PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE: przeszklone czy pełne? Dyskusja, opinie, rady



Tommco
20-04-2004, 21:31
Mam w planach model drzwi, który będzie miał 4 lub 5 poziomych szybek/paneli. Są to teraz jedna z popularniejszych modeli np. w Porcie. Moim dylematem jest jak bardzo te drzwi przeszklić. Wiem, że niektórzy do sypialni robią lite drzwi. Ja jednak jestem zwolennikiem przeszywającego światła. Chcę, żeby w holu było jasno...itd. Zastanawiam się tylko, czy pierwsza szybka/panel od podłogi powinna być szybką czy panelem :) Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi, ale jeśli wiecie, to poradzcie.

Pozdrawiam

czupurek
21-04-2004, 06:47
zamierzam zamontować podobne tzn. rama z drewna i kilka paneli ze szkła mlecznego (piękne), od samego dołu dałabym wpierw drewno bo, nieraz można bucikiem zahaczyć (otworzyć) bez nerwów, że coś się stłucze.

ma
21-04-2004, 07:15
Tez lubie swiatlo, ale cenie prywatnosc w jednakowym stopniu ;)
Mamy drzwi "przeszklone" matowa plexi czy czyms podobnym, nie pamietam nazwy handlowej. Wyglada to swietnie i jest wystarczajaco nieprzejrzyste nawet w drzwiach do lazienki.
Plexi zwyciezyla nad szklem z obawy o przeciagi i tluczenie sie szyby. Po prostu kwestia bezpieczenstwa.
Ani 5 minut nie zalowalam tego pomyslu.

peilin
21-04-2004, 11:40
Ja planuje wszystkie pełne. Ale mam otwarta kuchnie, jadalnie i salon, a drzwi miedzy holem a salonem beda cale ze szkła.

Doki
21-04-2004, 14:49
My rozwiazalismy to tak, ze wszystkie drzwi maja naswietle. To znaczy: drzwi pelne, a nad drzwiami okienko z matowego szkla. I wilk syty...

Letka
21-04-2004, 16:09
Mam w planach model drzwi, który będzie miał 4 lub 5 poziomych szybek/paneli. Są to teraz jedna z popularniejszych modeli np. w Porcie. Moim dylematem jest jak bardzo te drzwi przeszklić. Wiem, że niektórzy do sypialni robią lite drzwi. Ja jednak jestem zwolennikiem przeszywającego światła. Chcę, żeby w holu było jasno...itd. Zastanawiam się tylko, czy pierwsza szybka/panel od podłogi powinna być szybką czy panelem :) Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi, ale jeśli wiecie, to poradzcie.

Pozdrawiam
Ja mam drzwi Porty - przeszklone do dołu - tylko pierwszy panel od podłogi jest pełny potem szkło. Owszem jest widno i przestronnie ale jeszcze nie mieszkam w tej sypialni - trochę sie boje że światło z holu będzie mi przeszkadzać w nocy. Już myślę o jakimś parawanie przy łózku.

Tommco
21-04-2004, 16:29
Właśnie dziś finalnie zamówiłem drzwi. Będą dzielone na 4ry. W pokojach i sypialniach będą całe przeszklone, szyba piaskowana. W łazience będzie tylko jedna szybka na górze. Taki rodzaj szkła bardzo fajnie spełnia swoją funkcję. Na przeciągi trzeba rzeczywiście będzie uważać. Nawet nie spytałem, czy mogą też wsadzić pleksi...no ale już nie będę.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

czupurek
22-04-2004, 07:35
jak już je będziesz miał to, daj foto chętnie popatrzę

Anna Wiśniewska
22-04-2004, 09:50
Nasze drzwi (odbiór w najbliższy poniedziałek) są dzielone na 5. I w różnych pomieszczeniach, różna ilość tych "prostokątów" będzie wypełniona mleczną szybą. Drzwi do gospodarczego- jedna szybka. Do łazienki- dwie szybki, do gabinetu i sypialni- pięć szybek a z wiatrołapu do domu- cztery (albo trzy) :oops: A do spiżarni bez szybek :lol:

Wowka
22-04-2004, 09:55
Wszystkie drzwi (za wyjątkiem łazienek) przeszklone. Mieszkam już i potwierdzam trafność decyzji. Dużo światła i znakomita prezentacja stolarki ....
Pozdrawiam

OlaK
22-04-2004, 10:31
A czy ktoś odważyl sie na drzwiowe szaleństwo i dał bardziej przeszkolone drzwi do łazienki niz typowe łazienkowe okienko?
Mnie sie marzą albo bardzo przeszklone drzwi do lazienki (szkłem matowym) albo jednolite, wtapiające sie w ścianę.
Zdaję sobie oczywiscie sprawę z wad obu rozwiązań, na szczęście żadna z nich nam aż tak bardzo nie przeszkadza :)

czupurek
22-04-2004, 10:59
OlaK - ze względu na planowany wystrój do łazienki i wc chcę do tych pomieszczeć dać samo (matowe, mleczne) szkło. jedynie nad czym się głowie to futryny: dać drewniane (żeby pasowały do całości) czy coś innego (właśnie co?). Rozpiętość cen ogromna od 1,5 do 10,0 k w zależności od producenta.

ma
22-04-2004, 11:00
u nas przeszklone (matowa plexi) sa jednakowo wszystkie drzwi na 3/4 powierzchni (tylko na dole jest kawalek drewna wiecej). Lazienkowe tez - i to nie stwarza zadnego problemu.

ma
22-04-2004, 11:04
nad czym się głowie to futryny: dać drewniane (żeby pasowały do całości) czy coś innego (właśnie co?).
Mysmy sie zdecydowali na jednakowe drzwi wszedzie wlasnie po to, zeby pasowaly jedne do drugich. Daj drewno, jak wszedzie i nie kombinuj za duzo :)

czupurek
22-04-2004, 11:11
Ma - masz dużo (bardzo dużo) racji i pewnie tak zrobię ale powiem, że te bez drewnianych futryn (samo szkło i zawiasy) są naprawdę ładniutkie.

ma
22-04-2004, 11:33
tez bym na pewno lubila, ale w odpowiednim momencie na to nie wpadlam, wiec mam inaczej :lol:

OlaK
22-04-2004, 11:56
A jak się takie szklane sprawują w codziennym użytkowaniu? Co z wytrzymałością, bezpieczenstwem, czystością? Ja już sie prawie zdecydowałam na całe szklane, przezroczyste, asymetryczne 120 do salonu ale obawiam sie jak to będzie. Pies nosem dotknie i plama. Uderzę je mocniej przy sprzątaniu i szkło peknięte. Będzie przeciąg, drzwi się zamkną z hukiem i ten sam efekt. Albo my sami się uderzymy w kant drzwi ;-).
Nad łazienką i pozostałymi jeszcze myślę.. Ale pewnie będą przynajmniej z dużymi przeszkleniami :)

peilin
22-04-2004, 12:45
A jak się takie szklane sprawują w codziennym użytkowaniu? Co z wytrzymałością, bezpieczenstwem, czystością? Ja już sie prawie zdecydowałam na całe szklane, przezroczyste, asymetryczne 120 do salonu ale obawiam sie jak to będzie. Pies nosem dotknie i plama. Uderzę je mocniej przy sprzątaniu i szkło peknięte. Będzie przeciąg, drzwi się zamkną z hukiem i ten sam efekt. Albo my sami się uderzymy w kant drzwi ;-).
Nad łazienką i pozostałymi jeszcze myślę.. Ale pewnie będą przynajmniej z dużymi przeszkleniami :)
Nie wiem jak z reszta minusow, ale jedno moge potwierdzic: jak pies dotknie nosem beda brudne, ja obecnie drzwi mam drewniane, wiec pies nie brudzi, za to szybe w oknie tarasowom myje codziennie, a jak spodziewam sie gosci to 5 minut przed ich przyjsciem.
pozdrawiam

bobo30
24-04-2004, 19:10
Do sypialni na pewno pełne. Obecnie mamy przeszklone, zaklejone tekturą :D , bo przeszkadza nam światło z korytarza, lub z innych pomieszczeń.

Joskul
24-04-2004, 22:47
A u nas wszystkie pełne, z wyjątkiem łazienek. Tak chciały dzieci, ale to dotyczy piętra. na parterze prawie nie ma drzwi, więc problem z głowy :wink:

kaczorek.
26-04-2004, 12:03
w sypialniach raczej pelne bez przeszklen + sy (wieksza prywatność, cisza, nie przeszkadza ci swiatlo z korytarra )
- sy (ciemny korytarz jak nie masz okna, moze ... wrazenie klaustrofobii ?


peilin : pies szuka miejsca gdzie ma chlodniejsze powietrze i cos zimnego dlarego wklada tam swoj kinol :)
...moze jeszcze lubi podziwiac krajobrazy ;)

peilin
27-04-2004, 09:41
peilin : pies szuka miejsca gdzie ma chlodniejsze powietrze i cos zimnego dlarego wklada tam swoj kinol :)
...moze jeszcze lubi podziwiac krajobrazy ;)[/quote]

Nie, pies albo chce wyjsc albo wejsc, a ja nie zawsze od razu reaguje :)))
pozdrawiam

kaczorek.
27-04-2004, 10:10
u mnie pies zawsze lezal kolo drzwi ktore byly troszke nieszczelne i wdychal "swieze" powietrze z zewnatrz ;) ale to juz nie w temacie :D

Ciechanka
27-04-2004, 11:55
My zdecydowaliśmy się na przeszklone drzwi (nie lubię ciemnych korytarzy). Drzwi z Porty z układem trzech przeszklonych rombów (na parterze) oraz trzech kwadratów (na górze).
Jeszcze nie są przeszkolone - przede mną decyzja czy może pleksi czy matowa szyba??
Tylko do spiżarni dałam całe - bez przeszklenia.
Myślę, że w drzwiach do łazienki zupełnie przeszlenia nie przeszkadzają (tylko trzeba dać matowe szkło) -powiedziałabym, że świetnie wyglądają.

ozzie
27-04-2004, 12:05
Drzwi do sypialni nie beda u nas mialy przeszklen, ale na dole chcemy zrobic przeszklone drzwi do salonu i kuchni.

D`arek
18-10-2004, 17:22
Proszę, napiszcie -jakie macie lub będziecie mieli drzwi do sypialń - pełne czy przeszkolne i dlaczego właśnie takie?

Charlie
18-10-2004, 19:15
Pełne w całym mieszkaniu o podwyższonej dźwiękochłonności - takie mi się podobają a harmider poranny nie przeszkadza mi w spokojnym przechodzeniu ze snu w jawę (żona wstaje wcześnie).

Pozdrawiam :lol:

joola
18-10-2004, 19:57
Tylko pełne-brak hałasu, brak światła dochodzącego np. z korytarza i łatwość w utrzymaniu czystości ( chociaż, to akurat najmniejszy argument)

jaro'71
18-10-2004, 20:17
Też jestem na etapie poszukiwania koloru i wypełnienia drzwi wewnętrznych. Pełne hałas tłumią, ale pozostaje jeszcze bardzo ważny argument doświetlenia. Przeszklone zamknięte drzwi oświetlają z pokoju ciemny korytarz. Pełne odcinają światło całkowicie więc w najjaśniejszym dniu lipca w holu trzeba włączać lumpy. Ale chodzi o to żeby te zalety nie przysłoniły wad (czy jakoś tak, wg Stasia Tyma)

18-10-2004, 20:21
To zależy jakie są wnętrza - czy trzeba je doświetlić,czy nie,ja wybrałam pełne-Goran "Gabinet",będzie albo kolor sipo albo biały transparentny

Ew-ka
18-10-2004, 20:39
Ja też planuję pełne!! Teraz ( drzwi mam przeszklone ) mam na drzwiach do sypialni powieszony wieszak a na nim zimowe płaszcze ( coby mi najmniejszy promyk światła z przedpokoju nie drażnił oczu )Córcia w swoim pokoju powiesiła plakaty na drzwiach -powód ten sam ....

