PDA

Zobacz pełną wersję : Lingustr - przesadzanie ?



-iva-
19-10-2004, 23:45
Kupiłam działkę ( razem z domem :)) na wsi - i .... mam poważny problem z urządzeniem ogródka . Ogrodem nazwać tego raczej nie można bo wraz z domem całość ma ok 800 m kw. Pierwszą potzrebą jest zasłonięcie się przed oczami sąsiadów - niestety właśnie od strony południowej w obnirzeniu terenu stoi spory dom sąsiadów - widok mam więc hmmm "taki-sobie" ....... Kilka dobrych ( ok. 8 ) lat temu na działce którą planuje sprzedać - posadziłam lingustra - nieformowany urósł do wysokości 2 metrów i szcelnie zasłonił działkę od drogi . Ponieważ i tak ktoś kto działkę kupi w części go wytnie ( miejsce na wjazd i furtkę ) pomyślałam , że możę udałoby mi sie go przesadzić ? Tylko czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki system korzeniowy ma lingustr i czy sie przyjmie w nowym miejscu ? Bo być może pomysł jest z rodzaju "lekko absurdalnych" ?
Jeżeli więc nie już podrośnięty lingustr to z czego moge zrobić zielona "ścianę" - maksymalnie wysoką ? - ( chodzi mi o to, żeby szybko urosła - niestety nie mam już 20 czy 30 lat i ...czekanie 10 lat na efekt to dla mnie ciut za długo ...
Proszę o pomoc ;)
A może jakiś niedrogi spec od ogródków by mi pomógł ? ;))
Pozdrawiam ;)

Daniel Starzec
22-10-2004, 16:57
8 letniego ligustra spokojnie możesz przesadzić.
Staraj sie wykopac z możliwie dużą bryłą korzeniową i po posadzeniu bardzo mocno przyciąc (na wysokosci 20-30 cm)
A jaką masz tam ziemie?

goga
28-10-2004, 14:50
Ligustr bardzo łatwo rozmnożyć, więc zamiast przesadzać i nisko przycinać lepiej natnij z niego sadzonek nawet metrowych i gęsto powsadzaj w ziemię.Część się na pewno przyjmie. W tym roku ukorzenił mi się ligustr który miał podpierać jakieś pnące groszki , a był poprostu wetknięty w ziemię. Powodzenia.