PDA

Zobacz pełną wersję : co dać do dylatacji kafelek na podłodze?



gaga2
14-10-2004, 12:28
Witam,
muszę właśnie podjąć decyzję w sprawie sposobu wykończenia dylatacji w podłodze z gresu. Mamy ogrzewanie podłogowe, salon jest dość duży, wszędzie dajemy gres - i mamy w wielu miejscach wykonane dylatacje przez wszystkie warstwy wylewki. W przyszłym tygodniu fachowcy mają zacząć układać gres - i każą mi wybrać listwy dylatacyjne. Nie jestem tym zachwycona, bo listwy mosiężne i aluminiowe mi nie pasują, listwy z PVC mają ograniczoną kolorystykę (oglądałam listy Alfer i Schluter) i najchętniej w te miejsca dałabym fugę silikonową. Ale kafelkarze twierdzą, że ta fuga będzie się "strzępić" czy "rolować" (?) i wygląda to nieszczególnie. Czy ktoś z Was ma już ten problem za sobą? i jak sprawują się fugi silikonowe na podłodze? Będę wdzięczna za uwagi.
Pozdrawiam,
gaga2

Lukrecja
14-10-2004, 13:18
Witam,
muszę właśnie podjąć decyzję w sprawie sposobu wykończenia dylatacji w podłodze z gresu. Mamy ogrzewanie podłogowe, salon jest dość duży, wszędzie dajemy gres - i mamy w wielu miejscach wykonane dylatacje przez wszystkie warstwy wylewki. W przyszłym tygodniu fachowcy mają zacząć układać gres - i każą mi wybrać listwy dylatacyjne. Nie jestem tym zachwycona, bo listwy mosiężne i aluminiowe mi nie pasują, listwy z PVC mają ograniczoną kolorystykę (oglądałam listy Alfer i Schluter) i najchętniej w te miejsca dałabym fugę silikonową. Ale kafelkarze twierdzą, że ta fuga będzie się "strzępić" czy "rolować" (?) i wygląda to nieszczególnie. Czy ktoś z Was ma już ten problem za sobą? i jak sprawują się fugi silikonowe na podłodze? Będę wdzięczna za uwagi.
Pozdrawiam,
gaga2
są jeszcze listwy dylatacyjne z korka, obejrzyj, może ci się spodobają, są różne kolory

wiaterek
14-10-2004, 17:13
ja zrobilem fuge z silikonu na balkonie i wytrzymala ok 8 lat, nie bedzie sie to strzepic jesli bedzie lekko wklesla i niezbyt szeroka - moim zdaniem do 3 mm- szersza miekkie pantofle moga "rolowa" jak to juz napisano.
Wit

cinek21
18-10-2004, 16:14
Robiłem kiedyś taką dylatację na płytkach w przedpokoju (ogrzewanie podłogowe). Płytki położyłem tak jak miały być zrobione fugi (5 mm). Zafugowałem zwykłą fugą oprócz oczywiście szczelin nad dylatacją w wylewce - tam zrobiłem fugi silikonowe w kolorze fugi cementowej. Są takie, więc przed zakupem fug poszukaj w sklepach.