PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORZECHÓWKA WM10 pracownia WM



janna
19-10-2004, 14:50
Zastanawiamy się nad kupnem tego właśnie projektu http://www.wm.com.pl/katalog/domy/w10.html
Co o nim sądzicie?

2004
19-10-2004, 15:03
Witaj,
mi się bardzo podoba, prosta bryła, z ciekawym wykończeniem elewacji, którego trzeba się koniecznie trzymać, bo dom starci swój urok. Tradycyjny, ale z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dla mnie minus za wejście do łazienki na parterze z wiatrołapu, no ale inaczej się nie da.

2004
19-10-2004, 15:04
Witaj,
mi się bardzo podoba, prosta bryła, z ciekawym wykończeniem elewacji, którego trzeba się koniecznie trzymać, bo dom starci swój urok. Tradycyjny, ale z nowoczesnymi rozwiązaniami. Dla mnie minus za wejście do łazienki na parterze z wiatrołapu, no ale inaczej się nie da.

robert skitek
19-10-2004, 15:47
projekt bardzo udany - i funkcjonalnie, i formalnie.
Ale wejscie do kibelka i tak bym przeprojektowal :)

Darpiot
19-10-2004, 16:00
Zastanawiamy się nad kupnem tego właśnie projektu http://www.wm.com.pl/katalog/domy/w10.html
Co o nim sądzicie?

Niespecjalnie mi się podoba; wejście do łazienki z sieni- pomyśl że wychodzi ktoś w zimie spod prysznica a w tym czasie otwierają się frontowe drzwi..., schody na górę na środku salonu- jakoś nie bardzo mogę sobie to wyobrazić. Nie podoba mi się też dosztukowany klockowaty garaż do bryły budynku. Są to tylko moje spostrzeżenia z którymi oczywiście nie musisz się zgodzić. Każdy ma inne preferencje. Góra całkiem w porządku. Pozostaje jeszcze kwestia usytuowania tego budynku na działce i względem kierunków świata.

janna
19-10-2004, 16:44
Dzałka ma wjazd od północy, więc ustawienie domu względem stron świata jest ok.
A co do łazienki to dzięki za zwrócenie uwagi. Ja jakoś tej niedogodności nie zauważyłam :oops:

Madeleine
19-10-2004, 17:46
Ladny z zewnatrz :)

Moje zastrzezenia co do wewnatrz:
- wspomniane wejscie do lazienki na parterze i schody posrodku pokoju.
- Wydaje mi sie (chociaz nie bardzo sie na tym znam :oops: ), ze w pokoju goscinnym bedzie ciemno - jakies male to okno i umiejscowione w dodatku w rogu.
- Poza tym dojscie do kuchni od wejscia glownego jest troche dlugie (ale to moje prywatne preferencje, wiec mam skrzywienie ;) ).
- No i podzial lazienek (wieksza przy rodzicach) - chyba zmienilabym to, ale to rzecz dyskusyjna i upodoban rodziny w sprawie kapieli ;)

mieczotronix
19-10-2004, 20:04
mi się podoba, bo do mojego podobny (gdyby tylko miał jedno piętro więcej)

22-10-2004, 22:08
Przy zachowaniu materiałów wykończeniowych byłby ciekawy, ale nie podoba mi się ten jakby dosztukowany garaż i we wnętrzach to, co napisano powyżej.Mając działkę od północy znajdziesz wiele projektów, które ci się spodobają, ale jeśli preferujesz styl jak powyżej, odrzucaj od razu wiele pracowni, by nie tracić czasu

surfi
25-10-2004, 17:43
Prosty, nawet ciekawy, ale ładny... hmm :-? Wszyscy podkreślają rolę wykończeń,bo wg mnie bryła jest surowa w złym znaczeniu tego słowa i to się czuje.Psuje tę bryłę dziwny garaż,jakby spadł z kosmosu.Sorry,za I wrażenia,ale sa czesto pomocne w trzeźwym osądzie,a Ty i tak pokierujesz sie własnymi.
Na pewno dom jest funkcjonalny.Doświetlenie pomysłowe,chociaż w gabinecie wolałbym silniejsze.Taras wschodni nie jest pomysłem dobrym (poza tropikiem)- myślę że to wjazd w tym domu powinien być od wsch.
Moja koncepcja: powiększyć tzw jadalnię o taras i zrobić z niej pokoik TV, "uwolnić" ten pokoik wyjściem na ogród, w "kominkowym" przemyśleć mozliwość wykonania antresoli na część pokoiku 12 (może nawet pustka nad tą częścią salonu?), duża garderoba w pozostałości po 12+13,wejście do łazienki od holu i... wtedy schody przestaną "boleć",a 5-ty pokoik z reguły i tak jest zbędny :wink:

