PDA

Zobacz pełną wersję : DOM DOST?PNY w Muratorze 11/04



Evita
19-10-2004, 07:36
Szukam kontaktu z właścicielami domu dostępnego (laureata konkursu 2001) prezentowanego na łamach Muratora 11/04. Być może są na tym forum?
Również buduję dom nowoczesny, choć według projektu indywidualnego i mam konkretne pytania dotyczące np. wykonania stropodachu nad parterem, drewnianego tarasu na poziomie gruntu. i inne.
Bardzo proszę o odzew.
PS. Dom piękny, bardzo mi się podoba. Prosto, przestrzennie i bez zadęcia. A te widoki za oknami ....

10-11-2004, 17:32
Dom też mi się podoba , ale mojej rodzinie nie. Chyba są bardzo przywiązani do tradycyjnego spojrzenia na dom. Gdy patrzę na te zdjęcia to wydaje mi się że życie w takim domu to tak jakby się było na wiecznych wakacjach w letnim domku otoczonym lasem.

Yoda
15-11-2004, 12:59
Jesteśmy właścicielami i mieszkańcami Domu Dostępnego prezentowanego na łamach listopadowego Muratora. Cieszy nas, że nie tylko nam ten projekt się spodobał. Chętnie odpowiemy na pani pytania.

Evita
10-12-2004, 16:56
Dobry wieczór,
Odzywam się dopiero teraz, bo nie spodziewałam się już żadnej odpowiedzi na moje zapytanie i dość długo nie zaglądałam na Forum. Bardzo się ciesze, że Państwo się odezwali. Wasz dom szalenie mi się podoba, jest naprawdę piękny, a zarazem bezpretensjonalny. Dawniej sama byłam miłośniczką tradycyjnej architektury, ale z czasem zaczełam gustować w takich właśnie nowoczesnych domach. Może do tego też trzeba dojrzeć?
Ale do rzeczy. Razem z mężem również marzyliśmy o własnym domu, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę. Budujemy dom według projektu indywidualnego, niewielkiej, ale uznanej w środowisku arch. pracowni MAAS. Chciałabym bardzo poznać Państwa doświadczenia z budowy stropodachu - chodzi mi głównie o skuteczną izolację. W Państwa domu płaski dach jest nad całym budynkiem, więc myślę, że ten temat macie Panstwo dobrze opracowany. U nas stropodach będzie jedynie nad garazem, którego bryła jest "przyklejona" do domu. Oczywiście cała rodzina straszy nad wiecznymi kłopotami z przeciekającym stropodachem, włażeniem na dach w sezonie zimowym i odgarnianiem zalegającego śniegu, itd. Staramy się nie ulegać tym czarnym myślom, ale chętnie posłuchamy Państwa zdania na ten temat.
Druga sprawa to duże przeszklenia. I u nas będzie jedno duże przeszklenie w ścianie szczytowej. Obecnie poszukujemy informacji o wykonawcach okien bezramowych. Czy macie Państwo jakies doświadczenia w tej kwestii? A jak funkcjonują duże okna zimą?
Nie chciałabym tak od razu zasypywać Was pytaniami, ale po krótce wspomnę jeszcze o nurtującym mnie problemie pompy ciepła, drewna na tarasie, nawierzchni (z kostki?) przed Waszym domem, która pięknie przerasta trawą itd. itd.
Będę bardzo wdzięczna za choćby krótką odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam