PDA

Zobacz pełną wersję : Nasz domek



Leszek Borkowski
21-10-2004, 13:22
Postanowiłem i ja zaprezentować nasz domek. Mieszkamy w nim już prawie dwa miesiące i jeszcze wiele jest do zrobienia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Nasz dom powstał wg lustrzanego odbicia i z pewnymi zmianami projektu Ola z pracowni Archipelag - projekt do zobaczena tutaj: http://tinyurl.com/48z4g
Dom zbudowany na płycie Legalett, ściany BK-24+15cm styropianu, dachówka Braas Sstaroniemiecka, okna na profilach Ryven "złoty dąb".
Zdjęcia do obejrzenia są tutaj:

http://tinyurl.com/y9j9l5

_bogus_
21-10-2004, 13:46
Dopracowany w każdym szczególe. Tylko jakoś tak kominek Ci popękał ;) A tak na poważnie - widzę, o ile się nie mylę, drewno na podłodze. My się na to nie zdecydowaliśmy przy Legaletcie. Jak się sprawdza?

Pozdrawiam

Leszek Borkowski
21-10-2004, 13:54
To pęknięcie to po ostatnim trzęsieniu ziemi :wink: Legalett jeszcze nie został uruchomiony, bo kominek na razie wystarcza w zupełności. Na podłodze są panele a nie drewno.

*marta*
21-10-2004, 14:05
O kurcze! :) Ślicznie. Widoki macie przecudne. Fajnie by było, gdyby już tak zostało. Domek wydaje się być dopieszczony w każdym calu. Ehhh, zazdroszczę...

Ew-ka
21-10-2004, 14:24
kominek -przecudnej urody :lol: :lol: :lol:
Gdzieś Ty sie ukrywal z takim ładnym domkiem? a rozumiem -budowales .... :lol:
Gratuluję i życzę miłego mieszkania .... :lol:

Nareszczie widze kamienną scianę ....

Kasiorek
21-10-2004, 14:57
No , no jestem pod wrażeniem kuchni i salonu.Ciekawie jest rozwiązana ściana kominkowa.Jedynie przeszkadza mi troszkę pęknięcie na kominku ale naprawdę duże brawa za całokształt.Aha i wreszcie zobaczyłam inne okna.Te w salonie są dla mnie rewelacyjne :D

_bogus_
21-10-2004, 14:59
No tak - okna też bardzo mi się podobają. W końcu ktoś ma ich więcej niż ja ;) (Kasiorku - to Ciebie nie dotyczy - Ty po prostu masz szklane ściany a to zupełnie co innego niż okna ;) )

Leszek Borkowski
21-10-2004, 15:03
To pęknięcie na kominku miało przełamać ciężką wg nas zabudowę kominka, z której pierwotnie nie byliśmy zadowoleni. To pęknięcie widziałem już gdzieś na forum i postanowiłem skopiować pomysł. Wg mnie wygląda teraz lepiej niż było. Ściana kominkowa jeszcze nie jest zagospodarowana, dlatego nie robiłem jej zdjęcia w całości. Na pewno będą na niej jakieś pólki na drobiazgi.[/quote]

Ew-ka
21-10-2004, 15:10
fajnie by bylo takie pęknięcie w kominku podświetlić ...wyglądałoby jakby ogień siegał sufitu...... :wink:

tom soyer
21-10-2004, 15:30
bardzo fajnie. Wszystko wydaje mi sie spojne, dopasowane ze smakiem. Co do pekniecia to bardzo fajny pomysl ktory ja by jeszcze bardziej wyeksponowal (nie wiem jaka technika jest uzyskany taki efekt) i zrobil pekniecie troche szersze i nieregularne w szerokosci. Ale to juz kwestia gustu.

Chcialbym zapytac o kuchnie - kto ja robil i jak jakosc jej wykonania?Jaka polka cenowa? :D

Apropos kuchni - wlasnie jedyne co uwazam za blad to oswietlenie kuchni. Po pierwsze troche kiczowate po drugie niepraktyczne. W kuchni powinno byc oswietlenie jednolite, najlepiej rozproszone i znacznie mocniejsze. NO chyba ze to co na zdjeciach to scena nastrojowa oswietlenia kuchni/jadalnii.

Gratulacje!

Kasiorek
21-10-2004, 16:18
Już chyba wiem co mi przeszkadza w pęknięciu w kominku.Jest trochę za cieńkie i za bardzo równomierne,takie małe zygzaczki.Może więcej odwagi? :D .Ale jeszcze raz duże brawa

21-10-2004, 17:38
Dom i wnętrze baaaaardzo mi sie podoba. Naprawdę robi wrażenie. Szkoda że już się wybudowałam bo część rzeczy bym sobie skopiowała. 100% mój gust

Latarnik
21-10-2004, 18:01
No, no duże brawa.
http://www.emotikony.friko.pl/emots/1/brawa.gif
Dom z charakterem i klimatem, no i oczwiście okna pierwsza klasa. Widzę, że budujesz przy lesie to tak jak ja, powodzenia w zaprzyjaźnianiu się z leśnymi gośćmi.
Gratulacje i powodzenia przy wykończeniówce.
:lol:

ONO
21-10-2004, 18:02
To jest właśnie to co mi się podoba ! Rewelka ! Okna po prostu świetne - czy to są szprosy międzyszybowe ? Efekt piękny! No i ta kuchnia - super!
A jak cenowo? Czy sprawdza się ta wyspa/ barek z kuchenką ?
Gratulacje! :D

21-10-2004, 19:30
Dom bardzo ladny az brak slow , super . Czy robiles jakies zmiany w projekcie , bo widze garaz na dwa samochody i chyba jedna z lazienek jest powiekszona. Jeszcze raz gratuluje pieknego domku.

nnatasza
22-10-2004, 06:19
Miałam zaprojektowane podobne okna ale zrobiłam jedną płaszczyznę (szprosy wew. mi się za bardzo nie podobają a zewnętrzne to zawsze jakieś kłopot przy myciu) ale widząc je na Twoich zdjęciach zaczynam żałować.
Bardzo ładny dom - miłego mieszkania!!! :D

22-10-2004, 06:20
Leszek- pięknie. Otoczenie przecudnej urody. Toż to środek lasu. Dom w środku rewelacyjny. Oj trafiłeś w dużo gustów- mój róznież. Napisz proszę parę słów o garderobie w przedpokoju (wiatrołapie) czy kupiłeś gotową, a jeśli to jakiej firmy. Czy bonie na zewnątrz są szare i z czego robione? I z czego jest cokół? Z góry dziękuję.
Okna są piękne, ach zresztą nie będę się rozpisywać- wszystko jest piękne.

Leszek Borkowski
22-10-2004, 08:25
Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Postaram się teraz trochę więcej napisać o budowie naszego domu. Działkę (1600m2) kupiliśmy 8 lat temu za śmieszne pieniądze - 3$/m2. Cena była taka a nie inna bo była to działka rolna, podmokła, droga dojazdowa kiepskiej jakości bez żadnego uzbrojenia. To co nam się w niej podobało, to kępa 20 brzóz na działce i piękna okolica. Działka ta jest 8 km od centrum Białegostoku. Kupno działki było raczej lokatą kapitału a nie chęcią budowy. W międzyczasie udało nam się uzbierać trochę pieniędzy, dzieci podrosły, drogę dojazdową wyasfaltowano, oświetlono, doprowadzono energię elektryczną, telefon, kanalizacja będzie w przyszłym roku. Poza tym perspektywa wprowadzenia 22% VAT na budownictwo, koniunktura na mieszkania w bloku spowodowała, że rok temu w sierpniu rozpoczęliśmy budowę. Z wyborem projektu nie mieliśmy problemów - miał być parterowy, z dużym tarasem od południa i zachodu, przeszklony, z wejściem od wschodu, oddzielnym garażem - tak mamy ukształtowaną działkę, że inne opcje raczej nie wchodziły w grę. Chcieliśmy również, żeby dom nie dominował nad okolicą , która rzeczywiście jest prześliczna. Te wszystkie założenia spełnia właśnie projekt OLAIII. Dokonaliśmy tylko pewnych zmian w stosunku do oryginału - zamiast garażu mamy sypialnię małżeńską z łazienką i garderobą, kuchnia jest w innym miejscu otwarta na salon i dodaliśmy jeszcze jedno okno na elewacji południowej. Co do wnętrza to mamy z żoną bardzo podobne gusty więc nie było problemów z wykończeniówką. Zima upłynęłą nam na przeglądaniu wszystkich możliwych katalogów, pism i internetu w poszukiwaniu inspiracji. Załóżenia mieliśmy takie, żeby w naszych wnętrzach ścierały się kontrasty - zime z ciepłym (np. aluminium z drewnem), stare z nowym (cegła i nowoczesne meble). Jeszcze nie do końca mamy wszystko dokończone - brak mebli do salonu, stołu w jadalni, grafik i obrazów na ścianach, dekoracji na okna w salonie (tu nie mamy jeszcze pomysłu, może ktoś z Was ma jakieś sugestie -chętnie skorzystamy z rad). Kuchnia kosztowała nas 7200 (bez sprzętu) - zrobił ją nam znajomy stolarz. Pęknięcie na kominku zanim powstało było rysowane chyba na 20 różnych sposobów - szersze, węższe, reguralne i nie i wkońcu wybraliśmy takie jakie jest. Szkoda, że nie mieliśmy tego w planie wcześniej, bo pomysł z podświetleniem tego na czerwono jest świetny, teraz jest chyba na to już zapóźno. Dom ma powierzchnię 125m2 ale udało się nam tu zmieścić 4 sypialnie, duży salon z kuchnią (40+12), dwie łazienki, małą saunę, pomieszczenie gospodarcze, wiatrołap. Część sypialna jest oddzielona od strefy dziennej, sypialnia małżeńska oddzielona od pozostałych sypialni z własnym wyjścien do ogrodu. Duże znaczenie ma nieużytkowe poddasze, gdzie jest rekuperator, bojler, odkurzacz centralny, wentylator i przewody do DGP. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego domu i chyba nic nie zmienilibyśmy w jego układzie pomieszczeń. Co do okolicy, to zostanie ona raczej taka jaka jest, tzn. nikt nam się nie wybuduje w sąsiedztwie przez wiele, wiele długich lat. Oświetlenie w kuchni na zdjęciu to nie jest całe jej oświetlenie - jest jescze górne światło centralnie i 4 jarzeniówki schowane we wnęce nad wyspą. W salonie mamy w sumie 4 niezależne układy świetlne. Na potrzeby instalacji elektrycznej zostało połóżonych w sumie 1100 m przewodów (22 obowdy). W miarę postępów będę starał się zamieszczać więcej zdjęć.

2004
22-10-2004, 08:27
Ja chcę taką kuchnię ;) śliczna, ładnie doświetlona narożnym oknem. Okna nadały charakteru Waszemu domowi. Brawa za mały, elegancki a zarazem przytulny dom. No i te brzozy za oknami, las ....... eh, pięknie.

Sonika
22-10-2004, 08:29
Baaardzo mi się podoba.
A za oknem chyba widać oczko wodne?
Też mamy w planie taki "pęknięty" kominek.
Wszystko jest super.
Czekamy na więcej zdjęć, jeśli można prosić! :wink:

Leszek Borkowski
22-10-2004, 08:43
Napisz proszę parę słów o garderobie w przedpokoju (wiatrołapie) czy kupiłeś gotową, a jeśli to jakiej firmy. Czy bonie na zewnątrz są szare i z czego robione? I z czego jest cokół?
Garderoba w przedpokoju robiona przez tego samego stolarza co robił kuchnie. Wykorzystaliśmy tu profile z białostockiej firmy DeNovo. ( http://www.denovo.pl ) Bonie na zewnątrz miały być w kolorze gołębim (tak jest w projekcie). Zrobione zostały ze styropianu gr 2cm. Zostały otynkowane na biało tak jak cały dom, a później pomalowane farbą do elewacji Tikurilla - kupiliśmy dwa różne kolory (szary i błękitno-stalowy) i mieszaliśmy je aż do uzyskania zadowalającego efektu. Cokół jest zrobiony z tynku mozaikowego firmy Kreisel.

acca5
22-10-2004, 08:45
Jak zrobiliście takie świetne pękniecie w kominku?

acca5
22-10-2004, 08:48

Marbo
22-10-2004, 09:07
Ten dom jest jak marzenie! Cudowne marzenie.

_bogus_
22-10-2004, 09:14
Jak zrobiliście takie świetne pękniecie w kominku?

Wcześniej już Leszek Borkowski napisał że po prostu poczekali na trzęsienie ziemi - i samo wyszło ;) Problem tylko że takie trzęsienie to co kilkaset lat ;)

Zielona
22-10-2004, 09:17
Rewelka
Już to ktoś powiedział, że trafiliście w wiele gustów. W mój też. Może po prostu ludzie dobrze się czują w takich wnętrzach, kolorach, oświetleniu.
Napisz ile kosztowało wybudowanie + wykończenie.
Pozdrawiam i gratuluję.

amj2
22-10-2004, 09:53
Super domek i piękne wnętrza.Mam pytanie o panele i bramę garażową-jaki kolor , firma itp. Pozdrowienia

tola
22-10-2004, 10:23
Leszek gratuluję tak pięknego domu. Narożne przeszklenia z takim widokiem za oknem, to balsam dla oczu i duszy. Tu kazda pora roku będzie dostarczać pozytywnych wrazeń. Piszesz, że to 8 km za Białymstokiem, w która stronę?

Leszek Borkowski
22-10-2004, 10:42
Jak zrobiliście takie świetne pękniecie w kominku?
Pęknięcie było najpierw narysowane, później po prostu wycięte (suchy tynk) i pomalowane szarą farbą, która malowaliśmy elewację.

Mam pytanie o panele i bramę garażową-jaki kolor , firma itp.
Panele kupowane w Komforcie jakiejś niemieckiej firmy, kolor grusza parzona. Brama garażowa w kolorze złoty dąb firmy Krispol.

Piszesz, że to 8 km za Białymstokiem, w która stronę?
Dom znajduje się w Ignatkach na granicy z Księżynem.

tola
22-10-2004, 11:04
Leszek, witaj w klubie, ja buduję w Kleosinie, na pętli 10 do Ciebie w lewo, a do mnie na prawo w ul. Baczyńskiego. Czy wjeżdżasz drogą w lewo przed Księżynem? :P Serdecznie pozdrawiam.

22-10-2004, 11:30
Leszek dziękuję. Już wszystko wiem. I jeszcze raz napiszę , że ślicznie :D

22-10-2004, 12:49
Piękny projekt, dobra realizacja (też własnie lubię takie połączenie starego z nowym - będzie u mnie klinkier ręczny, również w środku,drewno, a nowoczesne wzornictwo).Okna super - szkoda,że tak mało domów z takimi oknami - prostymi, dużymi, bez straszliwie kiczowatych złotych plastikowych szprosów.
Szkoda tylko,ze to nie deski na podłodze, jakieś takie "stare", no ale legalett narzuca rozwiązania.
Będzie Wam tylko trudno w kuchni - na metalowym obłożeniu widać każda plameczkę,a cegła jest chropowata, nawet po zaolejowaniu specjalnym preparatem Lokalizacja i widoczki z okien salonu to już wogóle rewelacja!!!W garażu zmieszczą sie rowery i można hulać po okolicy!No i super się zmieściliście cenowo, jak na taki efekt.
gratulacje i jeszcze raz gratulacje!!!

Leszek Borkowski
22-10-2004, 13:03
ja buduję w Kleosinie, na pętli 10 do Ciebie w lewo, a do mnie na prawo w ul. Baczyńskiego. Czy wjeżdżasz drogą w lewo przed Księżynem?
Skręcam w samym Księżynie (za kościółkiem) w lewo (na Koplany) i po 500m w prawo - tam już widać nasz dom. Ignatki to taka dziwna wieś część jest koło Kleosina, część koło Księżyna. Dużo osób ma problemy z odnalezieniem właściwego adresu.

duduś
22-10-2004, 22:01
Ja mam pyt. - jakiego koloru macie przedpokój - bo na zdjęciach wygląda na coś pod pomarańcz . Czym wyłożona jest ściana w kuchni i oczywiście jak cenowo się kształtuje. Wystrój przeeeepyszny. Miłych chwil w domku. Okolicy Wam nie zazdroszczę ( bo mam podobną :wink: )

ara
22-10-2004, 22:27
Najpiękniejsze są te OKNA-OBRAZY.

I,proszę , w nic je nie przystrajajcie... :D
pozdrawiam

Leszek Borkowski
25-10-2004, 08:09
Ja mam pyt. - jakiego koloru macie przedpokój - bo na zdjęciach wygląda na coś pod pomarańcz.
Tak wygląda tylko na zdjęciu - przedpokój jest w kolorze oliwkowym, a wnęki w kolorze rdzy.

Czym wyłożona jest ściana w kuchni i oczywiście jak cenowo się kształtuje.
Ściana w kuchni wyłożona jest płytką rustik 548 z firmy Stegu ( http://www.stegu.pl/ ). Cena coś ok. 40 zł/m2. Jeżeli interesują cię tego typu okładziny, to zajrzyj koniecznie na stronę http://www.vandersanden.be Ich wyroby można znaleźć w niektórych dobrych sklepach z glazurą. Ale poziom cenowy zupełnie inny (od 120 zł/m2).

Gosia Łódź
29-10-2004, 08:33
Gratulacje - jest się czym pochwalić:)

Asiulek
29-10-2004, 11:11
Baaaaaaaaaaaardzo ładny. Szczególnie okna i podłogi pięknie wyglądają. Jedyne co mi nie pasuje to mnóstwo halogenków, zauważyłam, że większość domów jest nimi obwieszona (niektórzy nawet w schodach je montują :x ). A łazienka dzieci jest kapitalna :D

nata76
20-12-2004, 10:10
Podnoszę wątek do góry, ponieważ domek jest przuroczy!!!!Lubie sobie na niego popatrzeć i ...pomarzyć. Już oczyma wyobraźni widze Olę III na naszej działeczce.......... :roll:
Leszek, a może jeszcze jakieś zdjęcie byś zamieścił????
Pozdrawiam,nata

Pollyann
22-12-2004, 14:48
bardzo , bardzo fajne ... moze zdradzisz nam czym oblozona jest sciana w salonie - bo ja taka chce w sypialni??? a swoja droga to znam te okolice, bo moja koleazanka pochodzi z Koplan i czasami odwiedzamy jej "ranczo"...jest tam uroczo...
pozdrawiam
Pola

karolinka
02-01-2005, 21:06
Proszę o dokładniejsze wiadomości na temat okien - są cudne

Magdzia
03-01-2005, 15:13
Śliczny, ciepły, przytulny dom, cudowna okolica i widoki z okien, piękne kolory we wnętrzu podkreślone przemyślaną grą świateł, tajemniczość cieni... No, po prostu rewelacja. Jeden z ładniejszych domów, jakie miałam przyjemność oglądać. Życzę dużo szczęścia w tym pięknym domu w Nowym Roku :D

kasztanka
06-01-2005, 13:41
fantastiko

Pati13
12-01-2005, 22:56
Piekny dom i cudowna okolica. Mam pytanie odnosnie Waszej kuchni. Mam podobnie usytuowana kuchnie i chyba nawet podobne wymiary. I w zwiazku z tym jesli moglbys mi podac jaki byl koszt tej kuchni. ( u mnie projekt jest bardzo podobny, natomiast dzis dostalam kosztorys i troszke mnie przerazil) Pozdrawiam :D

smutna lidka
14-01-2005, 09:14
Gratuluję i zazdroszczę :oops:
Jest naprawdę cudny. CUDNY.
(Nie wiedziałam, że jestem taką zazdrośnicą. :-? )

Leszek Borkowski
20-01-2005, 14:05
Dziękuję serdecznie za wszystkie tak miłe komentarze. Dawno tu nie zaglądałem więc nie mogłem odpowiedzieć od razu na pytania.

czym oblozona jest sciana w salonie
Ściana jest obłożona płytkami firmy Vaspo ze Słowacji (www.vaspo.sk). Co prawda miały być inne płytki, ale po zobaczeniu tej okładziny "na żywo" zdecydowałem się właśnie na nią.

Mam podobnie usytuowana kuchnie i chyba nawet podobne wymiary. I w zwiazku z tym jesli moglbys mi podac jaki byl koszt tej kuchni.
Koszt kuchni to o ile dobrze pamiętam coś ok 7600 zł (oczywiście be sprzętu AGD). Robili ją nam poleceni przez znajomego stolarze (bardzo młodzi chłopcy). Z jej wykonania i funkcjonalności jesteśmy bardzo zadowoleni.

Proszę o dokładniejsze wiadomości na temat okien - są cudne
Okna były zamawiane w firmie Plastimet w Ełku, są to okna plastikowe w okleinie "Złoty Dąb", trzykomorowe na profilach Ryven i okuciami GU.

nata76
22-01-2005, 14:31
LEszku!!!
Więcej zdjęć, więcej zdjęć, więcej zdjęć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prooooooooszę!!!nata

Pollyann
23-01-2005, 07:37
dziekuje Leszku za info i strone www :D ,ale chyba nie chcesz mi powiedziec,ze jechales po te plytki az na slowacje???? maja w Polsce przedtsawiciela, a i co z cenami , bo te na stronie wygladaja bardzo przystepnie :lol:
pozdrawiam
pola

Tommco
23-01-2005, 12:00
Ślicznie macie w domku!!!

Jak często korzystacie z sauny i jakie ma wymiary? Ja mam saune w jeszcze nie zamieszkanym domku od grudnia i już kilka razu byłem. Odkąd zacząłem korzystać, to od razu jakoś mniej mnie się łapią przeziębienia :)

Pozdrawiam

Tommco :)

PS. I jeszcze ta kuchnia nocą....miodzio !!!

Leszek Borkowski
24-01-2005, 07:36
Więcej zdjęć, więcej zdjęć, więcej zdjęć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prooooooooszę!!!nata
Być może jeszcze w tym tygodniu zamieszczę kilka nowych fotek.

dziekuje Leszku za info i strone www ,ale chyba nie chcesz mi powiedziec,ze jechales po te plytki az na slowacje???? maja w Polsce przedtsawiciela, a i co z cenami , bo te na stronie wygladaja bardzo przystepnie
Polscy przedstawiciele (Minbud w Kętach tel. 33-845-30-58, oraz PAH w Tarnowie www.pah.pl mają niestety bardzo ograniczony asortyment, przynajmniej jak ja byłem zainteresowany, mieli tylko trawertyn, resztę mogliby zamówić, ale tylko przy większej ilości. Tak więc po te płytki jeździłem na Słowację, ale to tak jakby przy okazji w czasie długiego majowego weekendu.

Jak często korzystacie z sauny i jakie ma wymiary? Ja mam saune w jeszcze nie zamieszkanym domku od grudnia i już kilka razu byłem. Odkąd zacząłem korzystać, to od razu jakoś mniej mnie się łapią przeziębienia
Sauna jest właśnie dopiero wykańczana, myślę że w następnym tygodniu już będziemy z niej korzystać. Na razie raz w tygodniu jestem na saunie u kolegi - polecam wszystkim.

czupurek
26-01-2005, 08:08
nie będę oryginalna i dołączę do chóru. masz pięknie, zazdraszczam :P

jacques
28-01-2005, 17:30
:D :D gratulacje Leszku B. Domek i okolica przepiękne, wnetrza b. gustowne . Mam pytanie , jaka jest szerokość i wysokość korytarz, buduję parterowy BM 81 , korytarz mam ok. 150-160 cm szeroki ( nie pamiętam dokładnie) , zastanawiam się jak to będzie z komunikacja i urządzeniem , jeżeli jest zblizona do Twojej , to zrobię "plagiat" Jeszcze raz gratuluję domu. pozdrawiam J

jacques
28-01-2005, 17:32
:D :D gratulacje Leszku B. Domek i okolica przepiękne, wnetrza b. gustowne . Mam pytanie , jaka jest szerokość i wysokość korytarz, buduję parterowy BM 81 , korytarz mam ok. 150-160 cm szeroki ( nie pamiętam dokładnie) , zastanawiam się jak to będzie z komunikacja i urządzeniem , jeżeli jest zblizona do Twojej , to zrobię "plagiat" Jeszcze raz gratuluję domu. pozdrawiam J :lol:

jacques
28-01-2005, 17:37
:oops: :oops: to znowu ja j, ale mi gupoty pisze , nie wysłał a wysław i to trzy razy , ale nie szkodzi j

jacques
28-01-2005, 17:40
gupoty pisze mi komp, że nie wysłał a wysłał i to trzy razy, ale to nic nie szkodzi j

Wojty
28-01-2005, 18:46
Śliczny domek - super!
Sami projektowaliscie wnetrza czy ktos wam pomagal?

31-01-2005, 16:41
Leszku jestem pod ogromnym wrazeniem domku. Przecudny!!!!!! Kuchnia, kominek, te olbrzymie okna........slicznosci!!!!!!!!! :P :P

marcenka
16-02-2005, 00:56
Witam, ogladam juz dłuzszy czas ten projekt i widze,ze w kuchni sa zmienione okna , sory w tzw oranzerii :) :wink: . mam projekt tez z archipelagu, i miałam duuuuzy dylemat, bo projekt-super. ile teraz ma wasza kuchnia , a ile salon- nie wydwje sie by mogła miec 9 metrów. :o jestem na etapie projektowania kuchni, wiec u was jest duuuzo do podgladania. jest naprawde ok. klimacik u mnie bedzie podobny. pozdrawiam. :wink:

Jaśka
16-02-2005, 08:51
O rany. Gratulacje i wielkie ukłony - wybór projektu i wnetrza absolutnie udane.
Fantastyczna robota.

Pozdrawiam,

emango
16-02-2005, 14:07
Baaardzo mi się podobają Wasze okna :) One są przesuwne? Powiedz, jak się sprawują, czy trudno się je otwiera?Czy te skrzydła są bardzo ciężkie? I jaką masz prowadnice? Wpuszczoną w podłogę czy jest próg? a jeśli jest, to ile ma cm?

Dzięki,
emango

Leszek Borkowski
16-02-2005, 16:01
Mam pytanie , jaka jest szerokość i wysokość korytarza
Korytarz jest dość wąski - 115cm i długi - 7m, wysokość 2,7m.



Sami projektowaliscie wnetrza czy ktos wam pomagal?
Pomysły są w większości nasze. Były robione wizualizacje tych pomysłów, co bardzo dużo nam pomogło. Kolory na ściany dobierał nam architekt z firmy Para, gdzie kupowane były farby (usługa wliczona w cenę)

ile teraz ma wasza kuchnia , a ile salon- nie wydaje sie by mogła miec 9 metrów.
Kuchnia ma 12m2 a salon 42. Nasz projekt został przerobiony dość znacznie w stosunku do oryginału (zrezygnowaliśmy z oranżerii), jeżeli chcesz, to mogę przesłać ci na priva rzut naszych pomieszczeń.

One są przesuwne? Powiedz, jak się sprawują, czy trudno się je otwiera?Czy te skrzydła są bardzo ciężkie? I jaką masz prowadnice? Wpuszczoną w podłogę czy jest próg? a jeśli jest, to ile ma cm?

Okna w salonie i wkuchni są to w większości tzw. fixy, czyli nieotwieralne i nieprzesuwne. Przesuwna jest tylko część środkowa okna tarasowego - przesuwa się je bez najmniejszego problemu. Prowadnica jest w progu, który ma ok. 5cm wysokości (tak mi się wydaje, bo nie mierzyłem)

nata76
18-02-2005, 16:09
LEEEEEEEEEESZKU!!!!!!!!a JA ZNOWU SWOJE: KIEDY BĘDĄ NOWE ZDJĘCIA?????Proszę.... :D nata

Sonika
18-02-2005, 16:50
Kolory na ściany dobierał nam architekt z firmy Para, gdzie kupowane były farby (usługa wliczona w cenę)

Jak to się odbywa w praktyce? Przyjeżdża na budowę?

Leszek Borkowski
19-02-2005, 10:48
LEEEEEEEEEESZKU!!!!!!!!a JA ZNOWU SWOJE: KIEDY BĘDĄ NOWE ZDJĘCIA?????Proszę....
Cierpliwości, chciałbym pokazać wnętrza jak już będą kompletnie wykończone, brakuje nam jeszcze ok. 2-3 tygodni. Chyba, że chcesz zdjęcia domu w zimowej scenerii, to nie ma sprawy.


LEEEEEEEEEESZKU!!!!!!!!a JA ZNOWU SWOJE: KIEDY BĘDĄ NOWE ZDJĘCIA?????Proszę....
Tak, pani architekt przyjechała na budowę i poświęciła nam naprawdę sporo czasu. Farby Para są bardzo drogie, ale warte swojej ceny.

Sonika
19-02-2005, 14:24
Tak, pani architekt przyjechała na budowę i poświęciła nam naprawdę sporo czasu. Farby Para są bardzo drogie, ale warte swojej ceny.

Co to znaczy bardzo drogie? Droższe od np. Tikurilli?
Ile za litr?

Żelka
11-03-2005, 22:08
Piekny dom! Gratuluje i tez sie upominam o wiecej zdjec!

marcenka
11-03-2005, 22:37
Leszku , prosimy o fotki :wink: !!!

Leszek Borkowski
16-03-2005, 08:54
Gratuluje i tez sie upominam o wiecej zdjec!
Leszku , prosimy o fotki !!!

Cierpliwości !!! Już niedługo będą nowe zdjęcia.

izapa
31-03-2005, 19:01
Zabudowane szafki w lazience dzieci? Bardzo prosze o szczególy.... [email protected]

Leszek Borkowski
18-04-2005, 14:52
Zabudowane szafki w lazience dzieci? Bardzo prosze o szczególy....
Szafki te są w ścianie pomiędzy łazienkami, która w tym miejscu ze względu na stelaże do WC ma ok 45 cm grubości. Nie było więc problemu na etapie zabudowy wstawić tam kilka szafek, podobnie jest w drugiej łazience, tam szafki są jeszcze większe, ale też są zlicowane ze ścianą.

PS. Wstawiłem kilka nowych zdjęć z wnętrz naszego domu. Praktycznie to już niewiele zostało tu do zrobienia. Teraz najważniejszy jest ogród...

Alunek
01-05-2005, 19:54
Leszku,
Wasz domek jest naprawdę bardzo ładny, przepiękny, wspaniały, gustowny .... i wiele można byłoby jeszcze pisać pochwał!!!!Kilka pomysłów, jeśli pozwolisz, to przeniosę do własnych czterech ścian :)

Pozdrawiam,
Alunek

kacha110
05-05-2005, 21:00
bardzo fajny domek...
a salon... miodzio :)

agis
20-05-2005, 12:48
Leszku

Pisałeś już w innym wątku więcej o szafkach wbudowanych w łazienkach, ale nie mogę tego znależć. Ja tez już zrobiłam (rękami majstra) wnękę na szafkę w łazience, ale zastanawiam się na drzwiczkami. Widziałam w jednej Twojej łazience szklane drzwi. Powiedz mi proszę, jak są one przymocowane- bezpośrednio do ściany, czy też we wnęce jest normalna -ełna szafka.

Pozdrawiam
Agnieszka

Leszek Borkowski
21-05-2005, 09:48
Widziałam w jednej Twojej łazience szklane drzwi. Powiedz mi proszę, jak są one przymocowane- bezpośrednio do ściany, czy też we wnęce jest normalna -pełna szafka.


Drzwiczki są przymocowane do szfafki schowanej we wnęce na specjalnych zawiasach - każdy stolarz będzie wiedział jak to zrobić.

Pozdrawiam

marzena&mirek
21-05-2005, 22:06
Domek jest przeeeeepiękny!!!!!! i urządzony też cuuuudnie :D

Mozesz napisać czym obudowany jest kominek?

Pozdrawiam
Marzena

Leszek Borkowski
24-05-2005, 14:32
Mozesz napisać czym obudowany jest kominek?
Kominek jest obudowany zwykłymi bloczkami z betonu komórkowego gr. 5 cm i dodatkowo na to jest położona płyta GK. Opaska na podłodze i pod kominkiem zrobiona jest z jakiegoś marmuru, którego nazwy już nie pamiętam.

Pozdrawiam

andzia28
24-05-2005, 17:05
Gratuluję dobrego gustu. :P Jest super.

24-05-2005, 21:02
A ja mogę prosić o zbliżenie wiatrołapu, a szczególnie tych szafek? Please

trobe
03-06-2005, 09:23
Proszę o informację (jeśli to możliwe) ile kosztowały okna. Mam takie same w projekcie i chociaż bardzo mi się podobają, zastanawiam się, czy nie przekroczy to moich możliwości finansowych. A jak radzicie sobie w upalne dni przy tak dużej powierzchni przeszkleń, czy nie jest zbyt gorąco? Beata

03-06-2005, 09:25
Domek rewelacja, bardzo mi się podoba;)) :lol: :lol:

K74
03-06-2005, 11:01
Uprzejmie proszę o "nieprezentowanie" większej ilości zdjęć, bo wpadnę w totalną depresję.
Ten domek jest śliczny. Kiedy my tak będziemy mieli???? :(

Leszek Borkowski
06-06-2005, 13:40
A ja mogę prosić o zbliżenie wiatrołapu, a szczególnie tych szafek? Poszukam w domu projektu tych szafek wykonanego przez stolarza i postaram się przesłać Ci skany. Zbliżenia szafek, z racji małego rozmiaru wiatrołapu i sprzętu fotograficznego jaki posiadam, raczej nie uda mi się zrobic.


Proszę o informację (jeśli to możliwe) ile kosztowały okna. Mam takie same w projekcie i chociaż bardzo mi się podobają, zastanawiam się, czy nie przekroczy to moich możliwości finansowych. A jak radzicie sobie w upalne dni przy tak dużej powierzchni przeszkleń, czy nie jest zbyt gorąco?
Okna kosztowały nas 9600 zł - większość to fixy a w sypialniach są okna tylko uchylne, poza tym kupowałem te okna w zaprzyjaźnionej firmie, więc stąd taka cena (wyceny robione u innych producentów grubo przekraczały 10 000 zł. Mimo iż te największe okna są na elewacji pd-wsch oraz pd-zach, to słońce nie jest zbyt dokuczliwe - jest na tyle o tej porze roku wysoko, że cień rzucany przez okap zasłania prawie całe okno; dopiero po godz. 17 tego słońca jest trochę więcej, ale nie jest to dla nas żaden problem.

