PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa - studnia wiercona i pompa g?ebinowa



Anula
14-08-2002, 10:21
Wielkimi krokami zbliżam się do tematu "woda". Czy ktoś może mi polecić dobrych wykonawców studni i dobre (tanie) sklepy z pompami? Informacja o cenach wykonania studni wierconej równiez mile widziana. Z góry dziekuję

dziuba
14-08-2002, 13:01
Pan od cieków
Roman Szymański - Usługi Radiestezyjne
tel. 613-73-13

Pan od studni
Purzycki
0 601 370 475


pogadaj jeszcze z ckwadratem :wink:

Anula
14-08-2002, 14:42
Dzieki, Dziuba, juz rozmawiałam z panem. Wydaje się rozsądny, jeszcze musze sprawdzic czy cena którą proponuje jest wysoka czy niska - nie mam pojęcia ile kosztuje wywiercenie studni!
Pozdrawiam

ckwadrat
14-08-2002, 14:58
Miesiąc temu dzwoniłem do kilku studniarzy i ceny wahają się od 110 do 150 zł za metr głębokości. Większość mówiła o cenie całej studni (na głębokości 20-kilku metrów) w granicach 6 tys. zł. Jest to cena pod klucz - odwiert, rury, pompa Grundfosa, obetonowanie, właz itd. W razie czego mam namiary na kilku w domu ale studniarz od Dziuby będzie chyba najbliżej Ciebie.

Dobrze jest zrobić badania geoelektryczne (u mnie kosztowało to 500 zł). Panowie robią przekrój geologiczny całej działki (chyba do 60m!) i wskazują, w którym miejscu oraz na jakiej głębokości najlepiej zrobić dno otworu zarówno płytkiej studni z kręgów, jak i studni głębinowej.

Anula
19-08-2002, 08:03
Dzieki! Studniarz od Dziuby rzeczywiście jest z mojego rejonu (chce 120 zl za metr). My mamy o tyle prostsza sytuacje że budujemy na działce rodziców którzy juz mają studnię. Dobra woda jest na głębokości 8-12 m. Poniżej jest bardzo zażelaziona. Mój mąż chciałby brac wodę z głębszych pokładów bo boi sie zanieczyszczeń ale to żelazo nas zniechęca. Chyba żeby kopać jeszcze głębiej ale nie wiem na jaką głebokość mozna kopać bez pozwolenia. No i cena przy głębokiej studni byłaby straszna (juz sobie to wyobrażam - studnia 100m).
Inny studniarz zabił mi ćwieka bo stwierdził że w takim gruncie jak u nas studnia wiercona z rura osłonową to niepotrzebny wydatek i radzi wpuścić w ziemię sam filtr. Zalety - nie ma śladu na powierzchni, wady - trzeba odkopywać wszystko w razie awarii no i rozumiem że wówczas pompa musi byc w domu czyli hałas. Tak jest?

PANTHER
20-08-2002, 11:26
Żelazem się nie przejmujcie. Teraz są całe systemy odżelażniania, odwapniania i inne, a 8-12m to trochę płytko przy dzisiejszych zanieczyszczeniach.

piotrek
26-08-2002, 11:46
Ja polecam pana Rutkowskiego tel 602536376 kilka lat temu
wiercił u mnie studnię ( woda jest do tej pory ) a w zeszłym roku wiercił otwory pod wymiennik gruntowy do pompy ciepła . co do cen się nie wypowiem bo ten wymiennik to była robota hurtowa ( 5x29m ) i nie musiał szukać wody , ale całość wywiercił w 1,5 dnia .
Piotrek

ckwadrat
26-08-2002, 14:47
Kilka dni temu na moją działkę przyszedł sam studniarz z okolicy (którego jakoś wcześniej nie wypatrzyłem) i zaoferował cenę 100 zł/metr. Jutro będzie u mnie wiercił. Czasami warto zanęcić plastikowym zbiornikiem na wodę i poczekać... :lol: