PDA

Zobacz pełną wersję : okap kuchenny z szybą



mieczotronix
27-10-2004, 19:55
ma ktoś takowy? (taki w kształcie odwróconej litery T z tą poziomą częścią wykonaną z szyby) chodzi mi o to, czy ta szyba bardzo się brudzi / kurzy, czy często ją trzeba myć, czy jest to mycie wygodne i czy was nie wkurza ?

Darpiot
27-10-2004, 20:21
ma ktoś takowy? (taki w kształcie odwróconej litery T z tą poziomą częścią wykonaną z szyby) chodzi mi o to, czy ta szyba bardzo się brudzi / kurzy, czy często ją trzeba myć, czy jest to mycie wygodne i czy was nie wkurza ?

Wprawdzie nie mam i miał nie będę (bo się napatrzyłem na takowy). Znajomi ulegli urokowi (producenta nie pamiętam), ładnie podświetlany; świeci cała szyba z lekko zieloną poświatą. Szyba łuk połączona z chromoniklem. Kosztował... hmmmm, lepiej nie mówić. Klną na czym świat stoi, bo myć to trzeba codziennie, najlepiej 2x, szczególnie jak się zaświeci te halogeny to widać cały "smalec" tego okapu. I nie świecą, a co; parę tysiaków wydali i nie świecą.
My natomiast bogatsi o doświadczenia innych kupiliśmy okap firmy Zanussi do zabudowy. Ma wbudowane 2 "turbiny" (prawie pokrywki porywa na 3 biegu). Filtry metalowe myją się w zmywarce, no i czyszczenia wymaga raz na tydzień. A wracając do okapu szyba+ chromonikiel, to na tym "blaszanym" elemencie każdy odbity paluszek widać.

Luśka
27-10-2004, 20:37
Mam okap, w którym tylko w części przedniej jest szyba. Myję ją raz w tygodniu - płynem do mycia szyb typu Mr Muscle lub coś w tym stylu. Zatłuszcza się umiarkowanie, ale mam kuchenkę elektryczną. Te trochę kurzu, co się zbiera łatwo przeciera się szmatką i tyle. Ale ładnie wygląda, bo mimo dość dużego rozmiaru okapu, szybka nadaje takiej fajnej lekkości. Jeśli będziecie korzystać z gazu - może być gorzej, bo osad wymaga intensywniejszych zabiegów.
Pozdrawiam :D

izat
27-10-2004, 22:22
Ja podobnie jak Luśka mam płytę ceramiczną a nad nią okap ze szkłem Elektroluxa
uzytkuje go 3 lata
od spodu szklane wycieram raz na miesiąc- może nawet rzadziej :lol:
a kurz to jak się pojawi :roll:

może brudzenie tej szyby zależy jak komu bardzo w garach bulgocze :lol:
ze swojego okapu jestem bardzo zadowolona i następny napewno też będzie szklany

Inka1
28-10-2004, 09:02
Mam dokładnie taki, w kształcie litery T odwróconej, dół ze szkła. Myję, a raczej przecieram max. 1x w tygodniu płynem do szyb (tu wyjaśniam, żem pedantka i brudu nie lubię :wink: ). Myje się bez problemu. :D

Teska
28-10-2004, 09:04
ja tez mam takowy - trzeba co tydzien bynajmniej umys zeby nie było kurzu....bo ten widac jak diabli...

ale sam okapik jest ok

Jarek.P
28-10-2004, 10:16
trzeba co tydzien bynajmniej umyc

Bynajmniej co? ;)

J. (tak, wiem, czepiam się :D )

sakus
28-10-2004, 12:24
Także zdecydowaliśmy się (chciałem napisac małżonka 8) ) ma szklamo-inoxowy. Ale zamontowany będzie za 2 tygodnie i wtedy się zobaczy. Ale to jest szkło i mam nadzieję, że nie będzie problemu z jego czyszczeniem. A w kuchnii tak trzeba sprzątać regularnie aby nie kleiło się. A oprócz tego żona boi się o to, czy nauczy się gotować na płycie ceramicznej - do tej pory była gazowa.

PANTHER
28-10-2004, 17:39
Mam taki okap wolnowiszący z szybą. Przecieram raz na dwa tygodnie szmatką z mikrofazy i to wszystko. Wisi nad kuchnią gazową. Użytkuję od ponad roku.

greg74
29-10-2004, 07:31
mam z Ciarko z szybą wygieta, jest o wile lepszy od chromoniklu - mniej widac brud a czyszcze go szmatka z mikrofazy - bez zadnych plynów

Krzysztof Błażowski
01-11-2004, 15:43
Co jak co - okapy z szybą dużo łatwiej, szybciej i taniej wyczyścić. Na szybie wcale tak nie widać brudu jakby się wydawało, a spray do czyszczenia szyb jest łatwo dostęny i niedrogi.
A inox niestety czyścić trzeba codziennie (no chyba że się polubi te odciski palców i smugi na froncie okapu), a co gorsza byle czym go nie wyczyścisz. Spraye do inoxu są mniej dostęne i dużo droższe niż te do szyb.
Jest jeszcze jeden plus okapów z szybą - wizualnie są dużo "lżejsze" nawet w wersji 90-cm.
Pozdrawiam, Krzysztof

ara
09-11-2004, 10:01
Podnoszę wątek. Co do okapu z szybą- przekonaliście mnie.
Napiszcie, jeszcze , proszę, jaki model zastosować, żeby uszy nie puchły od hałasu
pa!
ara