Uprzejmie proszę o "nieprezentowanie" większej ilości zdjęć, bo wpadnę w totalną depresję.
Ten domek jest śliczny. Kiedy my tak będziemy mieli????
Niestety, niedawno stałem się posiadaczem "cyfraka" i mam zamiar trochę zmienić galerię zdjęć z naszego domku. :D :D

06-06-2005, 18:32
Ja chętnię sobie powpadam w depresję w czasie oglądania nowych zdjęć :wink:

trobe
12-06-2005, 14:33
Ja znowu na temat okien. Na podstawie zdjęć trudno ocenić ich wielkość. Proszę podaj wymiary zarówno całego okna, jak i mniejszych elementów, powstałych po zastosowaniu poprzecznych szprosów. Co zadecydowało o takiej właśnie wielkości? Czy to są prawdziwe szprosy (tak mi się wydaje) i z czego zrobione są okna (drewno)? Beata

Bess
12-06-2005, 21:56
A ja po raz pierwszy wyraże swoją opinię w temacie "domy forumowiczów", chociaż trochę ich już obejrzałam. Powaliły mnie te fotki, dech mi zaparło. REWELACJA, właśnie do czegoś takiego zmierzam. Najbardziej urzekła mnie jadalnia, salon i kominek. Jak dla mnie to trzęsienie ziemi było tylko zbyteczne. No i te widoki z okien... Super i gratulacje.

Leszek Borkowski
15-06-2005, 07:26
Proszę podaj wymiary zarówno całego okna, jak i mniejszych elementów, powstałych po zastosowaniu poprzecznych szprosów. Co zadecydowało o takiej właśnie wielkości? Czy to są prawdziwe szprosy (tak mi się wydaje) i z czego zrobione są okna (drewno)?

Okna mają wymiary 3300x2700 (to te największe), 2400x2700 (również w salonie) oraz 1200x2700 (okna kuchenne), w sypialniach są okna 1500x1500. Wymiary okien są dokładnie takie jak w projekcie. Szprosy są wewnętrzne, tzn umieszczone między szybami. Okna są plastikowe w dwustronnej okleinie koloru "złoty dąb"

trobe
15-06-2005, 20:38
Bardzo dziękuję za informację. Masz bardzo dużą powierzchnię przeszkleń. Podobno maksimum dla zwykłej szyby to 3 metry kwadratowe. No, chyba że masz wzmocnione okucia i szyby P-4. Jakiekolwiek by nie były, okna są imponujące. Gratulacje.

KARO1
04-09-2005, 11:31
Pieknie :-)

Czy mozesz mi powiedzić jaka masz podłoge w salonie????

Leszek Borkowski
06-09-2005, 11:05
Czy mozesz mi powiedzić jaka masz podłoge w salonie????
Podłoga w salonie to panele kupione w Komforcie, kolor to grusza parzona, a producentem jest chyba firma Sommer.

ja_robal
03-02-2006, 21:18
Witam serdecznie!
Domek jest naprawdę ładny, a okolica po prostu rewelacyjna. My obecnie jesteśmy na etapie warunków zabudowy. Nasz upatrzony projekt wyszedł chyba spod ręki tego samego projektanta i styl ma bardzo zbliżony. Podobieństwo dotyczy przede wszystkim stolarki okiennej i w jej sprawie chciałbym zadać kilka pytań. Czytaliśmy już, że szprosy są wew. okien. Jaka jest ich szerokość? Jaki współczynnik ma szyba? Pisałeś ile kosztowały okna, ale czy mają zabezpieczenia i jaka jest szyba, P2? P4? Jeśli masz obawy, żeby pisać takie informacje na forum to proszę o wiadomość na priv a wyślę do siebie mail firmowy. Bardzo interesują nas właśnie okna. Jakiej są firmy? Też chcemy zrobić sporo fixów, taniej i prosciej :) Napisałeś, że mają 260 cm wysokosci, czyli tyle co w projekcie? My myśleliśmy, żeby je obniżyc do 230 ze względów ekonomicznych - chyba byłyby tańsze... ale jak patrzymy na Twoje zdjęcia, to pomysł chyba upadł :) U nas miałyby być trzy okna 230x270, dwa w kuchni 90x270, i w sypialni jedno 180x270. Ostatnie okno, ale już nie do ziemi to okno w łazience. My planujemy poddasze, więc w grę wchodzą jeszcze połaciówki... Napisałeś, że zapłaciłeś około 10000zł. Za ile okien? Jakiej klasy i o jakich zabezpieczeniach? z montażem?

ale się rozpisałem :) i to o samych oknach... :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Z tym podświetleniem pęknięcia w kominku to pewno z czasem nie wytrzymacie i zaczniecie coś kombinować... ;) byłoby super!

A ! jeszcze jedno! czym grzejecie? Takie duze przeszklenia... obawiamy się że duzo ciepła uciekać będzie... no i czy nie zrobić grzejników kanałowych w podłodze?

:) :)

ja_robal
03-02-2006, 21:20
...jeszcze jedno :oops: .... duzo dopłaca sie za szprosy i okleinę z obu stron? a niestandardowe wymiary okien (ta wysokość0... dużo to drożej wychodzi?... :wink:

ja_robal
03-02-2006, 21:21
chyba nie skończę... ;) jeszcze w sprawie rzutów domu. Z Twojego opisu wynika że poczyniliście bardzo znaczące zmiany... domek w Archipelagu jest niewielki... można jakoś zobaczyć wasze rzuty?

Teraz to już chyba kończę... :oops:

ja_robal
03-02-2006, 21:30
czułem że zadam jeszcze jakieś pytanie... ile was kosztowało postawienie domu, bez ceny działki, od formanolności papierowych do pełnego wykończenia (bez zagospodarowania terenu, ale z podjazdami...)...

teraz to już idę spać ;)

acca5
03-02-2006, 22:30
Cześc, ja z innej beczki. Interesuje mnie więźba do waszego domu. Buduje podobny o kacie nachylenia 28st, więźba płatwiowo-krokwiowa ale grubośc krokwi to 7x14co 90cm, chciałabym miec dachowkę ceramiczną, wiem, wiem ,ze ma mi ją przeliczyc konstruktor to wiem i to właśnie robi się w chwili obecnej. Ale chciałabym uslyszec coś o waszej więźbie: jaki to typ i jakie krokwie i co ile. Mój konstruktor dzis wspomnial o wstawieniu jakiś stalowych teowników dla wzmocnienia więźby, co mnie przeraża jesli chodzi o koszt i raczej zrezygnuję z ceramiki niż tak zrobię. Nie podam szerokości i długości budynku bo w chwili obecnej nie dysponuje projektem ( nie mam go przy sobie). Czy mogłabym uslyszec cos o waszej więźbie w zwiazku z tym.Ewentualnie wielkości budynku Może skan więźby.??
moj adres przesyłam : [email protected]
Z gory dziekuję za odpowiedź.

