PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cementowo- wap. z agregatu?



Oldswan
21-10-2004, 11:44
Czy ktoś robił może? Jakie wrażenia, doświadczenia? Czy to w ogóle ma sens?
Waham się bo ekipa z która wstepnie sie zgadałem zapowiada położenie tynku w 3-4 tygodnie (ręcznie) i to licząc od 2 listopada :-? :( A zależy mi trochę na czasie(przed zimą chciałbym jeszcze rozprowadzenie wody i ogrzewania oraz wylewki zrobić).
Z kolei gipsowych z agregatu to sie troszkę boję, że jak nie zamykam domu na zimę oknami i drzwiami to może za bardzo chłonąć wodę? No i ponoc cem-wap bardziej wzmacniaja ściane, a ja mam BK
Hymm :-? ... podpowiedzcie coś :wink:

Oldswan (pełen rozterek) :)

Oldswan
21-10-2004, 14:39
Hymm... i co nikt nic nie podpowie :cry: :o :-?

http://brawl-hall.com/gallery/data/media/5/memo.jpg

Oldswan
21-10-2004, 14:41
Hymm... i co nikt nic nie podpowie :cry: :o :-?

http://brawl-hall.com/gallery/data/media/5/memo.jpg

Oldswan
21-10-2004, 14:55
Hymm... i co nikt nic nie podpowie :cry: :o :-?

http://brawl-hall.com/gallery/data/media/5/memo.jpg

Oldswan
21-10-2004, 14:57
Sorry - cos sie stało z kompem i/lub z siecią i niechcacy poszlo 3 razy :oops: :oops: :oops:

faraon76
21-10-2004, 17:26
co do tynków cementowo wapiennych to wg mnie dobry wybór, wiem że od pewnego czasu Niemcy przeszli całkowicie na na tą metodę, ponieważ są "zdrowe", ładnie "oddychają", innym słowem "powrót do natury".
Co do metody robienia to mój teść który robi na tynkach w Niemczech (stąd opinnia) będzie również kładł "ręcznie".
Sam zastanawiam się czy to nie za długo potrwa?
Mam jeszcze jedną wątpliwość - to ma być zima, centralne najprawdopodobniej nie będzie jeszcze działało, czy sama koza dogrzeje tyle metrów?, jakie mogą byćkonsekwencjie gdy złapie mróz?

xavi
22-10-2004, 06:27
U mnie ekipa tynkowała agregatem 960m2 :o ścian wewnętrznych z PH i BK.

Tynkowanie trwało dokładnie 6 dni roboczych.

Okna sami pozaklejali i koniec po sobie posprzątali. Wszystkie narożniki osłonili listwami stalowymi ( W cenie).

Jakość tynków jest OK.
Tolerancja wykonania mieści się w 4 klasie. Jedyne co bym zmienił, to nakazałbym większe przerwy technologiczne pomiędzy kolejnymi warstwami, bo w niektórych miejscach pojawiły się pęknięcia skurczowe. Ekipa dbała o to, aby cały dom był szczelnie zamknięty przed utratą wilgoci, ale to i tak nie pomogło.

Koszty:
materiały tzn. piasek ( 3 STARY z kopalni polecanej przez szefa tynkarzy) 300zł
cement - 3T
wapno suchogaszone - 3 T
Wapno zaleca się zalasować 3 dni wcześniej ( np. sukcesywnie w 2 beczkach). I tynkaże wówczas zadowoleni i tynki lepsze.

materiały ogółem: 1100zł :o 8) :o

robocizna 7zł/m2

Nie ma się co zastanawiać 8) 8) 8)

Oldswan
22-10-2004, 09:14
U mnie ekipa tynkowała agregatem 960m2 :o ścian wewnętrznych z PH i BK.

Tynkowanie trwało dokładnie 6 dni roboczych.

Okna sami pozaklejali i koniec po sobie posprzątali. Wszystkie narożniki osłonili listwami stalowymi ( W cenie).

Jakość tynków jest OK.
Tolerancja wykonania mieści się w 4 klasie. Jedyne co bym zmienił, to nakazałbym większe przerwy technologiczne pomiędzy kolejnymi warstwami, bo w niektórych miejscach pojawiły się pęknięcia skurczowe. Ekipa dbała o to, aby cały dom był szczelnie zamknięty przed utratą wilgoci, ale to i tak nie pomogło.

Koszty:
materiały tzn. piasek ( 3 STARY z kopalni polecanej przez szefa tynkarzy) 300zł
cement - 3T
wapno suchogaszone - 3 T
Wapno zaleca się zalasować 3 dni wcześniej ( np. sukcesywnie w 2 beczkach). I tynkaże wówczas zadowoleni i tynki lepsze.

materiały ogółem: 1100zł :o 8) :o

robocizna 7zł/m2

Nie ma się co zastanawiać 8) 8) 8)

Xavi Wielkie dzięki za info. Ale gdzie znalazłeś tak tania ekipę - ja robie w Warszawie i tu za tyle nie robia. Możesz podesłac namiary na PW lub maila?

Czy przy takiich warunkach jakie mamy teraz na jesieni też trzeba tak rygorystycznie wszystkie otwory zakrywać, aby nie uciekała wilgoć? Ja raczej miałem obawy odwrotne :)

chechlak
22-10-2004, 10:02
xavi co to znaczy w 4 klasie? Wrzuciłbyś mi też na priv namiary na firmę. Buduję w okolicach Pabianic. Z góry dziękuję.

xavi
22-10-2004, 11:45
Ekipa jest ze Sulejowa kolo Łodzi.

Szef ma 2 ekipy z 2 agregatami - robią w 2 miejscach równocześnie.

Warunki wilgotnościowe (szczelne zamykanie okien) były wynikiem wysokiej temperatury na zewnątrz.

Klasa 4 odnosi się do stopnia równości ścian tzn. tolerancja pionu poziomu oraz wklęsłości i wybrzuszeń ściany. Dokładnie teraz nie pamiętam o szczegółach, ale dla wnikliwych www.google.pl

Jak by co to tel. na priv

dormar
14-02-2009, 19:46
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie wewnętrznych tynków gipsowych. Latem tego roku planujemy tynkowanie ścian wewnątrz maszynowo. Zastanawiamy się jedynie co do materiału, czy będzie to tynk gipsowy np. firmy Knauf, czy też tradycyjne tynki piaskowe. Co polecacie, to pytanie kieruję głównie do ludzi którzy już mieszkają w domach z tynkami gipsowymi lub też znajomi lub rodzina ma takowe etc. Jak się mieszka w takim domu, czy posiadają one dobre właściwości urzytkowe np. przepuszczalność powietrza, czy właściwości zdrowotne? Bardzo proszę o odpowiedź na w/w pytania które myślę pozwolą nam w podjęciu decyzji. Odpowiedź można kierować także na maila: [email protected].
Dziękujemy i pozdrawiamy Dorota i Marek.

northern
14-02-2009, 22:30
witam serdecznie osobiscie nie wykonywalem tynkow gipsowych ale na codzien nadzoruje i wykonuje roboty tynkarskie w systemach maszynowych wspolpracujac z ludzmi ktorzy maja duze doswiadczenie w maszynowych tynkach gipsowych zdobyte w Niemczech i Austri .Osobiscie uwazam i to rowniez ich opinia ze tynki gipsowe to najlepsza propozycja wykonczenia wnetrz, tynk gipsowy laczy tempo wykonania,wysoka jakosc powierzchni,elastycznosc,oraz stwarza bardzo przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach. ekipa tynkarska powinna wykonac ok 200 m2 dziennie.osobiscie polecam sprawdzic przy wyborze wykonawcy zakonczone przez niego roboty,porozmawiac z inwestorem, mysle ze zetelny wykonawca nie powinien obawiac sie takiej konfrontacji,a nawet ja ulatwic.Cen niestety nieznam gdyz mieszkam na stale w UK ale z tego co wiem cala Europa przeszla na maszynowe tynki gipsowe wiec cos w tym musi byc?! pozdrawiam i zycze powodzenia