PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie domu drewnianego



14-08-2002, 20:25
Remontuję 70- letni dom drewniany, chcielbym obiC dom sidingiem.
Prosze o podpowiedz co pod siding wełna czy styropian Obecnie dom jest obity deskami drewnianymi bez ocieplenia.

bigmario4
15-08-2002, 08:03
Sidding to Twoja decyzja,ale zastanowiłbym się czy nie lepiej zerwac dechy polożyć wełnę i z powrotem te dechy.Jak mówisz dom ma 70 lat na pewno jest wkomponowany w krajobraz i chyba nie wygląda to najgorzej.Mario

babis
16-08-2002, 11:46
Ja bym radził
zerwać dechy, położyć wełne, a dechy wyczyścić i położyć o d nowa

16-08-2002, 12:25
Tak jak pisałem deski są stare , zniszczone , częściowo spróchniałe. Przy odbijaniu byłoby prawdopodobnie więcej strat niż korzyści. Siding juz mam . Proszę o radę jaka wełne, (lub ewentulnie styropian)dać pod siding.

bigmario4
16-08-2002, 22:37
Jak juz zdecydowałeś to trudno.Najlepsza wełna-półtwarda(lepiej się układa),folia tzw.wiatroizolacja,i nieszczęsny sidding.Co do grubości wełny to zalezy jakie to drewno grube.Mario

22-08-2002, 19:21
fachowiec od sidingu( robił to w USA) proponował mi samą wełne i twierdzi , ze to wystarczy i zastanawiam się czy można obejść sie bez wiatroizolacji. Nie chciałbym ażeby zrobić hermetycznej puszki z domu z jednej strony , a drugiej , ażeby wełna nie zwilgotniała

rml2
28-10-2002, 17:33
Pomyśl jeszcze o tym sidingu - żebyś sie potem nie musiał wstydzić. A wiatrouizolacje daj koniecznie- chyba ,że kupisz specjalne płyty sprasowanej wełnby , które n iue przyjmują wilgoci.

Maco
28-10-2002, 19:23
Chyba pan Nitka mówił, że w Stanch KAŻDA wełna ma izolację już na sobie (jedna strona jest powleczona ilzoacją) tylko ine pamiętam czy to była witro- czy paro- -izolacja.

I dlatego w Stanach "nie daje" się odddzielnej ...