D`arek
18-10-2004, 20:52
No właśnie - pełne drzwi przy wszystkich zaletach zaciemniają hol. Byłem w nowym Sopranie gdzie trzy sypialnie na górze mają pełne drzwi co skutkowało tym, że na maleńkim korytarzyku i prowadzących do niego schodach było prawie ciemno. Też wolelibyśmy pełne ale chyba ze względu na doświetlenie wybierzemy trochę oszklone np.mlecznym szkłem. Dochodzi też kwestia dobrego samopoczucia- moja żona lubi wiedzieć czy dorastający synowie są w swoich pokojach, czy nie siedzą za długo po nocach - no wiecie - taka wewnętrzna kontrola bez wstawania z łóżka. Może na ten temat powinny wypowiedzieć się osoby doświadczone w kwestii posiadania odpowiednich drzwi + nastoletnich dzieci...? Pozdrawiam

magi
18-10-2004, 21:16
może coś takiego
http://www.dre.pl/images_d/idea_20.jpg
http://www.dre.pl/images_d/idea_30.jpg

ara
18-10-2004, 21:24
Dla mnie najwyższy wyraz bezguścia . Ale o gustach trudno dyskutować...
:D
pozdrawiam

magi
18-10-2004, 21:27
Dla mnie najwyższy wyraz bezguścia . Ale o gustach trudno dyskutować...
:D
pozdrawiam
dzięki :lol:

mieczotronix
18-10-2004, 21:36
ja biorę do sypialni przeszklone, bo
- nie zabiorą światła w hollu między sypialniami
- nie zmienią proporcji holli i korytarzyków pozbawiając ich tego światła
- mały Stasio nie będzie się bał zasypiać, jak będzie widział światło za drzwiami, będzie spokojniejszy wiedząc że ktoś czuwa w hollu przed sypialnią (nawet jeśli to będzie tylko telewizor)
- w naszej sypialni - możliwość podglądu, że zbliża się dziecię w momencie "w którym rodzice nie chcą by im przeszkadzać"
- możliwość inwigilacji narybku "jeszcze nie śpicie? gasić światło!"
- drzwi szklane można zasłonić wieszając plakat czy inaczej je zaklejając, jeśli komuś przeszkadzać będzie światło - z pełnymi nie da się już nic zrobić, ze szkolnymi jest wiec więcej możliwości
- co do hałasu, to planuję hałasowanie na parterze, a na piętrze będą już tylko sypialnie. Pozatym ja w mieszkaniu miałem drzwi z przeszkleniem i nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby sie złościć na tych co hałasowali po 2-giej stronie.

joola
18-10-2004, 21:37
No właśnie - pełne drzwi przy wszystkich zaletach zaciemniają hol. Byłem w nowym Sopranie gdzie trzy sypialnie na górze mają pełne drzwi co skutkowało tym, że na maleńkim korytarzyku i prowadzących do niego schodach było prawie ciemno. Też wolelibyśmy pełne ale chyba ze względu na doświetlenie wybierzemy trochę oszklone np.mlecznym szkłem. Dochodzi też kwestia dobrego samopoczucia- moja żona lubi wiedzieć czy dorastający synowie są w swoich pokojach, czy nie siedzą za długo po nocach - no wiecie - taka wewnętrzna kontrola bez wstawania z łóżka. Może na ten temat powinny wypowiedzieć się osoby doświadczone w kwestii posiadania odpowiednich drzwi + nastoletnich dzieci...? Pozdrawiam
W ciągu dnia drzwi sypialni mogą być otwarte, co da nam trochę światła dziennego na korytarzu.Jeśli chodzi o dorastających synów - sama mam 13-latka ale:po pierwsze mam do niego zaufanie, po drugie nie planuję u niego w pokoju telewizora ani komputera czyli głównych sprawców ew.nocnego siedzenia, chociaż na szczęście jak na razie w nocy,to lubi czytać ale kto z nas nie lubi :wink:

Ew-ka
19-10-2004, 08:14
Może na ten temat powinny wypowiedzieć się osoby doświadczone w kwestii posiadania odpowiednich drzwi + nastoletnich dzieci...? Pozdrawiam
Tak jak pisałam wcześniej -córcia ( 18 lat) cobym nie widziała jak długo siedzi w nocy( kopmuter + muzyka+ ksiązki) zaciemniła szyby w drzwiach ,wieszając na nich plakaty ( wczesniej zarzucała koc :o ) Dzieciaki jak chca zawsze znajdą sposób ....

UKF
19-10-2004, 08:24
Ja również planuję przeszklone i to dosyć mocno (tzw. duży szpros). Takie właśnie najbardziej mi się podobają i nie wyobrażam sobie w swoim domu innych. Drzwi pełne są dla mnie zbyt "przytłaczające".

A poza gustem (o którym podobno się nie dyskutuje), argumentacja dokładnie taka, jaką podał Mieczotronix.
Maria

Maxtorka
19-10-2004, 08:35
ja biorę do sypialni przeszklone, bo
- nie zabiorą światła w hollu między sypialniami
- nie zmienią proporcji holli i korytarzyków pozbawiając ich tego światła
- mały Stasio nie będzie się bał zasypiać, jak będzie widział światło za drzwiami, będzie spokojniejszy wiedząc że ktoś czuwa w hollu przed sypialnią (nawet jeśli to będzie tylko telewizor)
- w naszej sypialni - możliwość podglądu, że zbliża się dziecię w momencie "w którym rodzice nie chcą by im przeszkadzać"
- możliwość inwigilacji narybku "jeszcze nie śpicie? gasić światło!"
- drzwi szklane można zasłonić wieszając plakat czy inaczej je zaklejając, jeśli komuś przeszkadzać będzie światło - z pełnymi nie da się już nic zrobić, ze szkolnymi jest wiec więcej możliwości
- co do hałasu, to planuję hałasowanie na parterze, a na piętrze będą już tylko sypialnie. Pozatym ja w mieszkaniu miałem drzwi z przeszkleniem i nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby sie złościć na tych co hałasowali po 2-giej stronie.

Podpisuję się pod kolegą w całej rozciągłości z tym ,że mój mały Stasio ma na imię Konrad i jest już całkiem dużym 18-latkiem :wink:

Pozdrowionka - Maxtorka :)

Maluszek
19-10-2004, 08:35
U nas przeszklone drzwi ze szklaną dostawką są pomiędzy wiatrołapem a holem i drzwi do łazienki mają malutkie przeszklenie. Cała reszta to pełne drzwi.

19-10-2004, 09:19
U mnie będą pełne- dębowe bo takie mi się podobają. I już :lol: A jeśli chodzi o przeszklenia to są również śliczne, ale jakoś boję się szkła w drzwiach (przeciągi, wypadajace prosto na dziecko szyby) brrrr- czarne scenariusze, ale to skrzywienie po mieszkaniu w bloku gdzie drzwi były przeszklone.

UKF
19-10-2004, 11:16
Gorgu77, w obecnym mieszkaniu mamy zamiast szyby wstawioną matową pleksi, bo jakoś żadne "zwyczajne" (tzn. dostępne u szklarza) szkło nam się nie podobało, a na np. piaskowane nie było nas stać... Okazało się, że takie rozwiązanie ma same zalety (tzn. jak do tej pory - 3 lata użytkowania + 2-letni łobuziak - wad nie stwierdziliśmy): jest ładnie i bezpiecznie.
W domku pewnie też tak będzie...
Maria

Agnieszka1
19-10-2004, 11:41
U mnie beda i takie i takie.
Ale taka mala przestroga dla tych co kupuja drzwi Porta.
Siostra z braku funduszy zakupila pol roku temu 2 pary skrzydel drzwiowych pelnych . Teraz chciala zamowic nastepne 2 szt przeszklone. Co sie okazuje? ze firma Porta nie ma przeszklonych drzwi w tym samym kolorze w ktorym siostra kupila skrzydla pelne.
:o Mimo ze sa to typowe skrzydla.

Olka
19-10-2004, 11:59
mysle tak samo jak mieczotronix


ja biorę do sypialni przeszklone, bo
- nie zabiorą światła w hollu między sypialniami
- nie zmienią proporcji holli i korytarzyków pozbawiając ich tego światła
- mały Stasio nie będzie się bał zasypiać, jak będzie widział światło za drzwiami, będzie spokojniejszy wiedząc że ktoś czuwa w hollu przed sypialnią (nawet jeśli to będzie tylko telewizor)
- w naszej sypialni - możliwość podglądu, że zbliża się dziecię w momencie "w którym rodzice nie chcą by im przeszkadzać"
- możliwość inwigilacji narybku "jeszcze nie śpicie? gasić światło!"
- drzwi szklane można zasłonić wieszając plakat czy inaczej je zaklejając, jeśli komuś przeszkadzać będzie światło - z pełnymi nie da się już nic zrobić, ze szkolnymi jest wiec więcej możliwości
- co do hałasu, to planuję hałasowanie na parterze, a na piętrze będą już tylko sypialnie. Pozatym ja w mieszkaniu miałem drzwi z przeszkleniem i nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby sie złościć na tych co hałasowali po 2-giej stronie.

Fugas
19-10-2004, 13:07
Ja wybralem przeszkolne ze szklem mlecznym przepuszczaja swiatlo a jednoczensnie nie daja poczucia bycia podgladanym.

Z tym ze kazde drzwi maja inna ilosc przeszklen i na razie jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo moglem sobie sam ustalic kolor wybarwienia forniru (nie tylko jeden z czterech standardowych.

A drzwi mam z uszczelkami drewniane i nie wydaje sie zeby byly bardzo akustyczne.

Pzdr
Fugas

Miecza popieram w calej rozciaglosci.

czupurek
19-10-2004, 13:08
ja planuję przeszklone wszędzie (główny argument: światło i lekkość)
choć synowi się to baaaaaardzo nie podoba (14 lat), więc pozostanie mu cosik nakleić

jaro'71
19-10-2004, 15:35
Ja wybralem przeszkolne ze szklem mlecznym przepuszczaja swiatlo a jednoczensnie nie daja poczucia bycia podgladanym.
O, właśnie. I to jest kompromis w obie strony na linii holl - sypialnia oraz holl - pokój dziecka. Doświetlony korytarz, niemożność podejrzenia, widać włączony komputer, tv, no i w nocy do sypialni światełko z hollu bardziej rozproszone, mniej razi.
Moja mała ma 4 lata i już lubi się zamykać w pokoju jak się bawi. Strach pomyśleć co będzie za lat naście. Po przeczytaniu opinii mam mętlik w głowie i dalej nie wiem jakie drzwi wybrać. Ciekawi mnie czy drzwi lepszych marek muszą mieć w standardzie zamek na klucz bo chyba w katalogach wszystkie miały. Wolałbym jednak w mieszkaniu nie mieć dodatkowych zapór (no może z wyjątkiem łazienki)

Fugas
19-10-2004, 15:44
CO do zamków - moje miały ale popriosiłem żeby nie wycinali dziury na zamek. Jak bede chciał to zamek czeka w srodku drzwi aby wyciac dziure i włozyc kluczyk :D
a tak mam tylko klamki. Za wyjatkiem WC.

Pzdr
Fugas

_ZBYCH_
19-10-2004, 19:00
CO do zamków - moje miały ale popriosiłem żeby nie wycinali dziury na zamek. Jak bede chciał to zamek czeka w srodku drzwi aby wyciac dziure i włozyc kluczyk :D
a tak mam tylko klamki. Za wyjatkiem WC.

Pzdr
Fugas
Cześć!

A gdzie i po ile kupowałeś swoje drzwi?

Ja wybiorę raczej pełne drzwi Lubię ciszę, a moim zdaniem przeszklone drzwi tego nie zapewniają. Co do doświetlenia holu, to wszędzie mam małe, dolne oświetlenie zapalane czujkami ruchu, więc o to się nie martwię. W końcu przez hol tylko przechodzę, wiec to doświetlenie światłem naturalnym przez szyby w drzwiach jest dla mnie nie istotne.

