PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy szambo betonowe??



Senser
27-10-2004, 20:17
Potrzebny mi zbiornik 10 m3.
Ja jestem z zachodnich okolic Warszawy (Grodzisk Maz.)...
Potrzebuję coś co jest tanie, ale solidne ew. sprawdzone...
Słyszałem o przypadkach gdzie firmy coś tam przywiozły, wkopały a jak się po tym okazało coś tam "odpadło" ale wtedy klient nie miał szans na to aby ta firma mu naprawiła..serwis do d....py.

Piszcie ile was wyniosły wasze betonowe zbiorniki. Oraz określcie, czy firma od której to kupiliście nadal zasługuje na zaufanie, jaka to firma, oraz czy koszt obejmował sam transport do was czy może również wkopanie??

Proszę o namiary...może nawet tu będzie to pomocne nie tylko dla mnie...lub po prostu na priv-a...z góry big thx za pomoc...

27-10-2004, 21:26
Ja kupiłem szambo z firmy Probud http://www.probud.pl/starawersja/index.htm. Przywieźli zgodnie z umową, wstawili do dołu (wykop robił kto inny) i już :). Jeszcze nie mieszkam, ale szambo to szambo, więc nie spodziewam się jakichś szczególnych problemów.

Pozdrawiam.

Senser
27-10-2004, 21:40
Ja kupiłem szambo z firmy Probud http://www.probud.pl/starawersja/index.htm. Przywieźli zgodnie z umową, wstawili do dołu (wykop robił kto inny) i już :). Jeszcze nie mieszkam, ale szambo to szambo, więc nie spodziewam się jakichś szczególnych problemów.

Pozdrawiam.


A możesz coś powiedzieć o kosztach??

thalex
27-10-2004, 21:46
Wszystkie koszty znajdziesz na ich stronie oprócz kosztów wykopu,
ale pomyśl o POŚ. Ja np szambo Probudu 6 mkw. przerabiam na POŚ.

BK
27-10-2004, 22:04
Ja kupiłem szambo z firmy Probud http://www.probud.pl/starawersja/index.htm. Przywieźli zgodnie z umową, wstawili do dołu (wykop robił kto inny) i już :). Jeszcze nie mieszkam, ale szambo to szambo, więc nie spodziewam się jakichś szczególnych problemów.

Pozdrawiam.
Ja też mam z probudu, koszt to 2700 z transportem, bez transportu 2000 za 10m3. Oczyszczalnia nie wchodzi w grę ze względu na warunki gruntowe -nie mam zamiaru w ogródku taplać się we własnych ściekach. Koszt wykopu to max 300-400 PLN

bobo30
27-10-2004, 22:09
Mnie też interesuje ten temat. Piszcie! :)

BK
27-10-2004, 22:13
tu nie ma się co interesować tylko trza dzwonić :)
i zamawiać. Najlepiej się skrzyknąć we dwóch albo więcej-żeby się podzielić kosztami transportu.

Senser
27-10-2004, 22:19
Bobo !! Ty jeden pasożycie!! A kysz!! :-)

ckwadrat
28-10-2004, 07:21
Ja właśnie robię rozeznanie i najtańsze jak na razie zbiorniki oferuje
SAŁEXPOL (http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html).

Wszystkie ceny są na ich stronie. Dla przykładu: 2-komorowy zbiornik 12400 l (taki polecali, że jest najekonomiczniejszy w obsłudze) kosztuje u nich 2000 zł + 7% VAT. Do tego trzeba doliczyć 400 zł (lub 500 do podziału na 2 osoby, jeśli się skrzykną z sąsiedztwa) za transport (w okolice Wawy). To czego nie piszą na www a uzyskałem z korespondencji mailowej (a odpowiadają za wszystkie zapytania - nawet jak i gdzie umieścić zbiornik na działce) to ewentualnie trzeba jeszcze doliczyć:

1 - kominki podwyższające właz 0,5m - cena 50 zł
2 - włazy żeliwne - 100 zł/szt
3 - płyty przejazdowe 100 zł/szt

Punkt 1 tylko wtedy, gdy szambo chcemy głębiej zakopać niż zwykle. A 2 i 3, gdy zbiorniki znajdują się pod podjazdem (np. do garażu). Oczywiście wykop i zasypanie we własnym zakresie.

bozena11
28-10-2004, 09:48
JAK CHCESZ MIEC SAME PROBLEMY Z SZAMBEM TO KUPUJ TYLKOW FIRMIE "SAŁEXPOL"W OWADOWIE KOLO RADOMIA
JA JUZ KUPILAM I SAME KLOPOTY
SZAMBO MIALO BYC SZCZELNE Z ATESTEM A TO JEST WIELKA FIKCJA TYLKO NA PAPIERZE
BOZENA

jprzedworski
28-10-2004, 10:00
koło Radomia jest jeszcze np:
http://www.szambo.go3.pl/oferta.html
http://www.waf-pol.go3.pl/oferta.html

28-10-2004, 23:02
Ja właśnie robię rozeznanie i najtańsze jak na razie zbiorniki oferuje
SAŁEXPOL (http://www.salexpol.pilickanet.pl/oferta.html).

