PDA

Zobacz pełną wersję : Nikola - dobre wiadomo?ci



Redakcja
15-10-2004, 11:45
Nikola z rodzicami jest już w domu. Operacja przebiegła pomyślnie, bez żadnych problemów. Rodzice i dziecko byli wzruszeni kartkami, jakie otrzymali od Forumowiczów.
Świat dźwięków otwiera się dla Nikoli - TO WASZA ZASŁUGA. DZIĘKUJEMY!
Pozdrawiamy
Redakcja

Przekorek
15-10-2004, 12:00
Przekornie powiem, ze teraz dopiera zaczynaja sie schody - leki, rehabilitacja. Ida swieta, wiec kazdy chetniej daje jakies datki - moze Redakcja rozezna co Nikoli jest potrzebne aby odzyskac pelnie mozliwosci? Jakies multimedialne pomoce?

Aga J.G
15-10-2004, 12:11
Bradzo się cieszę i trzyam kciuki za rehabilitację :lol: :lol: :lol:

Redakcja
15-10-2004, 12:19
W lutym na II SPOTKANIU FORUM będzie okazja podziękować wszystkim ofiarodawcom bardziej uroczyście. Ale w tym miejscu dziękujemy darczyńcom, a w szczególny sposób organizatorom aukcji - to była brawurowa końcówka. Dziękujemy też tym, którzy przekazali cenne przedmioty na licytację.

Sprawa dalszej pomocy Nikoli, czy dozbierania brakującej kwoty pozostaje otwarta. Stan konta podamy, jak tylko spłyną wszystkie kwoty z licytacji.

yemiołka
15-10-2004, 14:18
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

maksiu
15-10-2004, 14:46
Cieszę przeogromnie że operacja udała się i że Nikola jest już w domu. Teraz pozostaje tylko czekać na poprawe słuchu..
pozdrawiam
maksiu

Gierga
15-10-2004, 18:00
Bardzo dobra wiadomość :D

15-10-2004, 18:44
:P :D :P :D :P :D :P

Serce rośnie !!!!!!!!!!!!!!

ma
15-10-2004, 19:44
Fajnie, ze to tak RAZEM.
Czuje, ze II spotkanie w lutym bedzie bardzo rodzinne, bo nie tylko poznalismy sie lepiej, ale tez cos dobrego razem zrobilismy.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
ma

tomek1950
16-10-2004, 01:46
Dopłacę! Nie twierdzę, że całość kwoty, ale tyle ile dam radę. Nikola - trzymam za Ciebie kciuki. Bądź dzielna, a będzie dobrze.

16-10-2004, 03:55
uffff,cieszę się Malutka

ewak39
16-10-2004, 09:17
Dopłacę! Nie twierdzę, że całość kwoty, ale tyle ile dam radę. Nikola - trzymam za Ciebie kciuki. Bądź dzielna, a będzie dobrze.

Ja tez! :D Czlowiekowi naprawde lepiej sie robi, jak widzi, ile jest dobra w ludziach! :D

osowa
16-10-2004, 09:30
Oczywiście dołączam się obiema łapskami i girami :wink: :lol: ......hihihihi

Nikola 3maj się

8)

Marcel2000
16-10-2004, 16:26
Bardzo się cieszę, że póki co wszystko pomyślnie się odbyło , czekamy też na dalsze informacje odnośnie rehabilitacji :)

Ivonesca
18-10-2004, 10:11
super że operacja się udała :D :D :D :D :D :D

dana15
18-10-2004, 13:29
Ja też dołączam się do życzeń wszystkiego najlepszego dla Nikoli. Niechaj wraca do zdrowia szybciutko :)

Gosia Łódź
19-10-2004, 09:03
Cóż dodać więcej ZDRÓWKA

tola
19-10-2004, 09:54
Pozdrawiam Nikolę bardzo serdecznie i czekam na informacje o brakującej kwocie. Wierzę, że się z nią uporamy.

avocado
19-10-2004, 14:21
Bardzo się cieszę, że operacja się udała, to w znacznym stopniu nasza zasługa, dobrze mi z tą myślą.

Teska
20-10-2004, 08:16
ufff...to dobrze ze operacja sie udała.

Redakcja
02-11-2004, 11:26
Ostatnie wiadomości o Nikoli są jak najlepsze: dziecku zdjęto szwy, implant jest gotowy do pracy, a to znaczy, że teraz tylko (i aż) trzeba pracy, by dziecko dogoniło rówieśników. Życzymy by ich przegoniło w tej radości słyszenia i cieszenia się życiem na wszystkich prawach.

Wiadomości o stanie konta nie są już tak wesołe, choć fakt podstawowy już się dokonał - operacja wykonana. Po podliczeniu kwot które wpłynęły i niestety nie - brakuje 12 tys. zł. Szpital nie postawił ultimatum, do kiedy dług trzeba spłacić. Dlatego akty Waszej dobrej woli są mile widziane. Konto i dopisek ciągle ten sam. Wiemy też, że Maksiu myśli o kolejnej aukcji.

Pomyślcie, że kiedy zaczynaliśmy naszą aukcję, rodzice prawie nie wierzyli, że można zebrać tak ogromną kwotę. Operacja w tym roku wydawała się raczej cudem niż możliwym faktem. I stało się! Każdy kto przyłożył się do tej sprawy ma dziś powód do cichej dumy i radości. Na przekór złym wiadomościom, świat wciąż jest dobry. Czy ktoś w to wątpił?!

maksiu
02-11-2004, 14:46
Bardzo się cieszę że zdrówko Nikoli jest w porządeczku i nic juz nie stoi na przeszkodzie aby dziecko się rozwijało normalnie.

Jesli chodzi o stronę finansową, to w pierwszym momencie podłamałem się.. 12 tys to dużo pieniędzy. Wierze że sporą część tej kwoty uda się nam jeszcze uzbierać, choć rozumiem że wiele osób już wpłaciło pieniądze i to nie jeden raz. Za miesiąc z małym kawałkiem 6 grudnia, proponuje abyś zrobili prezent od Mikołaja Nikoli i powiedzmy między 1-6 grudnią kto co może wpłacił. Do tego czasu oczywiście też można wpłacać. Jeśli chodzi o wywołany temat nowej aukcji, to już niedługo, tym razem będzie nieco inaczej niz poprzednio, bardziej osobiście.

pozdrawiam

ewak39
02-11-2004, 15:17
No tak, ja dopiero bede w Polsce na Boze Narodzenie... musze popytac znajomych, moze ktos "zamikolajkuje" za mnie, a ja oddam po przyjezdzie... faktycznie, 12 tysiecy to podlamujace...

Chociaz... tyle nam sie udalo, to chyba uda sie i reszta!

Najwazniejsze, ze Nikolka nam zdrowieje!

Aga J.G
02-11-2004, 19:16
Bardzo się cieszę że Nikola wraca do zdrowia moja strasza córka też jest Nikola :lol: mam nadzieję że uda się uzbierac te pieniądza choć brakuje sporo :(

trach
03-11-2004, 12:15
Dobrze by było zebrać tę kwotę przed końcem roku - szpital też człowiek, więc się rozlicza w roku obrachunkowym od Sylwestra do Sylwestra.

A jeśli się nie uda, to jeszcze zostaje ostatnia deska ratunku - może jakaś kapela świątecznej pomocy pomoże?

Trach

osowa
13-11-2004, 21:48
Witam
Maksiu - kiedy zaczynamy aukcje dla Nikoli ? Żebyśmy zdążyli .... dziecku słów danych złamać nie wolno .
Czekamy na znak .
Pozdrawiam słonecznie

EDZIA
13-11-2004, 22:00
To może ja w imieniu Maksia odpowiem
Jak nic nie stanie na przeszkodzie to licytacja rozpocznie się 16 listopada.
pozdrawiam
Edzia

maksiu
14-11-2004, 14:21
Dziękuje Edziu za chwilowe zastępstwo... wszystko co napisałaś zgadza się... rozpoczynamy 16 listopada...
nikt słowa tu łamać nie zamierza, a jedynie chcemy się dobrze przygotować po doświadczeniach z pierwszą aukcją.
pozdrawiam
maksiu

EDZIA
14-11-2004, 18:18
Dziękuje Edziu za chwilowe zastępstwo... wszystko co napisałaś zgadza się... rozpoczynamy 16 listopada...
nikt słowa tu łamać nie zamierza, a jedynie chcemy się dobrze przygotować po doświadczeniach z pierwszą aukcją.
pozdrawiam
maksiu

O Maksiu :o ,
Ależ nie ma za co :)
Po prostu nie byłam pewna czy zajrzysz na Forum i chciałam tylko uspokoić, że trzymasz rękę na pulsie w temacie licytacja
pozdrawiam
Edzia

maksiu
23-11-2004, 09:45
Najnowsz wieści o stanie zdrowia Nikoli

Nikola czuje się już bardzo dobrze. Wszystko pięknie się zagoiło, ma już załozony procesor mowy i reaguje już na silniejsze boźce dźwiękowe.

EDZIA
23-11-2004, 12:37
Najnowsz wieści o stanie zdrowia Nikoli

Nikola czuje się już bardzo dobrze. Wszystko pięknie się zagoiło, ma już załozony procesor mowy i reaguje już na silniejsze boźce dźwiękowe.

Dodam jeszcze tylko, że co miesiąc Nikola musi jeździć do Warszawy na badania kontrolne i rehabilitację...i cały proces rehabilitacji odbywa się w sposób jak najbardziej prawidłowy.

EDZIA
13-12-2004, 12:52
Dobrych wieści ciąg dalszy.
Słuchajcie, zainwestowaliśmy w dobre dziecko.
16 grudnia Nikola znowu jedzie do Warszawy podsterować procesor mowy co oznacza, że zwiększy się znowu zakres dźwięków słyszalnych przez Nią. Na badaniach u specjalistów jest rewelacją. W bardzo krótkim czasie robi ogromne postępy. Bardzo chętnie się uczy..
pozdrawiam
Edzia&Maksiu

trach
03-01-2005, 09:57
Zanim ten wątek wraz z całym działem również spadnie do graciarni, napiszcie jeszcze, jak będziecie coś wiedzieli, jak tam z wynikami zbiórki i aukcji?

No i CO SŁYCHAĆ u Nikoli w Nowym Roku?

EDZIA
04-01-2005, 16:48
Zanim ten wątek wraz z całym działem również spadnie do graciarni, napiszcie jeszcze, jak będziecie coś wiedzieli, jak tam z wynikami zbiórki i aukcji?

No i CO SŁYCHAĆ u Nikoli w Nowym Roku?

Myślę, że ten wątek nigdzie już nie spadnie :wink:
Przed świętami z wpłat licytacji brakowało bodajże 100zł.
W imieniu Forumowiczów wysłałam kartkę z życzeniami świątecznymi, indywidualne życzenia od Was /Twój wierszyk odrobinę się spóźnił/ poszły odrębnym listem.
Również Rodzice Nikoli przysłali kartkę z życzeniami i podziękowania oraz zdjęcie Nikoli z jej braćmi. Jak zeskanuję to postaram się umieścić to w tym wątku.
Wysłaliśmy w imieniu Rodziców list do pewnego banku i czekamy na informację, czy coś wpłacą na konto Nikoli.
Niestety informacje Stowarzyszenia o stanie konta Nikoli pochodzą z 3 grudnia. :(
Jak tylko będziemy znali aktualny to na pewno podamy.
Pozdrawiam
Edzia

trach
05-01-2005, 09:10
Dzięki, Edziu! Czekam z niecierpliwością.

