PDA

Zobacz pełną wersję : DM-6079



mundzia
28-10-2004, 10:59
Witajcie Kochani!!! :D

Mam pytanie... czy ktos z Was dzielni inwestorzy buduje może domek według gotowego projektu pracowni kb-projekt DM 6079?????? :D prawda ze śliczny ???? :wink: Właśnie się zabraliśmy za postawienie takiego domeczku i chętnie nawiążemy kontakt z kimś, kto już ten projekt urzeczywistnił lub jest tak jak my w trakcie.... Może macie jakies uwagi, propozycje lub znacie jakeś "niespodzianki", które ten projekt ukrywa????
czekam bardzo niecierpliwie na Wasze zdanie :D :D :D

mundzia

oto ten projekt:
http://www.kbprojekt.pl/search.php?g_cmd=view&g_pid=107&g_off=0&PHPSESSID=2656c76c66145b324dc8c9a61faaa9ad

Jolka
28-10-2004, 11:33
No w końcu ktoś wybrał ten projekt. :) Pewnie, że śliczny. Bo to nasz domek.
Wprowadziliśmy w nim kilka zmian. Według mnie jest bardzo funkcjonalny.
Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z tych wąskich okienek w wiatrołapie i wc. W tym miejscu będą wisieć kinkiety zewnętrznew. A w wiatrołapie zrobiło się miejsce na skrzynkę z bezpiecznikami. WC zostało powiększone poprzez przedłużenie ścianki kosztem holu i zrobiliśmy tam drugą łazienkę z kabiną natryskową. Sciana działowa między salonem a srodkową sypialnią została trochę cofnięta przez co salon się powiększył. Ponieważ mieszkamy tylko we dwoje, a dorosłe dzieci przyjeżdżają czasami, nie muszą mieć dużych sypialni. Największa sypialnia jest nasza. Duża łazienka ma wejście tylko z naszej sypialni. A pomieszczenie gospodarcze w końcu korytarza, zostało zamienione na garderobę, z wejściem także z sypialni. Ścianka działowa , w której w projekcie były dzwi jest przdłużona jakby na sypialnię (ok. 50 cm) przez co garderoba trochę się powiększyła.
Acha i skasowaliśmy drzwi między tym pomieszczeniem gospodarczym przy garażu, a salonem. Wejście do pomieszczenia gospodarczego z salonu wydawało nam się bez sensu. Wchodzimy tam przez taras. Nie jest to, wbrew pozorom bardzo uciążliwe. Przeszklone drzwi do pomieszczenia gosp. są zaopatrzone w klamkę z obu stron i zamek zamykany na klucz.
Wejście na strych jest w garażu, a nie w holu, drabina schodkowa jest zamontowana na stałe i nie trzeba nic rozkładać, a ponieważ zrobiłam tam sobie suszarnię, to wchodzę tam nawet 2-3 razy w tygodniu. Rozkładane schody byłyby uciążliwe.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. O naszym domku mogę bez końca. Mieszkamy od marca tego roku, jeszcze nie wszystko mamy wykończone na tip top, ale już nie długo.

maciejon
28-10-2004, 11:41
Witaj na Forum :)
Nie buduje tego domu, ale gdy popatrzylem na projekt znalazlem wiele podobienstw to mojego ( http://www.lipinscy.pl/13181.xml?page=1 )

Skoro pytasz o uwagi, a patrzac na Twoj projekt przez pryzmat mojego, napisze co mi sie w Twoim nie podoba:
- brak prysznica w drugiej lazience,
- brak lazienki przy sypialni rodzicow,
- brak pomieszczenia gospodarczego typu pralnia, kotlownia,
- trudna aranzacja salonu (gdzie postawic duzy stół),
- male pomieszczenie gospodarcze, wejscie do niego z salonu, wyjscie na taras (np. wciaganie kosiarki, taczek),
- az 3 kominy

a podoba mi sie (w stosunku do mojego):
- obszerny, zadaszony taras,
- obydwie lazienki z oknem

Maciek

PS: ten watek lepiej pasuje do Forum: Projekty :)

mundzia
28-10-2004, 11:43
strasznie dziekuje Jolku!!!!!!
mysmy tez wprowadzili kilka zmian, ale nieco inne niz Wy... hmmm... tak sie ciesze ze napisalas ze sama nie wiem od czego zacząc... :D Po pierwsze zamknelismy ten boczny taras w pokoj dodatkowy-brakowalo nam jednego pomieszczenia i mamy przejscie zrobione z garazu do pom, gosp i z pom. gospod. do tego dodatkowego pokoju i z niego do salonu. Fakt, ze pomysl z drzwiami z pom.gosp. do salonu był lekkim nieporozumieniem :D :D :D , poza tym jeszcze innych zmian nie mamy... Ale mamy kilka watpliwosci... na przyklad, czy wiatrołap nie jest za mały, czy nie jest niewygodny przez to?? czy Salon nie jest za mały?? ah.... ma 1000 pytan.... wlasnie robimy fundamenty i sie zastanawiamy czy kwota jaka wydamy jest mala, srednia, czy duza... i z czego stawialiscie ściany?? czy jednowarstową jak w projekcie?? czy moze z ociepleniem?? jakie macie ogrzewanie?? planujemy gazowe i dodatkowo kominek z płaszczem wodnym.... czy więźba duzo Was wyniosla w stosunku do reszty??

pozdrawiam i dziekuje i licze na stały kontakt... :D :D :D

maciejon
28-10-2004, 11:47
Jak ja Wam obu zazdroszcze, ze spotkalyscie sie na Forum z okazji wyboru tego samego projektu ;)
Mnie dotad nie udalo sie znalezc "blizniaka" :)

mundzia
28-10-2004, 11:49
dziekuje Maciejon... masz racje... watek lepiej pasowalby do projektów... :lol: :lol: :lol: ... bardzo wszystkich przepraszam ze go umiescilam tutaj, ale jestem tu "pierwszy raz" i jestem lekko niedoinformowana... ale postaram sie poprawic... :D
tak, wiele cennych uwag, mysmy ten projekt nieco zmienili, i mamy dodatkowe pomieszczenie, nie ma przejscia z pom.gosp. do salonu, no i nie ma tez tego tarasu z zadaszenie (bo tam jest pokoik-gabinet-jakies 8 m.kw.) ale zastanawiam sie nad tym co piszesz o prysznicu... nie wiem sama czy my w ogole bedziemy miec wanne i planowalam raczej prysznic w łazience duzej, ale Jolka podsunęła niezłe rozwiązanie.... musimy to przemyślec....

dziekuje Ci bardzo za cenne uwagi... :D :D

Jolka
28-10-2004, 12:13
Odpowiadam po kolei:
1. Co do wiatrołapu trudno powiedzieć, nam w sumie wystarcza. Wprawdzie nie mamy jescze zabudowy w nim tzn. jakiejś drobnej szafy i wieszaka.
2. Salon, tak jak napisałam jest trochę powiększony. W powstałej wnęce stanie duży stół (na razie mały). Kanapa na tle wykuszu, a za nią wysokie rośliny. Tak żeby jednocześnie można było oglądać dwie telewizje tzn. ta jedna, w które nadają tylko pożary :lol: , a druga normalna stanie na tej ściance co miały byc drzwi do pom. gosp. (Jak się siedzi na kanapie to światło z okien sie nie odbija, ale już przy stole tak).
Poza tym nie napisałam w poprzedni poście o wyrzuceniu ściany między kuchnią a holem. Kuchnia hol i salon to jedno duże pomieszczenie, na środku, którego stoi kominek.
3. Ściany stawialiśmy z białego BK+16 cm styropianu. Dzięki temu trochę zyskaliśmy na powierzchni, w ogólnym rozrachunku jakieś 5-7 m2.
Trzeba uważać bo przy takiej grubości styropianu trochę zostały zakłócone symetrie niektórych elementów. U nas przede wszystkim tego łuku nad bocznym tarasem, więc u Ciebie to odpada.
4. Ogrzewanie. Jak zaczęliśmy budowę to nie było tam gazu. Zdecydowaliśmy się na elektryczne, DGP i rekuperator. Zresztą co ja się będę rozpisywać, kup 11/04 numer Muratora str. chyba 152. :)
W łazienkach i kuchni mamy elektryczną podłogówkę.
5. Więźba. Nie była jakoś wyjątkowo droga. Normalnie. Trzeba tylko uważać na wykusz, zeby Ci nie zrobili "naleśnika". U nas poprawiali, bo jak zobaczyłam, już po położeniu bachodachówki, to się rozpłakałam.
PS. Jak będziesz oglądać zdjęcia w Muratorze to się nie przestrasz wygladu domu. Był w trakcie ocieplania. Teraz jest otynkowany. :)
A może wybierzecie się na wycieczkę do W-wy. A właściwie pod.