Wszystkie ceny są na ich stronie. Dla przykładu: 2-komorowy zbiornik 12400 l (taki polecali, że jest najekonomiczniejszy w obsłudze) kosztuje u nich 2000 zł + 7% VAT. Do tego trzeba doliczyć 400 zł (lub 500 do podziału na 2 osoby, jeśli się skrzykną z sąsiedztwa) za transport (w okolice Wawy). To czego nie piszą na www a uzyskałem z korespondencji mailowej (a odpowiadają za wszystkie zapytania - nawet jak i gdzie umieścić zbiornik na działce) to ewentualnie trzeba jeszcze doliczyć:

1 - kominki podwyższające właz 0,5m - cena 50 zł
2 - włazy żeliwne - 100 zł/szt
3 - płyty przejazdowe 100 zł/szt

Punkt 1 tylko wtedy, gdy szambo chcemy głębiej zakopać niż zwykle. A 2 i 3, gdy zbiorniki znajdują się pod podjazdem (np. do garażu). Oczywiście wykop i zasypanie we własnym zakresie.

Z tą pojemnością to przesadzać nie należy. Do 10 m3 nie potrzeba specjalnych zezwoleń (nie pamiętam jakich, ale po co sobie komplikować życie). Powyżej tak. Szambo może mieć objętość nieco większą, ale ważne żeby objętość użyteczna nie przekraczała 10m3.

Pozdrowienia dla szambiarzy (tylko szczelnych, oczywiście :))

Senser
29-10-2004, 00:45
Ale śmierdzi w tym wątku....fe!
:lol:

bobo30
29-10-2004, 10:29
Bobo !! Ty jeden pasożycie!! A kysz!! :-)


:lol: :lol: :lol:

deha
29-10-2004, 14:47
Witam
Jest na obrzeżach W-wy człowiek, który sprzedaje zbiorniki stalowe na szambo(dawne zbiorniki-cysterny Chyba kolejowe).Na życzenie dorania dowolny komin do wybierania szamba i wyjście na wywietrznik.
Sam 2 m-ce temu zainstalowałem taki zbiornik i nie obawiam się o jego szczelność. Jeśli ktoś potrzebuje mogę podać numer tel.

ckwadrat
29-10-2004, 14:59
Witam
Jest na obrzeżach W-wy człowiek, który sprzedaje zbiorniki stalowe na szambo(dawne zbiorniki-cysterny Chyba kolejowe).Na życzenie dorania dowolny komin do wybierania szamba i wyjście na wywietrznik.
Sam 2 m-ce temu zainstalowałem taki zbiornik i nie obawiam się o jego szczelność. Jeśli ktoś potrzebuje mogę podać numer tel.

Ja poproszę o namiar. A mógłbyś coś bliżej powiedzieć o pojemności i cenie tych zbiorników.

deha
29-10-2004, 15:26
Witam
Jest na obrzeżach W-wy człowiek, który sprzedaje zbiorniki stalowe na szambo(dawne zbiorniki-cysterny Chyba kolejowe).Na życzenie dorania dowolny komin do wybierania szamba i wyjście na wywietrznik.
Sam 2 m-ce temu zainstalowałem taki zbiornik i nie obawiam się o jego szczelność. Jeśli ktoś potrzebuje mogę podać numer tel.

Ja poproszę o namiar. A mógłbyś coś bliżej powiedzieć o pojemności i cenie tych zbiorników.
Telefon wysłałem na priva.
Sami kupiliśmy zbiornik 7,2m3 za ok 2400 (cena tylko zbiornika z dorobieniem elementów o których pisałem wcześniej).Taki typowy walec o Srednicy 1,5m. Wiem,że są w sprzedaży zbiorniki 12m3.
Wszystkich wyczerpujących informacji udzieli napewno sprzedawca, poniważ ja już ten etap mam za sobą od kilku miesięcy.

Nina Mirgos
29-10-2004, 15:30
Senser,

a może chcesz żeby ci to szambo wykonać? Normalne, duże i wydasz góra 1500 zł za robotę + materiały?

Mam Ci szukać tych fachowców?

Jak by co to na grupie grodziskiej podawałam komórkę do siebie :)

Nina Mirgos
29-10-2004, 15:32
Senser,

a może chcesz żeby ci to szambo wykonać? Normalne, duże i wydasz góra 1500 zł za robotę + materiały?

Mam Ci szukać tych fachowców?

Jak by co to na grupie grodziskiej podawałam komórkę do siebie :)

deha
29-10-2004, 18:53
Senser,

a może chcesz żeby ci to szambo wykonać? Normalne, duże "
Mam Ci szukać tych fachowców?

Jak by co to na grupie grodziskiej podawałam komórkę do siebie :)
Witam

wydasz góra 1500 zł za robotę + materiały?"

Tzn taka cena ze zbiornikiem? Jeśli tak, to jakim?

oczyszczalnia
01-11-2004, 00:59
Po co ci szambo!?
Zamontuj przydomową 3-komorową oczyszczalnię i tylko co 2 lata wywozisz 4000l osadów stałych a kożystasz jak z kanalizacji.
Cena kompletnego urządzenia na 1-4 osoby to 3150zł+7%vat (jeśli jest z montażem) Wizja lokalna i transport GRATIS!!!

Pozdrawiam Robert

oczyszczalnia
01-11-2004, 01:01
Więcej informacji znajdziesz na www.pipelife.pl

Pozdrawiam Robert

oczyszczalnia
01-11-2004, 01:05
Zapoznaj się z ofertą na przydomowe 3-komorowe oczyszczalnie ścieków.
Raz zamontujesz a potem liczysz czyste zyski!
Koszt eksploatacji 3,5zł/miesiąc!
Które szamba mają tak tanie koszty utrzymania?
Jeśli są szczelne 100%?!, to żadne.

Podrawiam Robert 8)

Senser
01-11-2004, 09:56
Po co ci szambo!?
Zamontuj przydomową 3-komorową oczyszczalnię i tylko co 2 lata wywozisz 4000l osadów stałych a kożystasz jak z kanalizacji.
Cena kompletnego urządzenia na 1-4 osoby to 3150zł+7%vat (jeśli jest z montażem) Wizja lokalna i transport GRATIS!!!

Pozdrawiam Robert

Tak piszesz, jakby ot tak, każdy miał grunt przepuszczalny, najlepiej piasek u siebie na działce...a znając życie pewnie jest właśnie inaczej...u mnie np. jest glina...z oczyszczalni d...pa i nie bez kozery pytam wprost i odrazu o szambo betonowe...(stalowego nie chcę).

oczyszczalnia
01-11-2004, 20:46
Tak piszesz, jakby ot tak, każdy miał grunt przepuszczalny, najlepiej piasek u siebie na działce...a znając życie pewnie jest właśnie inaczej...u mnie np. jest glina...z oczyszczalni d...pa i nie bez kozery pytam wprost i odrazu o szambo betonowe...(stalowego nie chcę).[/quote]

Wcale nie d..pa!
Tylko za zbiornikiem musisz mieć przepompownię oraz dreny w nasypie np. na poziomie ziemi.
Zresztą Ja mieszkam nieopodal to mogę Ci zrobić wizję lokalną gratis i będziesz dokładnie zorientowany w temacie.

Pozdrawiam Robert :)

Senser
01-11-2004, 21:02
Tak piszesz, jakby ot tak, każdy miał grunt przepuszczalny, najlepiej piasek u siebie na działce...a znając życie pewnie jest właśnie inaczej...u mnie np. jest glina...z oczyszczalni d...pa i nie bez kozery pytam wprost i odrazu o szambo betonowe...(stalowego nie chcę).

Wcale nie d..pa!
Tylko za zbiornikiem musisz mieć przepompownię oraz dreny w nasypie np. na poziomie ziemi.
Zresztą Ja mieszkam nieopodal to mogę Ci zrobić wizję lokalną gratis i będziesz dokładnie zorientowany w temacie.

Pozdrawiam Robert :)[/quote]

Jeśli mówisz o wizji lokalnej gratis to ja się w takim razie na to łapię...głowy od tego nie ścinają...ale chyba o tym trzeba myśleć w miarę na czasie, puki mrozy (chyba) nie złapały...
Daj znać coś o terminach, w których możesz ew. się u mnie pokazać...najlepiej na priv-a...

Jarek191
10-06-2007, 13:30
A czy taki stalowy zbiornik nie przerdzewieje ?

piotr29
09-01-2015, 00:19
Potrzebny mi zbiornik 10 m3.
Ja jestem z zachodnich okolic Warszawy (Grodzisk Maz.)...
Potrzebuję coś co jest tanie, ale solidne ew. sprawdzone...
Słyszałem o przypadkach gdzie firmy coś tam przywiozły, wkopały a jak się po tym okazało coś tam "odpadło" ale wtedy klient nie miał szans na to aby ta firma mu naprawiła..serwis do d....py.

