PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na legarach.



aswertyui
29-06-2016, 18:21
Mam pewien problem. A dokładnie to nie mam pewności czy tak wykonana posadzka "da radę"?
359625

Muszę to tak wykonać ponieważ stary strop nie należy do najpewniejszych, a belki które mam są baaardzo solidne. Powiedzcie mi czy taka koncepcja się sprawdzi? I kolejna sprawa. Na jaką szerokość mogę rozstawić legary żeby płyta osb zbytni się nie ugięła?

Styropianu dam 20cm bo to poddasze nie będzie ogrzewane.Przynajmniej narazie, a piętro niżej będzie ogrzewane. Więc muszę to solidnie odizolować.

jarekkur
29-06-2016, 21:17
Mam pewien problem. A dokładnie to nie mam pewności czy tak wykonana posadzka "da radę"?
359625

Muszę to tak wykonać ponieważ stary strop nie należy do najpewniejszych, a belki które mam są baaardzo solidne. Powiedzcie mi czy taka koncepcja się sprawdzi? I kolejna sprawa. Na jaką szerokość mogę rozstawić legary żeby płyta osb zbytni się nie ugięła?

Styropianu dam 20cm bo to poddasze nie będzie ogrzewane.Przynajmniej narazie, a piętro niżej będzie ogrzewane. Więc muszę to solidnie odizolować.

1m2 6cm jastrychu waży około 120kg. Powinieneś dać dwie płyty OSB 24mm ułożone co 60cm od osi do osi legara. Druga warstwa w poprzek pierwszej. Obie układane na cegłę. Wszystkie łączenia czołowe warstwy pierwszej OSB podparte.

aswertyui
29-06-2016, 21:53
Dziękuję za poradę. Faktycznie te łączenia do dobre rozwiązanie i podwójna warstwa płyty to też dobry pomysł. Czyli legary od osi do osi 60cm. Tak mniej więcej celowałem, ale to tylko moje domysły były.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Oczywiście jeśli pojawią się jeszcze jakieś sugestie to ja jestem otwarty :)

aswertyui
29-06-2016, 22:02
aaaaa i jeszcze jedno. Czy folia jest tu potrzebna?