PDA

Zobacz pełną wersję : Magia Davida Copperfielda



invx
24-10-2004, 19:28
ktos ma jakies pomysly jak on to robi ? np. dzisiaj z tym wagonem :o, jestem pod wrazeniem.

mieczotronix
24-10-2004, 19:36
telewizja kłamie

invx
24-10-2004, 19:45
ja osobiscie mysle ze to optyka, tylko zeby az tak zaawansowana :o

abram
24-11-2004, 20:19
Poprostu "sztuczka".

invx
09-12-2004, 00:18
bylem dzisiaj w ktowickim spodku na jego wystepnie ... powiem krotko jestem pod wrazeniem :o ale bylo super :D ktos z was jeszce byl ?

agniesia
09-12-2004, 09:37
Była taka strona copperfield.ru ale aktualnie jest niedostępna. Były opisane wszelkie jego sztuczki. Rozmowy z wymyślającymi i zdjęcia z projektowania.
Wagon - odjechał do tyłu. Publiczność jest ustawiona. Jak masz to gdzieś nagrane to można zauważyć, że płachta przykrywa tylko pokazywaną stronę wagonu.
Jeżeli masz więcej pytań to dawaj. Przestudiowałam całą stronę i conieco pamiętam.
Acha - lewitacja jest na linkach :-)

barbapis
09-12-2004, 10:29
Acha - lewitacja jest na linkach :-)
Ale tych linek nie widać, no i on przecina ręką powietrze nad i pod lewitującym człowiekiem. No więc jak to jest???
Ani chybi musi to byc MAGIA ( :wink: )

niciacia
09-12-2004, 11:08
Oczywiście, że jest to magia. Przecież Harry Poter też lata na miotle :wink:

invx
09-12-2004, 15:46
a to jak na poczatku wystepu pojawil sie w skrzyni ???

albo jak sie ten lexus pojawil ?? a jak on zniknol z platformy, i pojawil w srodku sali ?? :D

mbz
09-12-2004, 17:07
Sztuczki z tym jego znikaniem i pojawianiem sie za chwile w innym miejscu rozgrywane na scenie sa bardzo proste. Tam jest caly czas ciemno, swiatla z reguly punktowo oswietlaja jego lub jego partnerki itp., wkolo kreci sie mnostwo tzw. "technicznych" i w momencie kiedy np. on znika za zaslona, to juz nie jest on, tylko ktos inny, a on za chwile cudownie pojawia sie z tylu sali.

agniesia
09-12-2004, 18:08
Acha - lewitacja jest na linkach :-)
Ale tych linek nie widać, no i on przecina ręką powietrze nad i pod lewitującym człowiekiem. No więc jak to jest???
Ani chybi musi to byc MAGIA ( :wink: )

Linek nie widać bo są w kolorze tła, które również celowo jest ruchome.
Do pudełka też go zamknęli i nadal latał... wszystko da się zrobić. Wszedł do pudełka od góry, a pokrywę umieścili między linkami.
Szkoda, że zlikwidowali tę stronę bo wszystko było ładnie wyjaśnione i nawet rysunki były. Niektóre sztuczki sama bym już zrobiła ;-) Gdy się zna tajemnice wykonania i obserwuje to wykonanie to wszystko staje się jasne i oczywiste.
Kilka tajemnic:
Statuła wolności nawet nie drgnęła z miejsca tylko jest zupełnie niewidoczna na cimnym niebie z odpowiedniego miejsca (tam umieszczono widownię). Reflektory, które świeciły na nią od tyłu, wyłączono i dla zmyłki (że ciągle świecą) włączono dwa inne ale z przodu.
Samolot odwieziono na platformie (miała kolor zlewający się z nawierzchnią).
Duże karty które później D.C. maluje na papierze mają na wierzchu doklejoną całą talię jednakowych, tzn. że jakiej by widz nie wskazał palcem (to ważne, bo kartę wyciąga/odlkeja od spodniego obrazka D.C.) zawsze w danym dniu będzie np. słońce.
O takich prostych sztuczkach jak przekładania ołówka przez banknot nie wspominam ;-)

barbapis
09-12-2004, 18:35
Agniesia!
Pozdradzaj nam jeszcze trochę tych tajemnic magików, pliiisss - mnie to bardzo ciekawi, a jestem za tępa i nie umiem sama tego rozgryźć. :oops:

Patos
09-12-2004, 18:44
Może by tak dla sprawdzenia zaprosić go do naszego kochanego sejmu? :P

KaeR
09-12-2004, 19:11
bylem dzisiaj w ktowickim spodku na jego wystepnie ... powiem krotko jestem pod wrazeniem :o ale bylo super :D ktos z was jeszce byl ?


