PDA

Zobacz pełną wersję : Do wszystkich posiadaczy kominków z p?. wodnym!!!



Senser
27-10-2004, 19:24
Wiem że są "setki" wątków o kominkach...ale chodzi mi już o konkrente techniczne oraz ew. handlowe sprawy...
Sprawy typu jak się sprawuje/ał, jak przebiegał motaż, instalacja...oferowane rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo itp...
Jestem na etapie poszukiwania kominka z płaszczem...wiem że wybór (chyba) sprowadza się pewnie do dwóch firm... Makroterm i jeszcze jakiejś...której to nazwy nie pamiętam...
Będe wdzięczne za wszelkie info, czy to tu na forum czy na priv. co do cen które udało się wam wynegocjować i ew. gdzie to miało miejsce...

Proszę nie poruszajmy tu dyskusji typu "Polska norma zakazuje...." nie o to mi chodzi....

27-10-2004, 20:10
Jest też inne rozwiązanie niż płaszcz. To ruszt wodny. Kominki z takim rusztem oferuje Uniwag-Spolmot z Wrocławia.

Senser
27-10-2004, 20:13
Ale tajemniczy jesteś...rzucasz taki temat i ani mru mru...:-) Powiedz coś o tym więcej. Ew, jakaś lina by się przydała...dorgie to, jak to działa??
Jak ze sprawnością...masz to, używasz czy tylko o tym słyszałeś ??

27-10-2004, 21:54
Oj tam, zaraz tajemniczy ! Po prostu zaraz znalazło by się kilku na forum, dla których pachniało by to reklamą itd. itp.:) A linka musiałbym szukać, przecież sam też znajdziesz :). Mają biuro na Hauke-Bossaka we Wrocławiu.

Mam zamiar to kupić, bo wydaje mi się to dużo sensowniejsze od płaszcza. Ruszt jest zrobiony z rur kotłowych (wytrzymałość chyba jakieś 15 atm) i jest instalowany wewnątrz zwykłego wkładu (tylko musi być dopasowany wielkością).

A zalety to:
1. Wytrzymałość na duże ciśnienia (j.w.)
2. Mała objętość wody w układzie kominka.
3. Jak chcesz to możesz wymontować ruszt (dwa śrubunki do wody i parę śrubek) i masz zwykły kominek
4. Sprawność odzyskiwania energii z kominka jest podobno większa np. wkład o nominale 18 kW ma 15kW na układzie wodnym.

Wady:
Utrudnione opróżnianie z popiołu. Normalny wkład bezrusztowy dostaje ruszt, a szufladki nie ma. I trzeba wydobyć ten popiół. Najlepiej się to robi podobno odkurzaczem z takim specjalnym wiaderkiem (widziałem w Castormie - ok. 80zł)

To tyle co wiem. Resztę powiedzą Ci w Uniwagu.

Pozdro :)

Waluś
28-10-2004, 13:22
Również szukam kominka z płaszczem wodnym. Narazie znalazłem: UNIWAG-SPOLMOT Wrocław, Lechma Poznań.
Wcześniej szukałem opinii na forum na temat kominków z UNIWAGU ale nikt się nie odezwał.
Polecam stronę www.kominki.francuskie.com znajdziesz ceny, zdjęcia i opisy w/w modeli.

Pozdrawiam