Piszcie ile was wyniosły wasze betonowe zbiorniki. Oraz określcie, czy firma od której to kupiliście nadal zasługuje na zaufanie, jaka to firma, oraz czy koszt obejmował sam transport do was czy może również wkopanie??

Proszę o namiary...może nawet tu będzie to pomocne nie tylko dla mnie...lub po prostu na priv-a...z góry big thx za pomoc...

Ja kupiłem szambo betonowe tutaj
http://abc-szambabetonowe.pl/
Naprawdę polecam. Solidne wykonanie, ceny w miarę przystępne.

p.klient
17-04-2015, 11:20
Potrzebny mi zbiornik 10 m3.
Ja jestem z zachodnich okolic Warszawy (Grodzisk Maz.)...
Potrzebuję coś co jest tanie, ale solidne ew. sprawdzone...
Słyszałem o przypadkach gdzie firmy coś tam przywiozły, wkopały a jak się po tym okazało coś tam "odpadło" ale wtedy klient nie miał szans na to aby ta firma mu naprawiła..serwis do d....py.

Piszcie ile was wyniosły wasze betonowe zbiorniki. Oraz określcie, czy firma od której to kupiliście nadal zasługuje na zaufanie, jaka to firma, oraz czy koszt obejmował sam transport do was czy może również wkopanie??

Proszę o namiary...może nawet tu będzie to pomocne nie tylko dla mnie...lub po prostu na priv-a...z góry big thx za pomoc...

Witam internautów.
Ja odnośnie tych szamb betonowych chcę się wypowiedzieć i ostrzec zainteresowanych kupnem.
Czytałem tu wypowiedzi o firmie SAŁEXPOL, jedni chwalą a inni nie. Prawda jest taka, że ta Firma to to samo co DOR-MAR, PLUS, PABLOXYSTEM, KAMAL-BET i jeszcze inne nazwy mają a tak naprawdę to jest ta sama firma, działająca pod kilkoma nazwami. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym na stronach przez nich, że się powtarzają. Co chcę powiedzieć, ogólnie to jest to wielki kicz!!!!!!! Facet się sądzi z ludźmi bo buble wciskają, przecieki są i nie można się doprosić uszczelnienia.
PROSZĘ ZWRACAĆ UWAGĘ, CZY W KONTAKCIE PRODUCENTA JEST ADRES ZAMIESZCZONY I NIP, BO BARDZO CZĘSTO JEST TAK, ŻE ZAMAWIASZ NP. U KAMAL-BET A DOKUMENTY NA MIEJSCU DAJĄ INNEJ NAZWY, wówczas nie ma szans walczyć o swoje w przypadku bóbla otrzymanego. Nie każdemu przyjdzie to na myśl, ale przestrzegam. Moim zdaniem DOBRY PRODUCENT SZAMB NIE UKRYWA SWOICH DANYCH, SĄ ONE JAWNE I TAK JEST OK, JEŻELI MAJĄ TYLKO FORMULARZ KONTAKTOWY ALBO SAM NUMER TEL TO OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM TAKIEGO PRODUCENTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P.
kTO MA DOBRY PRODUKT TO ZALEŻY MU NA REKLAMIE, NIE MA SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ WIĘC NIE GRA Z LUDŹMI W "CIUCIU BABKĘ".

Proszę kochani internauci mieć to na uwadze!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja tak po dobroci was uświadamiam:bye:

xPUSSYDESTROYERx
27-04-2015, 23:52
Na co komu te betonowe? Przecież to masakra cenowo i użytkowo. No chyba, że przez ostatnich kilka lat poprawili technologię i już nie ciekną i nie pękają.
Tylko z tworzywa ala kajakowe - tanie, mocne.
Co do oczyszczalni to wiele miejsc się nie da bo mokro albo studnia w promieniu kilkunastu metrów.

migot24
23-03-2016, 22:05
Witam, wprawdzie ten wątek jest już dość nieświeży, jednak nie chciałem zakładać też bez sensu nowego. Jestem w trakcie budowy domu. Nie mogę podłączyć się do miejskiej kanalizacji, dlatego planuję zamontować u siebie szambo. Myślę przede wszystkim o szambie betonowym. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Może ktoś mógłby doradzić w tej materii? Może ktoś zakładał niedawno i może polecić dobrą firmę??

