PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie łazienki



j-dawid
07-07-2016, 16:46
Witam serdecznie wszystkich. To mój pierwszy post :)

Chciałbym odmalować starą łazienkę (wykończoną około 10 lat temu i przez ten czas nie remontowaną). Na suficie oraz na połowie ścian (powyżej 1,5 m od podłogi) są płyty-karton gipsowe pomalowane na niebiesko. Nigdy nie zajmowałem się takimi rzeczami i nie wiem jaka powinna być kolejność prac. Czy wystarczy tylko oczyścić powierzchnię, pomalować podkładem i nową farbą dwie warstwy czy trzeba coś jeszcze zrobić? Dodatkowo zastanawiam się nad farbami. znalazłem produkty Śnieżki, Dulux i Dekoral przeznaczone do łazienek i kuchni ale nie wiem która z tych opcji jest najlepsza. Dodatkowo są dwa produkty Duluxa: Dulux Kuchnia i Łazienka Matt lub Satin oraz Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka, różniące się ceną (około 25 złotych różnica) a nie wiem czy jest też między nimi różnica jakościowa. Proszę o pomoc

Krzysiek88
07-07-2016, 22:30
Trzeba kupić farbę do łazienki, zazwyczaj na takich pisze kuchnia/lazienka.

Damian85
08-07-2016, 19:42
z niebiekiego to przygotuj się na 3-4 warstwy farby;) ten dulux satin "wybacza błędy" początkującemu;) wszytkie farby co podałeś w sumie są takie same, więc wybierz kolor który bardziej Tobie odpowiada:)

E-Rzecznik Śnieżka
31-07-2016, 20:57
Farbę Kuchnia-łazienka Śnieżki, także można kupić w 2 odsłonach matowej i satynowej. Farba Satynowa delikatnie odbija światło, co daje efekt poświaty i sprawia wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni, szczególnie w jasnej kolorystyce. Jeśli łazienka nie ma nieskazitelnie gładkich ścian to rzeczywiście satynowa powłoka może te defekty nieco zamaskować. Jeśli chodzi o skład chemiczny to farba Śnieżki zawiera czyste srebro, które posiada właściwości biostatyczne -pozwala stabilizować ilość patogennych drobnoustrojów mogących rozwijać się na powierzchni ścian łazienki, a co za tym idzie także pleśni i grzybów. Nie tylko właściwie zabezpiecza ściany ale również tworzy we wnętrzu wilgotnym środowisko przyjazne i bezpieczne dla człowieka.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka