PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa domu 80m



czorny2503
29-06-2016, 17:56
Witam,

Chciałbym się Was zapytać orientacyjnie, ile by kosztowały materiały na budowe domu parterowego ok. 80 m (3 pokoje , kuchnia i łazienka).
Ekipę budowlaną mam w rodzinie , czy na taką budowę domu wystarczy 80 000 zł ?
Pozdrawiam

MichalGie
29-06-2016, 18:04
Witam.

Ostatnio budowałem 3 poziomowy budek wielofunkcyjny. Na ostatnim poziomie położone są dwa mieszkania, które się dopiero urządzają.

Zdjęcia do wglądu zamieszczam pod linkiem: http://kilińskiego80.pl

Kosztorys całego budynku przekroczył wielokrotnie przekroczył wstępne szacunki.
Postawienie jednej kondygnacji z instalacją, stolarką i urządzeniem to koszt około 100 000 zł a gdzie jeszcze dach?
Jeżeli skorzystał byś z tańszych materiałów to i tak moim zdaniem nie zamkniesz się w 100 000zł.

czorny2503
29-06-2016, 18:09
Chodzi o domek z pustakow najzwyklejszych około 80 m

Przemek Kardyś
29-06-2016, 20:39
Nie ma opcji. Trudno się będzie zmieścić w 150 tyś.

homecactus
29-06-2016, 20:46
to zależy do jakiego etapu chcesz się zmieścić w 80tys.
Stan surowy otwarty z deskowaniem i papą moim zdaniem na pewno da się postawić, szczególnie jak robociznę masz tanio lub darmowo.

zerknij np. na taki kosztorys (stan surowy zamknięty, dom 85m2 koszt prawie 120tys, ale z oknami i dachem)

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-rododendronach-11-t-mc3520ff03185f

Antymateria
29-06-2016, 21:23
Nie wiemy co rozumiesz przez "pustak najzwyklejszy". Na rynku mamy
- pustaki ceramiczne - porotherm, max, termoton itd itp
- pustaki beton komórkowy np. Ytong
- pustaki silikaty

Nie wiemy jaka grubość ścian, jaki strop, dach, okna, fundamenty..... zbyt wiele niewiadomych!

Na forum jest wątek pt. "Dom do ok.200 tys. jest sens marzyć?" Tylko 600+ stron. Warto poczytać. Jest w nim dużo głosów, że dom o metrażu jaki podajesz uda się zmieścić w tej kwocie. Trudno jednak powiedzieć coś więcej bez projektu i założeń inwestora.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171092-Dom-do-ok-200-tys-jest-sens-marzy%C4%87&highlight=sens+marzy%C4%87

netbet
30-06-2016, 06:33
Witam,

Chciałbym się Was zapytać orientacyjnie, ile by kosztowały materiały na budowe domu parterowego ok. 80 m (3 pokoje , kuchnia i łazienka).
Ekipę budowlaną mam w rodzinie , czy na taką budowę domu wystarczy 80 000 zł ?
Pozdrawiam

...jak dobrze pokombinujesz - starczy na styk.
( moje skromne zdanie )
a jak braknie z dwóch dych ( tak żeby zamieszkać )... "sie skołuje" :)

pozdro
NETbet

Tomasz P.
31-07-2016, 08:41
Witam.
Powiem tak, mój dobry znajomy wybudował dwa domki na swojej działce. Pierwszy dla siebie drugi dla teściów.
Oby dwa budynki to domki letniskowe zaadoptowane na całoroczne.

Pierwszy to dom parterowy z poddaszem, 60m2 parter + 60m2ze skosami podasz, wg technologi:
- fundament tradycyjny
-ściany z gazobetonu
-strop drewniany
-pokrycie dachu blachówką
-ogrzewanie kominek z płaszczem wodnym
-tarasy drewniane

Robocizna własne koszt budowy 120 tyś.

Drugi dom dla teściów Także parterówka z poddaszem, parter 45m2 + Drugie tyle poddasze.
-fundament tradycyjny
-ściany gazobeton
-strop drewniany
-dach proste wiązary robione na budowie plus blacho dachówka

Koszt 85 tysięcy.

Schody wykonane na stelażu stalowym ze stopniami drewnianymi.

Domki robią wrażenie mikro domków, lecz są dobrze przemyślane.
Na dole kuchnia otwarta na salon oraz łazienka na górze 3 sypialnie(2 u teściów) plus łazienka.

Więc powiem tak, małą parterówkę z poddaszem można wybudować, ale czy każdemu się uda? Nie wiem.
Najpewniej trzeba wykorzystywać nie tylko własną pracę ale i układy z ludźmi, firmami i wiele innych czynników.

Pozdrawiam
Tomasz

cob_ra
31-07-2016, 12:50
ile by kosztowały materiały na budowe domu parterowego ok. 80 m (3 pokoje , kuchnia i łazienka).
Ekipę budowlaną mam w rodzinie , czy na taką budowę domu wystarczy 80 000 zł ?
Pozdrawiam

Jeśli same materiały na budowę sso, to spokojnie wystarczy. Nasza parterówka ma w sumie ok 119m2, koszt materiałów samych to ok 87k. Bez wynagrodzenia za murowanie. Klasyczny fundament, ściany z ytong forte oraz silki, strop teriva, więźba i deskowanie dachu sprowadzane z mazur, papa na podłożu poliestrowym.

MdeFoxe
01-08-2016, 09:25
Chciałbym się Was zapytać orientacyjnie, ile by kosztowały materiały na budowe domu parterowego ok. 80 m (3 pokoje , kuchnia i łazienka).


Czy możesz pokazać projekt?
Buduję budynek o podobnej powierzchni (użytkowa 83m2), jednak u mnie jest poddasze użytkowe.
Moim zdaniem w 80 tysiącach z całą pewnością budynku dobrze nie zbudujesz.
Zaznaczam - dobrze. Jest to teoretycznie wykonalne ale z najtańszych materiałów, czyli; najtańsze okna, minimum ocieplenia itd.
Pytanie też do jakiego etapu planujesz owe 80 tysięcy.
Zaoszczędzisz na budowie, dopłacisz potem w rachunkach za energię... No może nie tak od razu, będzie to rozłożone w czasie.



Ostatnio budowałem 3 poziomowy budek wielofunkcyjny. Na ostatnim poziomie położone są dwa mieszkania, które się dopiero urządzają.


Kolega się reklamuje, czy o co chodzi? :lol2:
Mowa zupełnie o innym typie budynku.