arkus
09-02-2005, 13:29
Witam Panie Narkadiuszu
Jak milo ze ktoś się odezwał :D
Widziałem zdjęcia... domek prezentuje sie ładnie choć tylko w stanie surowym zamkniętym ... życzę szybkiego ukończenia budowy i zamieszkania ..
Fakt faktem jeżeli chodzi o projekt Apollo tez wydaje mi sie ciekawiej rozplanowany może dlatego ze jest trochę większy, no i ta spiżarka przy kuchni :)
Sam domek to pochwala prostoty bez zbędnych udziwnień i załamań dachow i to mnie coraz bardziej przekonuje...
Mam kilka pytan czy :
ma kto może zdjęcia tego projektu Miłki z garażem albo Apolla w stanie wykończonym ... (uprzedzam, szukałem w archiwum i nie znalazłem). Owszem jest kilka, ale widać tam dom bez tynkow, okien..itp a chętnie człowiek zobaczyłby jak wygląda już wykończona ...może W.rob podesłałby jakieś swoje zdjęcia ...zdaje się, że już zamieszkał w takim domku ..oczywiście bardzo proszę:) albo Sarwa.... jeżeli jeszcze tu zaglądają .

pozdrawiam

narkadiusz
09-02-2005, 15:34
Mimo tego, że mam kilka kontaktów do osób budujących MIŁKĘ, to żadna z nich nie zawiera garażu
Widziałem natomiast w realu wykończone MIŁKI bez garażu - i naprawdę robi wrażenie. Właśnie ta prostota i eleganckie detale stanowią o piękności tego domu.
Przyłączam się do prośby Arkusa o możliwość zobaczenia wykończonej MIŁKI z garażem, szczególnie dlatego, że sam zastanawiam się jeszcze nad pewnymi elemntami wykończenia

chmielog
24-02-2005, 08:15
Witam serdecznie, zamierzam odświerzyć temat Miłki, ponieważ sam chciałbym kupić ten projekt i dokonać kilku zmian. Myślę o przedłużeniu domu o 1 m od strony salonu, ponieważ jest on zbyt mały a przy okazji zwiększy się trochę garaz i kuchnia. Chciałbym również o 0,5 m przedłużyć dom od strony łazienki oraz podwyższyć dom zmieniając jednocześnie kąt nachylenia dachu do 36-37 stopni. Proszę Was o opinie na ten temat i ewentualną informację czy dokonanie takich zmian w projekcie wiąże sie z dużymi kosztami (oczywiście za projekt).

Pozdrawiam

zibicwikla
18-04-2005, 21:28
Proponuję zmienić projekt- bo to już nie Miłka

Arkus
21-04-2005, 20:30
Znam ten domek..swego czasu się nim interesowałem . Jest bardzo ładny i prosty. Zresztą od niego moja przygoda sie zaczęła.
Co do twoich zmian to zdaniem moim zaszkodzi mu zmiana kąta nachylenia dachu.
Ilość zmian może odbić sie na cenie..ile, to nie wiem najlepiej bezpośrednio zapytać w pracowni.
Znam drugi domek tego samego autora, ale z innej pracowni jest identyczny, i przede wszystkim większy, sprawdź może się spodoba i unikniesz tych dodatkowych kosztów.
http://domus.wroc.pl/projekt/apollo-i
miłka też tam jest http://domus.wroc.pl/projekt/milka
Pozdrawiam

Jordii
06-08-2005, 12:45
Rozpoczynam budowę Miłki II z Archipelagu . chcę wprowadzic kilka zmian do projektu np. od frontu zamiast okien dachowych jedno bawole oko. Prosze o opinie mieszkańców Miłek . A może jakies uwagi co warto zmienić w tym projekcie a czego nie wolno żeby nie zeszpecić wyglądu.
A może jest jakaś Miłka w małopolskim lub podkarpackim, chętnie bym ją zobaczyła w realu .

Jordii
06-08-2005, 12:45
Rozpoczynam budowę Miłki II z Archipelagu . chcę wprowadzic kilka zmian do projektu np. od frontu zamiast okien dachowych jedno bawole oko. Prosze o opinie mieszkańców Miłek . A może jakies uwagi co warto zmienić w tym projekcie a czego nie wolno żeby nie zeszpecić wyglądu.
A może jest jakaś Miłka w małopolskim lub podkarpackim, chętnie bym ją zobaczyła w realu .

Betty&M
08-08-2005, 10:05
Jordii gdybyś szukal w okolicach Wrocławia to byłoby łatwiej pokazać :)
To był pierwszy projekt nad którym się zastanawialiśmy ale wybraliśmy Irmę....

Pozdr.
Betty

valdizet
14-12-2005, 11:08
Podbijam wątek:)

Witam!
Mam plan rozpocząć budowę Miłki II na wiosnę (jak tylko dostanę pozwolenie na budowę).

