PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku gruz !!!



IH
22-10-2004, 15:44
Proszę o radę albo wsparcie duchowe!!!

Chciałam własnoręcznie uporządkować teren wokół domu (firma zażądałą za to ponad 2 tys. zł). Wyrwałam chwasty i umówiłam człowieka (z koniem) do zaorania terenu. Przywiozłam ziemię do rozsypania. I dzisiaj okazało się, że pod wierzchnią warstwą ziemi mam na prawie połowie działki gruz. Nie wiem czy da się to zaorać (niektóre kawały betonu są naprawdę duże). A nawet jeśli to wybieranie tego zajmie mi chyba kilka miesięcy. Muślałam o tym, żeby to zebrać jakąś koparką i wywieźć ale mam już położony bruk przed domem z kilkoma miejscami na trawniczek i boję się, że jak kopara mi tam wjedzie to wszystkie kostki i krawężniki mi się rozjadą.

No i co ja mam właściwie zrobić? (A chciałam zdążyć przed świętami).

Chyba zostaje mi jednak wrócić do wspomnianej Firmy?

Daniel Starzec
22-10-2004, 16:50
Ja dałbym zarobić bezrobotnym.Pozbieraj najpierw to co widać podważając jakimś łomem itp.Potem wez tego chłopa z koniem i niech próbuje i kogoś kto będzie wyciągał to co sie trafi pod pługiem.
Potem dopiero rozsyp ziemie.
A jak dużą masz tą działke?

IH
25-10-2004, 15:42
Odpowiadam z opóźnieniem ale czasem wystarczy się wyżalić, żeby znaleźć jakieś rozwiązanie.

Działka nie jest duża - jakieś 400 m.kw. Tyle, że nie jestem w stanie wykonać ani nadzorować prac osobiście. I dlatego wzięłam i firmę i chłopa z koniem. Za pół ceny firma zrobi najgorszą część roboty (ufam, że solidnie i sprawnie), a chłop zaorze. Wszyscy coś zarobią, ja nie stracę za dużo i odzyskam zdrowie psychiczne.