Ew-ka
19-10-2004, 19:22
U mnie będą pełne- dębowe bo takie mi się podobają. I już :lol: A jeśli chodzi o przeszklenia to są również śliczne, ale jakoś boję się szkła w drzwiach (przeciągi, wypadajace prosto na dziecko szyby) brrrr- czarne scenariusze, ale to skrzywienie po mieszkaniu w bloku gdzie drzwi były przeszklone.
Ja na lewej rece mam pamiątkę z wylatującej szyby w drzwiach...miałam 15 lat ,kiedy reką chciałam przytrzymać drzwi ( przeszklone) aby nie zatrzasnąły sie z hukiem ...wybiłam ręką szybę i ogromna tafla spadła mi na ręke ...

_ZBYCH_
19-10-2004, 21:30
Teraz raczej nie stosuje się pełnych przeszkleń, a jak już, to ze szkła bezpiecznego (no chyba, że w najtańszych białych, papierowych drzwiach).

Ja co prawda nie mam żadnych pamiątek po wybitej szybie, a wybiłem ich sporo przy szaleństwach z siostrą :wink: :lol:. Ucierpiał za to parkiet (i to znacznie :lol:).

nnatasza
19-10-2004, 21:31
U nas przeszklone drzwi ze szklaną dostawką są pomiędzy wiatrołapem a holem i drzwi do łazienki mają malutkie przeszklenie. Cała reszta to pełne drzwi.
U mnie podobnie - wszystkie pełne a tylko między łazienką i sypialnią będa przeszklone. W przyszłości, w wiatrołapie planuję szklane/przeszklone - a tej zimy zaryzykuję bez.

Fugas
20-10-2004, 08:27
Zbychu,

Tam gdzie schody w Jablonnnej Agnes sie nazywa a drzwi sa firmy westo.

Natomiast moglem eksperymentowac z kolorem wybarwienia.
Pzdr

Fugas

_ZBYCH_
20-10-2004, 22:09
Zbychu,

Tam gdzie schody w Jablonnnej Agnes sie nazywa a drzwi sa firmy westo.

Natomiast moglem eksperymentowac z kolorem wybarwienia.
Pzdr

Fugas
Dzięki :D
U nich nic raczej nie kupię :-?. Od dwóch tygodni czekam na wycenę schodów :evil:.

Fugas
21-10-2004, 08:19
Bo tak na prawde wyceny robi stolarnia chyba z Plonska ktora to wykonuje ona tylko posredniczy.

Fugas

xavi
21-10-2004, 12:39
U mnie również będą drzwi przeszklone - 4 szyby.

Szkło mleczne - więc i światło i intymność.

Argument o wypadaniu szyb do mnie nie przemawia bo po 24 latach mieszkania w bloku z dużymi szybami nic się nie wydarzyło.

Z małym wyjątkiem - mianowicie przez 22 lata był spokój (małe dzieci i zwierząta nic nie powybijały :wink: ) ale po wprowadzeniu sięmojej lubej do mnie od razu jedna szyba poszła w atomy :lol: :o :lol:

Doki
21-10-2004, 13:48
Pelne. A co do swiatla i kontroli narybku- to zalatwiaja naswietla nad drzwiami. Zreszta przeciez prezentowalem juz tu moje drzwi.
Moim skromnym zdaniem pelne drzwi prezentuja sie o wiele bardziej elegancko. Ale mam tez jedna podwojne ze szkla (bez ram).

21-10-2004, 14:39
ja jeszcze raz.Mam teraz drzwi z firmy CAL Suwałki.Sosnowe, przeszklone - tzw.szkło chinchilla.Są ładne i lekkie, ale jednak wybiorę pełne.
W ciągu dnia drzwi i tak są cały czas otwarte, więc nie ma zaciemniania przedpokoju, z kolei w nocy bardzo często przeszkadzało nam światło wpadające przez szyby ze stołowego, nawet takie delikatne światło z tv i świeczek.Nieraz dzieci zasłaniały drzwi ręcznikiem czy kocem, bo np. w przedpokoju było prasowanie.Dodatkowa wada tych przeszleń - przy małym dziecku szybki są ciągle brudne.Pod słońcem widać każdą odciśniętą łapkę i to niezbyt dobrze wygląda, a nie będę przecież codziennie polerowała szyb.Na drewnie nic nie widać.
A co do intymnych sytuacji - w drzwiach są kluczyki, a poza tym kto by w takich chwilach spoglądał na drzwi, czy aby zza szybki ktoś nie zagląda :wink: :lol:

Sonika
21-10-2004, 14:48
Ja również planuję przeszklone i to dosyć mocno (tzw. duży szpros). Takie właśnie najbardziej mi się podobają i nie wyobrażam sobie w swoim domu innych. Drzwi pełne są dla mnie zbyt "przytłaczające".



Nic dodać, nic ująć!

D`arek
21-10-2004, 18:02
Czy znacie drzwi firmy Klimek& Kuś? Chodzi mi o te białe lub kremowe - piękne :o . Oczywiście ich wadą jest straszna cena. od kiedy żona ujrzała je w salonie firmowym żadne inne jej się nie podobają. Będzie musiała jednak obejść się smakiem. :cry:

ara
21-10-2004, 18:04
PEŁNE. Lubię drzwi gabinetowe. Stawiam na intymność. :D

Tommco
22-10-2004, 18:00
Ja jestem za drzwiami przeszklonymi. Drzwi pełne kojarzą mi się z hotelami...a przeszkone przecież zawsze można na noc przesłonić. Oczywiście nie jestem zwollenikiem szyb przez które widać wszystko.
Ja wybrałem takie drzwi:
http://foto.onet.pl/upload/20/44/_350116_n.jpg
Te na wprost są do mojego pokoju. Te po prawej stronie są do łazienki dla domowników. Doszedłem do wniosku, że też mogłyby być całe przeszklone.

PS. Dodatkowo mam luksfery do pokoju i łazienki z korytarza...ups :lol:

bozena & maciek
23-10-2004, 11:11
A co ja myslę, pełne czy przeszklone? hmmm, na pewno pełne - już to raz przerabialiśmy podczas remontu mieszkania i wtedy z przeszklonych zmienilismy na pełne właśnie ze względu na halas i światło wpadające przez szyby w drzwiach. To na prawde może być uciążliwe. Dlatego teraz w naszym domku wmontujemu drzwi pełne.

Majka
23-10-2004, 11:34
Drzwi mamy przeszklone. Uzylismy do tego nie szyby, lecz plexi. Jest OK.
Czy u Was naprawdę jest taki hałas? Albo razi Was światlo z korytarza?

Lia
23-10-2004, 17:30
Na dole mamy mało drzwi - wejściowe, do ,lazienki, pakamery pod schodami i do gabinetu męża. Poza tym- otwarta przestrzeń. Na górze- sypialnie i łazienki - więc zdecydowanie tylko pełne .Ładnie to wygląda (drzwi mamy z drewna), daje poczucie intymności .

BK
24-10-2004, 06:30
Dla mnie najwyższy wyraz bezguścia . Ale o gustach trudno dyskutować...
:D
pozdrawiam


Bez komentarza.

Mnie się one bardzo podobają, są proste i eleganckie. Magi - pozdrowienia od drugiej tandeciary :wink:
Beata

magi
24-10-2004, 09:18
BK kamień spadł mi z serca, że nie jestem sama :D z gustem na bakier :lol: :wink:

fripp
24-10-2004, 19:05
Robiliśmy remont mieszkania, sosnowe pełne, najtańsze, sami sadolinem malowaliśmy i wstawialiśmy, do dzisiaj,5 lat doskonale funkcjonują, a w domu będą pełne,proste, takie właśnie hotelowe, klonowe albo brzozowe, więc rozświetlą trochę wnętrze. U nas nawet, gdyby byly z szybami,to i tak niewiela świala by przepuszczały...więc wiele zależy jeszcze od projektu.
a co do malych tuptusiow i tego, że można je odpowiednio wcześniej zauważyć :D :D :D to raczej czujkę ruchu i automatyczną blokadę zamka trzebaby zalożyć. Mieczu ja mam takiego 4 lata prawie, toż to szybsze od F - 16

Zark
24-10-2004, 19:53
W moim aktualnie wynajmowanym mieszkaniu mamy drzwi pełne, drewniane, białe. Najczęściej w ciagu dnia otwarte. Dzieci (już w wieku 9 i prawie 11 lat) nawet wolą, aby wieczorem, gdy idą spać, pozostawały otwarte, by smuga światła z jadalni lub drugiego pokoju wpadała do ich sypialni. Ja natomiast kilka razy dziennie "obchodzę" wszystkie pomieszczenia, głównia zamknięte łazienki i garderobę, by sprawdzić i ew. pogasić pozapalane przez dzieci lub małżonka :wink: swiatła, których z zewnątrz nie widać (a potrafią sie palić całymi godzinami :-?). Jest to dosyć uciążliwe i myślę sobie, że gdyby były przeszklenia, to rodzinka łatwiej??? zauważałaby pozostawione światło. Aby zwrócić dzieciom na to uwagę, odcinaliśmy po pare groszy z kieszonkowego, aby to one "płaciły" za marnowanie energii :) .
W nowym domu planujemy większość drzwi z przeszkleniami (gł. by doświetlić niektóre zakamarki), ale bardzo podobają mi się pełne, a widziałam piękne drzwi z czerwonego dębu u mojej koleżanki wykonane przez stolarza. Po prostu cudo!
Żona Zarka

m0niak
25-10-2004, 10:25
Dla mnie najwyższy wyraz bezguścia . Ale o gustach trudno dyskutować...
:D
pozdrawiam


Bez komentarza.

Mnie się one bardzo podobają, są proste i eleganckie. Magi - pozdrowienia od drugiej tandeciary :wink:
Beata

Zgłasza się kolejna tandeciara ;-) Zresztą nie wiem jak te drzwi mogły być tak postrzegane :o :o ;-)

Aga J.G
25-10-2004, 11:58
U mnie będą przeszkole i tylko do pomieszczenia gospodarczego pełne.

andzia28
26-10-2004, 11:04
U mnie przeszklone, podobne jak u Tommco. Są już od roku. Wcześniej też miałam przeszklone. Trochę mnie zaskakują wasze opinie :-? . Jaki hałas? Ja nic takiego nie słyszę mimo małego dziecka-diablątka i wcześnie wstającego męża....

smartcat
26-10-2004, 11:11
Ja jestem za drzwiami przeszklonymi. Drzwi pełne kojarzą mi się z hotelami...a przeszkone przecież zawsze można na noc przesłonić. Oczywiście nie jestem zwollenikiem szyb przez które widać wszystko.
Ja wybrałem takie drzwi:
http://foto.onet.pl/upload/20/44/_350116_n.jpg
Te na wprost są do mojego pokoju. Te po prawej stronie są do łazienki dla domowników. Doszedłem do wniosku, że też mogłyby być całe przeszklone.

PS. Dodatkowo mam luksfery do pokoju i łazienki z korytarza...ups :lol:


Jedyne pełne drzwi sa do piwnicy. Drzwi do łazienek też dałem przeszklone - jedyna różnica to taka że mam 5 pól przeszklenia a nie 4 jak TY. Przeszklenie jest rozwiazaniem estetycznym i doswietlajacym przestrzeń a szkło lakomat daje intymność osób w tych pomieszczenach.

xavi
26-10-2004, 11:16
U mnie też przesklone.

Teza o hałasie przedostającym się przez drzwi przeszklone pochodzi pewnie od mieszkańców bloków z wielkiej płyty, w których akustyka jest wiadomo jaka. Ponadto teraz montuje się na ogół futryny z uszczelkami gumowymi o dużo większej szczelności od "standardowych" futryn ze stali.

Nie poto buduję dom, aby czuć się jak w bunkrze czy hotelu - kompletnie odcięty od świata.