W związku z tym mam prośbę do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek materiały, zdjęcia, ogólne kosztorysy o podzielnie się nimi ze mną :)

Z niecierpliwością czekam na odzew :)

Pozdrawiam!

valdizet
16-01-2006, 12:27
Czy ktos tu jeszcze zaglada? :)

Jak juz pisalem, zamierzam budowac Miłkę II.
Zmian duzo nie bedzie. Dom bedzie w lustrzanym odbiciu, podniose dach o 2-3 pustaki oraz dodam garaż. Jednak nie w takim miejscu jak proponuje Archipelag.
Garaz dostawie do sciany obok łazienki i pokojów. Zlikwiduje okna z tej wlasnie strony. W łazience okno jest nie potrzebne, a pokojach bedą okna od pólnocy i południa. Dach garazu bedzie zarazem tarasem dla poddasza.

Jezeli macie jakies doswiadczenia zwiazane z budowa, czekam z niecierpliwoscia:) Budowe zaczynam, jak tylko pozwoli na to pogoda i mam zamiar zakonczyc ja jeszcze w tym roku:) Ciekawe czy sie uda...

valdizet
16-01-2006, 12:34
U mnie wstepnie plauje takie zmiany:
- lustrzane odbicie
- podwyższenie poddasza o 2-3 pustaki
- garaz dostawiony do sciany na wysokosci lazienki, ktory bedzie zarazem tarasem dla poddasza.

Beata30
06-02-2006, 11:10
]Witam!! [/i]Czy ktoś budował lub buduje dom Miłka II z firmy Archipelag??
Pozdrawiam :D

narkadiusz
22-02-2006, 11:57
Tak czasami ktoś tu jeszcze zagląda

VALDIZET - Czy jesteś zdecydowany na ten taras dodatkowy? Moje doświadczenia w zakresie tarasów są raczej nie za dobre...
A przecież MIŁKA podstawowa ma taki piękny taras na poziomie gruntu...
Mają ogród i tak przecież będziesz wolał korzystać z ogrodu niż z tarasu na poddaszu - To moje zdanie
CO do okien to się zgodzę, że w MIŁCE jest ich dużo - też zastanawiałem się nad zlikwidowaniem tych okien, ostatecznie jednak zostały ze względów estetycznych oraz użytkowych

valdizet
23-02-2006, 08:17
Zmienilem niestety projekt. Miłka nie miescila mi sie na działce...
Teraz kupilem LMP42a z biura Lipińscy.
Pozdrawiam!

olga r
05-05-2006, 13:33
Bardzo proszę miłe Koleżanki i Kolegów którzy wybudowali daom MIŁKA II - podanie w jakiej kwocie się "zamknęli". Będę BARDZO WDZIĘCZNA ZA POMOC!

--ViRuS--
05-02-2007, 19:35
Witam. Posiadam Miłke II z garażem - u mnie spełnia on funkcje Piwnicy, Pralnii i składu opału - wystarczyły ścianki działowe, bo oprócz tego postawiłem jeszcze duży garaż wolnostojący. Mój domek jest podniesiony na ściance kolankowej o ok. 50 cm i ma teraz pełno wymiarowe piętro, plus ewentualnie stryszek pod kalenicą. Układ parteru uległ całkowitej modyfikacji - łazienka z WC w miejscu samej łazienki, kuchnia zamieniona z pom. gospodarczym, dodatkowo drugie WC w pralni (w pierwotnym garażu), kotłownia w miejscu kuchni. Wszystko działa wyśmienicie - ten układ jest bardzo dobry, tylko największym mankamentem jest duża odległość łazienki od kotłowni (potrzeba spuszczenia dużej ilości wody, żeby pojawiła się ciepła). Na razie nie używam piętra, ale w przyszłości od strony obecnej kotłowni zostanie dobudowana klatka schodowa z niezależnym wejściem na dół i górę. Teraz żałuję, że nie mam podpiwniczenia części domu (cały salon), ponieważ wybudowałem się na nierównym terenie i wystarczyło tylko wykopać głębiej dodatkowo ok. 50 cm i wylać mocniejszy strop i byłaby piwnica. Czasy takie, że nie wiadomo co będzie w przyszłości :D. Koszt budowy i wykończenia parteru to około 170 tys. (porotherm 24 cm, pokrycie dachówką cementową) i duży wkład pracy własnej, ale stwierdzam, że było warto. Pozdrawiam

narkadiusz
12-02-2007, 14:22
Ale to już nie jest MIŁKA ... :cry:
Ja mieszkam w MIŁCE II z garażem w której praktycznie nie dokonywałem żadnych istotnych zmian (oprócz zmiany kąta nachylenia dachu z 30 na 34stopnie, oraz zmiany funkcji jednej sypialni na jadalnię połączoną z salonem)
Po tych kilku miesiącach mieszkania zastanowiłbym się nad:
- połączeniem garażu z domem wewnęntrzym przejściem
- powiększeniem garażu do dwustanowiskowego i wydzieleniem kącika gospodarczego
-