PDA

Zobacz pełną wersję : Czy i czym zagruntowa? ?ciany



wobio
19-10-2004, 18:41
Witam.
Zabieram się za gipsowanie ścian, na których położony jest tynk c-w. Czy warto przed wygipsowaniem ścian gruntować je? Jeżeli tak to czym? Jaka masa gipsowa jest według was najlepsza do gipsowania w/w rodzaju ścian?

invx
19-10-2004, 18:53
zdecydowanie tak, grunt wcale nie jest tak strasznie drogi, a zwieksza przyczepnosc gipsu do tynku, zmniejsza chlonnosc, pylistosc i masz bezpieczenstwo i ze Ci to nie odpadnie. np Atas Uni-grunt

wobio
19-10-2004, 19:48
A co polecasz jeśli chodzi o samą masę gipsową?

robert!!!
19-10-2004, 20:02
na większe nierówności polecam cekol na mniejsze gładź gipsową gipsar

jerkie
20-10-2004, 15:46
Jako materiał jednorodny do podłoża ( tynk c-w) lepsza będzie szpachlówka wapienna, ścianę przed nakładaniem można zwilżyć.

20-10-2004, 16:03
trzeba było nie zacierać dokładnie tynków w-c i położyć na to gładź gipsową. Ja jestem zadowolony z CEKOLU C-45

wobio
21-10-2004, 19:56
Dzięki za porady. Generalnie nierówności na ścianach nie są takie wielkie, więc wyrównam je Gipsarem UNI. Postaram się podzielić spostrzeżeniami po wykonaniu roboty.
Pozdrawiam.

tom soyer
22-10-2004, 06:45
ja stosowalem Unigrunt Atlasa i grunt Bondex'u (koncentrat). Oba skuteczne, drugi tanszy od pierwszego.

Teska
22-10-2004, 07:03
u mnie było gruntowane gruntem Kreisla

Piotr_PA
22-10-2004, 07:45
A ja nie gruntowałem. Dlaczego Bo ze znanych mi mateiałów budowlanych gładź gipsowa nawet na lekko zanieczyszczone powierzchnie jakimi są tynki C-W ma najlepszą przyczepność. Ja osobiście tylko papierem ściernym lekko zcierałem grubsze i luźne drobinki piachu. Trzyma się okropnie mocno sprawdzałem gdyż musiałem około 1 m2 zeskrobać - narobiłem się okropnie.

rafallogi
26-10-2004, 12:14
Polecam gruntowanie, gdyż po czasie może odpażyć szpachle!!!! Kupuję coś jak "anserglobal", czy coś takiego - rozcieńcza się 1:1-
b. wydajne i tanie- 5l. 17 zł.Sprawdzone.
Nie polecam Gipsaru, choć tańszy to nadaje się tylko do pomieszczeń gospodarczych!!!! :D Strasznie pyli i okropnie się rysuje przy szlifowaniu no i trudno się nakłada!!! Cekol C-45 dobry, twardy, ale drogi!!! :D Nie przepłacajcie, poszukajcie firmy LicoGips i szpachli Prymus-rewelacja.
LicoGips robiło, nie wiem czy nadal robi dla Cekolu :D :D :D a jest przynajmniej 9 zł. tańsze na worku 25 kg.
Do łazienki, pralni polecam cekol C-35!!!

alexiel
24-07-2006, 07:38
Witam wszystkich
Nie chce zakładać nowego tematu zwłaszcza podobnie brzmiącego.
Też mam tynki cementowo-wapienne i z tego co wyczytałem powinno sie je gruntować przed nałożeniem gładzi szpachlowej (chciałem uzyc cekolu), a moje pytanie brzmi czy później po gładzi też trzeba gruntować przed malowaniem. Prosze o odpowiedź i z góry dziękuje..........

Piotr_PA
24-07-2006, 07:47
Oczywiście że trzeba gruntować, ja gruntowałęm wałkiem gdyż pendzlem pozostają ślady ze względu na miękki gips

invx
24-07-2006, 18:26
i przed gladzia i po gladzi nalezy gruntowac. Jesli bedziesz malowac potem walkiem i nie zagruntujesz gladzi, to w niekorzystnych warunkach, gladz przy malowaniu bedzie Ci schodzic platami.

maksiu
24-07-2006, 18:53
zdecydowanie gruntować, kupuje najtańszy grunt po 26zl /10 litrów, takie 10 litrów powinno wystarczyc przynajmniej na 50m2, albo i więcej
co do gładzi to ja kładę na ścianę acryl putz śnieżki, bardzo łatwo sie nakłada i dobrze się szlifuje. Pozatym dobrze wypełnia nierówności i jesli wierzyć producentowo to nawet do 3cm jednorazowej warstwy można położyć bez obawy o pękanie, ale tego akruat nie próbowałem, bo nie mam takich nierównych tynków c-w :D. po położeniu i wyszlifowaniu gładzi jeszcze raz będę gruntował
pozdrawiam
m.

lutek34
24-07-2006, 19:39
ja szpachlowałem tynki C-W u moich rodziców Gipsarem bez gruntowania 4 lata temu i nic się nie dzieje, dodam że poszpachlowanych ścian również nie gruntowałem a pomalowałem je chyba najgorsza farba Jedynką i do dziś wszystko jest OK, tzn ściany teraz już trzeba malować bo są delikatnie pobrudzone przez wnuki moich rodziców