PDA

Zobacz pełną wersję : informacja w sprawie bios



Ala28
25-10-2004, 10:30
Witajcie,
w moim starostwie żeby dostać pozwolenie na budowę, wymagają informacji w sprawie bios. Pierwszy raz o czymś takim słyszę i z tego co mi powiedzieli dotyczy to bepieczeństwa na budowie. Powiedzcie mi czepiają się??? czy to może jakiś standartowy dokument?
Pozdrawiam

konzad
25-10-2004, 10:45
Powinni już tego wymagac od dawna ale niektóre starostwa dopiero teraz się zorientowały że powinno to byc załącznikiem do projektu - projektant wykonuje założenia do planu bioz, na ich podstawie kierownik budowy przygotowuje lub zleca przygotowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia a informacja z tego planu będzie niezbędna przy składaniu w PINB-ie zgłoszenia rozpoczęcia budowy obok oświadczenia kierownika budowy - dodatkowo na budowie należy umieścić w widocznym miejscu obok tablicy informacyjnej ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia

robert skitek
25-10-2004, 10:51
nie czepiaja sie, jest to wymagane przez prawo;
idź do projektanta, który robił projekt - to powinno byc w zakresie jego obowiązków

Ala28
25-10-2004, 11:35
Dzięki za informacje, udam się do mojego projektanta
pozdrowienia

BK
25-10-2004, 11:42
Mylicie tutaj dwie różne rzeczy. Temat znam, bo my to już wałkowaliśmy.
W projekcie ma być informacja o planie BIOZ - jedna lub dwie strony (czyli informacja że są prace na wysokościach, wykopy, etc.) , a sam plan BIOZ robi KIEROWNIK BUDOWY - jest to więcej stron, szczegółowe wytyczne dla budowlańców, wraz z planem placu budowy (czyli skopiowany plan zagospodarowania działki z naniesionymi punktami)
Plan BIOZ ma być fizycznie na budowie, informacja o planie BIOZ od projektanta w projekcie a oprócz tego w zgłoszeniu robót budowlanych w PINB musisz złożyć informację że plan BIZO został sporządzony - to jest oświadczenie kierownika budowy. Czy razem trzy rzeczy.

Kierownik budowy musi oprócz tego pouczyć ekipę na temat BIOZ - takie quazi szkolenie BHP
o tym że mam jescze coś umieszczać na tablicy, nic nie wiem :o

robert skitek
25-10-2004, 11:49
zamieszal troszke konzad, pytanie bylo tylko o informacje BIOZ zeby otrzymac pozwolenie na budowe...
bk, masz racje

RolandB
25-10-2004, 12:27
a ja myslalem ze ten watek to cos z komputerami :lol:

MEDYK
25-10-2004, 12:27
Mój teść trochę projektuje i adaptuje projektow i też za każdym razem dołącza do dokumentacji informację o BIOZ. Jestem tego pewien bo wszystkie opisy ja lub moja żona piszemy mu na komputerze. Zajmuje to raptem dwie strony.
pzdr

rafałek
25-10-2004, 13:14
U mnie taki plan bezpieczeństwa był wymagany do uzyskania pozwolenia i sprawą zakął się Kierownik. Wszystkiego kilka zdań. Dotyczyło głównie montarzu stropu i więźby oraz samego dachu. Wykopów głębokich nie było.
Wygląda na to, że trzeba przycisnąć kierownika.

konzad
25-10-2004, 13:55
wcale nie uważam ze namieszałem - robercie poczytaj sobie prawo budowlane a sie przekonasz - wiem ze Ala 28 pytała tylko o pozwolenie na budowę czyli to z czym ma w tej chwili do czynienia - ale plan bioz pojawi sie jej jeszcze kilkakrotnie i stad moja szersza odpowiedź

konzad
25-10-2004, 14:01
zobaczcie na art. 42 ust. 2 pkt 2 prawa budowlanego - "kierownik budowy jest obowiązany umieścic na budowie lub rozbiórce, w widocznym miejscu tablice informacyjną oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia - nie dotyczy to budowy obiektów służących obroności i bezpieczeństwu państwa oraz obiektów liniowych" - może gdzies poźniej pojawia sie jakis zapis o zwolnieniu z tego obowiązku budynków mieszkalnych jednorodzinnych ale az tak głęboko tego nie analizowałem