PDA

Zobacz pełną wersję : cekolowanie sufitu w łazience.........



eneduerabe
21-10-2004, 17:26
Witam,
przeprowadzam remont łazienki i zamierzam w najblizszym czasie zająć się pracami nad wykończeniem sufitu. Sufit był w przeszłosci wielokrotnie malowany. W efekcie czego w niektórych miejscach farba odchodzi warstwami. Kolejnym jego mankamentem jest lekkie pofałdowanie i nierówna struktura. Chciałem zeskrobać "co większe" fragmenty farby i wyrównać całość cekolem. Spotkałem się jednak z opinią, że jedną z podstawowych zasad jest, aby nie cekolować sufitu w łazience, gdyż w trakcie uzytkowania tego pomieszczenia mogą pojawić się na sufcie przebarwienia, pleśnie itp. (podobno nie cekoluje się łazienek i kuchni). A nierówna strukturę należy wygładzić gipsem, bądź gładzią szpachlową.
Chciałbym poznać Wasze opinie
podrawiam

Michał_B.
21-10-2004, 18:57
Potwierdzam
Obecnie jeszcze mieszkam w starym z lat 50 mieszkaniu i sufit w łazięce wyglądał tak jak go opisałeś, więc kiedyś postanowiłem zerwać starą farbe i zaciągnąć cekolem. Na początku było super ale po paru miesiącach zaczeło się wszystko przebarwiać. :cry:

eneduerabe
23-10-2004, 16:22
poodciągam wątek........... :lol:

invx
23-10-2004, 18:09
najpierw usywasz luzne restki farby, gruntujesz, nakladasz gladz szpachlowa (np. GIPSAR uni, bron borze perfect), gruntujesz, malujesz, i nie ma prawa sie nic odbarwic. ALbo drugie rozwiazanie to syfit podwieszany z plyt g-k

eneduerabe
23-10-2004, 18:27
zapomniałem dodać, że sufit podwieszany odpada, ze względu na małą wysokość pomieszczenia:)

invx
23-10-2004, 18:37
sufit podwieszany mozna zmiescic w 5cm :D

eneduerabe
23-10-2004, 18:39
pomieszczenie ma 180 cm wysokości :lol: więc 0,05 m to duuuuuuuużo:)

rafallogi
26-10-2004, 11:53
Nie tak Panowie... :D do łazienek nie stosujemy gipsu, gdyż zbytnio wchłania wilgoć, gładzie szpachlowe owszem.
Cekol do łazienek to nie cekol c-45, bo będą działy się takie różne wymienione przez Was dziwne rzeczy, ale stosujemy C-35 !!!!, tak,tak taki jak stosujemy na zewnątrz.
Te wszystkie stare farby trzeba usunąć!!!!
Jeśli któraś nie idzie to zastosujcie czerwony grunt - taki jak pod tynki gipsowe i przemyjcie później wodą. Aż się zapieni jak nim zagruntujecie :D
Do wszelkich prac związanych ze szpachlowaniem poza łazienkami polecam produkt firmy "licogips" o nazwie "prymus", notabene licogips produkowało kiedyś dla cekolu :D a jest zdecydowanie tańsze :D

Magdalenka
15-11-2004, 12:10
chmmm no to jest źle... ma już zacekolowany sufit i w łazience i w kuchni... jestem przed malowaniem.... czy coś da się jeszcze z tym zrobić ??

rafallogi
15-11-2004, 12:43
W kuchni to nie tragedia, należy zadbać o sprawną wentylację i okap kuchenny.
W łazience usprawnić wentylację, np o wywietrzniki działające przez jakiś czas (reguluje się) po naszym wyjściu i zgaszeniu światła.
Stosować farby grzybobójcze i pleśniobójcze- są takie.