PDA

Zobacz pełną wersję : 73000 zł za stan surowy otwarty!!!



Maluch1973
15-12-2001, 00:31
Kochani, tyle zażyczyła sobie firma budowlana za wybudowanie stanu surowego otwartego. Dom o Pow. użytk. 350 m2, kryty dachówką. Dwukondygnacyjny, indywidualny projekt, trudny teren o znacznym nachyleniu. Właściciel firmy jest jednoczesnie kierownikiem budowy, razem z nimi pracuje. Postawią w cztery miesiące (maj-sierpien 2002).Teren: woj. podkarpackie. Gośc przygotował dokładny kosztorys wykonania, zatrudnia na stałe 10 osób. Powiedzcie, czy to nie jest za dużo?? Jakie wy macie doświadczenia? Pozdrawiam ciepło i dziękuję za ewentualny odzew.
Maluch (ona).

lullabysta
15-12-2001, 16:02
Też mam swoją firmę budowlaną, podobnej wielkości dom, dużo robiłem sam i stan surowy otwarty wyniósł mnie 130 000zł.
Podejrzewam więc że wszystko zależy od materiałów,ich ceny i jakości. Jednym słowem wykonawca chce bardzo mało,same materiały będą bardzo drogie w tym zestawieniu.
Bierz go i nie pytaj, tylko żeby ci nie powiedział później że ze względu na to i tamto cena wzrośnie, albo on schodzi.
Pozdrw
Artur
P.S. Aha ja buduję dom z f-my Atrium GLX 52, patrz na www.studio atrium.com.pl

lullabysta
15-12-2001, 16:08
poprawny adres to http://www.studio-atrium.com.pl/.
Sorry i pzdrw
Artur

eva
17-12-2001, 11:07
mnie sie wydaje,ze to niezla cena. moze masz podobna ekipe?chetnie wezme namiary. jestem z w-wy.pozdr

Maluch1973
18-12-2001, 02:27
Eva, to jest tylko robocizna, nie koszt całej budowy. Koszt całej budowy stanu surowego otwartego może wyniesc nas około 250 tys. złoty. Pozdrawiam

eva
28-12-2001, 12:57
to zmienia postac rzeczy, bo jest to jakies horrendum.pozdrowka

Pacul
28-12-2001, 13:10
To musi być cholernie trudny teren. Dla pewności jednak, radziłbym porównać kosztorys innej firmy.

zugajm
28-12-2001, 13:53
Chyba źle wybrałeś: kierownik budowy szefem firmy która buduje twój dom ?. To kierownik budowy powinien czuwać nad prawidłowym wykonaniem prac - czyli będzie kontrolował sam siebie. Napewno nie jest to korzystne rozwiązanie. Jeśli podana przez ciebie kwota dotyczy tylko robocizny to jest duża. Ja zastanowiłbym się nad zmianą kierownika lub firmy.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: zugajm dnia 2001-12-28 14:56 ]</font>

Jacek1
28-12-2001, 13:54
za dom z YTONGA firma spod Warszawy zazyczyla sobie 70 tysiecy robocizny za stan surowy otwarty domu o powierzchni 200 m2. Wydaje mi sie ze to dosc drogo.
Macie moze namiary na jakas firme budujaca z YTONGA w okolicach Warszawy (poludnie)?

07-01-2002, 15:50
Za stan surowy (robocizna): bez okien, z dachem (wstawione okna), wylany chudy beton, zapłaciłem 32000 netto. Budowa w Gdańsku, ekipa z Kościerzyny

18-01-2002, 13:48
Uważam, że to bardzo wygórowana kwota. jak ktoś słusznie zauważył po pierwsze najlepiej dla porównania zebrac jeszcze ofert dwóch innych firm, po drugie osoba, która jest i właścicielem firmy budującej dom i jednocześnie kierownikiem budowy to niezbyt korzystny układ dla jakosci robót. Jesli nie znasz sie na budownictwie, doradzam w przypadku takiego układu(kierownik - właścicielem firmy) - zatrudnić osobę, która była by Twoim przedstawicielem na budowie i zastrzec w umowie z firma wykonawczą, że przed ważniejszymi robotami np. zalanie fundamentów itp. ma on być informowany i np. odebranie zbrojenia przed zalaniem np. ław ma być potwierdzone również przez Twojego prywatnego kierownika. Poza tym on będzie kontrolował jakość robót tej firmy w Twoim imieniu.(Ty sie przecież nie musisz znać na wszystkich przepisach). Pozdrawiam

18-01-2002, 13:59
Aha! I jeszcze jedno : dobrze potargowć sie o cenę zwłaszcza, że w budownictwie nastał kryzys i firmy by sie utrzymać będą szukały roboty i napewno schodziły z ceną. Poza tym uwazam, że jeśli nie znasz danej firmy i jakości jaką oferuja - najlepiej na początek niech wskażą Ci gdzie coś wybudowali i pokusić się o obejrzenie ich roboty, porozmawianie z właścicielem wybudowanego juz domu (o jakości, terminowości, usterkach itp.) ... i mysle, że na początek podpisac umowę najpierw na jakichś zakres robót, jeśli się sprawdzą i bedziesz zadowolony ... na kolejny, lub do konca. Ja wybudowałam stan surowy otwarty. Budowałam go etapani. Najpierw tzw. "stan 0", a w ubiegłym roku do stanu obecnego. Nie liczyłam jeszcze ile w sumie wydałam na budowe, ale jestem pewna, że nie przekroczyło to 80 000 zł. Mój dom ma w prawdzie ok. 300 m2 ( w tym garaz)- jest niepodpiwniczony(projekt indywidualny)i ma skomplikowany dach (ok. 350 m2).
Wogóle gdzie zamierzasz budować swój dom?
Pozdrawiam Piramidka.

Rafaelo
04-02-2002, 14:33
Hej Maluch. Co prawda jeszcze nie wybudowałem własnego domu na razie jestem na etapie zakupu działki, ale z innych wątków na forum można wywnioskować że jest to dość dużo szczególnie jak weźmiemy pod uwagę okolice budowy (podkarpacie o ile pamiętam), chyba że teren jest rzeczywiście wyjątkowo trudny

Frankai
04-02-2002, 16:21
Zugajm - kierownik budowy może być z firmy wykonawczej. Wtedy zatrudnia się inspektora nadzoru do pilnowania własnych interesów. Jest to dodatkowy koszt, ale w piłce nożnej też są obrońcy, choć nie oni na ogół strzelają bramki.
Maluch1973 - jeżeli stać Cię na dom 350m2, to nie ryzykuj i zatrudnij sobie inspektora nadzoru. Oczywiście możesz też narzucić swojego kierownika, ale i tak Ty płacisz. Ilu firma zatrudnia pracowników, to ich problem. Ty pilnuj, aby przez to nie zrobili pewnych prac zbyt szybko. Wymagane są pewne przerwy technologiczne.

mirzaw
04-02-2002, 19:36
Ja zbudowałem - koszty robocizny (firma) + materaił budowlany (sam kupowałem) domek jak na ww. zdjęciu za 85.000 zł
http://www.domino.alpha.pl/typowe/18.html
Materiał to POROTHERM ściany zewnętrzne i wewnętrzne, strop CERAM i dachówka RUPP CERAMIKA Syrius ANgoba. W cenie tej są koszty wykopów, fundamentu, więźby itd.. do stanu surowego otwartego. Dzisiaj rano był doradce z WIENERBERGA i określił jakość budowy ścian na "bardzo pożądna"
Da się. Tylgo trzeba wszystko samemu załatwiać, kupować, doglądać i NEGOCJOWAĆ !!

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: mirzaw dnia 2002-02-05 23:53 ]</font>

05-02-2002, 14:54
Gratuluję!
Rewelacyjne wyniki, mnie dom stan surowy, dach pokryty papą kosztował ponad 130 tysięcy i nie wiem w którym momencie tak się to stało, bo tez starałam się pilnować...

Szkoda, ze nie mozna obejrzec Twojego domu (komunikat - strona w przygotowaniu, spróbuję później)

mirzaw
05-02-2002, 22:56
Strona powinna być O'K
http://www.domino.alpha.pl/typowe/18.html
Pozdrawiam
MirZaw
W razie czego to pisz http://www.domino.alpha.pl potam przejdź na typowe i na projekt 18-ty

Maluch1973
09-02-2002, 17:50
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za tak duży odzew i wszystkie porady. Wiemy, ze przepłacamy pewnie tę firme, ale jednak zdecydowaliśmy sie skorzystać z ich usług. po pierwsze, nie mieliśmy zbyt dużo czasu, bo zbliżał się koniec roku (potrzebne co poniektóre zaświadczenia i faktury), po drugie to jest naprawdę trudny dom (jak tylko będę miała projekt to Wam pokaże), po trzecie -mwidzieliśmy ich dorobek (20letnia praktyka; inwestorzy, z którymi rozmawialiśmy byli bardzo zadowoleni z Jego usług), po czwarte, my naprawde nic nie możemy robić przy tej budowie, bo nie mamy na to czasu, a gość naprawdę wszystko! załatwia. Stanęło więc na 72tys. i tak już zostanie. Decyzja zapadła.Zaczynamy w kwietniu.
Frankai, dzieki za sugestie, na pewno skorzystamy z usług inspektora budowlanego.
Jeszcze raz dzięki za rady. Do usłyszenia. Pa