PDA

Zobacz pełną wersję : czy gryka pomaga na perz i pędraki?



abromba
21-10-2004, 17:27
Wiem ze na perz najlepszy jest raundap/randaup. Ale nie chcę go stosować. Oprócz tworzących się plam perzu mam też sporo pędraków. Od kilku osób słuszałam, że dwukrotne posianie gryki (sezon wegetacyjne na wiosnę i na jesieni) niemal zupełnie ogranicza liczbę i jednego i drugiego. Moje plany dotyczą oczywiście przyszłego roku.

Czy ktoś to może potwierdzić?

_weynrob_
21-10-2004, 21:32
Wiem ze na perz najlepszy jest raundap/randaup. Ale nie chcę go stosować. Oprócz tworzących się plam perzu mam też sporo pędraków. Od kilku osób słuszałam, że dwukrotne posianie gryki (sezon wegetacyjne na wiosnę i na jesieni) niemal zupełnie ogranicza liczbę i jednego i drugiego. Moje plany dotyczą oczywiście przyszłego roku.

Czy ktoś to może potwierdzić?

Jeżeli słyszałeś to od kilku osób to po co ci następne potwierdzenia??
Siej gryke i opowiedz nam jakie były tego efekty!
Pozdrawiam :lol:

abromba
22-10-2004, 15:59
No wiesz, ale zamierzam obsiać kilka arów, więc prawie się na dopłaty unijne zakwalifikuję :wink: Choś nie wiem, czy do gryki dopłacają

Co prawda gryka jest ładna, ale jak ma się okazac, że mnie z tą gryką wpuszczają w maliny, to co zrobię? Strace kilkanaście kilo surowca do wyrobu kaszy gryczanej palonej i tyle.

Daniel Starzec
22-10-2004, 16:20
Co do gryki to bardzo szybko rośnie tworząc zwarty łan i przez to po prostu zagłusza chwasty,więc napewno daje sobie rade na zachwaszczonych poletkach.ale nie sądze aby udało sie wytępić całkowicie perz za jej pomocą.Warto ją posiać chocby na nawóz zielony.Przekopana masa zielona zamieni sie kiedyś w próchnice.
Co do wpływu na pędraki to nic o tym nie wiem,ale jest ciekawy artykuł o pędrakach
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1774

abromba
22-10-2004, 17:07
No to posieję. Polecam się okolicznym pszczelarzom - Krupia Wólka gm. Prażmów. Dam się pszczołom pożywić na mojej gryce za darmo za symbolicznym wynagrodzeniem buteleczki trójniaczka na tymże miodzie. :)

Marek30022
23-10-2004, 13:23
Wiem ze na perz najlepszy jest raundap/randaup. Ale nie chcę go stosować. Oprócz tworzących się plam perzu mam też sporo pędraków. Od kilku osób słuszałam, że dwukrotne posianie gryki (sezon wegetacyjne na wiosnę i na jesieni) niemal zupełnie ogranicza liczbę i jednego i drugiego. Moje plany dotyczą oczywiście przyszłego roku.

Czy ktoś to może potwierdzić?

Na perz proponuję łubin.