Więc więcej światła i przestrzeni :lol:

Martynaa
15-11-2004, 13:29
www.szklanedzwi.pl

Ew-ka
16-11-2004, 11:55
http://www.drewpol-drzwi.pl/italia.html

z tej firmy koleżanka załozyła drzwi - cudniaste- zaokrąglone ,szerokie ościeżnice , drzwi z uszczelkami , cichutko zamykające sie - ja jestem pod wrażeniem

zobaczcie sami :lol: :lol:

http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d506-big.jpg
http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d505-big.jpg

markus_gdynia
17-11-2004, 11:08
Na poddaszu wstawiam przeszklone, aby doświetlić hall, natomiast na parterze będą pełne.

kasiapro1
17-11-2004, 11:26
wlasnie takie drzwi maja byc u mmnie z tym ze w lazienkach szklo z bocznymi listwami.
Nie wiesz ile dala kolezanka za te dzrzwi oraz czy maja w orzechu?

kasiapro1
17-11-2004, 11:28
teraz sie doczytalam ze ma je Prestige.Sprwadzalam u niech,cena od 1800-2200/szt bez klamek

Honorata
17-11-2004, 15:18
Ew-ka, niezłe, niezłe, ciekawe ile płaciła?
wygladaja na drogie

Ew-ka
17-11-2004, 18:37
Ew-ka, niezłe, niezłe, ciekawe ile płaciła?
wygladaja na drogie
moja kumpela ma te bez szybek ( ale z jedną szybką obok klamki - wersja do łazienki ) płaciła ok 1800zł - kolor taki jak na zdjęciu :lol:

ma
18-11-2004, 11:22
Ja na lewej rece mam pamiątkę z wylatującej szyby w drzwiach...miałam 15 lat ,kiedy reką chciałam przytrzymać drzwi ( przeszklone) aby nie zatrzasnąły sie z hukiem ...wybiłam ręką szybę i ogromna tafla spadła mi na ręke ...
moja pamiatka z podobnej sytuacji, to dwucentymatrowa dziura w debowym parkiecie. Po tym wydarzeniu wymienilismy szyby w drzwiach na nieprzejrzysta pleksi i jest zarowno ladniej, jak i wreszcie bezpiecznie. Szkla w drzwiach chyba powinno sie zabronic.
W domu chcialabym miec sufity wyzej niz w mieszkaniu, pelne drzwi i nad drzwiami swietliki. Widzialam gdzies takie i bardzo mi sie podobaly: byly polkoliste i dekorowane bukietami swiezych kwiatow. W jasny dzien byly przesliczna ozdoba dosc dlugiego korytarza.

D`arek
20-11-2004, 21:48
Cieszę się, że temat drzwi zainteresował tak wiele osób.
Byliśmy dzisiaj w salonie "drzwiowym". Wybór wielki. 95 % w fornirze lub okleinie drewnopodobnej. Szukam od dłuższego czasu drzwi wewnętrznych w kolorze kremowym, malowanych, nie wiem jeszcze czy połysk czy półmat. W salonie nie mieli takiego koloru, były jasnozielone, głaciutkie, dopracowane. Już pomyślałam, że z nas jakieś dziwadła, że trzeba wybrać drewniane bo jak zamówić drzwi, których realnie nie możemy zobaczyć. Po powrocie do domu spotkałam świeżo wybudowaną sąsiadkę, sama zaczęła o drzwiach, że zamontowała rude drewniane, a była u koleżanki "która ma wszystko w domu jasne, kremowe- drzwi też i są rewelacyjne !".Strasznie mnie to podbudowało i po cichu spodziewam się /obawiam/mody na jasną malowaną stolarkę. Pani z salonu też wspomniała o rosnącym zainteresowaniu zarówno jasnymi drzwiami jak i oknami.
Wracając do przeszklonych drzwi. Straszy syn /19/ zapowiedział że w jego pokoju wyłącznie drzwi pełne, dość ma uwag, że za długo siedzi w nocy. Z resztą domowników trwają rozmowy... Myślę, że można wybrać wariant mieszany, bo lepiej hol nieco doświetlić. Pozdrawiam Ela

Zbigniew Rudnicki
21-11-2004, 13:10
Na tym forum można doszukać się dwóch skrajnych poglądów dotyczących drzwi, oraz jednego kompromisowego.
Jak najmniej drzwi. Wielkie przestrzenie. Nawet schody w salonie. Kuchnia też połączona z salonem. Salon z hallem. Bez wiatrołapu. Wielkie drzwi (może przesuwne) na taras.
Wszędzie drzwi pełne, bez przeszkleń i otworów wentylacyjnych także w sypialniach. Zamykane na klucze. Nie przenika nic : światło, powietrze, hałas i zimno.
Wreszcie to kompromisowe : drzwi tak, ale dopasowane do pomieszczenia.
Gdzie trzeba to przenika światło, także powietrze. Można wyizolować kota lub psa wychodząc z domu. Można zmniejszyć ogrzewanie hallu w okresie zimowym.

Tommco
26-11-2004, 17:22
Argument dla zwollenników drzwi pełnych:
http://foto.onet.pl/upload/39/94/_374285_n.jpg

Tak, tak...to drzwi do mojego pokoju/sypialni. Na dodatek dałem z halu luksfery...efekt wg. mnie bardzo fajny.
Mi światło nie będzie przeszkadzać. Najwyżej przerzucę się na drugi bok.

Pozdrawiam.

T.

magdak
29-11-2004, 08:33
http://www.drewpol-drzwi.pl/italia.html

z tej firmy koleżanka załozyła drzwi - cudniaste- zaokrąglone ,szerokie ościeżnice , drzwi z uszczelkami , cichutko zamykające sie - ja jestem pod wrażeniem

zobaczcie sami :lol: :lol:

http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d506-big.jpg
http://www.drewpol-drzwi.pl/grafika/drzwi/d505-big.jpg

A ja właśnie zamówiłam sobie wczoraj podobne drzwi u stolarza, który robił mi okna!!!! (z okien jestem bardzo zadowolona - śliczne, porządnie wykonane - gościu b.dużo ma zamówień do Hollandii), drzwi kosztują 850 zł (drewno klejone, regulowane ościeżnice, klamka, montaż), gościu twierdził, że można mu dać folder z dowolnym wzorem, a on zrobi wszystko, gdy zobaczył mój wybór mina mu trochę zrzedła, bo uznał, że do tych drzwi musi zamówić dodatkowe frezy - ale w końcu stwierdził, że jako, że jestem stałym klientem (okna, drzwi, parapety) to zrobi mi to we wcześniej ustalonej cenie :)))))
A więc jeśli ktoś chce podobne, to mogę podać namiary (przynajmiej facetowi zwróci się koszt frezów :wink: )
Z tego co widziałam na stolarni w tej chwili największym zainteresowaniem cieszą się drzwi, które ma Tommco (sama się zastanawiałam na nimi)
A stolarz naprawdę wart polecenia - tylko niestety czas oczekiwania spory - na okna czekałam prawie 2 miesiące, więc jako że drzwi mi potrzebne na przełomie luty- marzec, zamówiłam już teraz, żeby nie było potem nerwówki... Jak już się doczekam i będę miała te drzwi to wrzucę jakąś fotkę - mam nadzieję, że z drzwi będę równie zadowolona jak z okien :oops:

GAZOBETON
07-12-2004, 15:02
Mam drzwi pełne i przeszklone, w pomieszczeniach z drzwiami przeszklonymi mam wrażenie wiekszej przestrzeni. Bardzo podobają mi się witraże, np. coś w tym stylu:
http://www.jabi.pl/foto/wnetrza/61.jpg

kejtii
08-12-2004, 20:51
no coz , ja w tym wzgledzie jestem extremalna, albo zupelnie pelne, albo tafla szkla bez zadnych ram drewnianych cy z innego tworzywa... wlasnie mysle nad drzwiami do nowego domu i to jedno wiem na pewno:) ... beda szklane:)

trol
11-12-2004, 08:00
Do Ew-ki.
Drzwi, które opisałaś są piękne. Jeśli możesz napisz ile kosztowały.

Ew-ka
28-12-2004, 07:54
Do Ew-ki.
Drzwi, które opisałaś są piękne. Jeśli możesz napisz ile kosztowały.
sorry ,że dopiero teraz ...... ok 1800 za szt..... :cry: ale to nie moje drzwi ,tylko koleżanki ... ja zamówiłam inne i tańsze :wink:

D`arek
28-12-2004, 09:11
Magdak napisała, że zamówiła drzwi u stolarza. Zrobiliśmy tak samo ponieważ wszystkie które się nam podobają kosztują średnio 1500 zł. U stolarza prawie o połowę mniej a jest w stanie zrobić każde wg wskazanego katalogu. Kuchnia też u stolarza. Pozdrawiam

03-10-2005, 08:49
Chdzi o drzwi wewnętrzne.
Jest wersja z szybami i bez.
Do łazienek chcę z jedną szybka,ale do pokojów może lepiej bez szyby?
Wprawdzie wyglądają lżej,ale przy pełnych drzwiach jest możliwość odizolwania się od reszty,gdy jest takapotrzeba ,no i światło z korytarza nie razi. ;)
A,no i nie ma zmartwienia,żedziecko wybije szybę?

mela
03-10-2005, 08:57
Poszukaj, był już taki wątek, chociaż nie wiem czy nie na "Wymienie doświadczeń".
Wszystko ma swoje zady i walety :lol:

03-10-2005, 10:31
Znalazłam.Dzięki.
Ale może ktoś ma inne lub nowe doświadczenia? ;)

monig
03-10-2005, 12:21
Ja wybrałam pełne drzwi wyłącznie dlatego, że takie mi się podobają i miały być płaskie bez wgłębień aby ich koty nie drapały.

arcobaleno
03-10-2005, 12:32
U mnie do wyboru drzwi jeszcze długo droga... :roll: ale już tak sobie wstępnie obmyśliłam, że do łazienek będą z górną szybką, z wiatrołapu całe przeszklone (czyli szybki od góry do dołu), żeby dużo światła wpadało, do naszej sypialni pełne, bez szybek - uczucie odizolowania to po pierwsze i żeby światlo z korytarza nie denerwowało to po drugie. Do gościnnego pokoju też chyba pełne - a niech mają ten komfort :wink: a do dziecięcego przeszklone, żeby czuło się bezpieczniej widząc właśnie to światło z korytarza, które mnie by denerwowało. No i to koniec drzwi w moim domku :D
Pozdrawiam!

Jerzysio
03-10-2005, 12:39
...jest jedno ale!
..jeżeli mamy ciemny korytarz ( bez okien ), to będziemy zmuszeni do palenia światła "na okrągło" w przypadku pełnych drzwi.
Rozwiązaniem pośrednim mogą być drzwi z mlecznymi szybami...
Pozdro
J

JoShi
03-10-2005, 12:49
Chdzi o drzwi wewnętrzne.
Jest wersja z szybami i bez.
Do łazienek chcę z jedną szybka,ale do pokojów może lepiej bez szyby?
Wprawdzie wyglądają lżej,ale przy pełnych drzwiach jest możliwość odizolwania się od reszty,gdy jest takapotrzeba ,no i światło z korytarza nie razi. ;)
A,no i nie ma zmartwienia,żedziecko wybije szybę?
U mnie czesc bedzie z szybami a czesc bez. Cale poddasze (poza lazienka) zamierzam zrobic bez szyb. W koncu to sypialnie i kazdy chce miec swiety spokoj. Na dole mam wszystkie z szybami. Wlasnie po to, zeby niepotrzebnie nie ograniczac swiatla. Nawet drzwi zewnetrzne mam ze swietlikiem, zeby troche swiatla wpadalo do srodka wiatrolapu (niestety tam nie mam okna). Z tego samego powodu drzwi miedzy wiatrolapem a korytarzem i miedzy wiatrolapem a dodatkowym pokojem mam z szybami. Miedzy korytazem i salonem oczywiscie z szybami, choc i tak pewno beda zwykle otwarte. Podobnie drzwi miedzy kuchnia i jadalnia.

03-10-2005, 13:04
Opal u nas generalnie wszystkie drzwi beda pelne, oprocz drzwi wejciowych, drzwi z przedsionka do holu, oraz szklanych skrzydel drzwi miedzy garderobami a lazienkami ( tu zdecydowanie chodzi o doswietlenie garderob). Pelne drzwi daja wieksza intymnosc, a poza tym wybralismy taki wzor, ze niejak nie da sie wstawic szybek. :roll:

03-10-2005, 19:10
U mnie piętro jest bardzo widne,bo jest duże okno klatkowe.I też podobają mi się bardziej pełne,ale nie wiem,czy nie będą za ciężkie-cały korytarz w ciemnych plamach.
No i mam zagowozdkę.

Ewunia
03-10-2005, 20:27
mnie by odpowiadało jak u JoShi
a plamy drzwi nie muszą być ciemnie
może piętro zrób w jaśniejszej stolarce?

gaga2
03-10-2005, 20:45
ja mam w większości drzwi z szybami 2/3 albo i prawie całe przeszklone. Szkło jest matowe, tzw. O2 i jest bardzo piękne, a co najważniejsze - daje poczucie intymności, a jednak przepuszcza światło. Dałam się nawet namówić na takie drzwi do łazienek i nie żałuję. Jedynie do łazienki przy salonie mamy drzwi pełne, tak dla komfortu gości. Co do poczucia intymności: przez takie szyby widać, że świeci się światło.... i tyle. Jedyna wada jaka mi przychodzi na myśl to cena.... niestety to szkło O2 należy do tych droższych.... za to jest tak przy okazji "bezpieczne".
Pozdrawiam,
gaga2

Luc Skywalker
03-10-2005, 21:21
Opal

Drzwi wewnetrzne z szybami czy bez .
Absolutna dowolnosc .
Bedzie dobrze i tak , i tak .
Wszystko zalezy od tego , jakie drzwi w/g Ciebie , beda ladniej wygladaly .A raczej ktore ladniejsze uda Ci sie w sklepach wypatrzec .

ciku
04-10-2005, 02:16
U nas beda mieszane - w sypialniach dzieci i gosci przeszklone ( wynika z ukladu korytarza) , pozostale natomiast pełne. Dodatkowo planujemy szklane witrazowe drzwi wahadlowe w polowie korytarza, zeby nie wydawał sie on taki dlugi i kiszkowaty.

04-10-2005, 08:21
Opal

Drzwi wewnetrzne z szybami czy bez .
Absolutna dowolnosc .
Bedzie dobrze i tak , i tak .
Wszystko zalezy od tego , jakie drzwi w/g Ciebie , beda ladniej wygladaly .A raczej ktore ladniejsze uda Ci sie w sklepach wypatrzec .


Ale właśnie o to chodzi,że nie wiem,które mi się bardziej podobają. :oops:
Z jednej strony jedne mi się bardziej podobają,a z drugiej te.... drugie. :lol:

Stolarka musi być już chyba konsekwentnie w ciemnym brązie,bo schody są ciemne,okna i boję się wprowadzać następny kolor.

Sęk też w tym,że muszą być raczej takie same,bo wszystkie są obok siebie.

No to chyba te z szybą jednak.
Trudno.

:lol:

Piotrek1
06-10-2005, 08:55
Opalu,

wiatam "Zawilce" , my w naszych mamy do pokoi i wiatrołap mamy drzwi przeszklone (mleczne-bezpieczne) a łazienki, garderoba, i do piwnicy pełne.
Zobacz jak wygladają na naszym skromnym z braku czasu albumie. A jak wygladają teraz twoje "zawilce"?

Agacka
06-10-2005, 09:12
u mnie wszystko z widokiem... :wink: :lol: tylko zamiast szyb tworzywo przypominające papier ryżowy...

Sonika
06-10-2005, 11:29
u mnie wszystko z widokiem... :wink: :lol: tylko zamiast szyb tworzywo przypominające papier ryżowy...


Aga,
bardzo mnie zaintrygował ten "papier" :wink: , jak to wygląda, gdzie się kupuje, a może masz zdjęcie?


A to tworzywo się nie rysuje?

malgosimi
06-10-2005, 11:53
Ja też, ja tez jestem zaintrygowana! Cyz mozna takie cos wstawic w miejsce stluczonej w drzwiach szyby? :(

kasiaR
06-10-2005, 15:20
...jest jedno ale!
..jeżeli mamy ciemny korytarz ( bez okien ), to będziemy zmuszeni do palenia światła "na okrągło" w przypadku pełnych drzwi.
Rozwiązaniem pośrednim mogą być drzwi z mlecznymi szybami...
Pozdro
J


My ten problem rozwiazalismy inaczej. Bedziemy mieli drzwi bez oszklenia , ale nad drzwiami sa wstawione 4-5 luksfery (poziomo).I to daje nam światło naturalne w korytarzu.
Pozdrawiam
KasiaR :wink
tak jak tutaj:Tylko my mamy jeden rzadek :cry: wiecej sie niezmieściło
http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/wierzba_wnetrze_3.jpg

D`arek
07-10-2005, 19:46
Wszędzie mamy z mlecznymi szybami . Bardzo mi przeszkadza, że takie mamy w sypialni, wieczorem/nocą razi światło z innych pomieszczeń .
Plusem jest to, że wiem co się dzieje w domu. Gdybym miała jeszcze raz decydować pewnie byłoby tak samo.

duch07
07-10-2005, 20:09
Ja wybrałam pełne drzwi wyłącznie dlatego, że takie mi się podobają i miały być płaskie bez wgłębień aby ich koty nie drapały.

Oj te koty ! Trzeba sie do nich dostosować :D .Ja tez wybrałem pełne drzwi.W układzie mojego domu,gdzie jest dużo otwartej przestrzeni,mam troche odizolowania :wink:


http://mm443.photosite.com/~photos/tn/2002_348.ts1124891304000.jpg

mb37
09-10-2005, 00:17
WITAM
Lusfery to bardzo dobre wyjście. Sama zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem. Przy dzieciach nie załozyłabym ani jednej szyby do drzwi. pozdrawiam Gosia :wink:

rrmi
09-10-2005, 00:20
Chcialabym bez szyb , bez jakiegos powodu , po prostu tak mi sie bardziej podoba .

Balu
10-10-2005, 16:05
Witam wszystkich jako nowa , ja mam drzwi z szybami i bardzo :cry: mi to przeszkadza, czy ktoś mógłby mi doradzić co mogę mądrego zrobić,pomijając wymianę drzwi !

rafallogi
12-10-2005, 08:33
Witam wszystkich jako nowa , ja mam drzwi z szybami i bardzo :cry: mi to przeszkadza, czy ktoś mógłby mi doradzić co mogę mądrego zrobić,pomijając wymianę drzwi !

Nie napisałaś dlaczego Ci to przeszkadza i jakie masz szyby?

Czytając ten wątek troszkę się zdziwiłem, bo dużo z Was chce lub ma pełne drzwi.
Jak dla mnie drzwi powinny przepuszczać jak najwięcej światła a sprawę intymności załatwia się odpowiednio dobiarając szybę. Łatwo powiedzieć :wink: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=56740
Ale po założeniu tego tematu byłem u szklarza i widziałem jakie cuda może zrobić na szkle. Nawet wybrałem już wzór z pośród 400 możliwych- motyw roślinny- przecudnej urody.
Słyszałem i widziałem, że wszystkie sąsiadujące ze sobą drzwi robi się teraz takie same, tzn. jeśli są przeszklone i mają 8 szybek ze szprosem, to wszędzie mają być takie same- nawet w łazience i WC.

12-10-2005, 08:37
Witam wszystkich jako nowa , ja mam drzwi z szybami i bardzo :cry: mi to przeszkadza, czy ktoś mógłby mi doradzić co mogę mądrego zrobić,pomijając wymianę drzwi !

Nie napisałaś dlaczego Ci to przeszkadza i jakie masz szyby?

Czytając ten wątek troszkę się zdziwiłem, bo dużo z Was chce lub ma pełne drzwi.
Jak dla mnie drzwi powinny przepuszczać jak najwięcej światła a sprawę intymności załatwia się odpowiednio dobiarając szybę. Łatwo powiedzieć :wink: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=56740
Ale po założeniu tego tematu byłem u szklarza i widziałem jakie cuda może zrobić na szkle. Nawet wybrałem już wzór z pośród 400 możliwych- motyw roślinny- przecudnej urody.
Słyszałem i widziałem, że wszystkie sąsiadujące ze sobą drzwi robi się teraz takie same, tzn. jeśli są przeszklone i mają 8 szybek ze szprosem, to wszędzie mają być takie same- nawet w łazience i WC.

Chciałam pełne,bo mi się bardziej podobają,a światła nie potrzebują ani pokoje,ani korytarz,bo mam bardzo widny.
Ale ponieważ zgrupowanie ciemnych drzwi mogło być przytłaczające zamówiłam z szybkami.
Za dużo mam już tego drewna.
I każde w innym kolorze w dodatku. :lol:

Ale w łazience mam 1 szybę.

Balu
12-10-2005, 18:23
Szyby w drzwiach są tzw witrażowe ,a przeszkadzają dlatego ,że jak ktoś oglada telewizję to przez te szyby dochodzi migotanie blasku z telewizora !
:(

arluka
05-08-2007, 20:04
Jestem tuż przed zamawianiem drzwi wewnętrznych i mam straszne dylematy. Poradźcie proszę, bo niby wzór już wybrałam ale znowu zastanawiam się - jakie plusy i minusy mają drzwi pełne a jakie przeszklone. Proszę użytkowników o opinie !!!

smiejus
05-08-2007, 20:35
do sypialni zdecydowanie pełne, my mamy tylko jedne z przeszkleniami z holu do wiatrołapu żeby doświetlić wiatrołap

do salonu wcale nie ma drzwi, ale gdyby były to byłyby z przeszkleniami.
do łazienki nie chciałam przeszkleń bo kojarzy mi sie to z dawnym PRL-em i drzwiami w gierkowskich blokach

wada drzwi z dużymi szybami - jak trzasną w przeciągu szyba może się potłuc

pozdr.
Dorota

a_gnieszka
05-08-2007, 21:14
My mamy wszystkie pełne poza łazienką - jest mała szybka :D Wcale mi sie nie kojarzy z minioną epoką :wink: Nie pomyślałam o doswietleniu wiatrołapu, gdybym jeszcze raz miała wybierać, to zrobiłabym tam drzwi z szybą, szczególnie że zewnętrzne też sa pełne.

jacekp71
05-08-2007, 23:04
przeszklone, dzielone poprzeczkami na cztery pola,
klasyka

PS
ostatnio wpadly mi w oko nowe kolekcje z wolomina, ach .... tylko te ceny !!

J.

magpie101
05-08-2007, 23:19
10 lat mialam pelne, od 4 mam ze szklem, a na nowy domek mam zamowione pelne.
Nigdy wiecej szkla, maz wstaje pierwszy i zima ma mode zapalac rano praktycznie wiekszosc swiatel jak sie szykuje i to mnie budzi wlasnie przez szklo w drzwiach.

walus1
06-08-2007, 10:59
My na dole wejcie z wiatrołapu do holu będziemy mieć przeszklone prawie w całości (z racji stylu retro ze stylowymi meblami) tak pasuje natomiast na górze całe drzwi. Teraz mieszkamy w bloku mamy drzwi przeszklone i pamiętam jak zimą u mojego dziecka w pokoju musiałam coś wieszać na drzwiach bo przeszkadzało światło z korytarza, albo jak małżonek wstawał wcześnie i światło z kuchni świeciło prosto na dzwi sypialni.
Reasumując w części prywatnej żadnych szkiełek a na dole w części dziennej to chyba jak kto woli i co kto lubi, przeszklone chyba trochę ładniej wyglądają

Angelika
06-08-2007, 12:52
A my będziemy mieć drzwi z jednym małym okienkiem w łazience na górze. Pozostałe drzwi - pełne.

