PDA

Zobacz pełną wersję : Architekt poszukiwany



beesik
26-10-2004, 22:21
Szukam architekta.
Zakres prac: adaptacja projektu gotowego wraz ze zmianami konstrukcyjnymi (ytong->max+wełna, terriva-> strop lany, lekkie poszerzenie budynku) i drobnymi elewacyjnymi. Doprowadzenie do kompletacji dokumentacji w celu złożenia wniosku o zezwolenie na budowę (Wieliczka).
Uwaga: akceptuję jedynie normalne ceny !

pitbull
27-10-2004, 09:51
A jakie to sa normalne ceny dla Ciebie?

beesik
27-10-2004, 10:30
obecna oferta opiewa na ok 4000 (projekt gotowy + adaptacja + zmiany + ZUDP).
Szukam kogoś tańszego :)

ps. Masz coś wspólnego z architekturą ?

robert skitek
27-10-2004, 12:50
tez akceptuje tylko normalne ceny i nizej bym nie zszedl.
nic osobistego

trach
28-10-2004, 12:40
Owszem, Robert Skitek jest architektem i zna te ceny.

Przyznałbym mu rację.

Projekt typowy to 1200...1500 zł
Adaptacja, zależy jak daleko idąca - ja zmieniałem ścianę z 2W na 1W i dorabiałem taras zamieniając okna i drzwi (bez zmiany nadproży) i dałem za to prawie 1000 zł - przy zmianie gabarytów może być drugie tyle, to zależy od konstrukcji.
Papiery w urzędzie - jeszcze paręset złotych.

Wychodzi trzy-cztery tysiące, za mniej raczej nie znajdziesz człowieka, który Ci to zrobi.

Ale dobrze sprawdź tego człowieka, żebyś wiedziała za co płacisz, bo mój "adaptator" np. wziął tysiąc za adaptację za nic - dosłownie nic nie zrobił: przekreślił i dopisał inne gabaryty ściany na rzucie, przerysował taras na elewację (ja go sam zaprojektowałem i dałem mu gotowy w 3 rzutach w AutoCAD'zie). Żadnego detalu nie przemyślał, zostawił mimośrody na ścianach lukarn, nie zaproponował wogóle zmian w konstrukcji wieńców i nadproży, przemilczał moduł wysokości elementu ściennego (ma to wpływ np. na wysokość stopnia schodowego). Tak jakby pierwszy raz w życiu to robił.

Dodatkowo dałem mu 800 zł za projekt budynku warsztatowo-garażowego, który też sam mu zaprojektowałem - on nawet nie dał w nim jednej żarówki, nie mówiąc o kraniku z wodą. To było łącznie najgorzej zainwestowane 1800 złotych od poczatku budowy.

Powodzenia!

Trach