moje dziecko było...... i ratunku cały czas o tym gada ( help !!)
na dodatek życzy sobie być przeniesioną na Jamajkę :wink:

Daroll
09-12-2004, 19:23
kurcze czemu ja nie bylem :evil: zawsze cos przegapie ,aha bylem u architekta i czulem sie jak w katowickim spodku bo tez pokoje znikaly a pojawialy sie gdzie indziej :lol:

invx
09-12-2004, 20:26
no niby zdaje sobie sprawe ze to wszytsko optyka, ale jak sie na to patrzy to naprawde mam wrazenie ze to magia :)

P.S.
a z tym banknotem to jak ? :) ale

agniesia
09-12-2004, 21:55
Agniesia!
Pozdradzaj nam jeszcze trochę tych tajemnic magików, pliiisss - mnie to bardzo ciekawi, a jestem za tępa i nie umiem sama tego rozgryźć. :oops:

Je też nie umiem dla tego szukałam po necie :-) Szkoda, że wpominana stronka (copperfield.ru) już nie działa. Trzeba sprawdzać może wrócą.

Trik z przekręcającą się ręką (D.C. opiera się na dłoni i niby wykręca całą rękę o 360st. ). Zachęca kogoś do powtarzania za nim. Opiera się na prawej dłoni skierowanej palcami do tułowia. Na chwilę wstaje, coś zagaduje i niby wraca tak jak był, a tak naprawde to w międzyczasie wykręcił sobie rękę na zewnątrz (zgodnie z ruchem zegara) i po ponownym oparciu się odkręca ją.

Wszystkie opisywane triki najlepiej śledzić wraz z obrazem wtedy opis staje się jasny.

Lewitujący stół: wśród osób wybranych z publiczności znajdują się dwie podstawione. Stają na przeciwko siebie przy stole. Mają one pod dłońmi schowane specjalne haki, które zaczepiają się pod stołem gdy one kładą ręce na blat. To te dwie osoby podnoszą cały stół.

invx
09-12-2004, 22:01
z tymi dlonmi, to pokazywal w spodku na samym wejsciu, tylko ze nie opieral sie, robil w powietrzu, i nie zagadywal ... :D

agniesia
09-12-2004, 22:13
no niby zdaje sobie sprawe ze to wszytsko optyka, ale jak sie na to patrzy to naprawde mam wrazenie ze to magia :)

P.S.
a z tym banknotem to jak ? :) ale

Na ołówek nasunięta jest dosyć ściśle przylegający specjalny element w kolorze ołówka oczywiście. Ten element jest podobny do klipsa (skuwki ?) od długopisu, ale dosyć ściśle przylega do połowy obwodu ołówka (znaczy jest w kształcie litery U i jest długości około 1/3 okówka). DC składa banknot na pół wzdłuż. Następnie niby przebija się ołówkiem przez banknot, a tak naprawdę to wkłada jedną warstwę złożonego banknotu między ołówek a element. Rozkłada banknot. On cały czas widzi cały ołówek, a widzowie widzą banknot wsunięty między ołówek a element udający ołówek ;-)

Na obrazkach było by łatwiej. Jak ktoś skumał opis to gratulacje ;-)

invx
10-12-2004, 12:31
niby roziumiem, ale jak sobie go przypomne w akcji, to znowu glupieje :D

invx
24-01-2005, 19:56
optyka, optyka, optyka, wczoraj widzialem te jego "ucieczki" i to tez optyka :o, ja piernicze, gosc znika w wodospadzie, i co powiecie ze go na tej tratwie nie bylo od poczatku ? czy film z kamery skladany ? :o :o :o

niciacia
25-01-2005, 11:23
Ale najlepzy numer był ten, kiedy zamienił dwóm laskom stringi :)

invx
25-01-2005, 20:14
ja zyje w nadziei, ze one byly podstawione, bo inaczej tego moj umusl nie jest w stanie pojac :wink:

Wizjer
28-08-2008, 22:25
Oglądając ceremonię otwarcia igrzysk w Pekinie doszłam do wniosku, że chińczycy robią to lepiej niż Coperfield.

Wizjer
28-08-2008, 22:25
Oglądając ceremonię otwarcia igrzysk w Pekinie doszłam do wniosku, że chińczycy robią to lepiej niż Coperfield.

ajri
04-01-2009, 00:13
Jedna z jego sztuczek. Latający Copperfield:

http://www.youtube.com/watch?v=Z8qX0ZhzJBU

Wyjaśnienie:

http://www.youtube.com/watch?v=QGJkaUUsL_8