Annja
06-08-2007, 16:11
Widzę, że "górują" drzwi pełne, my jednak z całą pewnością na górze - czyli właśnie w tej części prywatnej, będziemy mieli drzwi z przeszkleniami z uwagi na to, że na holu na poddaszu nie ma okna i myślę, że z pełnymi drzwiami byłoby tam poprostu ciemno. Na dole też przeszklenia ze względów raczej estetycznych. A w drzwiach łazienkowych szybka jest moim zdaniem wskazana chociażby ze względu na to, że widać z zewnątrz że ktoś jest w środku kiedy pali się tam światło - pod warunkiem oczywiście, że w łazience nie ma okna. Nasza łazienka "parterowa" będzie ślepa więc szybka jak najbardziej wskazana :D
Podobają mi się drzwi raczej ciemne z mlecznym szklem, wąskie, poprzecznie ułożone szybki. Widziałam gdzieś takie ale już nie pamiętam jaki to był producent. Jak będzie tak daleko to sobie pewnie przypomnę :wink: :D

tuuska1
06-08-2007, 16:56
Ja wszędzie mam drzwi przeszkolone- szyba matowa, mleczna. Nie wybrażam sobie pełnych drzwi na poddaszu- sypialnie nie są duże -dla mnie to zbyt klaustrofobiczne.

dabell
08-08-2007, 11:09
Drzwi pełne mamy na piętrze w sypialniach, na parterze w łazience na i gabinecie (chodziło o wyciszenie, by mąż mógł w spokoju pracować). Przeszklenia mamyvna piętrze w pokoju gościnnym i w łazience - oba pokoje dają światło na korytarz.
Między wiatrołapem a salonem również pełne, bo wejściowe są z doświetleniem. Obawiałam się przeciągów i szkła.

cemik1
08-08-2007, 12:09
Wszystkie, oprócz kotłowni i wiatrołapu, przeszklone.

tojaxdotka
08-08-2007, 12:39
Pełne tam, gdzie zależy Ci na większej izolacji pomieszczeń.
Ja mam wszędzie pełne i na dole i na górze. Albo nie mam wcale
Jak chcesz widzieć światełko w łazience, to wentylacja na dole drzwi do tego wg.mnie wystarcza :)

Patsi
08-08-2007, 18:32
Ja też się zastanawiam nad pełnymi na piętrze, mimo że klatka schodowa nie jest doświetlona. Szczególnie, że mamy sypialnię tuż obok pokoju dzieci i sama niezbyt ciekawie wspominam odglosy z pokoju rodziców, z okresu dzieciństwa :D :wink: :D

Aguś83
08-08-2007, 18:50
My mamy wszędzie drzwi przeszklone, ponieważ hol nie jest doświetlony. Szyba jest mleczna (włoska czy coś takiego) i nie widać dokładnie przez nią. Nie wiem czy nie będzie mnie drażnić światło przebijające z korytarza do sypialni, bo jeszcze nie mieszkamy :-?

kaloosa
02-12-2007, 15:07
Czy drzwi wewnetrzne z szyba mleczna to dobre rozwiazanie, czy nadaja sie rowniez do lazienki? Bardzo mi sie podobaja i napewno korytarz stalby sie jasniejszy ale nie jestem przekonana czy to dobry wybor.
Moze pochwalicie sie swoimi ?

Aniss
03-12-2007, 09:06
Podłączam się do pytania, gdyż bardzo podobają mi się drzwi z szybkami, lecz zastanawia mnie, czy w pokojach można "zachować intymność" zwłaszcza gdzie są dorastające dzieci?

kachna28
03-12-2007, 10:17
Ja napewno będę miała z szybkami :) Przecież te szybki są matowe, albo jakoś 'wyfrezowane", że najwyżej widac sam zarys postaci. A poza tym nikt nie stoi cały czas za drzwiami :) Mam bardzo mały hol na górze -240x240cm -dodatkowo bez okien -więc te szybki będą służyły także jako doświetlenie przez wpływające z pokoi światło (chociażby minimalne).
http://www.classen.pl/www/pliki_graficzne/a_drzwi/malaga/04.jpg
Ja wybiorę takie. Ale w ramach jednej kolekcji można dobrac drzwi z 2,3 lub czterema szybkami -zawsze coś dopasujesz. Moim zdaniem pełne drzwi sprawiają wrażenie ciasnoty i przytłaczają.

kubaimycha
03-12-2007, 10:49
...z mleczną szybą, przez którą niewiele widać nawet w bliskiej odległości...

kaloosa
03-12-2007, 14:10
A czy takie drzwi tlumia dzwieki rownie dobrze jak drzwi pelne?

lubosz
03-12-2007, 21:52
Witajta. W oddali widac moje drzwi z mleczna szyba. Fajnie wygladaja i mi tez bardzo sie podobaja. Podobne mam do lazienki.
Sorki za zdjecie ale nie znalazlem innego :)
http://images30.fotosik.pl/121/29943874247c5164m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29943874247c5164.html)

kofi
04-12-2007, 07:12
Też z doświadczenia wiem, że przez mleczną szybę niewiele widać. Z szybą podobają mi się bardziej, niż bez.

Eunika
04-12-2007, 10:07
Na poddaszu użytkowym mam 5 drzwi (3 do sypiani, 1 do pralni i 1 do łazienki) wszystkie są takie same ( coś jak kachna 28, tylko przeszklenia o połowę węższe i nie 4 a chyba 6) i mogę potwierdzić, że nic nie widać a hol ładnie wygląda przez to że są wszystkie równe.

michall.m
04-12-2007, 21:33
tylko z szybami :D , ja niestety w domku mam pełne i bardzo mi z tym żle :-?

mala_lenka
05-12-2007, 11:03
Zdecydowanie bez szyb. Teraz w mieszkaniu mam takie i w domu też takie będą. Wszystko jest kwestią gustu i przyzwyczajeń :wink:

khaldum
05-12-2007, 14:43
Ja zdecydowanie z szybami mlecznymi w ilości 4 sztuk jednakowe do wszystkich pomieszczeń, łącznie z kotłownią i garderobą. Przez taka szybę nic nie widać.
Miałam również obawy co do dzwiękoszczelności takich drzwi.

Ktoś mi mówił o foliach wygłuszających... jak znajdę jaki wynalazek dodatkowo wykleję nią szyby do sypialni ;)

może któryś z forumowiczów wie co to i gdzie można kupić?

Planuję takie drzwi jak kilka postów wyżej, ciemne z 4 szybkami - wszystkie równe.

pozdrawiam

wiewióra1976
05-12-2007, 15:30
Jako nastolatka nienawidziłam tych dzwi z szybami, chociaż były matowe :) (np. czytanie po nocach odpadało)
Tak jak nie znosiłam schodów w salonie, bo rodzice mogli lustrować moich gości o każdej porze...
Hmmm... Ale teraz to ja będę matką nastolatki ;)

kabietka
06-12-2007, 11:29
Z matowymi szybkami do łazienki i pokoi a do garażu i kotłowni drzwi pełne.

renia70
06-12-2007, 12:37
Z matowymi szybkami do łazienki i pokoi a do garażu i kotłowni drzwi pełne. Jestem za to chyba najlepsze rozwiązanie .

lelumpolelum
06-12-2007, 13:18
Ja również długo zastanawiałam się jakie wybrać , jednak zdecydowałam i nawet zamówiłam: do pokoi, wiatrołapu i łazienek z szybkami do pomieszczeń gospodarczych pełne teraz zostało mi juz tylko na nie czekać.... do kwietnia.

SOBOTKOWA
07-12-2007, 07:21
Ja mam z szybką tylko jedne drzwi na dole pomiędzy wiatrołapem a salonem i bardzo żałuję. Jest matowa i bardzo trudna w utrzymaniu. Trzeba się dobrze namęczyć, żeby nie było smug po jej umyciu:(
W sypialniach na górze bez szybek i są super a sypialnie są kameralne.

dabell
07-12-2007, 07:59
U mnie będzie tak (Polskone model Quattro):
- sypialnie na górze i wszystkie drzwi na dole (wiatrpłap, gabinet, łazienka + spiżarka - będą drzwi pełne,
- górna łazienka i pokój gościnny (na piętrze) - drzwi z 3 szybkami matowym (na 4 możliwe pola) w celu doświetlenia korytarza.
Z rozmów przed zakupem drzwi wiele osób mi odradzało przeszklone drzwi do sypialni - światło pada z korytarza do pokoi a ja lubię ciemność do snu. Teraz w mieszkaniu mam specjalnie zasłoniętą szybę od wewnątrz w pokoju dzieci, a jako nastolatka też sobie coś na drzwi wieszałam. Nie pasuje mi światło przechodzące przez drzwi i już.
Nikomu nie będzie przeszkadzało zapalenie światła w korytarzu podczas nocnych wędrówek do łazienki.
Poza tym argumenty za dźwiękochłonnością drzwi z szybami do mnie nie przemawiają :-), drzwi pełne to pełne :-).

Mymyk_KSK
10-12-2007, 20:52
u nas są wszędzie drzwi pełne - w holu i tak jest jasno, bo ich właściwie nie zamykamy ;-)

zott36
10-12-2007, 23:53
Tylko pełne ,bez szyb . Przynajmniej światło nie razi, poza tym mniej do sprzątania.
Nigdy więcej z szybami.

el-ka
11-12-2007, 00:19
U mnie wszystkie będą pełne, oprócz większych, przesuwnych drzwi dzielących salon od przedpokoju (takie oddzielenie bywa przydatne, jeśli ma się większe dziecko często odwiedzane przez koleżanki i kolegów), nie będą takie masywne i doświetlą przedpokój. Reszta pełne ze względu na zachowanie intymności w sypialniach. Nie widzę też powodu do drzwi przeszklonych w lazienkach.

motyczka
11-12-2007, 08:00
stawiam tylko na pełne drewniane....innych bym u siebie nie widziała :)

tabaluga1
11-12-2007, 10:12
U mnie też wszystkie pełne. Z małą mleczną szybką w górnej kwaterze będą tylko do łazienek. Takie wydają mi się ładniejsze i praktyczniejsze.

martar
11-12-2007, 18:35
Dziś miałem montaż drzwi większość z szybami mlecznymi tylko do dolnej łazienki jedna szyba i pełne do pomieszczenia gospodarczego, gdybym jeszcze raz zamawiał to nawet wszystkie z szybami wydląd rewelacja a przez mleczną szybę nic nie widać,

ochikarka
12-12-2007, 13:11
z szybą - ja mam w pokojach i łazience i jest ok nic nie widać a efekt super ( kolor wenge ) Porta

OK
12-12-2007, 13:29
Z szybą, tylko do łazienki pełne :D
Szyba ornamentowa prawie przezroczysta, ale mieszkam sama :wink:

liwia
12-12-2007, 21:48
W pokojach pełne, łazienka mala szybka i żałuję bo moglam zrobić pełne wszędzie. Drzwi dąb bardzo jasny prawie bielony w .pionowe paski.Firma Porta.

jacekp71
13-12-2007, 10:04
http://www.classen.pl/www/pliki_graficzne/a_drzwi/malaga/04.jpg
Ja wybiorę takie. Ale w ramach jednej kolekcji można dobrac drzwi z 2,3 lub czterema szybkami -zawsze coś dopasujesz. Moim zdaniem pełne drzwi sprawiają wrażenie ciasnoty i przytłaczają.

identyczne jak SIENA z WOLOMINA ;-)

asiaasia
14-12-2007, 09:40
Ja mam w całym domu drzwi z szybami mlecznymi i jestem zadowolona :)
Praktycznie nic przez nie nie widzać jedynie, że w danym pomieszczeniu jest zapalone światło.
Szyby są podójne i takie polecam.

kaloosa
14-12-2007, 13:51
Dzieki za wszytskie odpowiedzi. Juz niedlugo wizyta stolarza, pewnie wybiore do lazienki z szubka a do sypialni cale (tak aby swiatlo z korytarza nikogo nie budzilo).
Drzwi wejsciowe to kopromis, stolarz zrobil mi drzwi z malym okienkiem, ktore mozna zamknac lub otworzyc ( cos na wzor drzwi do zamku, kiedy straz otwierala okienko zeby zobaczyc kto przyszedl :D )

adiz1
01-07-2008, 07:29
Nie sądziłem, że jeszcze pod koniec prac wykończeniowych przyjdzie mi zmierzyć się z kolejnym problemem "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy.."
Tylko czy aby na pewno?
Stoję przed wyborem rodzaju drzwi wewnętrznych i nie wiem czy wybór między skrzydłem drzwiowym pełnym, a częściowo lub całkiem przeszklonym (szkło białe/matowe) to rzecz tylko i wyłącznie gustu, czy wymaga to głębszego przeanalizowania i dopasowania do funkcji pomieszczeń.
Dajmy na to pokój dziecinny. Wydaje mi się , że pełne skrzydło zapewni małemu dziecku większy komfort podczas nauki, snu (powinno być cichsze - tak mi sie wydaje), a starszemu da odrobinę intymności (sam jeszcze pamiętam jak zaklejałem plakatem szybę w drzwiach ;-) ) - z kolei jako rodzic nie chciał bym się pozbawiać możliwości "kontroli" jakie dają drzwi przeszklone. Bez zaglądania do wnętrza widać czy np. "pali się" w pokoju światło itp. Podobne niejednoznaczne odpowiedzi mam przy wyborze skrzydeł w innych pomieszczeniach. Sypialnia, łazienka, wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze.
Jakie sa Wasze przemyślenia, sugestie w tym temacie?