adamski37
24-03-2016, 23:13
dobrze, że planujesz założyć szambo betenowe. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale takich nie ma. Na pewno lepsze, niż np. plastik, do którego niektórzy przekonują. Pamiętaj przede wszystkim, aby zadbać o firmę, która zrobi Ci wykop. Musi on być równy, bo inaczej wprowadzone elementy szamba mogą popękać.Jest wiele firm szambiarskich, największy wybór znajdziesz w radomiu i okolicach. Tam jest tego naprawdę od groma.

migot24
27-03-2016, 00:02
Cześć adamski37, dzięki za post. No ja od początku nie byłem też przekonany do plastikowych szamb. Mają sporo wad. Dzięki, że zwróciłeś mi uwagę na wykop. Nie myślałem o tym wcześniej. Sprawdziłem od razu oferty z Radomia i okolic i faktycznie wybór jest naprawdę duży. Nie wiadomo, na co się zdecydować...

adamski37
28-03-2016, 11:23
Cześć adamski37, dzięki za post. No ja od początku nie byłem też przekonany do plastikowych szamb. Mają sporo wad. Dzięki, że zwróciłeś mi uwagę na wykop. Nie myślałem o tym wcześniej. Sprawdziłem od razu oferty z Radomia i okolic i faktycznie wybór jest naprawdę duży. Nie wiadomo, na co się zdecydować...

To prawda. Musisz trochę poszperać. Nie chcę robić reklamy też tutaj. Najlepiej porównać kilka ofert. Koszty za poszczególne wielkości szamb, materiały, z jakich zostały wykonane i sposób izolacji.

motyka3
29-03-2016, 10:55
a ja mam szambo plastikowe i w ogóle nie narzekam, chociaż dziś też zdecydowałbym się raczej na przydomową oczyszczalnię.

migot24
30-03-2016, 23:00
[QUOTE=motyka3;7113374]a ja mam szambo plastikowe i w ogóle nie narzekam, chociaż dziś też zdecydowałbym się raczej na przydomową oczyszczalnię.[/QUOT

do mojej gleby plastikkowe jest zbyt dużym ryzykiem.

zamenhoff
01-04-2016, 12:33
to prawda, ze nie wszędzie nadaje się plastikowe szambo. U mnie tez by nie dało rady. Z resztą słyszałem, że mrozy tez potrafią je wykończyć. Niby w ostatnich czasach mrozów jako takich niemalże nie ma. Ale kto wie, co będzie za 5, 10 lat?

motyka3
01-04-2016, 13:06
u mnie plastikowe daje radę już jakiś czas i zima krzywdy mu nie zrobiła.

zamenhoff
01-04-2016, 23:18
u mnie plastikowe daje radę już jakiś czas i zima krzywdy mu nie zrobiła.

no to masz szczęście póki co.

pietrekPan
04-04-2016, 12:31
moim zdaniem, najlepiej poradzić się tych, co się na tym znają. niech ocenią, co najlepiej zamontować na twojej działce. ja tak zrobiłem. Chciałem mieć początkowo szambo z tworzywa, ale ostatecznie okazało się, że w moim przypadku to byłby błąd.

zamenhoff
08-04-2016, 23:17
moim zdaniem, najlepiej poradzić się tych, co się na tym znają. niech ocenią, co najlepiej zamontować na twojej działce. ja tak zrobiłem. Chciałem mieć początkowo szambo z tworzywa, ale ostatecznie okazało się, że w moim przypadku to byłby błąd.


Otóż to. Tak to właśnie powinno wyglądać. W razie wątpliwości, można skorzystać z porad różnych firm.

migot24
14-04-2016, 22:36
moim zdaniem, najlepiej poradzić się tych, co się na tym znają. niech ocenią, co najlepiej zamontować na twojej działce. ja tak zrobiłem. Chciałem mieć początkowo szambo z tworzywa, ale ostatecznie okazało się, że w moim przypadku to byłby błąd.

sporo osób się tutaj wypowiada, ale nikt nie podpowiada firm, z których korzystali. Aż tak źle? Czy to moje pytanie wsiąknęło w toku dyskusji?? Oczywiście dzięki za wszystkie komentarze, bo są naprawdę cenne.

pietrekPan
18-04-2016, 23:31
sporo osób się tutaj wypowiada, ale nikt nie podpowiada firm, z których korzystali. Aż tak źle? Czy to moje pytanie wsiąknęło w toku dyskusji?? Oczywiście dzięki za wszystkie komentarze, bo są naprawdę cenne.

wiesz co, no ja mogę ci powiedzieć, z jakiej firmy ja brałem, chociaż jestem nowy, więc i tak raczej nie będzie miało to znaczenia. Kupowałem w [moderowano]