Gloria Victis
25-11-2004, 17:24
Czepiacie sie tego wejscia z sieni do kibla, a mi to odpowiada. Dzieki temu moge zrobic domowy gabinet i w sieni przyjmowac petentow, ktorzy w razie potrzeby nie laza po domu. :D

Dom o fajnym wnetrzu, i zewnetrzu. Mysle, ze jest dobry dla kogos kto bedzie budowac wg projektu - wlasne zmiany moga tu bardziej napsuc niz pomoc :D

ara
25-11-2004, 18:14
Jest bardziej nowoczesny w środku, niżby wskazywała bryła. Wygodny. :)

twins
22-12-2004, 18:33
Cześć! Czy ktoś buduje może Orzechówkę?Przeglądając forum wydaje się nam, że chyba będziemy pierwsi :cry: ... a to niedobrze... .

twins
22-12-2004, 18:34
Cześć! Czy ktoś buduje może Orzechówkę?Przeglądając forum wydaje się nam, że chyba będziemy pierwsi :cry: ... a to niedobrze... .

Gloria Victis
23-12-2004, 09:04
To ze na forum nie ma dyskusji o tym projecie - nie znaczy wcale ze jestescie pierwsi. Moze wywolacie kogos do tablicy?

powodzenia, :D
Gloria

gosia100
01-11-2005, 08:38
zalezy mi na zdjeciach bo caly czas sie wachamy czy to na pewno
dobry wybor. w10-www.wm.com.pl

Irma
01-11-2005, 09:51
zalezy mi na zdjeciach bo caly czas sie wachamy czy to na pewno
dobry wybor. w10-www.wm.com.pl
Nie mam zdjec, ale uwazam, ze to jeden z lepszych projektów gotowych,warunek dzialka z wjazdem od polnocy lub ostatecznie od wschodu.

gosia100
01-11-2005, 15:32
Wjazd jest od polnocy wiec ok. Schody w centralnym miejscu są efektowne ale czy praktyczne? Szczegolnie że p. dzienny ma ok 23m. No i czy nie jest za wąski? Czy widziałaś ten dom zrealizowany?

gosia100
02-11-2005, 22:09
:D Odezwijcie się koniecznie jeśli myślicie jeszcze o "Orzechówce" albo już budujecie. Poważnie myślimy o tym projekcie no ale jak to zawsze bywa mamy kilka wątpliwości i fajnie by pogadać :wink:

kroyena
03-11-2005, 09:01
Chcesz mieć jazdę wklej linka albo Image. :lol:

gosia100
03-11-2005, 18:10
www.wm.com.pl :lol:

gosia100
03-11-2005, 18:13
projekt W10

kroyena
04-11-2005, 08:32
http://www.wm.com.pl/katalog/images/W10/wa10_parter_a.gif

http://www.wm.com.pl/katalog/images/W10/wa10_pietro_a.gif

kroyena
04-11-2005, 08:40
Bryła niby prosta, jedne komin b. ładnie.

Ale są pewne ale. :roll: :wink:

Pomyśl jak zabezpieczysz taki dom. Wymienię po kolei możliwe wejścia:
1) od frontu przez przedsionek,
2) od fronty przez garaż pom. gosp.
3) od tyłu garażu przez pom. gosp.
4) "zasłonięte" okno w pomieszczeniu gosp.
5) od strony garażu w salonie (2 sztuki)
6) przez ogród zimowy
7) przez zasłonięte okno za pergolą,
8) przez drzwi do salonu za pergolą,
9) przez dach garażu i okno
10) przez dach garażu i balkonik francuski
11) po pergoli na balkonik francuski z drugiej strony.

Tyle potencjalnych punktów dostępu jak na tak mały domek to trochę dużo.

kroyena
04-11-2005, 08:56
Układ budynku.

Bryła niby ładna zgrabna, ale te podcienia będą kosztować. Os sstrony ogrodu dach w zasadzie oparty na 4 słupach, pódzie stali, trzeba będzie na konstrukcje uważać. Dodatkowo te podcienia będzie trzeba ocieplić co by u góry podłoga nie była zimna.
Jak się dobrze przyjrzeć to ten dom po prostu wisi, jest w połowie przewieszony.
Tracisz m2 użytkowe na rzecz zadaszonych wyjść. Ładnie to sie komponuje i jeżeli cięstać to proszę bardzo, bo domek ma ładną bryłę.
Rozkład aranżacji sugeruje dwupokoleniowość, ale weź sobie odpuść tą sugestię. Sypialnia 3 wygląda na ciemną, a na dodatek wychodzi na salon i kibelek po drugiej stronie. Dodatkowo dociemnia go kratownica za oknem, raczej małe kino domowe (na koncik melomana bym nei liczył - salon za drzwiami).
Ten jeden komin to kominek jest jedyne źródło ciepła typu palnik. Jak rozumiem pompa ciepła albo elektryczne, bo te kolektory na dachu to zimą ledwie na letniawodę mogą starczyć.
Schody na środku nie są moim ulubionym deseniem nie zabudujesz, a na początku będzie odruch, że ci ktoś chce skoczyć :roll: , a to przy posiłku a to przy trawieniu w fotelu.
Wejście do łazienki z przedsionka niby fajnie, ale zimą na przedsionku zimno.
Góra jak na taki metraż ma małofajnie rozplanowanie, tym bardziej że przy dwuspadowym dachu nie ma słupów które mogłyby ograniczać aranżację.

Przepraszam odklikuję o kominach, ktoś żle narysował elewacje, są dwa kominy, ten na rysunku to ten z łazienki i kuchni, a nie od kominka. Kominek jest kurny, żeby byłuo u góry cieplej. :lol: 8)

PS. Jak miałbym przemyśleć jeszcze jakieś zmiany to pomyśłałbym nad zamianą otworów w 18 i 16 i zrobienirm aktywnego dachu na garażu, mógłby z tego wyść fajny aktywny taras. :wink:

gosia100
04-11-2005, 21:52
:o :o Jestem pod ooogromnym wrażeniem! Poruszyłeś wszystkie kwestie które mnie w tym projekcie niepokoiły (z tego widać że słusznie). Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to już trudno i tak ochrona musi być. Bunkrów nie lubię a dużo światła owszem.
Jeśli chodzi o te "podcienie" to wiedziałam że trochę komplikują ale czy rzeczywiście mocno przedrażają? :(
Dlaczego uważasz układ góry za kiepski? Mnie podoba się bardzo "strefa rodziców" i garderoby przy każdym pokoju.
A w ogóle jak oceniasz projekt jeśli chodzi o koszty - czy jest w miarę ekonomiczny? Bo mnie się zdaje że tak np. dach ma tylko 150m2 bez lukarn i okien p. Nie znalazłam innego domu o tak małej powierzchni dachu przy tym metrarzu.
pozdrawiam :wink:

AngelikaAnna
06-01-2006, 20:57
Witam. Właśnie rozpoczęliśmy budowę Orzechówki. Budujemy jakieś 8 km od obwodnicy trójmiejskiej. Obecnie stawiamy mury. Wprowadziliśmy drobne zmiany: garaż na dwa stanowiska, wyjście z górnych dwóch sypialni na taras ( dach garażu) i zamurowanie okna w łazience na parterze. Projekt wydaje się nam bardzo prosty a jednocześnie klasyczny i elegancki. Zastanawialiśmy się nad ogrodem zimowym bo to spory koszt ... ale to się zobaczy w trakcie. A Ty gdzie budujesz i na jakim jesteś etapie? Pozmienialiście coś w projekcie? Pozdrawiam

AngelikaAnna
06-01-2006, 21:14
Witam. My budujemy orzechówkę. Faktycznie mały pokój na dole ( 3 ) nadaje się na małe kino domowe i to jest swietny pomysł. Liczne zadaszenia dodają uroku tej prostej bryle i bardzo mi sie to podoba. Co do wiszącej ściany od strony ogrodu, to faktycznie , mieliśmy pewne obawy i na rzecz ściany z drewnianej, stawiamy normalną z pustaków ceramicznych. A jeśli chodzi o górę, to nie widziałam lepszego rozwiązania jeżeli chodzi o te gerderoby. Jedyne zastrzezenia które mam to do tego balkoniku gdzie jest pergola po prawej stronie budynku. Od zewnątrz wygląda to ciekawie ale nic poza tym. Poza tym prosty dach - mały wydatek. Mamy nadzieję zmieścić się w 300 tys pod klucz :P
Pozdrawiam

Gloria Victis
10-02-2006, 10:14
chyba coś sie pozmieniało - podaję nowy link dla tego domku :wink:

http://projekty.wm.com.pl/domy/W10.html

pozdrowionka,
gloria

zielonooka
10-02-2006, 12:56
projekt bardzo udany - i funkcjonalnie, i formalnie.
Ale wejscie do kibelka i tak bym przeprojektowal :)


Robert a jak zmienic wejscie do kibelka =- chyba tylko na przesuwane drzwi - korytarz waski jak kiszka :-?
dwa - okno od kibelka tuz przy wejsciu do domu - sorry ale to jakies nieporozumienie :lol:

zielonooka
10-02-2006, 12:58
teraz juz nie wiem jaki projekt jest na tapecie bo 2 rozne linki ale uwagi w sumie podobne

robert skitek
10-02-2006, 13:18
chodzilo o projket który zmienil lokalizacje ;) - ostatni link jest ok,
o pierwszym nie powiedzialbym nigdy ze udany formalnie :)

fakt że przeprojektowanie wejscia do kibelka nielatwe, ale moznaby przeorganizowac otwarta przestrzen jadalni, tak aby wejscie zrobic od strony schodow. no i np jakas parawanowa scianka zaslaniająca wejscie, no ale to juz wymaga przysiadniecia z projektem wnetrz... a to juz Twoja profesja :)
zreszta kuchnia tez nadaje sie do przearanzowania...
pozdrawiam

Gloria Victis
10-02-2006, 13:53
przepraszam, a niby dlaczego?

pozdarwiam,
gloria

zielonooka
10-02-2006, 15:46
Na kuchni psow bym nie wieszala - jedyne co ze troche waska i ten stolik-barek - tak niezabardzo , na scianie tez sa drzwi do pom gosp - troche niefortunnie (to jest to co pisalam o jakims innym projekcie - wyobraz sobie ze zima z garazu pakuja ci sie w zasniezonych kurtkach i zabloconych butach do KUCHNI potem przez pokoj itd ( o wiele lepsze sa rozwiazania jak takie wyjscie garazowe prowadzi do holu lub "sieni" - zwykle nie chce sie latac dookola zeby wchodzic frontowymi drzwiami i wchodzi sie tymi od garazu)

Ale mnie rozbawilo cos innego , cytat ze strony o projecie:
Koncepcja architektoniczna domu oparta jest o ideę bryły i konstrukcji tradycyjnego domu mieszkalnego budowanego w Polsce z jego współczesna syntezą i transformacją w nowoczesną kompozycję przestrzeni.

:lol: :lol: :lol: uwielbiam takie wywody :D:D

Gloria Victis
16-02-2006, 13:54
Zielonooka - znów będę polemizowała :wink:

W sprawie przejścia z garażu przez pom gospodarcze i kuchnię.

Już pisałam kiedyś, to też jest ciekawa kwestia. Może nie gustu, a bardziej... modelu życia. Tak! Ja np mam duże psy. Dwa bokserki Jak to psy - butów nie noszą. Na podłodze mam deski, nie mam wykladzin i dywanow (za duzo siersci w to wchodzi i trudno jest utrzymac w porządku) Psy puszczam tez do ogrodu. Oczywiscie jak jest mokro - wycieram im łapy - ale sterylnie to nie jest na mojej podłodze.

W domu też chodzi się w butach. Oczywiście domownicy mają swoje kapcie. Mam na myśli to, że dom jest do mieszkania. Gściom nigdy w życiu nie pozwalam zdejmować butów i sama się złoszczę jak ktoś oczekuje ode mnie abym zdjęła buty. Wiadomo inaczej jest jak ktoś idzie do sypialni lub łazienki, ale w strefie dziennej i WC podłoga jest dostosowana do takiego wlasnie zycia. Teraz kuchnia - tu tez mam kafle.

W przypadku tego domu - przejscie z garazu przez pom. gosp do kuchni jest niezłe. Wysiadasz z samochodu wycierasz buty i wchodzisz do spiżarki, zostawiasz ziemniaki, puszki i inne zakupy - i wchodzisz do domu. Do kuchni - witasz się z psami, dajesz im wody, nastawiasz wodę na herbatę i idziesz się rozebrać do przedpokoju. Cały czas po "twradej podłodze"

Sprawa WC przy wejściu.
Zupełnie się nie zgadzam z Tobą że ta lokalizacja jest błędem w moim przekonaniu. Przez okienko nikt nie będzie podglądał tego jak w nim przebywasz (no chyba że mu umożliwisz) Gdy przychodza goscie do domu i maja dostep do WC w takim oczywistym miejscu nie krepuja sie z niego korzystac - bo są w przestrzeni, w której mają prawo spokojnie przebywać. Wejscie do tej wstydliwej funkcji jest dodatkowo chronione przez drzwi sieni.

Nie dobrze jest gdy goście są zmuszeni wchodzić do strefy prywatnej (już najgorzej gdy przez sypialnie do "imtymnej" łazienki) Tam czują się jak intruzi. Zresztą od zawsze ta funkcja była wyrzucana na zewnątrz (Jak w przypadku wychodka) No chyba że ktoś lubi trzymać nocniczek pod łóżkiem :lol: :lol:

Mi to odpowiada

Pozdrowionka,
gloria

gosia100
09-04-2006, 14:46
Jesli tak to prosze o info :)

ŁukaszMarta
25-11-2006, 22:47
Ej, no dobra, i jak tam budowa postępuje??? :D bo my się właśnie dziś ostatecznie zdecydowaliśmy na ten projekt... Czujemy, jakby ktoś go specjalnie dla nas projektował :P bo tak... od zawsze marzyłem źeby miec pokój odsłuchowy i ... jest idealny pokój do tego, tam ktoś wyrzej pisał, źe kino tak, a meloman nie, ale mamy na to rozwiązanie, które podpatrzyłem w jakimś hifi salonie... dajesz suwane (są nawet na projekcie) dzwiękoszczelne drzwi, a żeby nie siedziec jak w norze to z melcznego szkła i do tego masz takie uszczelki, które się tak fajnie łącza... a jak rodzinak chce posłuchać też, to drzwi su i gra muzyka... :D

co zmienić chcemy? na pewno skasujemy ten nibytarasik przedzialik kolejowy i o niego powiększymy salon po prosty dając na tą ściane okno spore, bo mamy wrażenie że nie zaszkodzi tam. Co na dole jeszcze, ooooo czy ktoś zwrócił uwage, że wypasem jest pomieszczenie gospodarcze z podwójnym wejsciem!!! z garażu i kuchni, czyli tam robimy sobie spiżarkę i jak przyjeżdzasz z zakupami, to od razu masz pod ręka!!! :d a kto nosil 2tygodniowe zakupy na 3 piętro to wie o co mi tutaj chodzi :):):):)

Góra jest megasuperwypasiona!!! czyli bez zmian, ta "strefa rodziców" jest boska, sypialnia 20 m, garderoba, lazienka tylko dla Was, i tam juz widzimy wielka wanne pod spadkiem... drineczek, świeczki, ciepla woda i gwiazdy w veluxie.... i tylko pytanie "- kochanie, czy dzieci już śpią na pewno???" :) a w drugiej mozna ku uciesze maluchow i pana domu robimy "statek piratów" włąśnie obczailismy malutki sklepik z linami i juz soebie marzymy takie gadzety na reczniki z tego zrobione, wiecie, takie grube, jak z "Czarnej Perły" ;) ii drewno na podlodze....

