PDA

Zobacz pełną wersję : okna polaciowe



Ivonesca
12-08-2002, 06:38
Witam,
mam zaprojektowane okna połaciowe na poddaszu uzytkowym. Jedno z nich ma doswietlać klatka schodową. Poradźcie - czy w tym miejscu musi byc otwierane ? Jak myć nieotwierane, a jak otwierane w takim miejscu?

finiszant
12-08-2002, 07:44
Miałem podobny problem, nad klatka schodową (w tym miejscu zwyczajnej wysokości bo pod skosem dachu) umieściliśmy połaciówkę, tylko taką, że otwiera sie ja na bok, będzie służyła jako wyłaz dachowy, prościej będzie kominiarzowi wyspinać się na dach z klatki schodowej niż z pokoju czy łazienki. Drabina w każdym wypadku konieczna, efekt wizualny - niebo nad schodami - fantastyczny!
Pozdrawiam,
Finiszant

plonskij
12-08-2002, 07:59
Finiszant ma dobry pomysł.
Takie okno połaciowe i jednoczesny wyłaz dachowy dla kominiarza to najlepsze rozwiązanie.
Badałem takie wyłazy - sprawują się znakomicie i są bardzo proste w obsłudze.
Na głową niebo ale pod nogami wielka dziura i drabina. Wyłaz dachowy może umyć kominiarz.
Pozdrawiam.

finiszant
12-08-2002, 09:41
Muszę napisać tak: pewna znana i obecna na polskim rynku firma (jedna z 2 wiodących) produkuje te okna w wersji z szyba o dobrym współczynniku w przeciwieństwie do zwykłych "zimnych" wyłazów dachowych
Finiszant

Ivonesca
13-08-2002, 07:22
Bardzo dziekuje za porady, musze obejrzec te okna wylazowe. A czy musi byc jakas konkretna odleglosc od takiego okan wylazowego do komina?

finiszant
13-08-2002, 07:27
Odegłość od komina tylko zdroworozsądkowa. Nie ma chyba na to przepisu. Musisz to rozważyć indywidualnie w oparciu o szczegóły Twojego projektu. Komin w Twoim domu nie będzie przecież buchał sadzą - podejrzewam. Ważna sprawa to odprowadzenie wody z dachu, choć okna połaciowe mają wysokie kołnierze ochraniające nawet przed dużym strumieniem wody (np. z kosza), ważne byle woda płynęła spokojnie, a nie rozpryskiwała się obok tego okna.
Finiszant

Ivonesca
13-08-2002, 08:16
dzieki raz jeszcze Finiszant

14-08-2002, 17:01
A ha ta wiodąca firma to Fakro z N.Sącza