PDA

Zobacz pełną wersję : parapety wewnętrzne drewniane czy laminowane?



mantra
15-10-2004, 13:09
Temat jak wyżej. Interesują mnie opinie dotyczące szczególnie trwałości i konserwacji tych pierwszych. Okna mamy drewniane i parapety też chcielibyśmy takie mieć, ale obawiamy się że nie są zbyt trwałe. Co o tym myślicie? Dodam że cena laminowanych jest porównywalna (80zl/mb), podczas gdy drewniane kosztują 90.

inwestor
15-10-2004, 13:54
Mantra
Kupuj takie które ci się podobają. Parapety drweniane o których napisałaś są prawdopodobnie lite drewniane wykończone lakierem bezbarwnym. Jak taki parapet ci sie zniszczy to możesz go przeszlifować i polakierować powtórnie. Jesli masz na myśli parapety fornirowane to raczej beda mniej trwałe i przy uszkodzeniu do wymiany a wymiana to wkońcu też nie koniec swiata. Jak nie masz zwyczaju trzymać kwiatków w doniczkach na parapecie a okna masz szczelne to niby od czego ma sie coś zniszczyć ?
Pozdrawiam

Bard13
15-10-2004, 14:11
A dlaczego nie parapety (mam nadzieje że wszyscy mówimy o wewnętrznych) nie ze sztucznego marmuru?

Z małżonką właśnie takie zainstalowaliśmy i są super.
Trwałe i ładne

inwestor
15-10-2004, 14:17
A dlaczego nie parapety (mam nadzieje że wszyscy mówimy o wewnętrznych) nie ze sztucznego marmuru?

Z małżonką właśnie takie zainstalowaliśmy i są super.
Trwałe i ładne
Bard
Tu jest mowa o parapetach za 80...90 zł za mb. Przyzwoite z konglomeratów to zupełnie inna półka cenowa. Byle jakie tanie to raczej odpada. Brudza sie w sposób trwały, zostaja plamy nie do zmycia po mokrych rzeczach.
Pozdrawiam

mantra
15-10-2004, 15:51
Laminowane czyli płyta wiórowa pokryta laminatem imitującym kolor drewna. Boję się czy nie będzie między nimi zbyt dużego kontrastu, bo okna będą drewniane.