Aleksandra W.
01-07-2008, 09:01
U nas właśnie wczoraj zostały zamontowane drzwi :)
Cały dół (wiatrołap, spiżarka, wc, sypialnia, garderoba, łazienka) - drzwi pełne,
u góry pokoje dzieci i gościnny - przeszkolone, łazienka i garderoba - pełne.
Jestem na razie w 100 procentach zadowolona.
Nie dałabym do łazienek i wc drzwi z górnym przeszkleniem (jakoś kojarzą mi się z blokiem i nie pasują do całej reszty), jak ktoś korzysta z tych pomieszczeń to wystarczy dać włącznik ze światełkiem i od razu widać z zew. czy ktoś tam jest. Jeśli chodzi o pokoje na górze, to dałam z przeszkleniem, bo po pierwsze jest doświetlony hol a po drugie chcę wiedzieć czy dzieci w nocy śpią. Przeszklenie jest z przyciemninej szyby, która jak myślę daje poczucie intymności.

Wren
01-07-2008, 09:13
Myślę że to też kwestia oświetlenia. U mnie w holu gdyby dać do pokojów pełne drzwi wewnętrzne była by ciemnia... dlatego mam drzwi z pełnym przeszkleniem. Niestey jesli sa małe szkraby na pewno lepiej dać półprzeszklone. Moim zdaniem pełne drzwi nie powinny być w pokojach. Takie dałabym do spizarni, piwny czyli tam gdzie mam cos do ukrycia :wink: i to ze zatrzymują światło, ale decyzja należy do Ciebie:)

yorki_man
01-07-2008, 09:28
Oj znam ten ból :) - po dużych dylematach wybraliśmy pełne, dzieciaki szybko rosną i na pewno będą chciały mieć później święty spokój od kontrolujących rodziców. Pełne drewniane dodają uroku ale jednocześnie, tak mi się wydaje, trochę determinują styl wykończenia. Zgodzę sie z przedmówcą, że bardzo ważnym czynnikiem jest kwestia oświetleni korytarza - drzwi przeszkolone zawsze coś tam światła przepuszczą.
Ja osobiście stawiam na pełne :)

dziabar
01-07-2008, 09:29
U mnie będa przeszklone w sypialniach i wiatrołapie natomiast w wc, łazience, kotłowni pełne. Niestety mam ciemny przedpokój i przeszklenie ma spowodować jego doświetlenie.

adiz1
01-07-2008, 13:39
Czy naprawdę we współczesnym wnętrzu, mała szybka u góry w drzwiach od łazienki/WC to obciach, rzecz niemodna? W "starym domu" przyzwyczaiłem się do tego okienka - widać z drugiego końca korytarza włączone światło - znak, że zajęte...

akacja
01-07-2008, 14:01
U mnie wszystkie drzwi wewnętrzne są pełne. Takie nam się podobały, nie braliśmy pod uwagę przeszklonych. W holu na poddaszu są okna, więc doświetlać nie trzeba. Na parterze hol bez okien, ale wolę zapalić światło i mieć drzwi, które mi się podobają, niż nie zapalać i patrzeć na takie, z których nie jestem zadowolona. Moim zdaniem, to wybór jest tylko kwestią gustu. Przy ogromnej ilości wzorów na rynku, i pełne i przeszklone da się dopasować do każdego wnętrza.

jacekp71
01-07-2008, 18:11
pelne drzwi wybralismy jedynie do kotlowni i garazu, pozostale sa szklone cale lub w gornej czesci (lazienki),
szklo jest mleczne, matowe i mocno nieprzezroczyste, nawet z nosem przy szybie niewiele widac co sie dzieje po drugiej stronie, a swiatlo jest przyjemnie rozpraszane ....

Edybre
01-07-2008, 18:48
pelne drzwi wybralismy jedynie do kotlowni i garazu, pozostale sa szklone cale lub w gornej czesci (lazienki),
szklo jest mleczne, matowe i mocno nieprzezroczyste, nawet z nosem przy szybie niewiele widac co sie dzieje po drugiej stronie, a swiatlo jest przyjemnie rozpraszane ....

U mnie tak samo ale przy przeszklonych jest więcej sprzątania - szczególnie jak się ma dzieci. Ciągle wycieram odbite łapki z tych przeszkleń.

Annja
01-07-2008, 18:52
U nas dokładnie tak jak u Jacka. A tak na marginesie, to pierwszy raz tutaj zetknęłam się ze stwierdzeniem, że górna szyba w drzwiach łazienkowych do obciach :o Nie mam takich skojarzeń ale może wynika to z tego, że nie mam kompleksu bloku :wink:

Monika $ Seba
01-07-2008, 19:02
u nas do pomieszczeń gospodarczych drzwi są pełne, a do innych pomieszczeń z szybką, niektóre (jak na zdjęciu) obok siebie i nie wygląda to źle

http://img442.imageshack.us/img442/5126/kotlownialazienkaxm8.jpg

ryba7070
01-07-2008, 19:22
My też już jesteśmy po wyborze drzwi, wszędzie będą pełne, tylko te oddzielające wiatrołap od holu będą przeszklone...

malgos2
01-07-2008, 19:31
A ja mam pytanie dotyczace tych szyb. Jakiego szkla uzywa sie teraz w drzwiach? Czy to jest bezpieczne? Jak to sie tlucze? Rozpryskuje sie, czy jak normalna, starozytna szyba - moze komus zrobic krzywde?

Monika $ Seba
01-07-2008, 19:46
u nas bezpieczne

skama
02-07-2008, 04:06
Zdecydowaliśmy się na wszystkie pełne. Kierowało nami doświadczenie z domu, w którym obecnie mieszkamy, gdzie drzwi przeszklone zostały czymkolwiek zalepione

anna-maria3
02-07-2008, 06:45
Wychowana w mieszkaniu, w którym drzwi były tylko w łazience i WC (w pokojach tak zwane harmonijki, których nikt nie używał) nie zastanawiałam się nad kwestią intymności, bo tu myślę przeszkelnie w drzwiach stanowi najmniejszy problem, a raczej nad tym, co mi się podoba i na co będę patrzeć z przyjemnością przez najbliższych x lat. Nie do końca z własnego wyboru dałam pełne drzwi do łazienek i garderoby. W pokojach są drzwi przeszklone na całej ich wysokości. A szyba jest mleczna więc, tak jak pisał Jacek, nawet z nosem przy niej mało co widać. Momentami żałuję nawet, że nie dałam takich samych drzwi również do łazienek, bo pełne drzwi wewnętrzne, mimo, że sama mam 3 skrzydła, jakoś mi się nie podobają... Życzliwi doradzali, że w łazienkach będzie się skrępowanym, że na zewnątrz będzie wszystko widać itd... Przy "normalnej" szybie pewnie by tak było, ale przy mlecznej, w dodatku w paseczki, nie widać nic.
Druga kwestia, że przeszkleniem również doświetlam korytarz na piętrze i kawałek klatki schodowej.
Moje drzwi

http://img46.imageshack.us/img46/2953/hpim4880hu0.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/5986/hpim4881vy8.jpg

adiz1
02-07-2008, 07:19
Pojawiła się jeszcze jedna kwestia. Mam dość ciemne okna w obustronnym kolorze "złoty dąb" (teraz dałbym pewnie wewnątrz białe...) , czy muszę trzymać się zasady jaki kolor okien taki drzwi wewnętrznych. Myślałem raczej o średnio jasnych skrzydłach np "buk"/"olcha" - im więcej jednak nad tym się zastanawiam tym większe mam wątpliwości czy to bedzie ze sobą współgrało. Niestety trudno mi sobie wyobrazić jaki będzie efekt finalny.
A jak jest u Was? Czy kolorystyka waszych okien i drzwi wewnętrznych jest zbliżona do siebie czy są kontrasty?

anna-maria3
02-07-2008, 08:15
Pewnie każdy to przerabiał... Ja wiedziałam, że chcę ciemne drzwi, schody, panele w całej otwartej części domu oraz meble w kuchni i jadalni. Z tego względu okna mam białe, żeby w pomieszczeniach nie było za dużo "drewnianych" odcieni i żeby w reszcie pomieszczeń, gdzie mam jasne, klonowe meble, nie zgrzytały te ciemne okna :)
Do ciemnych okien dałabym drzwi i schody w takich samych odcieniach i pewnie starałabym się, żeby meble też były zbliżone kolorystycznie...

monikaa13
02-07-2008, 08:30
Pewnie każdy to przerabiał... Ja wiedziałam, że chcę ciemne drzwi, schody, panele w całej otwartej części domu oraz meble w kuchni i jadalni. Z tego względu okna mam białe, żeby w pomieszczeniach nie było za dużo "drewnianych" odcieni i żeby w reszcie pomieszczeń, gdzie mam jasne, klonowe meble, nie zgrzytały te ciemne okna :)
Do ciemnych okien dałabym drzwi i schody w takich samych odcieniach i pewnie starałabym się, żeby meble też były zbliżone kolorystycznie...

Ja tez się zastanawiam nad białymi oknai od wewnątrz. A mogę spytać jakie macie wtedy parapety, do czego je dobieracie, do podłogi, drzwi, mebli czy białe do okien?

anna-maria3
02-07-2008, 08:47
My niestety mamy plastikowe, białe z lekkim marmurkiem. Dom budował nam developer i nie mieliśmy pola manewru, bo jak go kupiliśmy, to parapety były już zamówione... Gdybym mogła, wybrałabym z kamienia, ale też jasne. Właśnie jakiś jasny marmurek (bo na jednolitej bieli bardzo widać kurz).

onna
02-07-2008, 08:55
wrócę do tematu drzw3i - my wybraliśy (do mieszkania) przeszkolene i to sporo tego szkla. Takie sa i w pokojach i w łazience. Ponieważ sa ciemne a przedpokoj długi i waski tob bylo jedyne rozwiązanie żeby go nie zaciemniać. no i takie mi się po prostu podobały.
CO do intymnośći - też sie zaczęłam zastanawiać, już po kupnie, ael sprawdzaliśmy na różne sposoby i nic nie widać przez to szklo. Jak sie stanie bliżej drzwi, tak do pół metra to widać zarys sylwetki, a tak co najwyżej że światlo jest jasniejsze lub ciemniejsze.
Szkło jest mleczne, bezpieczne - malgos - szyba skonstruowana jest tak, że między dwa arkusze szkla wklejona jest folia matowa, ktora w razie zbicia szyby ma ja tez "trzymać" Bić nie próbowalam jeszcze więc nie wiem jak sie sprawdza ale ufam że jest jak mowią. Widziałam takie szkło u szklarza, bo szukałam do reszty drzwi, które odnawiamy.aaaaaa, po obu stronach szklo jest gładkie, nie szronione, co też jest dużym atutem, bo to szronione strasznie sie maca.... i nie daje się potem zmyć - sprowadziłam na szafkach w łazience u teściów. ;)

piotrulex
02-07-2008, 09:49
wszystkie wlacznie z lazienkami identyczne mocno przeszklone matowa szyba

calosc podzielona na 4 elementy

wszedzie jest super jasno a gdyby byly pelne to juz tak ladnie by nie bylo

jedynie we wiatrolapie gdzie sa drzwi na parter i do piwnicy dolnej szyby nie ma ze wzgledu na ewentualne uszkodzenia czy brud itd ...