EDZIA
17-01-2005, 10:12
Zgodnie z obietnicą kolejna informacja na temat stanu konta Nikoli.
No to na dobry początek tygodnia...BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ :D .
Stan konta Nikoli na koniec grudnia wynosił 95 602,35zł
Czyli pieniążki na operację zostały zebrane, nawet z nadwyżką.
Owa nadwyżka zostanie przeznaczona na koszty dalszej rehabilitacji
pozdrawiam
Edzia

EDZIA
17-01-2005, 11:04
No to dobrych wiadomości ciąg dalszy...
O samej Nikoli.
Czuje się świetnie, świetnie przebiega jej rehabilitacja...jutro czeka ją kolejny wyjazd do Warszawy, jest szczęśliwa.
Również szczęśliwi są jej Rodzice, że wreszcie mogą spokojnie już pokryć koszty operacji.
Prosili, zeby w ich imieniu bardzo serdecznie podziękować wszystkim forumowiczom, którzy wspierali ich w tej trudnej dla nich sytuacji.
Co niniejszym czynię :D
pozdrawiam
Edzia

Redakcja
18-01-2005, 10:57
Jeszcz raz dziękujemy wszystkim Forumowiczom!

pattaya
18-01-2005, 18:48
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EDZIA
21-02-2005, 21:25
Dziś dwie wiadomości- jedna dobra a druga zdecydowanie mniej :( .
Dobra wiadomość - rehabilitacja Nikoli w dalszym ciągu przebiega rewelacyjnie, Nikola robi ogromne postępy, szybko nadrabia czas stracony w świecie ciszy.

Druga wiadomość mniej przyjemna. Otóz jak się ostatnio okazało stan konta Nikoli wynosi 80 tyś. zł a nie jak wcześniej nam podano 95 602,35zł. W Stowarzyszeniu błędnie zaksięgowano na jej koncie wpłatę, która faktycznie była przekazana na inne dziecko. Sytuacja jest o tyle przykra, że rodzice Nikoli chcieli nadwyżkę przeznaczyć na zakup komputera i oprogramowania, które ułatwiłoby jej rehabilitację. Dobrze, że udało się uzbierać pokrycie kosztów operacji a z drugiej strony szkoda, że z zakupem komputera nie wyszło. :cry:
pozdrawiam
Edzia :(

pattaya
21-02-2005, 21:30
Tylu jest na forum informatyków i komputerowców.Może niech złożą wspólnymi siłami komputer?Ustalą kto,co,jakie części.Złożyć mogą nawet na zjeździe.A my zrobimy zrzutę na oprogramowanie.

EDZIA
21-02-2005, 22:33
Tylu jest na forum informatyków i komputerowców.Może niech złożą wspólnymi siłami komputer?Ustalą kto,co,jakie części.Złożyć mogą nawet na zjeździe.A my zrobimy zrzutę na oprogramowanie.
Może to i niezły pomysł ale;
Nie wiemy jakie parametry powinien posiadać ten komputer, żeby oprogramowanie działało
Trzeba by tu wywołać wszystkich informatyków do tablicy, wybrać kogoś zarządzającego tą "operacją"...no nie wiem jakoś tego nie widzę...a może się mylę :-?

maksiu
22-02-2005, 07:27
Tylu jest na forum informatyków i komputerowców.Może niech złożą wspólnymi siłami komputer?Ustalą kto,co,jakie części.Złożyć mogą nawet na zjeździe.A my zrobimy zrzutę na oprogramowanie.
Może to i niezły pomysł ale;
Nie wiemy jakie parametry powinien posiadać ten komputer, żeby oprogramowanie działało
Trzeba by tu wywołać wszystkich informatyków do tablicy, wybrać kogoś zarządzającego tą "operacją"...no nie wiem jakoś tego nie widzę...a może się mylę :-?

Pomysł może i fajny, lecz jest jedno ale.... każdy kto choć troche orientuje sie w temacie składania komputerów, wie doskonale, że nie można złożyc dobrze działającego komputera z przypadkowych części. Pewne czesci dzialaja ze sobą dobrze, a nie które nieszczególnie...
uwazam ze lepszym rozwiązaniem byloby zebrac pieniądze na gotowy komputer wraz z oprogramowaniem, tylko musze powtórzyc pytanie Edzi.. jakie jest potrzebne oprogramowanie do takiego komputera do rehabiliacji dla Nikoli..

EDZIA
22-02-2005, 09:13
Pomysł może i fajny, lecz jest jedno ale.... każdy kto choć troche orientuje sie w temacie składania komputerów, wie doskonale, że nie można złożyc dobrze działającego komputera z przypadkowych części. Pewne czesci dzialaja ze sobą dobrze, a nie które nieszczególnie...
uwazam ze lepszym rozwiązaniem byloby zebrac pieniądze na gotowy komputer wraz z oprogramowaniem, tylko musze powtórzyc pytanie Edzi.. jakie jest potrzebne oprogramowanie do takiego komputera do rehabiliacji dla Nikoli..

Maksiu nie wiem jakie oprogramowanie jest potrzebne do takiego komputera. Dlatego myślę, że jedynym skutecznym sposobem pomocy w tym wypadku będzie zebranie pieniędzy ile się da. Wydaje mi się, że taki komputer nie jest tani.

pattaya
22-02-2005, 11:17
To może dowiedzmy się jaki to musi być komputer i zróbmy licytację "w dół".
Który z forumowiczów-informatyków taniej go wykona.W zamian zostanie mu przyznany odpowiedni honorowy tytuł i ranga przy nicku (na przykład),albo redakcja dorzuci coś od siebie(darmowa prenumerata,dostęp do archiwum,czy rozkładówka w następnym numerze :D ).
Nie jest to moja branża,ale aby zacząć zobowiązuję się dostarczyć dobrą klawiaturę,mysz,głośniki i portfel na CD.

EDZIA
22-02-2005, 11:41
Niestety z odpowiedzią na to pytanie musimy poczekać do przyszłego tygodnia. W Warszawie są teraz ferie, więc i ludzi sporo na urlopach.
Mam namiar na Panią , która prowadzi rehabilitację Nikoli i ona może nam udzielić informacji w temacie.
Wróci z urlopu w przyszłym tygodniu.
pozdrawiam
Edzia

ewak39
25-02-2005, 22:00
No tak, a ja na przyklad ze swoim kalendarzem po drugiej licytacji zostalam... :(

Osoba, ktora go wylicytowala, nigdy sie nie zglosila...

Przykre...

EDZIA
28-02-2005, 10:37
Okazuje się, że komputer do rehabilitacji dla Nikoli nie musi posiadać jakichś specjalnych parametrów.
Musi być koniecznie z kartą dźwiękową i z możliwością zainstalowania programów edukacyjnych, graficznych.

Ewo, a nie podano Ci adresu pod który masz wysłać kalendarz.
Nie martw się, że nikt się nie zgłosił / ja też nie zgłosiłam się po wylicytowane przedmioty/ najważniejsze, że pieniądze zostały wpłacone. :)

pozdrawiam
Edzia

pattaya
28-02-2005, 10:48
Potwierdzam,że w sobotę przywożę to,do czego się zobowiązałem.

ewak39
03-03-2005, 23:06
Ewo, a nie podano Ci adresu pod który masz wysłać kalendarz.
Nie martw się, że nikt się nie zgłosił / ja też nie zgłosiłam się po wylicytowane przedmioty/ najważniejsze, że pieniądze zostały wpłacone. :)

pozdrawiam
Edzia

No nie podano... :( ale jezeli faktycznie pieniadze zostaly wplacone, to mnie to bardzo pocieszylo! :)

EDZIA
07-03-2005, 11:36
Potwierdzam,że w sobotę przywożę to,do czego się zobowiązałem.

No i wywiązał się pattaya ze zobowiązania.
W imieniu wzruszonych rodziców Nikoli jeszcze raz dziękujemy... :D