PDA

Zobacz pełną wersję : 11/2004 ulga remontowa do wykorzystania na wyko?czenie domu



Gutek & Fredek
17-10-2004, 16:59
W ostatnim "Muratorze" ( str. 178) jest napisane: " (...) Wydatki na wykończenie nowego budynku lub lokalu mieszkanowego nabytego od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej mogą być odliczane w ramach ulgi remontowej - pod warunkiem, że wykonywane prace znajdują się w wykazie z rozporządzenia ministra (...)."
To bardzo dobra wiadomość, ale czy mogę z takiej ulgi skorzystać jeśli buduję dom przy pomocy wynajętej firmy, a nie kupuję go od dewelopera lub spółdzielni? Jak Wy to rozumiecie Forumowicze?
I jeszcze jedno: czy Skarbówka będzie się czepiać, jeśli stan surowy domu wybuduję z pieniędzy zgromadzonych w Kasiey Mieszkanowej, a w ramach w/w ulgi remontowej, w przyszłym roku odlicze sobie coś z listy przedstawionej przez Ministra, np. okna lub jakąś instalację?[/b]

nie48
14-01-2005, 21:30
Co do kasy mieszkaniowej to moja rada może byci spużniona, nie napisałesi w którym roku i miesiącu wycofałesi lub zamierzasz wycofaci pieniądae.

nie48
14-01-2005, 21:32
Co do kasy mieszkaniowej to moja rada może byci spużniona, nie napisałesi w którym roku i miesiącu wycofałesi lub zamierzasz wycofaci pieniądae.

nie48
14-01-2005, 21:38
Co do kasy mieszkaniowej to moja rada może byci spużniona, nie napisałesi w którym roku i miesiącu wycofałesi lub zamierzasz wycofaci pieniądae.

Wowka
15-01-2005, 08:41
W ostatnim "Muratorze" ( str. 178) jest napisane: " (...) Wydatki na wykończenie nowego budynku lub lokalu mieszkanowego nabytego od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej mogą być odliczane w ramach ulgi remontowej - pod warunkiem, że wykonywane prace znajdują się w wykazie z rozporządzenia ministra (...).....

Ta Twoja wynajeta ekipa absolutnie nie jest Deweloperem a tym bardziej spółdzielnia Mieszkaniową.
Czyli ten zapis wyjaśnienia Min. Finansów nie ma zastosownia w Twojej sytuacji.

Gutek & Fredek
15-01-2005, 21:22
Odpowiedź dla nie 48: pieniądze zostały wypłacone w kwietniu 2004. Jeśli ma to jakieś znaczenie i potrafisz je przedstawić to bardzo proszę kontynuuj.


Odpowiedź dla Wowki: mimo wszystko myślę/mam nadzieję, że sprawę warto rozstrząsać. Zwróć uwagę, że w tym zdaniu jest alternatywa "(...)nowego budynku lub lokalu mieszkaniowego itd.". Czyli tak jakby to wszystko odnosiło się do nowego domu (wybudowanego nieważne w jaki sposób - gospodarczo, przez wynajętą firmę albo jeszcze jakoś inaczej) lub nowego mieszkania kupionego od spółdzielni lub dewelopera. Tak rozumuję - nie wiem czy dobrze, dlatego sprawa została przeze mnie przedstawiona na Forum, żeby poznać opinie innych lub być może nawet jakieś doświadczenia w tym zakresie. Gdyby się okazało, że ten przepis można stosować zgodnie z moją interpretacją to to jest przecież świetna sprawa - jest do odebrania ponad 5 tys. z podatku. A zakres wydatków, jakie można odliczać jest tak duży, że każdy kto buduje znajdzie coś dla siebie.

Wowka
16-01-2005, 00:34
Pozwolisz, że i ja zacytuję ten fragment który i Ty zacytowałeś

(...) Wydatki na wykończenie nowego budynku lub lokalu mieszkanowego nabytego od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej mogą być odliczane w ramach ulgi remontowej - pod warunkiem, że wykonywane prace znajdują się w wykazie z rozporządzenia ministra (...)."

Podkreślenie moje.

Słowo - nabytego - czy nabyłeś ten dom od ekipy wykonawców którą wynająłeś do budowania Twojego domu na Twojej ziemi z Twoich materiałów?
Pojęcia Deweloper nie będę już wyjaśniał.

I o to właśnie w tym wszystkim chodzi.

Masz rację pisząc - "dlatego sprawa została przeze mnie przedstawiona na Forum, żeby poznać opinie innych lub być może nawet jakieś doświadczenia w tym zakresie"
Dlatego też przedstawiam swoją opinię by wyprowadzić Cię z błędu.