patusia
02-07-2008, 10:17
U nas drzwi z wiatrołapu do holu, i z holu do salonu przeszklone (małe szybki w kolorze matowego szkła). Reszta drzwi bez szyb. Co do parapetów to przy białych oknach chcę dać parapety drewniane w kolorze podłogi. Myślicie że diobrze będzie to wyglądało?

tiga
02-07-2008, 19:45
:o rany ile osób tyle opinii :roll:
Ja za nic bym teraz nie kupiła drzwi przeszklonych do sypialni. W naszej sypialni i dziecięcym są pełne. Wszędzie indziej z przeszkleniami.
Do szału mnie doprowadza zapalone swiatło na przedpokoju kiedy śpię. A tak bez szybek nie będzie przeszkadzać :) A w pomieszczeniach gospodarczych, łazience itp dzięki szybom widać, ze zostało światło zapalone. Tylko my wybraliśmy z Porty takie z wąskimi paskami szkła mlecznego.
W ciągu dnia przedpokój jest doswietlony, bo i sypialnia i dziecinny są pootwierane.

cieszynianka
02-07-2008, 19:56
My dajemy pełne do pokoi na górze, do garderoby i "komputerowni", a do łazienek z przeszkleniami i między werandką a przedpokojem mocno przeszklone, :wink:

dorcha
09-01-2009, 20:22
Wkrótce przede mną wybór drzwi wewnętrznych.
W większości Waszych dzienników widziałam drzwi częściowo przeszklone, ale są też zwolennicy drzwi pełnych.


Pomóżcie w wyborze, czy pełne, czy przeszklone? Które są lepsze?

Dorota

arkadiusz
09-01-2009, 20:26
U nas są drzwi pełne z wyjątkiem naszej sypialni i łazienki - tam są przeszkolone.
Przez przeszklone wpada światło - może to być plus może być minus. Do pokoju dzieci bałbym się trochę robić przeszkolone.

jareko
09-01-2009, 20:29
muszę sobie kupiec buty - POMÓŻCIE !!! :lol:
białe? czarne? czy niebieskie? Które będą lepsze? ;)
Sorki ale czy wy juz naprawdę nie macie choc odrobiny wyobrażni ? Czy nabijacie sobie tylko posty takimi tematami ?
To WASZ dom, w którym WY będziecie mieszkać

ddoommiinniikk
09-01-2009, 20:50
Drzwi przeszklone doświetlają korytarz; ten jest najczęściej pozbawiony okien (w znacznej części projektów tak jest). Jeśli drżysz o bezpieczeństwo dzieci, to wybierz wzór z kilkoma mniejszymi szybkami zamiast jednej dużej tafli szkła. Mniejsze szybki w drzwiach trudno jest rozbić samy trzaskaniem.
Z drugiej strony pełne drzwi wyglądają w niektórych modelach tak jakby dostojniej...
Trzeba też uważać przy zamawianiu drzwi produkowanych seryjnie - niektóre kolekcje mają drzwi pełne, które nie pasują do przeszklonych.

Edybre
09-01-2009, 20:55
Ja mam wszystkie drzwi wewnętrzne przeszklone i niestety ale nie jestem zadowolona. Nie przewidziałam jednego - nieustannego brudzenia szyb przez rączki moich maluchów. Czyszczę je bardzo często a i tak są wciąż brudne :evil:

dorcha
09-01-2009, 21:42
ddoommiinniikk

Twój post jest dla mnie bardzo cenny. Nie wpadłam na to, że:

Z drugiej strony pełne drzwi wyglądają w niektórych modelach tak jakby dostojniej...
Trzeba też uważać przy zamawianiu drzwi produkowanych seryjnie - niektóre kolekcje mają drzwi pełne, które nie pasują do przeszklonych.


To, że drzwi przeszklone doświetlają korytarz i na szybkach bardziej widać ślady jest oczywiste.

Pozdrawiam
Dorota[/quote]

Marfa
10-01-2009, 20:29
Wg mnie lepsze są mimo wszystko drzwi przeszklone - choćby tylko w 1/3 od góry - jak te:
http://www.dewro.pl/drzwi/d310big.jpg

Ja mam teraz w pokojach przeszklone w połowie, z kilkoma małymi szybami. Dzięki temu, że szkło jest nieprzeźroczyste i z nierówną fakturą nie widać na nich śladów zabrudzeń.. a światło przechodzi :) I raczej nie ma szans na wybicie w nich szyby - przynajmniej sądząc po dotychczasowym użytkowaniu.
Podobne do tych:
http://www.dewro.pl/drzwi/d208-big.jpg

Dodatkowo wydaje mi się, że wyższość przeszklonych leży też w estetyce. W holach gdzie jest kilka par drzwi - drzwi pełne źle wyglądają, dają wrażenie takiej jakby "klatki".. i wtedy przeszklone wyglądają lepiej.

No ale wszystko kwestia gustu :)
Pozdrawiam

aniawmuratorze
10-01-2009, 20:37
obecnie ze względu na bezpieczeństwo dzieci mam wszystkie drzwi pełne

piwona
10-01-2009, 20:52
Przeszklone są ładniejsze- według mnie- i dlatego daję przeszklone tam, gdzie będą widoczne i dodatkowo doświetlą pomieszczenia z niedoborem światła. Będą np. pomiędzy wiatrołapem a holem, kuchnią i salonem. Do sypialni tylko pełne. Chyba by mnie moje nastoletnie dzieci zamordowały, gdybym chciała (a nawet tylko była w stanie) kontrolować, o której gaszą światło.

magda76
10-01-2009, 21:26
w sypialniach mam przeszklone i strasznie żałuję! Córka budzi się jak tylko zapalę światło w korytarzu, więc chcę jak najszybciej zamontować jej roletę.

cieszynianka
11-01-2009, 17:49
Do łazienek mamy małe przeszklenia, między wiatrołapem, a przedpokojem 2/3 przeszklenia, a pozostałe pełne :wink:

IZA30
14-05-2013, 08:10
Mam podobny dylemat: wczoraj zamawiałam drzwi do swojego domu-wszędzie pełne oprócz przejścia z wiatrołapu do cześci dziennej,gdzie będą 5 szybkowe.Ale o co chodzi-Pan,który robił pomiar, zdziwił sięże do łazienek chcę również pełne i raczej mi doradził,żeby dać choć jedną szybkę od góry,że będzie widniej,że będzie widać,że ktoś jest w środku ja do tej pory uważałam,że jak mam okno w łazience to po co mi to okienko:/ Ale powiem szczerze,że dał mi trochę do myślenia:sick: Mam dom parterowy,drzwi jest sporo ,może rzeczywiście "odmienić" te łazienki drzwiami z tą szybką :sick:
Proszę o poradę:(

Invado
14-06-2013, 14:10
Mam podobny dylemat: wczoraj zamawiałam drzwi do swojego domu-wszędzie pełne oprócz przejścia z wiatrołapu do cześci dziennej,gdzie będą 5 szybkowe.Ale o co chodzi-Pan,który robił pomiar, zdziwił sięże do łazienek chcę również pełne i raczej mi doradził,żeby dać choć jedną szybkę od góry,że będzie widniej,że będzie widać,że ktoś jest w środku ja do tej pory uważałam,że jak mam okno w łazience to po co mi to okienko:/ Ale powiem szczerze,że dał mi trochę do myślenia:sick: Mam dom parterowy,drzwi jest sporo ,może rzeczywiście "odmienić" te łazienki drzwiami z tą szybką :sick:
Proszę o poradę:(

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli łazienka jest jasna, to na pewno nie ma potrzebny jej doświetlania za pomocą drzwi z przeszkleniem. Mogą one za to spełniać swoją drugą funkcję - przez szybkę widać, czy w środku jest zapalone światło, a tym samym, czy łazienka jest zajęta.

zapert
14-06-2013, 19:40
obecnie ze względu na bezpieczeństwo dzieci mam wszystkie drzwi pełne
Ja zamontowałem u siebie drzwi pełne raczej ze względu na nasz komfort psychiczny. Mamy czterech chłopaków, a jak wiadomo chłopcy nie należą do tych, którzy cenią ciszę. Pełne, drewniane drzwi dosyć dobrze tłumią hałas. Czasami w "gorących" momentach, kiedy chłopcy nie mogą się dogadać, a nam się z żoną nie chce interweniować po raz kolejny - po prostu zamykamy drzwi i staramy się nie angażować w ich spór. Często to najlepsza metoda.

remontowicz500
18-09-2013, 01:50
Poszukje tanich drzwi wewnetrznych drewnianych ale przeszklonych szyba zespolona. Coz w rodzaju tarasowych/balkonowych tyle ze te sa drogie bo impregnowane. Potrzebuje szyby zespolone zeby oddzielic czesc ogrzewana od nieizolowanej a jednoczesnie miec duzo swiatla. Prosze o pomoc.

DariuszKosmyk
18-09-2013, 11:24
Ja jestem zdania że do łazienek czy garderoby drzwi powinny być pełne, do innych pomieszczeń pasują przeszklone. Dom wtedy jakoś sympatyczniej wygląda.

Behati
18-09-2013, 11:50
U nas drzwi i przeszklone i pełne. Na parterze w łazience mamy pełne, ponieważ takie właśnie wolę (kwestia gustu) a w łazience mamy okno. Na piętrze natomiast aby docierało swiatło dzienne na korytarz mamy w dwóch pokojach przeszklone drzwi (duża szyba) oraz w łazience kilka poziomych wąskich szyb.
Wszystkie drzwi mamy firmy Polskone, seria Sempre

Emili123
04-07-2014, 14:34
Ja jestem zdania że do łazienek czy garderoby drzwi powinny być pełne, do innych pomieszczeń pasują przeszklone. Dom wtedy jakoś sympatyczniej wygląda.

U siebie w domu drzwi do każdej łazienki/toaletty mam z szybą (matową oczywiście) i nie ma z tym żadnego problemu, jeżeli chodzi o "intymność" itp. a mieszkanie zyskuje na tym swoistą lekkość.

AnnaMM
05-07-2014, 20:36
Ja w mieszkanie miałam przeszklone, w domu rodzinnym też (poza łazienką) i wydawało mi się, że inaczej nie można.. Teraz mam wszystkie pełne i chwalę sobie tę decyzję, a dom wcale na tym nie traci na przytulności wg mnie

268900

Emili123
24-07-2014, 16:55
Według mnie jest tak, że drzwi przeszklone (biorąc pod uawgę co nam oferują teraz producenci) idą w stronę nowoczesności jeżeli chodzi o design, a drzwi pełne są bardziej konserwatywne. Konkluzja jest taka - jak kto lubi i w jakim stylu ma urządzone wnętrze. Ja w swoim aktualnym mieszkaniu w sumie to łączyłem - mam i pełne i szklone drzwi. Siedzę w porcie i jak wybierałem swoje drzwi to mieli szeroki wybór drzwi - praktycznie każdy model miał wersję pełną i z szybą i to w różnych wariantach.

fajna kobieta
24-07-2014, 17:43
Ja juz jestem zdecydowana - chce drzwi przeszklone do wiatrolapu.:)Tylko pytanie czy lepiej z rama czy bez??? :eek: Mleczna szyba czy przezroczysta???

przemo_trok
25-07-2014, 20:09
Ja juz jestem zdecydowana - chce drzwi przeszklone do wiatrolapu.:)Tylko pytanie czy lepiej z rama czy bez??? :eek: Mleczna szyba czy przezroczysta???

Jak do wiatrołapu to brałbym szybę przezroczystą. Będzie wrażenie większej przestrzeni. Na przykład porta focus. Tylko musisz zapytać się czy mają wersje z szybą przezroczystą.