PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki nawóz dla borówki ?



NOTO
18-10-2004, 08:37
Jakie nawozy polecacie do borówki ? Jezeli możecie to podajcie orientacyjne ceny.

Daniel Starzec
18-10-2004, 09:13
Na opakowaniu powinno być napisane Nawóz do borówki amerykańskiej.
Koszt około 5 zł 1 kg.

_weynrob_
18-10-2004, 12:36
Na opakowaniu powinno być napisane Nawóz do borówki amerykańskiej.
Koszt około 5 zł 1 kg.

Niezła cena:)Może to nawóz z opiłkami złota?:)
Myśę że pod borówke nadaja się wszystkie nawozy byle nie tworzyły zasadowego odczynu gleby

Daniel Starzec
18-10-2004, 13:03
Nie jestem producentem nawozów i nie mam wpływu na ceny.
Obawiam sie że laik nie mający jakichś podstawowych wiadomosci z chemii nawozów nie jest w stanie zidentyfikować w sklepie nawozu który nie tworzy zasadowego odczynu.
Rzeczywisci gotowe mieszanki nawozowe są drogie ,ale są naprawde dobre,bo są przygotowywane pod konkretną rośline a każda ma inne wymagania pokarmowe
.Mówiąc obrazowo inaczej karmi sie kota inaczej królika a jeszcze inaczej karasia.

jatoja
18-10-2004, 13:12
Nie jestem producentem nawozów i nie mam wpływu na ceny.
Obawiam sie że laik nie mający jakichś podstawowych wiadomosci z chemii nawozów nie jest w stanie zidentyfikować w sklepie nawozu który nie tworzy zasadowego odczynu.
Rzeczywisci gotowe mieszanki nawozowe są drogie ,ale są naprawde dobre,bo są przygotowywane pod konkretną rośline a każda ma inne wymagania pokarmowe
.Mówiąc obrazowo inaczej karmi sie kota inaczej królika a jeszcze inaczej karasia.

Pewien producent nawozów ( celowo nie podaje jaki ) sprzedaje inne nawozy do borówek, inne do różaneczników, inne dla wrzosów - w rzeczywistości skład % poszczególnych skałdników różnie sie niewiele a każdy z tych nawozów może byc równie dobry dla borówek... bywa i tak...

NOTO
18-10-2004, 13:38
Nie jestem producentem nawozów i nie mam wpływu na ceny.
Obawiam sie że laik nie mający jakichś podstawowych wiadomosci z chemii nawozów nie jest w stanie zidentyfikować w sklepie nawozu który nie tworzy zasadowego odczynu.
Rzeczywisci gotowe mieszanki nawozowe są drogie ,ale są naprawde dobre,bo są przygotowywane pod konkretną rośline a każda ma inne wymagania pokarmowe
.Mówiąc obrazowo inaczej karmi sie kota inaczej królika a jeszcze inaczej karasia.

Pewien producent nawozów ( celowo nie podaje jaki ) sprzedaje inne nawozy do borówek, inne do różaneczników, inne dla wrzosów - w rzeczywistości skład % poszczególnych skałdników różnie sie niewiele a każdy z tych nawozów może byc równie dobry dla borówek... bywa i tak...

Nie ukrywam, że chciałbym trochę z przekory kupić normalny i tani nawóz - nie ten specjalizowany. Mam sporo iglaków i rózaneczników które lubia kwaśną glebę. Może coś 3 in 1 ?

_weynrob_
18-10-2004, 13:54
A ja proponuje najprostsze rozwiązanie tematu-kupcie sobie worek polifoski i worek mocznika i po problemie--oczywiście to tak w skrócie :lol: