PDA

Zobacz pełną wersję : Drzewo ku pamięci



Adam___
23-10-2004, 19:46
Witajcie

Jakie drzewo polecacie posadzic "ku pamieci" zmarlego Taty

Myslelismy nad lipa drobnolistna albo klonem czerwonym

Dobry wybor czy moze polecacie cos innego.
Drzewo bedzie sobie roslo na pdoworku - jest na tyle miejsca.
Chcielibysmy je posadzic jeszcze w tym roku

Pomozecie??

UKF
25-10-2004, 09:00
Nie umiem wskazać konkretnego drzewa, ale myślę, że powinno mieć rozłożystą koronę i pięknie szumieć... tak, żeby się chciało pod nim usiąść...
Maria

Majka
25-10-2004, 09:29
Bardzo lubię brzozy płaczące /nie wiem, jak sie fachowo nazywają :oops: /. Pod nią zawsze jest milo usiąść i powspominać

Wowka
25-10-2004, 10:24
Dąb lub kasztan......

kroyena
25-10-2004, 11:52
Zawsze możesz sprawdzić w kalendarzu celtyckim.


PS. I to jest serio, serio.

Maxtorka
25-10-2004, 12:19
Bardzo piękny pomysł z posadzeniem drzewa ku pamięci Taty .
A może Twój Tata miał Swoje ukochane drzewo , o którym mówił . Może Twoja Mama coś na ten temat wie ? Zapytaj . A może wybierz coś zgodnego z charakterem Twojego Taty , coś co od razu będzie się z Nim kojarzyć .
Tak czy inaczej idea piękna i szlachetna , gratuluję Twoim Rodzicom , że Cię tak wspaniale wychowali .

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Jaśka
25-10-2004, 15:13
Jeśli masz sporo miejsca - proponuje platan. Piekne, dostojne i szlachetne drzewo, rosnie bardzo duze.

Pozdrawiam,

Adam___
25-10-2004, 18:17
Kroyena wg kalendarza celtyckiego wychodzi ze Tacie przypisana jest jablon.Jakos mi nie pasuje na takie drzewo "ku pamieci".

Platan - fajne drzewo.Ten klonolistny nawet dosyc fajnie wyglada :)

Coraz bardziej mi sie klon podoba.Ma ladne zolte liscie teraz jesienia.
Chociaz dzisiaj do mnie dotarlo ze drzewo na podworku to sie wiaze z duuuuza iloscia lisci jesienia ;)

Ale to nic.Bede z radoscia grabil :)

joanka77
26-10-2004, 18:15
Mi sie podoba lipa :) Piekne drzewo i pachnące :)

Adam___
26-10-2004, 20:20
Drzewko juz jest.
Wzielismy klon.
Bylismy w lesniczowce - maja tam szkolke i za "Bog zaplac" dostalismy drzewko :).
W domu okazalo sie ze w korzeniach jest jeszcze jedno - takie malutkie :)

Drzewko ma 3 lata.Akurat tyle jak dlugo tu jestesmy i odkad Tata tu "urzeduje" :)


Dziekuje wszystkim :)

stanlley
01-11-2004, 16:53
Piękna idea , ja na 25-lecie pontyfikatu JP II posadziłem 25 świerkow i przekazałem swoim dzieciom aby przekazały swoim co mają upamiętnić