Jastrząb
19-04-2016, 08:23
wiesz co, no ja mogę ci powiedzieć, z jakiej firmy ja brałem, chociaż jestem nowy, więc i tak raczej nie będzie miało to znaczenia. Kupowałem w .............
Miogot.
Polecanie tutaj konkretnych producentów szamb jest bardzo ciezkie. Powyzszy post to seria postów jedno, dwupostowców ktorzy sie wlasnie zarejestrowali i chwala produkty tej firmy. Czesto jest to seria, 2-3 uzytkowniow, z jednym, paroma postami, ktorzy wlasnie przechodzili kolo forum i postanowili pochwalic sie gdzie kupili szambo i sie w tym celu zarejestrowali. Az nieprawdopodobne. Robia to co pare tygodni w nainej wierzez ze przejdzie i slad po tym zostanie. Jest tego tyle (z tej firmy wlasnie) ze ciezko to tępic. Biorac pod uwage ze obok jest watek gdzie ludzie opisuja jak szamba tej szacownej firmy pękaja, jak Skandaliczne jest podejscie tej firmy do klienta z roszczeniami gwarancyjnymi, wszelkie posty z naiwna reklama nowych uzytkowników trzeba brac z duza doza sceptytyzmu. I uwazaj, rzeczona firma wystepuje pod kilkoma nazwami!! Ma kilka stron www. Wszedzie zas jest jeden i ten sam telefon.

andzuk
20-04-2016, 21:59
sporo osób się tutaj wypowiada, ale nikt nie podpowiada firm, z których korzystali. Aż tak źle? Czy to moje pytanie wsiąknęło w toku dyskusji?? Oczywiście dzięki za wszystkie komentarze, bo są naprawdę cenne.


Polecam firmę Budmar Kucharski. Tani nie są, ale pełen profesjonalizm. Na prawdę sprytna i myśląca ekipa - nie trzeba stać i pilnować. Pytali tylko w których miejscach z zamontować (gdzie wywiewka, gdzie wyłaz, jak podłączenie do domu).

migot24
22-04-2016, 22:11
Dzięki. Jastrząb, nie wiem, o której firmie mówisz, bo zanim zdążyłem poznać, jej nazwa została usunięta. Nie znam się za bardzo na internetach. Pewnie jest tak jak mówisz. Dzięki za uwagę;)

Jastrząb
23-04-2016, 09:13
Na pierwsze lub drugiej stronie jest watek ostrzegajacy. Latwo znajdziesz

pietrekPan
23-04-2016, 23:33
Na pierwsze lub drugiej stronie jest watek ostrzegajacy. Latwo znajdziesz

trochę mnie to dziwi wszystko jednak. Owszem, jestem nowy na forum i się wypowiedziałem pozytywnie o firmie, która wykonała u mnie zlecenie. Nie dziwię się, że są o niej same negatywne komentarze, skoro pozytywne się jakby usuwa:) hehe

Adaxis
27-07-2016, 08:33
Witam, poszukuję optymalnego szamba -okolice Wieliczki (Krakowa). Miała być POŚ, ale zbita glina i odradzono mi to, aczkolwiek znowu jest to kuszące...
Szambo mam w PZT pod podjazdem do garażu, więc raczej betonowe. Słyszałem o tzw. rozwiązaniach pośrednich z szambami 2-komorowymi -pomijając legalność rozwiązania, jest dodatkowe nawilżanie działki. Moja rodzina zużywa ok. 20m3 wody ,iesięcznie (wanna, prysznic...), to w szambie będzie 99% wody i nawet 10m3 trzeba opróżniać 2-3x/mies, a to absurdalne koszty! Co w takim przypadku robiliście, co o tym sądzicie? Wywóz 20m3/mies z szamba to roczny koszt chyba grubo >2500 zł, więc czy mimo gliny jest uzasadnienie i możliwość dla POŚ?

Jastrząb
27-07-2016, 08:55
Witam, poszukuję optymalnego szamba -okolice Wieliczki (Krakowa). Miała być POŚ, ale zbita glina i odradzono mi to, aczkolwiek znowu jest to kuszące...
Szambo mam w PZT pod podjazdem do garażu, więc raczej betonowe. Słyszałem o tzw. rozwiązaniach pośrednich z szambami 2-komorowymi -pomijając legalność rozwiązania, jest dodatkowe nawilżanie działki. Moja rodzina zużywa ok. 20m3 wody ,iesięcznie (wanna, prysznic...), to w szambie będzie 99% wody i nawet 10m3 trzeba opróżniać 2-3x/mies, a to absurdalne koszty! Co w takim przypadku robiliście, co o tym sądzicie? Wywóz 20m3/mies z szamba to roczny koszt chyba grubo >2500 zł, więc czy mimo gliny jest uzasadnienie i możliwość dla POŚ?
Tia a potem przyjdzie urzad gminy do Ciebie i porposi Cie o rachunki za wywóz szamba. Bedziesz wywoził dwa razy w roku, skontroluja gdzie ucieka woda i wtedy to dopiero zaboli. Nie ma że boli. Ma być szambo, na oczyszczalnie nie ma warunków, to trza kupić oszczędne wylewki do prysznica.

