PDA

Zobacz pełną wersję : trudna obróbka kominów-prosze o fachową radę



Cezarr
22-10-2004, 09:05
Witam
Okazuje się, że w moim projekcie bliźniaka był pewien błąd. Otóz kominy (obu częsci) zostały wybudowane zbyt blisko siebie. Mają ok 1 m długości, a pomiędzy nimi jest...no własnie szczelina szerokości tylko ok 20cm. Obecnie ekipa dekarzy kończy kłaść folię, w przyszlym tygodniu dachówka i obróbki. Powstał problem obróbki blacharskiej tych kominów-dokładnie części między nimi.
sprawa wydaje mi się dość poważna.
Jak właściwie uszczelnić tę część, by zapewnić szczelność między kominami? Czy nacięcie kominów i wsunięcie tam rynny blaszanej rozwiąże problem, może dodatkowe listwy lub jakiś super szczelny silikon?
Bardzo proszę o pomoc, nie chce rozbierać kominów(są z klinkieru) lub łączyć ich poprzez zamurowanie szczelin (niezbyt dobrze by o wygladało ze względu na widoczne fugi)

Senser
22-10-2004, 09:58
Ja sądze, że stosować i jedno i drugie...tzn. i wcięcie na kominach i silikon. Nie wie dlaczego poprzez pasek blachy wyciętej przez blacharzy może być tak problematyczny..jedynie może montaż tego w kominach..ale może byś zastanowić na wywierceniem w fudze otworów pod kołek rozporowy, który by tą blachę tam przytrzymał?? Pod tą blachą zrobić tam jakąś konstrukcję z desek, a już resztą powinni się zająć blacharze...jeśli są ekipą dobrą i z wyobraźnią (a pewnie tak nie jest, bo jak widzę że zdieli z siebie problem, na zasadzie "nie da się tego zrobić") to zrobili by ty tak dobrze i w takim stylu, że ty byś nawet o tym nie wiedział....Na dachu masz i blachę i drzewo...jak to powiedział mój kier. budowy..."Z drzewem można wszystko zrobić..." równie plastyczna jest blacha....trzeba tylko pomyśleć więc sądze że nie powinno być problemu...czyż nie ??

Robinsonka
22-10-2004, 10:08
Moi drodzy, jest coś takiego jak taśma do obróbki kominów, najlepsza jest ołowiana. Ma ona szerokość 30, układa się ją cześciowo na kominie i częściowo na dachówce. Jesli wiec obrobisz oba kominy taką tasmą, dodatkowo zastosujesz listwę do komina i silikon (umieszcza sie ją na taśmie, na tej części która oblkleja komin) i nie powinno być problemow z przeciekaniem.
Polecam takie taśmy firmy MAGE lub MÓJ DOM, cena ok. 60mb.
Uwaga,
trzeba je układać gdy temperatura na dworze nie spada poniżej +5, w przeciwnym razie trzeba ogrzewac to miejsce do którego ma być przyklejona.

Cezarr
22-10-2004, 10:13
Co do dekarzy, to i oni i ja jesteśmy zdania, że trzeba zrobic to dobrze, nie umywają rąk. Chcę tylko byc pewny jak to rozwiązać, a nie tylko zdawać się na ich pomysł, który wcale nie musi byc najlepszy.

Mjablo
22-10-2004, 10:20
A te kominy jak sa ustawione prostopadle do kalenicy czy rownolegle?

Robinsonka
22-10-2004, 10:23
A te kominy jak sa ustawione prostopadle do kalenicy czy rownolegle?


a co to ma za znaczenie ???

Cezarr
22-10-2004, 10:24
kominy są prostopadle do kalenicy, przy wewnętrznych bokach schodzących się do siebie daszków lukarn obu części bliźniaka.

Mjablo
22-10-2004, 10:43
A te kominy jak sa ustawione prostopadle do kalenicy czy rownolegle?


a co to ma za znaczenie ???

Bardzo duze ma znaczenie bo komin rownolegle do kalenicy zatrzymuje splywajaca wode i dobrze jest wtedy wykonac tzw kozuby

Cezarr
22-10-2004, 13:00
i jeszcze jedno:silkon-jakiego producenta byłby najlepszy do tych celów?

Robinsonka
22-10-2004, 14:06
Po prostu silikon dekarski, nie wiem jakiego producenta.