chopinetka
03-02-2006, 22:59
Witaj

Ach serce się raduje, oglądając takie cudo. Zazdroszczę polotu i fantazji, a przede wszystkim dobrego gustu. :D

04-02-2006, 10:41
Ale super! Dawno nie widziałam tak ładnie i ze smakiem wykonczonego domu. GRATULACJE!
A co było w czasie mrozów przy tak dużych przeszkleniach? Czy nie bylo problemow z dogrzaniem domu?

anusia_d
04-02-2006, 21:54
Ja nie będę oryginalna i też dołączę do reszty - SUPER!
Czekam na zdjęcia.

dominia
05-02-2006, 15:02
Gratuluję!
Okolica jest piękna, trudno byłoby wymarzyć sobie piękniejszą, a domek cudnie w nią wpisany. Życzę wszystkiego dobrego!

Leszek Borkowski
06-02-2006, 10:04
Jakiej są firmy? Czytaliśmy już, że szprosy są wew. okien. Jaka jest ich szerokość? Jaki współczynnik ma szyba? Pisałeś ile kosztowały okna, ale czy mają zabezpieczenia i jaka jest szyba, P2? P4? Napisałeś, że zapłaciłeś około 10000zł. Za ile okien?

Okna są firmy Plastimet z Ełku. Szerokość szprosów to 24 mm, szyba ma współczynnik 1,1 W/m2K, okna nie mają żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Cena jest za same okna, bez montażu. Moje okna to 3300x2600, 2200x2600,4*1200x2600 (w tym 3 fixy) i 3*1500x1500 (tylko uchylne).


Z Twojego opisu wynika że poczyniliście bardzo znaczące zmiany... domek w Archipelagu jest niewielki... można jakoś zobaczyć wasze rzuty?


Skany rzutów mogę przesłac mailem, jeżeli będę znał adres.


chciałabym uslyszec coś o waszej więźbie: jaki to typ i jakie krokwie i co ile. Mój konstruktor dzis wspomnial o wstawieniu jakiś stalowych teowników dla wzmocnienia więźby, co mnie przeraża jesli chodzi o koszt i raczej zrezygnuję z ceramiki niż tak zrobię. Nie podam szerokości i długości budynku bo w chwili obecnej nie dysponuje projektem ( nie mam go przy sobie). Czy mogłabym uslyszec cos o waszej więźbie w zwiazku z tym.Ewentualnie wielkości budynku Może skan więźby.??


Nasza więźba została zrobiona z wiązarów przez firmę Eraga ( www.eraga.com.pl ) Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie gdyż nie mamy poddasza użytkowego i chcieliśmy wyeliminować ściany nośne w budynku, co przy takich rozpiętościach jak u nas (do 11 m) zapewniały tylko wiązary kratownicowe.

Pozdrawiam

fasola25
14-02-2006, 17:00
Najbardziej podoba mi sie kuchnia i okna w salonie - wspaniale !!!!

siua
18-03-2006, 07:55
Jestem zainteresowana oknami Plastimet. Chciałam zapytać czy jesteście z nich zadowoleni? Czy nie było problemów :wink:

daxima
18-03-2006, 19:36
śliczny domek


co to za cegiełka na ścianach (mój konik)
ma piękny kolor

areq
19-03-2006, 13:43
Nie będe oryginalny.
Re-we-la-cja
Na pewno narusze nieco prawa autorskie i skopiuje sobie pomysł wykonania kominka.TO JEST TO czego szukałem od długich tygodni.
Reszta chaty też super..właściwie idealnie moim zdaniem.Rewelacyjnie wykończona wanna+fajne małospoinowe kafle na ścianach.
Kuchnia też w takim kolorze jaki nam odpowiada.
No dech zapiera po prostu.
Mam juz dwa wzory na jakich będe się opierał Twój dom i dom Dareq'a
Czy byłbyś tak uprzejmy i powiedział,co to za materiał na ścianach przy kominku,czy to zwykły szary piaskowiec? Czy też inna skała?

Leszek Borkowski
19-03-2006, 20:15
Jestem zainteresowana oknami Plastimet. Chciałam zapytać czy jesteście z nich zadowoleni? Czy nie było problemów
Z okien jesteśm bardzo zadowoleni. Jedyny problem jaki się pojawił, to przy skrzydle przesuwnym okna tarasowego w najwieksze mrozy (poniżej -20°C) pojawiał się szron na dolnej listwie prowadzącej.


co to za cegiełka na ścianach

W kuchni jest piaskowiec z firmy Stegu www.stegu.pl do kupienia w m.in. hipermarketach budowlanych.
W salonie piaskowiec ze Słowacji z firmy Vaspo www.vaspo.sk

areq
19-03-2006, 20:27
W jaki sposób zamówiłeś te płytki ze Słowacji? Czy może sam przy okazji kupiłeś.Nie mogę znaleźć cennika firmy Stegu w necie.Ile kosztuje metr takich płytek kamiennopodobnych?

ed-mar
19-03-2006, 20:33
No dopiero dziś tu dotarłam i jestem w szoku, podoba mi się bo takie są moje marzenia, jak ty je zrealizowałeś... Też tak chcę...

Mam właśnie dylemat nad kuchnią, chcę lewą starone całą zabudować i ty tak właśnei zrobiłeś. Moja kucnia będzie składała się z podobnej ilości szafek, jeszcze sie waham i jakoś długo czekam na wycenę.
Bardzo cię proszę, powiedz (napisz) ile cię kosztowała kuchnia (ja będę robić z płyty MDF).



Pozdrawiam Edyta

Leszek Borkowski
21-03-2006, 20:40
W jaki sposób zamówiłeś te płytki ze Słowacji? Czy może sam przy okazji kupiłeś.Nie mogę znaleźć cennika firmy Stegu w necie.Ile kosztuje metr takich płytek kamiennopodobnych?

Płytki kupiłem sam na Słowacji (w pewnym sensie przy okazji). Metr płytek kosztował rok temu ok 45zł/m2.


Bardzo cię proszę, powiedz (napisz) ile cię kosztowała kuchnia (ja będę robić z płyty MDF).
Za kuchnię zapłaciliśmy ok 7500 zł (dokładnie już nie pamiętam), z MDF-u na pewno zapłacisz więcej, nasza jest ze zwykłej płyty laminowanej.

editta
26-03-2006, 19:33
dołączam się do zachwyconego chóru.
muszę zaznaczyć, że podoba mi się wasz wybór - dom nie dominuje, nie przytłacza, dobrze komponuje się z otoczeniem.
taki domek to prawdziwy azyl :D do tego ta sauna - chyba by mnie nikt od was nie wypędził :wink:

editta
14-04-2006, 10:51
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1430.jpg

Xena z Xsary
24-10-2006, 18:41
Leszku nie otwierają się zdjęcia, proszę napraw!;)

Damro
25-10-2006, 09:43
No właśnie,ja również nic nie widzę,proszę zrób coś. :D

Leszek Borkowski
25-10-2006, 15:03
No właśnie,ja również nic nie widzę,proszę zrób coś.

