PDA

Zobacz pełną wersję : Czemu podłogowka nie grzeje.Pomocy zima blisko



troll13579
18-10-2004, 18:48
Dwa razy napelnilismy juz instalacje a tej cholery nie idzie w zaden sposob odpowietrzyc(ten sam problem w kuchni i lazience).
Ogrzewanie podlaczone do kaloryferow,nie ma swojego systemu odpowietrzajacego.Biegamy juz tydzien i odkrecamy co chwile odpowietrzniki ale nic nie pomaga.Po zakreceniu wiekszosci kaloryfarow zaczynalo troche sie rozgrzewac ale tak do 1/3 powierzchni pomieszczenia.Czy to moze byc za slaba pompa?

jareko
18-10-2004, 19:12
nie wiem ale czegos tu nie rozumiem
Z twego opisu zrozumialem, ze masz podlogowke wpieta w szereg z grzejnikiem - czy tak? Jesli tak to wspolczuje gdyz podlogowka tak naprawde nie bedzie ci dzialac gdyz zawor termostatyczny w grzejniku bedzie dlawil przeplyw (o ile juz tego skutecznie nie czyni)
W kazdym schamacie takiej instalacji grzejnik jest podlaczany oddzielnie - nigdy w szereg z podlogowka (chyba ze z zalozenia grzejnik nie ma regulacji - cos takiego kiedys widzialem jako propozycje dla lazienki - by dosuszac reczniki)

troll13579
18-10-2004, 19:48
Troszke zle napisalem.Chodzilo mi o to ze z zalozenia powinno sie odpowietrzac na grzejniku w tym samym pomieszczeniu.Tak zaplanowal to chyba byly wlasciciel(kupilismy podremontowana chalupe).Ogrzewanie podlogowe podlaczone jest oddzielnie i dzialalo rok temu.Przestalo jak spuscilismy wode z instalacji by zalozyc na pietrze kaloryfer.

jareko
18-10-2004, 19:53
Troszke zle napisalem.Chodzilo mi o to ze z zalozenia powinno sie odpowietrzac na grzejniku w tym samym pomieszczeniu.Tak zaplanowal to chyba byly wlasciciel(kupilismy podremontowana chalupe).Ogrzewanie podlogowe podlaczone jest oddzielnie i dzialalo rok temu.Przestalo jak spuscilismy wode z instalacji by zalozyc na pietrze kaloryfer.
Spoko - skoro tak to mozesz zrobic tak jak jak kiedys zrobilem
Odlacz oba konca podlogowki od rozdzielacza - podlacz do nich dwa weze i jeden na ogrodek ;) a drugi bezposrednio pod biezaca wode - silnym strumieniem wszelkie babelki przepchniesz
U mnie zadzialalo - mialem lekkie obnizenie wezownicy i tak powietrze stalo - juz nie stoi :)

troll13579
18-10-2004, 20:17
Jest maly problem:nie ma rozdzielacza,odlaczyc moge tylko na wyjsciu przez zawor ktory tam umiescili.Probowalem zakrecic wszystkie kaloryfery,zostawic podlogowe i odpowietrzac na zaworze ale sposcilbym cala wode z instalacji nim wypchneloby powietrze.
:o A pomysl zamontowania automatycznego odpowietrznika na wyjsciu?

jareko
18-10-2004, 22:23
Az tak mundry niestety nie jestem :(
Trzeba poczekac az madrzejsi sie wypowiedza
Podzielilem sie tylko tym jak ja sobie kiedys poradzilem z podobnym problemem