Adaxis
27-07-2016, 09:27
OK, jasne! Ale słyszałem o szambach 2-komorowych z odzyskiem wody (bez odoru!0 do podlewania ogrodu -mit czy fakt?

Jastrząb
27-07-2016, 09:58
OK, jasne! Ale słyszałem o szambach 2-komorowych z odzyskiem wody (bez odoru!0 do podlewania ogrodu -mit czy fakt?
Ludzie rozne rzeczy stosuja, sprzedaja. Ja slyszalem o ludziach co sie nie bawia w 2 komory. Robia dziure w dnie szamba i jazda. Ba, nawet nazywaja to ekologicznym szambem.

To powyzsze to mit.

Sa oczyszczalnie biologiczne, tez sa to 2 lub wiecej komorowe ustrojstwa. W drugim etapie wymagaja mechanicznego, aktywnego napowietrzania, wiec sa tam mieszacze, pomki jakies itp. Woda po tym, powinna sie nadawa do zrzuczenia nawet do rzeki po uzyskaniu stosownych pozowlen wodno prawnych, rowu, , studni chlonnej czy jakiejs kanalizacji burzowej nawet. To jest w miniaturce to samo co robia duze przemyslowe oczyszczalnie. Ale taki BOŚ to 10,000+ i ciagly monitoring, dbanie o zloze biologiczne ktore Twoje scieki oczyszcza.

I rzecz kluczowa. Plan zagospodarowania musi na oczyszczalnie zezwalac. Od tego musisz zaczac.

Adaxis
27-07-2016, 10:07
Jastrząb - Dzięki za konkrety, bo w innym wątku dałeś mi popalić :) Tak plan zagospodarowania dopuszcza POŚ -taki projekt i zmiana kosztuje ok. 500zł. Ale mam ciągle dylemat, bo z jednej strony spore zużycie wody (15-20m3) a z drugiej strony glina! Idzie to jakoś pogodzić? Robi się mały OF, więc jeśli muszę, to ew. przeniosę tę dyskusję do innego wątku.

Jastrząb
27-07-2016, 10:16
Jastrząb - Dzięki za konkrety, bo w innym wątku dałeś mi popalić :) Tak plan zagospodarowania dopuszcza POŚ -taki projekt i zmiana kosztuje ok. 500zł. Ale mam ciągle dylemat, bo z jednej strony spore zużycie wody (15-20m3) a z drugiej strony glina! Idzie to jakoś pogodzić? Robi się mały OF, więc jeśli muszę, to ew. przeniosę tę dyskusję do innego wątku.
Tam tez byly konkrety. Kazdy kto chce robić dziury w szambie zasluguje na popalanie :P

Glina to pojecie wzgledne. Nikt Ci na forum nie da gwarancji czy to zadziała czy nie Nikt tej gliny w reku nie maił, Kluczowy jest poziom wody gruntowej. Gline mozna wykopać i usunać i na jej miejsce wsypać żwir, na ktorym rzeczone oczyszczenia tlenowe sobie zajdzie. Koszt, ale jednorazowy. Ale jesli drenaz bedzie okresowo ponizej poziomu wód gruntowych to nie bedzie działał, w wodzie oczyszczanie tlenowe nie zajdzie. I to bedzie takie samo wylewanie podczyszczonego scieku, tylko : hehe, bez zapachów bo 2 metry pod ziemia. Z czasem, po paru latach, 10, moze się zatkac i bedzie wymagało wykopania, zutylizowania. Niezykle kosztowny i smierdzacy proces.

Bez wiedzy na temat poziomu wody gruntowej (tej najwyzszej w roku) oraz tego ile wody Twój grunt może przyjąć się nie dowiesz czy to sie da wykonac czy nie.

Kolejna rzecz. Ja bym się nie pchał w POŚ z jedneo powodu. Byly tu już watki niedawno o tym, ze rzadzacy gdzie zaczeli wymagać bardzo czestych (co 2 tygodni??) i kosztowynych badan od wlascieili POSów. W przypadku oczyszczalni dreanzowej jest to nierealne. Nie wyciagniesz wody spod drenazu , juz nie mowiac ze badanie scieków to pareset PLN. Poczytaj tamten watek. Był nie dawniej nize 1-2 miesaice temu.