Leszku nie otwierają się zdjęcia, proszę napraw!
Zmienił się adres strony na której są umieszczone zdjęcia, więc link nie działa. Najgorsze jest to, że po zmianie strony prze Onet.pl sam nie mogę odnaleźć swoich zdjęć ! Nie pozostaje m nic innego jak założyć nową galerię, ale to trochę potrwa.

Pozdrawiam

Damro
25-10-2006, 16:00
POczekamy :D

Monique
25-10-2006, 17:28
Naczytałam się o tym pieknym domku ale chciałabym bym go też zobaczyć ale nie mogę otworzyć zdjęć. :(

Damro
25-10-2006, 22:50
Naczytałam się o tym pieknym domku ale chciałabym bym go też zobaczyć ale nie mogę otworzyć zdjęć. :(
Przeczytaj odrobinkę wyżej :lol:

Monique
25-10-2006, 22:58
Damro no pisałam przecież że czytałam o domku :wink: a nie o jakiejs tam zmianie adresu strony. :D

Damro
25-10-2006, 23:15
Damro no pisałam przecież że czytałam o domku :wink: a nie o jakiejs tam zmianie adresu strony. :D
Ale Leszek wytłumaczył dlaczego nie ma zdjęć 8)

Monique
26-10-2006, 16:32
Cos się własciciel nie odzywa a ja tak bym chciała zobaczyć to jego cudeńko. :roll:

Leszek Borkowski
26-10-2006, 17:31
Cos się własciciel nie odzywa a ja tak bym chciała zobaczyć to jego cudeńko.

Zdjęcia już są dostępne pod adresem: http://tinyurl.com/y9j9l5

Damro
27-10-2006, 08:22
Ślicznie Leszku u ciebie,gratuluję gustu. :D
Pozdrawiam Damro

Monique
27-10-2006, 10:01
no i... nie wiem co powiedzieć. Bardzo ładny salon, podoba mi się Twój wypoczynek, jaka to firma? A kuchnia suuuuuuuuperrr, piękna dużźa.Szafki,szuflady, mnóstwo szafek i szufladek uwielbiam coś takiego. Zonka pewnie wniebowzięta bo wszytsko w kuchni będzie pod ręką. :wink:

Monique
27-10-2006, 13:35
Ijeszcze jedno pytanko czy zabezpieczałes czymś te metalowe nóżki wypoczynku, tzn czy czyms je podklejałeś aby nie rysowały podłogi przy przeuwaniu?

zizi1978
13-11-2006, 10:40
Witam serdecznie.
Gratuluję pieknego domku.Należę zapewne do nielicznych, które mogły go podziwiać "na żywo", przynajmniej z zewnątrz :) Czy mogłabym prosić o przesłanie rzutów (ze zmianami jakie zostały wprowadzone) na moj meil podany w profilu?Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Leszek Borkowski
15-11-2006, 08:13
podoba mi się Twój wypoczynek, jaka to firma?
Wypoczynek jest firmy Kler.

czy zabezpieczałes czymś te metalowe nóżki wypoczynku, tzn czy czyms je podklejałeś aby nie rysowały podłogi przy przeuwaniu?
Nóżki zostały zabezpieczone specjalnymi podkładkami przez pracowników Klera, którzy dostarczyli wypoczynek.

Czy mogłabym prosić o przesłanie rzutów (ze zmianami jakie zostały wprowadzone)
Maila już wysłałem

motyczka
15-11-2006, 09:03
przyłączam się do gratulacji, bardzo przestrzennie wygląda w środku, fajnie na zewnątrz, dopracowane wnętrza, ciepłe kolorki, mimo nowoczesnego stylu (w którym nie gustuje)....bardzo mi sie podoba :D

pozdrawiam serdecznie
motyczka :)

kasiaR
15-11-2006, 11:02
Gratulacje!!! , Bardzo ładne wnętrza, przemyœlane i dopieszczone. :D
Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Mikazuu
24-11-2006, 13:42
Wspaniałe wnętrza!
Spokojny, nowoczesny styl. Ale z ciepłem i ... smakiem. :)

PS. Pozdrawiam z Niewodnicy. :)

steveorginal
19-12-2006, 23:44
:) super naprawdę piękne środki

madziai
29-05-2007, 17:57
:o Witam, ale :o chata :o Bardzo mi się podoba, mamy zbliżony gust. Dawno się Leszku nie odzywałeś ( od listopada) :P Może wkleisz jakieś aktualne zdjęcia. Warto popatrzeć :lol:
Pozdrawiam

mika31
02-06-2007, 19:54
Leszku jaki masz kolor podbitki?

Adar
04-06-2007, 11:37
Podpisuję sie obiema rękami pod wszystkimi pochwałami. Mam pytanko co do praktycznej strony sciany w kuchni? Jak z utrzymaniem czystości takiej struktury? Bo ja bardzo chce cos podobnego usiebie mieć , ale jak mąż mówi jestm do bólu praktyczna więc jeszcze się waham.
Pozdrawiam

braza
04-06-2007, 12:23
Nooo. Okolicy to Wam tylko zazdroscic, zazdroscic, zazdroscic!!! Przylaczam sie takze do rozanielonego tlumu chwalacych, bo naprawde jest czym oko nacieszyc, a okna!!! Podpisuje sie po wszystkimi ochami i achami jakie na ich temat wolano, bo sa rewelacyjne. A ja chcialabym uzyskac jakies informacje na temat drzwi wewnetrznych - co to za drzwi i jaki kolor, bo na roznych zdjeciach roznie wyglada.
Pozdrawiam i gratuluje!

johana
09-08-2007, 00:06
witajcie!
widzę, że własciciel tego ślicznego domku dawno tu nie zaglądał, ale bardzo mi zalezy na zmianch w układzie wnętrz. jesli ktos z was jest jeszcze w posiadaniu przesłanego przez Leszka zmienionego projektu to prosze o maila.
Leszku jesli przypadkiem sie pojawisz to napisz co na te zmiany projektant, bo chyba były dosc znaczne. ( ze zdjeć widzę, że pozbyłes sie sciany nosnej miedzy kuchnia a salonem w pierwotnej wersji) :roll:

Luu
18-06-2008, 08:25
Witam
Jesteśmy z Hajnówki (około 60km od Białegostoku) planujemy tak jak Pan zrobić płytę fundamentową Legellet. Jak sprawdza się takie rozwiązanie w naszych północno-wschodnich warunkach klimatycznych? Czy byłaby możliwość spotkania się, zobaczenia z bliska jak działa Legellet?
Pozdrawiam
Kontakt:
[email protected]