PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny tytan-cynk patynowane



kasieńka
18-10-2004, 06:23
Stoję właśnie przed wyborem orynnowania, a że mam połać dachu dość dużą, to prawdopodobnie będą metalowe.
No i sprzedawca proponuje mi tytan-cynk patynowane :( -świetnie pasujące do grafitowej dachówki. Nie wiem czy to jakaś nowość, bo ja w każdym razie nie słyszałam o takich rynnach -aczkolwiek muszę przyznać że wyglądają naprawdę ładnie. Są o wiele ciemniejsze od tytan-cynku (prawie grafitowe), a z czasem mają jeszcze ściemnieć.

Ale czy ktoś może wie coś na temat ich WAD?? :-? -bo jak wiadomo sprzedawca sprzedawcą -zawsze będzie swoje chwalił...

Czekam na opinie - najlepiej użytkowników :)

bigmario4
18-10-2004, 06:37
Z tego co wiem jedyna wada to cena :-? .I trudniej sie lutują a poza tym wytrzymałość mają porównywalną do miedzi.U siebie też dam tytan-cynk z tym że mam możliwość zrobienia rynien samemu,wtedy tylko koszt blachy :wink:

walerian35
18-10-2004, 07:36
założyłem rynny tytan-cynk zwykłe nie patynowane i w zasadzie po upływie ok 8 miesięcy ich kolor zmienił się na zbliżony do grafitowego, no może nie tak równomiernia ale źle to nie wygląda.

kasieńka
19-10-2004, 08:48
I co? -nikt więcej nic nie wie na temat owych rynien???

PS.Pewien sprzedawca, który nie prowadzi tytan-cynku patynowanego powiedział mi, że patynowanie co prawda ma efekt wizualny, ale wcale nie jest to takie dobre rozwiązanie, gdyż "patynowanie" to postarzanie rynny czymś tam i w związku z tym skraca to jej żywotność :o

...nie wiem, czy miał on na celu wywołanie we mnie zakupu (od niego, oczywiście) zwykłego tytan-cynku, czy może jest w tym ździebko prawdy :-?

bigmario4
19-10-2004, 13:56
Nigdy sie nie zgodzę że patyna obniża trwałość wręcz odwrotnie.

RolandB
19-10-2004, 14:03
zgadzam sie z toba ...
ja jednak mimo wszystko pozwole aby moje rynny spatynialy w moim naturalnym srodowisku ... po co mam sztucznie przyspieszac ten proces ...

pozdrawiam

bigmario4
19-10-2004, 18:14
Roland zgadza sie ,po co mam płacic za coś co i tak się stanie,z tym że patyna sztuczna jest jednakowa na całym produkcie naturalna to proces długotrwały i nie jednakowy,ale osobiscie wole tą drugą.