Adaxis
27-07-2016, 10:29
Jastrząb -dzięki wielkie, poszukam wątku o POS. Poziom wody gruntowej b. niski - górka. Widzę, że jak glina (już nie ważne jaka) to raczej wskazanie/skazanie na szambo :)

Jastrząb
27-07-2016, 10:38
Jastrząb -dzięki wielkie, poszukam wątku o POS. Poziom wody gruntowej b. niski - górka. Widzę, że jak glina (już nie ważne jaka) to raczej wskazanie/skazanie na szambo :)Jak pisałem, grunt mozesz wymienic pod drenaz. Ale ja w obecnym klimacie w POSa bym sie nie pchał. Jesli już to BOŚ-a wylacznie, czyli biologiczna oczyszczalnie. Jęsli włodarze gmin przywala nakaz przeprowadzaenia badan scieków to nie wierze w nakaz robienia tego co 2 tygodnie. Kazdemu wlascicielowi dolozyli by 1000PLN miesiecznie kosztów. Jak znam katolicki pokojowy kraj, wojtowi by spłonął samochód, straciłby pare szyb, moze urzad gminy solidnie by trzeba było remontowac. Juz nie mowiac o tym ze nie ma w kraju takiej ilosci labolatoriów ktore moglby by to wykonac.

Adaxis
27-07-2016, 18:15
Jastrząb -a jaką BOŚ polecisz? :)

Jastrząb
28-07-2016, 08:18
Jastrząb -a jaką BOŚ polecisz? :)
Nie polece zadnej. Przy czym nie tyle ze nie chce, ale najzwyklej nie wiem. Doczekałem sie klanalizacji, wiec nie zgłebiałem tego tematu az tak bardzo. Polecam tez watkki tutaj gdzie koledzy bardziej zaznajomieni w temacie o tym dyskutuja.

Basia EXPERT
01-03-2019, 13:03
Cześć
Jeśli jeszcze nie wybrałeś dostawcy to serdecznie zapraszam do nas! Kłaniam się z firmy IRPOL.
Jesteśmy producentem zbiorników betonowych na szambo i posiadamy w ofercie wszystkie najpopularniejsze wymiary i pojemności zbiorników. W cenie oczywiście fachowy montaż. Oferujemy też tani transport w systemie łączonym.
W razie pytań zapraszam do telefonu: +48 515 594 044 lub do kontaktu mailowego przez naszą stronę internetową:
SzambaBetonowe.expert (https://szambabetonowe.expert/)
:wave:

rapacz
18-06-2020, 09:27
Witam!

Radzę uważać na firmę pok-bet z Krakowa. Reklamują się na stronie pok-bet.pl jako producent szamb jednak w rzeczywistości są tylko pośrednikiem firmy SEPTIC z Owadowa. W googlach nają opinię na poziomie 1,8 gwiazdki prosze sobie poczytać opinie. Najchętniej tylko przywieźli by szambo na budowę, pod pretekstem że przy okazji gdzieś zawożą, ale chcieli by złożyć na budowie, a później nie przyjeżdżają na montaż tylko odwlekają termin, licząć że klient we własnym zakresie coś zorganizuje i odpadnie im spora część pracy. Nie polecam - szamba miały być zbrojone prętami fi 10 mm i zalane betonem B25 w rzezcywistości pręty fi 8 mm a klasa betonu jak w stropie za czasów PRL-u - kruszy się od uderzenia młotkiem bez najmniejszego problemu. Wykonam badanie młotkiem Schmidta to się okaże jaki to beton. Zamówiłem od nich 4 szamba i na dzień dzisiejszy wiem, że jedno już jest nieszczelne - w ciągu 12 godzin z szamba znikło ok 5 m3 wody. Dzisiaj też wykonam kolejne próby ale szczerze NIE POLECAM firmy pok-bet z Krakowa i septic z Owadowa.

samony
19-06-2020, 21:30
Natomiast warto współpracować z firmą Biower .. Miałem szambo, koszt utrzymania 2k rocznie, za dużo. Na Biower trafiłem przez sąsiadów, u jednego robili i spotkanie utwierdziło mnie że warto współpracować. Podczas wizji lokalnej zaproponowali studie chłonną (teren piaszczysto żwirowy, okolice Kłobucka). Dostałem dokumentajce gdzieś po miesiącu, a do montażu firma przystąpiła po 3 tygodniach. Szybko się z robotą wyrobili