Acha, no to pytanie teraz... bo pewnie już jesteście mocno zaawansowani... i jak??? zrobiliście szklarnie ;) ? jake macie wrażenia na gorąco... oby fajne! No... i jak z kasą??? czy koszty się różnią od wyliczeń muratorowych (tam jest 240 bez vat za standard developerski)

Pozdro!

AngelikaAnna
26-11-2006, 20:15
Mieliśmy się zmieścić w 350 tys, potem w 400 tys a prawda jest taka że do 500 tys dojdzie. Teraz robią jeszcze poprawki ( raz jeszcze malują) i wptrowadzamy się za jakieś 2 tygodnie.... Mam nadzieję że bez niespodzianek :-). Stan surowy zamknięty wyszedł 164 tys , czyli nie wiele. Zrobiliśmy tylko garaż na dwa stanowiska i podniesliśmy ściankę kolankową do 130-140 cm. Teraz ceny strasznie poszły w górę więc z pewnością będzie trochę wiecej.

ŁukaszMarta
27-11-2006, 16:16
Super, że odpowiedzieliście!!! Dzięki... Słuchajcie, ale czy ten stan surowy, to się równa temu wyliczeniu co w muratorze miliście z piecami, kaloryferami itd??? bo oni tam za to liczą 260 tysi z vatem, ale pewnie bez tego... czyli wyjdzie na jedno 500 tysięcy :) chociaż my liczymy właśnie 200-240 za stan developerski i ze 120-160 na wykończenie co daje nam jakieś 400 i gdzieś 100 zgubiliśmy :) acha, my raczej odpuscimy szklarnie :) jest super, ale kumpel robil ostatnio i wydał 50 tysi :O no dobra, to moze byscie jakieś fotki wrzucili z budowy??? byłoby już wogóle genialnie!!! dzięki, papaapa

Asia i Robert
25-02-2007, 09:31
Witamy wszystkich.
Poszukujemy informacji na temat projektu domu "Orzechówka".
Może ktoś budował lub buduje "Orzechówkę"?
Chętnie wymienimy się informacjami, uwagami.
Projekt można zobaczyć m.in. pod poniższym adresem:
http://projekty.wm.com.pl/domy/W10.html

Asia i Robert
25-02-2007, 16:00
Cześć! Czy ktoś buduje może Orzechówkę?Przeglądając forum wydaje się nam, że chyba będziemy pierwsi :cry: ... a to niedobrze... .

Witamy budujących "Orzechówkę!!!!
Ciekawi jesteśmy kto ostatecznie zdecydował się na ten projekt?
My właśnie go wybraliśmy. Chcemy wprowadzić kilka zmian.
Jak z realizacją?
Może ktoś chciałby wymienić uwagi i/lub ewentualnie pochwalić się gotowym domkiem lub realizacją w trakcie.

Czekamy na informacje.
Pozdrawiamy.

Wit007
16-11-2008, 20:37
Witajcie!
Przymierzamy się do budowy domu. Jesteśmy na etapie wyboru projektu.
Projekt domu WM10 Orzechówka wpadł nam w oko. Dlatego staramy się zebrać informację na temat doświadczeń innych inwestorów z tym właśnie domkiem.
Jeżeli ktoś zbudował i mieszka niech napisze parę słów jak dom sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Np. mojej żonie niespecjalnie podoba się pomysł przejścia z garażu przez kuchnię oraz jadalnie do przedsionka.

Zdjęcia z budowy oraz prezentacja gotowych elewacji będzie super.
Pozdrawiam,
Witek

calico
07-03-2009, 17:15
Jesteśmy na etapie wykończeniówki. Budujemy właśnie orzechówkę, choć z pierwotnym projektem pewnie niewiele ma wspólnego :wink: Sporo zmian zarówno na zewnątrz jak i w środku. Jeśli jeszcze mogę w czymś pomóc - zapraszam do zadawania pytań :D