PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z ciepla woda



Grzes z Krakowa
27-10-2004, 08:05
W zasadzie pytanie kieruje do VPS jako eksperta w zakresie kotłow Vaillanta ale jak ktos zna odpowiedz to chetnie poczytam
Otoz mam Ecocomact ktory pracuje od miesiaca i jak narazie nie mialem zadnych problemów
Pojawil sie natomiast od jakis 2 dni problem z ciepla woda, ktora nie jest wystarczajaco ciepla. Pokretlo cieplej wody jest ustawione na tem 55 stopni i jak dotad zawsze to wystarczalo. Tymczasem teraz piec grzeje wode do temp ok 25 stopni i przestaje. W sterowniku mam ustawiony przedzial grzania wody od 6:22
Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna?

27-10-2004, 10:12
Skoro masz tak krótko ten kociołek to ja na Twoim miejscu zwróciłbym się do instalatora, który go uruchamiał.

VPS
28-10-2004, 06:11
Trudno doradzić nie będąc przy kotle. Może rzeczywiście wezwać serwisanta który go uruchamiał.
Problem może być w ustawieniach regulatora, może być również zapowietrzona pompa ładująca zasobnik, zły styk czujnika zasobnika.
Próbowałeś załączyć przyciskiem "PARTY" (dwa razy) 1x ład zas. Funkcja ta działa tylko w trybie pracy "ZEGAR"?
Może jest coś nie odpowiednio ustawione w kodach diagnostycznych. Wizyta serwisanta i sądzę że ok.15 min wystarczy aby zdiagnozować przyczynę.