PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedys pytalem sie o kominek obudowany czerwona cegla .. . i



woj_s
25-10-2004, 13:46
Zdecydowalem sie zrobic cos takiego ... i mam ... wraz ze szwagrem zrobilismy (jeszcze nie jest skonczone) obudowe do kominka ... 4 podstawy z cegly czerwonej co 40cm (wiec 3 pola na drewno), na to stare zbrojone, betonowe parapety (oczuwiscie pojawi sie na nich odpowiednia terakota), za kominkiem siatka stalowa aby zwierzaki sie nie dostaly, posrodku serce a po bokach scianki z cegly zakotwiczone w sciane. Calosc zwiazana zaprawa szamotowa ... wynik do tej pory jest jak najbardziej pozytywny ... jak na razie dopiero od tygodnia palimy i jak na razie wyglada to niesamowicie. dodatkowo kominek stoi obok komina ...wiec i cegly kominowe sa odsloniete ... efekt .. naprawde ciekawy .. a co najwazniejsze ... obudowa jest inna niz te sandardowe, sprzedawane w sklepach czy marketach.

Polecam pomyslcie o tym.

czupurek
25-10-2004, 13:48
a może jakieś zdjątko byś wkleił?

woj_s
25-10-2004, 13:51
jutro bedzie ..ale mam prosbe .. nie mam mozliwosci wystawienia zdjecia .. podeslalbym komus, komu ?

MarcinBialezyn
25-10-2004, 13:54
Poprosze zdjęcia na:
[email protected]

woj_s
25-10-2004, 14:00
Z tym ze poki co to mam to jeszcze nie dokonczone ... oraz 2 warianty do wyboru ..albo zrobic lukiem taka duchowke (??? nie wiem czy tak sie to pisze, z pozostalych cegiel klinkierowych) .. np dla podtrzymania temp potraw.... czy wykorzystac stara gruba belke i dac ja dokola tak to maja kominki ..czy zamiast belki dac cegle.

I tutaj licze na Wasza pomoc ... ten luk mimo wszystko wyjdzie dosc duzy (wielkosc cegiel itp) ... ale czy oprocz tej zalety opisanej powyzej .. nie wprowadzi wiecej wad ? .. np estetycznej .. widoczna rura kominowa oraz czy cieplo nie bedzie uciekalo tym lukiem ... dodam ze chce z nad kominka przy suficie porobic kanaly aby poprowadzic cieple powietrze do innych pomieszczen ????

Michał_B.
25-10-2004, 18:27
Też bym prośił o zdjęcia bo już od dawna się zastanawiam nad taką obudową.
[email protected]

Maco
15-11-2004, 19:35
Panowie, czy podzielicie się zdjęciami ?

[email protected]

Dzięki

woj_s
16-11-2004, 09:47
Popros Michala_B, plytke z frotkami pozycztlem, od razu podpowie Ci jak mu sie to podoba.