PDA

Zobacz pełną wersję : studnia g??binowa



jeno
15-10-2004, 16:16
Jeżeli macie jakieś doświadczenia w wierceniu studni napiszcie. Wszystko mnie interesuje, a szczególnie koszt. :wink:

malgosia.m
15-10-2004, 16:55
Mam studnie glebokosc ok 50 metrow kosztowala mnie razem z pompa i hydroforem i podlaczeniem ( co prawda wadliwym) 8380 zł.Wykonana na wiosne tego roku. Pozdrawiam

Michał_B.
15-10-2004, 17:25
Ja mam wierconą na 16 m i dałem za to 1600zł. Zrobili to w dwa dni
-pierwszego wywiercili całą studnie
-drugiego przywieżli i obsadzili rury.
Studnia jest przygotowana do zamontowania pompy głębinowej Grunfos czyli rura osłonowa 90 mm średnicy a dodatkowo założyli na czas budowy domu rure wew. do abisynki. Za to wszystko (robota+materiał) jak wyżej 1600 zł. :lol:

jeno
15-10-2004, 17:35
Płaciłeś za metr czy inaczej?

Michał_B.
15-10-2004, 19:17
Robiłem ją w marcu 2002r. i wtedy liczyli sobie po 100zł. za metr (robota+materiał) Są z Wołomina pod Warszawą.

JoShi
16-10-2004, 10:37
A ja mam studnie wiercona recznie. Wiercili i od razu zakladali rury oslonowe wsuwajac je w slad za wiertlem. Nie najtansza technika, ale konieczna w przypadku wysokiego poziomu wod gruntowych. Technika ta powoduje ze po zewnetrznej stronie rury oslonowej warstwy geologiczne nie sa naruszone i syfiasta woga podskurna nie dostaje sie do wody pitnej, co zdaza sie w przypadku studni ktore sa najpierw wywiercone a potem dopiero sie w nie wpycha rury oslonowe.

SylwekW
17-10-2004, 14:29
ja jeszcze nie robiłem ale już rozmawiałem z ekipami - podsumowując to biorą około 60-70 zł za metr głębokości ale nie mniej niż 600 zł.

KaiM
17-10-2004, 17:23
ja jeszcze nie robiłem ale już rozmawiałem z ekipami - podsumowując to biorą około 60-70 zł za metr głębokości ale nie mniej niż 600 zł.

a gdzie tak? bo u mnie wokół Poznania to wszyscy jakby się zmówili i każdy mówi 100zł za metr wiercenia

Ryszard1
17-10-2004, 18:15
Teraz w "martwym" juz sezonie typowa cena to 100 zl z materialami, lub 80 zl bez.
Choc chyba tych materialow tyle nie wyjdzie bo zalicza sie do nich tylko : przewod z PCV, dolny filtr i zawor zwrotny, ew. samo podlaczenie hydroforu,

SylwekW
17-10-2004, 22:05
Te moje ceny z okolic Warszawy.

Jeden powiedział 600 zł bez wzgledu na jakiej głębokości będzie - zakłożenie, ze około 8-12 metrów.

Inny mówił 60 zł za metr ale nie mniej niż 600 ale jak powiedziałem, że pierw bym chciał założyć taką ręczną studzienkę (nie wiem jak to się nazywa) a dopiero później hydrofor to wtedy zmienił na 70 zł / metr.

Zawór wliczony w cenę - studzienka nie hehe.

Martka
19-01-2005, 19:03
Sylwku,
Czy mógłbyś podac namiary na tego pana od studni?
U mnie kroi siędosyć łęboka. Ostatnio rozmawiałam z dwiema firmami (Konstancin i Pruszków) i każdy chciał 250 PLN/metr!!!
Przeraziłam się, że gdyby studnia była 50 metrowa, to za 12500 moge poprowadzić wode miejską.

A'propos
Oni mówili o jakichs ekstra rurach PCV, srednica 16 czy coś.
Jak zwykle na rodzajach studni i sposobach jej wykonania niewiele się znam.
Czy sa przypadki, gdy koniecznie musi byćta ekstra rura? :)
Pomocy!!!

SylwekW
20-01-2005, 07:20
Martko - przesłałem numer telefonu na numer GG który podajesz w podpisie.

Jerzysio
20-01-2005, 07:45
Pisząć "studnia głębinowa" pamiętaj, że na studnie głębsze niż 30 m
musisz mieć pozwolenie wodno-prawne.
Pozdro
J

Martka
20-01-2005, 08:25
Sylwku - możesz jeszcz raz?
Ostatnio coś gg nie sygnalizuje mi wiadomości, które ktoś mi wysłał gdy byłam niedostępna, ani, które ja wysłałąm do "niedostępnego.
W każdym razie gg włączone:)
Zgóry dziękuje

brachol
20-01-2005, 14:14
a gdzie tak? bo u mnie wokół Poznania to wszyscy jakby się zmówili i każdy mówi 100zł za metr wiercenia
a jakich fachowcow zbnalazles w okolicy Poznania? masz jakies namiary? tez mam dzialke w Poznaniu i szukam ekipy do studni do wodociag jest daaaaleko :( pozdrawiam

KaiM
20-01-2005, 19:03
w sumie to moge polecic ekipe ktora wiercila u mnie, pomimo braku efektu bylem zadowolony

sumiennie dwa dni wiercili poddali sie na 12,5m bo nie znalezli wody ale skasowali wtedy tylko połowę ceny
Grzegorz Nowak tel. 8238-773

arek_s
24-01-2005, 15:58
ja płaciłem na jesieni zeszłego roku 120 pln za metr głębinówki z materiałem (okolice Warszawy) Jak nie trafią w wodę lub natrafią na pożądny kamień to wiercą drugi odwiert ale za to nie płacisz (a to jest ważne bo nie każda firma ma takie podejście - niektórzy każą sobie za to płacić :cry: )

rufio
30-01-2005, 16:18
A ja mam pytanie z innej beczki do wtajemniczonych tytulowym temacie

Jak jest ze strona formalno-papierkowa przy studni. Czy trzeba cos gdzies zglaszac przed wierceniem lub czy trezba miec na wiercenie pozwolenie?

janaro
31-01-2005, 11:14
Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. Oczywiście trzeba oparować dokumentacje projektowa studni, a potem dokumentację powykonawczą. Jak popytałem geologów to cenu były od 1200z(za obie dokumentacje) wzwyż.

rufio
31-01-2005, 13:57
:( Tos mnie brachu pocieszyl :(

A ja tu chcialem ekipe wyslac na dzialeczke aby poszukali i wywiercili.
A tu papierki, papierki ........

janaro
31-01-2005, 14:20
Nie jest tak żle. Jeden z geologów zaproponował aby teraz wiercic a legalizacją zajać sie przy opracowywaniu zagospodarowania działki. Nawet cena wówczas jest tylko za sporządzenie jednej dokumentacji.

SS
31-01-2005, 19:28
[quote="janaro"]Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. quote]
poproś ich o podstawę prawną bo może się okazać , że twoja działka nie leży w strefie ochronnej dużego ujęcia wody i po prostu cię wpuszczają w maliny - zawsze to rzeba dać kolegom zarobić
http://www.radiesteta.webpark.pl
SJS

SS
31-01-2005, 19:31
[quote="janaro"]Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. quote]
poproś ich o podstawę prawną bo może się okazać , że twoja działka nie leży w strefie ochronnej dużego ujęcia wody i po prostu cię wpuszczają w maliny - zawsze to rzeba dać kolegom zarobić
http://www.radiesteta.webpark.pl
SJS

marko1976
05-02-2005, 15:29
czy może ktoś podać rozporządzenia opisujące dokładnie procedurę związaną z odwierceniem studni. Jakie akty prawne to regulują

Ryszard1
05-02-2005, 17:22
Cos pamietam, ze ktos kiedys na tym FORUM o tym wspominal juz.
Tylko trzebaby poszukac,

NOTO
01-05-2005, 21:31
Mam studnie glebokosc ok 50 metrow kosztowala mnie razem z pompa i hydroforem i podlaczeniem ( co prawda wadliwym) 8380 zł.Wykonana na wiosne tego roku. Pozdrawiam
Co cię skłoniło do takiego wydatku ? Brak wody wodociągowej ? Czy tez lepsza woda ze studni (przy tej głębokości)

NOTO
02-05-2005, 21:34
w sumie to moge polecic ekipe ktora wiercila u mnie, pomimo braku efektu bylem zadowolony

sumiennie dwa dni wiercili poddali sie na 12,5m bo nie znalezli wody ale skasowali wtedy tylko połowę ceny
Grzegorz Nowak tel. 8238-773
Możesz podać dokładniejsze koszty ?
Dlaczego głebiej nie wiercili ?

michal_budowniczy
14-06-2007, 10:42
Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. Oczywiście trzeba oparować dokumentacje projektowa studni, a potem dokumentację powykonawczą. Jak popytałem geologów to cenu były od 1200z(za obie dokumentacje) wzwyż.

ale tylko wtedy gdy wiercisz na więcej niż 30 metrów. Do 30 nie musisz nic zgłaszać :-)

vittorio
14-06-2007, 13:08
150 zł/m z wszystkim.

darekmatusz
04-05-2009, 12:18
Witam,

chciałbym wznowić wątek i zapytać czy możecie polecić dobrą i w rozsądnej cenie pompę głębinową?

Szukałem na forum i nic nie znalazłem w temacie...

Pozdr
Darek

ponadczas
04-05-2009, 15:18
Wbij się w jakąś internetową porównywarkę cen i na pewno coś znajdziesz.
Poczytaj komentarze na temat danej pompy i sprawa załatwiona.
Tanie i stosunkowo dobrej jakości są na przykład te z einhell'a - niemiecka firma, współpracująca oczywiście z CHRL :wink: Dwa lata gwarancji, jeśli coś się stanie, przeważnie wymieniają na nówkę. I nie naciągam - mówię, jak zrobię.

NOTO
05-05-2009, 07:38
Podaj też parametry, ktorych oczekujesz i do których dobierasz
Głębokośc studni, lustra wody, do czego ma służyć (podlewanie (automat), dom), ciśnienie, wydajność itp.

darekmatusz
05-05-2009, 08:55
Podaj też parametry, ktorych oczekujesz i do których dobierasz
Głębokośc studni, lustra wody, do czego ma służyć (podlewanie (automat), dom), ciśnienie, wydajność itp.

No wlasnie z tym mam maly problem. Studnia bedzie dopiero kopana i ma sluzyc glownie do podlewania ogrodu (w domu mam wodociag?). Ogrod ok. 400 mkw. W przyszlosci planowany system nawadniajacy.
Sasiedzi maja studnie ok. 18 metrow glebokosci. Mysle ze u mnie bedzie podobnie.

Wykonawca studni standardowo wierci rury o średnicy 110, ale za doplatą 20 zł/m proponuje rury 140 (wymiary zewnętrzne)?

Chciałbym zapytać czy warto dopłacić do większego przekroju?

Pozdr
Darek

NOTO
05-05-2009, 13:34
moim zdaniem to ty powinieneś zrezygnować ze studni.
Koszty niewspółmierne do oszczędności na tej powierzchni.
I jeszcze zabawa gdy studnia będzie niewydolna itp.

darekmatusz
05-05-2009, 15:03
moim zdaniem to ty powinieneś zrezygnować ze studni.
Koszty niewspółmierne do oszczędności na tej powierzchni.
I jeszcze zabawa gdy studnia będzie niewydolna itp.

Dzieki za odpowiedz. Pewnie masz rację. Do tej pory również podchodziłem w ten sposób do sprawy. Ale niestety ciśnienie wody w wodociągu jest kiepskie i nie zanosi się że będzie lepiej.

Myślę, że przeczekam jeszcze ten rok, tym bardziej, że znalazłem firmę która wierci studnie ręcznie.

Pozdrowienia
Darek M.

NOTO
05-05-2009, 15:07
18 m ręcznie to niezły wyczyn.
Ciśnienie wody z sieci możesz podnieść specjalną pompą - bedzie taniej.

I co znaczy słabe ciśnienie ? Ile czasu trwa na maxa wypełnienie wiadra 10 l ?

urgot
05-05-2009, 20:37
Rury 110mm to średnica zewnętrzna. W środku mają ok 100mm. Większość pomp ma średnice ok 97mm (jedynie grundfoss ~74mm). Widziałem jak pompe głębinową wyciągano wózkiem widłowym. Jeżeli masz oferte za dodatkową opłatą wywiercić studnie w rurach 140mm to chyba warto. My wiercimy w rurach o średnicy 120mm i to też już odpowiednia średnica.

NOTO
06-05-2009, 08:33
Doplacić warto.
Ale w tym projekcie nie warto wiercić.
Automat nawadniania można zbudować tak aby korzystał nawet z małergo ciśnienia wody ...

Inka Opole
06-05-2009, 17:49
My wlasnie wywiercilismy (tzn firma) studnie w rurze 110mm plusem ze tylko na glebokosc 7,5 bo juz na 2 metrach jest woda..tak wiec duzo nie zaplacilismy
ma byc przeznaczona na podlewanie ogrodka ,system nawadniania (ktory juz istnieje) 3 sekcje po 2 gardeny T200 teraz tylko musze zmodernizowac czyli przelaczyc z kranow na studnie
z pomp chcemy zastosowac pompe zewnetrzna i tu wlasnie rodzi sie pytanie jaka?
z zbiornikiem (maly hydroforek)czy bez zbiornika..????
moze macie jakies propozycje, albo wiecie z doswiadczenia co mozna zastosowac a nie kosztuje majatku?
od dwoch dni siedze i przegladam net i glupi jestem nie wiem co wybrac
pomozcie
pozdr
rafal

olasosenko
06-05-2009, 18:06
My właśnie czekamy na wiercenie... nasz studnia ma mieś ok 30m głębokości. Sprawdzaliśmy mapy hydrologiczne (czy jak im tam) i pod naszą działką (i całą okolicą) jest woda artezyjska. Specjaliści twierdzą że woda będzie bardzo dobra z samo wypływem... Zobaczymy...

NOTO
07-05-2009, 11:39
My właśnie czekamy na wiercenie... nasz studnia ma mieś ok 30m głębokości. Sprawdzaliśmy mapy hydrologiczne (czy jak im tam) i pod naszą działką (i całą okolicą) jest woda artezyjska. Specjaliści twierdzą że woda będzie bardzo dobra z samo wypływem... Zobaczymy...
Pierwsze skojarzenie to ... że zaleje wam działkę. Ale ja tam specjalistą od wody nie jestem.... :)

olasosenko
07-05-2009, 13:35
My właśnie czekamy na wiercenie... nasz studnia ma mieś ok 30m głębokości. Sprawdzaliśmy mapy hydrologiczne (czy jak im tam) i pod naszą działką (i całą okolicą) jest woda artezyjska. Specjaliści twierdzą że woda będzie bardzo dobra z samo wypływem... Zobaczymy...
Pierwsze skojarzenie to ... że zaleje wam działkę. Ale ja tam specjalistą od wody nie jestem.... :)

ej... nawet mnie nie strasz ;p Specjaliści twierdzą że będzie ok :)

Tomkii
07-05-2009, 14:17
ej... nawet mnie nie strasz ;p Specjaliści twierdzą że będzie ok :)
To poczytaj:
http://forum.muratordom.pl/za-duzo-wody-w-studni-pomocy,t109293.htm

olasosenko
08-05-2009, 07:38
ej... nawet mnie nie strasz ;p Specjaliści twierdzą że będzie ok :)
To poczytaj:
http://forum.muratordom.pl/za-duzo-wody-w-studni-pomocy,t109293.htm

aleś mnie chłopie zestresował :/ Chyba nie zdawałam sobie sprawy z tego co jak tej wody będzie za dużo :/ Bardzo dziękuję za tego linka :)

Nie za bardzo wiem jak teraz podejść do tematu... Niby fachowcy którzy przeglądali przekrój ziemi twierdzą że będzie OK i że ten samo wypływ będzie w sam raz na dwa domy, ale teraz to już wolę dmuchać na zimne!!

jeszcze raz dzięki za "uświadomienie" mi problemu i sprowadzenie na ziemię ;))

Tomkii
08-05-2009, 10:17
Nie za bardzo wiem jak teraz podejść do tematu... Niby fachowcy którzy przeglądali przekrój ziemi twierdzą że będzie OK i że ten samo wypływ będzie w sam raz na dwa domy, ale teraz to już wolę dmuchać na zimne!!

jeszcze raz dzięki za "uświadomienie" mi problemu i sprowadzenie na ziemię ;))
Powiem tak, jeśli koniecznie chcesz mieć tą studnię to poszukaj poważnej firmy od odwiertów (a nie pan Kazio) - im poważniejsza tym lepiej. Jakoś wiercą do ropy i poza pierwsza fazą gdy na nią trafią to później im bokami nie leci - więc musi się dać. Ale jak przypuszczam jest to rozwiązanie drogie (pewnie stalowe rury osłonowe, jakieś specjalne środki uszczelniające albo coś). W każdym razie w tym kierunku trzeba by szukać jak nie firmy to przynajmniej wiedzy jak to zrobić dobrze.
Wariant drugi to jak masz gdzie odprowadzić ewentualny nadmiar wody to ryzykujesz że "będzie dobrze i będzie Pan zadowolony"...
PS.
To co prawda budowa mostu ale opisane jest ile się nabiedzili z wodami artezyjskimi: http://www.awarie.ps.pl/artykuly/0122.pdf
PS2.
Poszukałem i ... znalazłem. Takie odwierty wykonuje się w ten sposób że wierci się większą średnicą rury do wartstwy nieprzepuszczalnej. Tam się robi korek iłowy, wypełnianie mleczkiem iłowym + kompaktonit (cokolwiek to znaczy ;) ) i dalej wierci sie w mniejszej rurze. I tak aż do właściwej warstwy wodonośnej. To powinno pozwolić odrzucić niepoważne firmy.

olasosenko
08-05-2009, 14:00
Nie za bardzo wiem jak teraz podejść do tematu... Niby fachowcy którzy przeglądali przekrój ziemi twierdzą że będzie OK i że ten samo wypływ będzie w sam raz na dwa domy, ale teraz to już wolę dmuchać na zimne!!

jeszcze raz dzięki za "uświadomienie" mi problemu i sprowadzenie na ziemię ;))
Powiem tak, jeśli koniecznie chcesz mieć tą studnię to poszukaj poważnej firmy od odwiertów (a nie pan Kazio) - im poważniejsza tym lepiej. Jakoś wiercą do ropy i poza pierwsza fazą gdy na nią trafią to później im bokami nie leci - więc musi się dać. Ale jak przypuszczam jest to rozwiązanie drogie (pewnie stalowe rury osłonowe, jakieś specjalne środki uszczelniające albo coś). W każdym razie w tym kierunku trzeba by szukać jak nie firmy to przynajmniej wiedzy jak to zrobić dobrze.
Wariant drugi to jak masz gdzie odprowadzić ewentualny nadmiar wody to ryzykujesz że "będzie dobrze i będzie Pan zadowolony"...
PS.
To co prawda budowa mostu ale opisane jest ile się nabiedzili z wodami artezyjskimi: http://www.awarie.ps.pl/artykuly/0122.pdf
PS2.
Poszukałem i ... znalazłem. Takie odwierty wykonuje się w ten sposób że wierci się większą średnicą rury do wartstwy nieprzepuszczalnej. Tam się robi korek iłowy, wypełnianie mleczkiem iłowym + kompaktonit (cokolwiek to znaczy ;) ) i dalej wierci sie w mniejszej rurze. I tak aż do właściwej warstwy wodonośnej. To powinno pozwolić odrzucić niepoważne firmy.

Dzięki :)

Wieczorkiem poczytam :D

Jeszcze raz dziękuję za fatygę :)

Pyrekcb
08-05-2009, 21:01
Mam pompę zasysającą http://www.omnigena.pl/ - póki co, działa bdb. :wink:

nitubaga
11-05-2009, 21:35
.... witam ...

podciągnę wątek, ale z ciut innej strony :)

gdzie w okolicach Warszawy można kupić kręgi do studni fi 80 c, wysokość 100 cm.... i wieko też :P

... jakby ktoś wiedział tez o rurach drenażowych w otulinie - będę wdzięczna :)

dzięki :)

Inka Opole
12-05-2009, 07:36
Mam pompę zasysającą http://www.omnigena.pl/ - póki co, działa bdb. :wink:

a jaki model?
bo my sie zastanawiamy na JY1000
pozdr
rafal

PiotrPiotr
12-05-2009, 17:05
Witam - ja miałbym takie pytanie związane jeszcze z tym tematem - jakie rury polecacie? PCV czy metalowe?
Dziekuję za odpowiedź :)

langerob25
12-05-2009, 18:36
Wbij się w jakąś internetową porównywarkę cen i na pewno coś znajdziesz.
Poczytaj komentarze na temat danej pompy i sprawa załatwiona.
Tanie i stosunkowo dobrej jakości są na przykład te z einhell'a - niemiecka firma, współpracująca oczywiście z CHRL :wink: Dwa lata gwarancji, jeśli coś się stanie, przeważnie wymieniają na nówkę. I nie naciągam - mówię, jak zrobię.

Osobiście nie mam zastrzeżeń do marki einhell, ale znalazłem tylko jeden model pompy głębinowej i tylko do 20 m :(

gawel
12-05-2009, 19:24
Witam,

chciałbym wznowić wątek i zapytać czy możecie polecić dobrą i w rozsądnej cenie pompę głębinową?

Szukałem na forum i nic nie znalazłem w temacie...

Pozdr
Darek

Dobre żeby nie powiedziec wieczne ze wzgledu prostą knstrukcję są czeskie pompy sigma i cenowo do przezycia na pewno nie zadne chiskie cudenka z inoxu o tym zapomnij. U mojej mamy sigma pracuje 12 lat bez zarzutu, u znajomego w studni cembrowinowej od 35 lat bez zarzutu na prawde nie wiem jak to mozliwe ale nic sie nie dzieje. Gorąco plecam!!!



cena jak widze promocyjna 1464 zł . ta inoxowa to jakas wersja sumoto ale na jej temat nic ci nie powiem bo nie uzywałem

http://www.ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=153

http://www.ekwasek.pl/_var/gfx/1ff051b215a98a696c10a39ed662a3f8.jpg

gawel
12-05-2009, 19:33
.... witam ...

podciągnę wątek, ale z ciut innej strony :)

gdzie w okolicach Warszawy można kupić kręgi do studni fi 80 c, wysokość 100 cm.... i wieko też :P

... jakby ktoś wiedział tez o rurach drenażowych w otulinie - będę wdzięczna :)

dzięki :)

Ja wiem i powiem jak chcesz :wink:

nitubaga
12-05-2009, 19:36
...noooo ściałabym ściała :)

gawel
12-05-2009, 19:39
w ruscu na ulicy osiedlowej nr musze sprawdzic przy okazji :wink:

nitubaga
12-05-2009, 19:44
yyyyyyyyy a co to za miejscowość ???

gawel
12-05-2009, 20:07
rzut kamieniem od Urzutu :lol:

TataMuminek
13-05-2009, 09:24
Witam,

chciałbym wznowić wątek i zapytać czy możecie polecić dobrą i w rozsądnej cenie pompę głębinową?

Szukałem na forum i nic nie znalazłem w temacie...

Pozdr
Darek

--------------------------------
Robiłem wywiad jak to z tymi pompami g. jest i wyszło na Belardi. Silnik japoński - Sumoto, pompa włoska. Kupiłem 4S15. Zapłaciłem 1450 złociszy. Kompromis m/y ceną i jakością. Chętnie też dowiem się coś na temat tych pomp. Moja ma pchać wodę do małego domku na działce + spory ogród. AS

TataMuminek
13-05-2009, 11:37
Korzystając z okazji i wątku. Jak zakańczaliście wasze studnie głębinowe. Studniarz który u mnie wiercił zachęca do rozwiązania amatorskiego polegającego na torebkach foliowych wokoło rury tłocznej oraz piance poliuretanowej. Brzmi nie najlepiej ale on nie ma interesu mnie odwodzić od głowicy. Wiele studni jak widziałem w mojej okolicy jest tak zakończonych, znaczy amatorsko. Nie mam doświadczenia w tym względzie. Studnie wiercił profesjonalnie. Głowica krajowa (do rury 110 mm) kosztuje 140 - 180 PLN(Allegro) ale wygląda amatorsko (miałem ją w ręku). Może jakieś sensowne rady - rozwiązania? AS

bst
13-05-2009, 14:30
Belardi robi dobre pompy, polecal je czlowiek ktory u mnie wiercil. Sadownicy ktorzy obok mnie nawadniaja pola je stosuja, a u nich nie maja lekko.
Ja mam 4H14, jak na razie pracuje bez zarzutu.

Co do glowicy. Ja mam plastikowa glowice, nie jest to moze jakas kosmiczna technologia, ale zaciskana na rurze, ma dlawice dla kabla. Moze byc. Kosztowala jakes 130 zl na allegro.
Taka czarna plastikowa z PCV.

TataMuminek
13-05-2009, 20:21
Dzięki "bst". Znaczy zaczynam nienajgorzej. Znalazłem jeszcze jednego producenta głowic z kwasówki. Trochę droższe ale jeszcze do przyjęcia. Przejadę się obejrzeć i zobaczymy . . .