mundzia
28-10-2004, 12:27
ciekawe rozwiązanie z tym otwarciem kuchni i połączenia tej części jakby w jedną całość.... ale o ile dobrze pamietam, to sciana miedzy kuchnia a hallem jest ściana nośną... czy to tak można ją w części zlikwidować??
jeśli macie jakis taki przybliżony kosztorys kolejnych etapów budowy bylybyśmy bardzo wdzięczni gdybyśmy mogli sobie go zobaczyć... budujemy systemem gospodarczym narazie i potrzebujemy dość dokładnie znać koszty kolejnych etapów.... mamy juz kupiony materiał na cały dom tzn nie na cały, tylko całą ceramikę... sciany, kominy i dachówke.... bedziemy dudowac z poromuru 44 firmy Jopek, ale moze jeszcze ocieplimy troche wełną... ale to zależy od naszych finansów...
oczywiście ze czytalam ten artykuł w Muratorze... chyba 10 razy jak go zobaczyłam!!!! :D:D:D:D ludzie w pociągu sie dziwnie patrzyli jak ja przez całą droge czytalam i oglądałam tylko jeden artykuł... no ale coż... oni tego nie rozumieją... :D :D :D :D
planujemy w pom.gospod. zrobic pralnio-suszarnie a caly osprzed do ogrodu bedzie w szopce ktora juz stoi (taka drewniana, ale solidna na lata...) :D :D :D i tez chcemy zrezygnowac z drzwi w korytarzu do czesci sypialnianej... preferujemy duze pomieszczenia,... jak najmniej zamknięć...
mysle ze w miarę posuwania sie prac będę atakowała Cie 1000 pytań... :D:D:D i z góry dziękuję za poświęcony czas :D:D:D

Jolka
28-10-2004, 12:30
To nie jest ściana nośna.

Jolka
28-10-2004, 12:32
Acha i zrezygnowaliśmy z kominów (wentylacja mechaniczna) , oprócz kominkowego. To też dodało trochę powierzcni. Ale u Was przy gazie, chyba się nie da.

mundzia
28-10-2004, 12:33
Jolku, a co myślisz na temat, żeby ściankę miedzy witrołapem i hallem zrobić taką przeszkloną?? taka normalna szybą, zeby było widać hall i salon... chodzi o wrażenie większej przestrzeni i jąsniej by było w wiatrołapie... ale sama nie wiem czy to dobry pomysł... bardzo bym chciala uniknąć wiatrołapu "kitki"... moze przesadzam... nie wiem... myslalam nawet zeby w ogole zrezygnowac z wiatrołapu i w ogole tej ściany nie stawiać... ale boje sie ze bedzie bardziej wiało i będą wieksze starty ciepła... sama nie wiem...

Jolka
28-10-2004, 12:48
Według mnie przeszklona sciana, nie bardzo pasuje do klimatu tego projektu. W końcu jest to dworek i powinno być w nim jak najmniej widocznej nowoczesności. A jednak szkło z tym się kojarzy. Ale to moje zdanie. Mnie też się nie do końca udało uniknąć, nie pasujących klimatów, albo raczej zastosować bardziej pasujących.
Już prędzej rezygnacja z wiatrołapu i solidne ocieplone drzwi wejściowe.
Przy wchodzeniu do domu bedzie trochę wymiany powietrza (trzeba będzie szybko wchodzić :D ), ale przy wentylacji grawitacyjnej okna też się otwiera. U nas część okien to fixy, przede wszystkim te duże w salonie, a poza tym nie zaczynają się od samej podłogi, jak w projekcie tylko bloczek wyżej. Najpierw wyszła pomyłka murarzy przy murowaniu pierwszej warstwy bloczków (rozpędzili się), a w końcu stwierdziłam, że może tak lepiej.

mundzia
28-10-2004, 12:58
my bedziemy mieli tam gdzie trzy okna w salonie wyjscie na ogród... :-? musza sie otwierac i byc do ziemi... a z tym przeszkeniem dziekuje za opinie... moze faktycznie to szkło byloby za bardzo "współczesne"...
może lepiej zrezygnować z wiatrołapu... ah... jeszcze trzeba to przemysleć... :roll:

Jolka
28-10-2004, 13:13
No to bardzo ciekawe rozwiązanie, z tym wyjściem na ogród. Bardzo mi się podobają duże, szerokie wyjścia na ogród.

mundzia
29-10-2004, 07:11
No tak, z tym wyjsciem na ogrod pewnie bedzie fajnie, ale automatycznie chyba zmniejsza sie ustawność pokoju... no ale decyzja juz zapadła i mam nadzieje ze jakos sobie wszystko umeblujemy ... :D
a mam pytanie Jolku, jakie robiliście fundamenty? jaka technologią?? i jak wysoko nad ziemię macie cokół?? zastanawiam się jak wysoko ten dom wynieść... i jeśli mogłabyś podać mi cenę samych fundamentów, tzn bez wylewki betonowej na gruncie i bez zasypania piachem, tylko fundament, to byłabym bardzo wdzięczna... U nas jest dość wysoki poziom wód gruntowych, i chciałabym posadzić budynek nieco wyżej, ale nie chcę zeby stracił na swym niewątpliwym uroku :D :D :D
zrobiliśmy szersze ławy fundamentowe, zamiast 50 cm szerokości to 60 cm szerokości i zamiast 50 cm wysokości jest 60 cm wysokosci, i wylewane było z betoniarki... beton był wyrabiany na B17 , a drut zbrojeniowy jest fi 12 i fi 6 ( grubszy niż w projekcie) a reszte będziemy ciągnęli z bloczków fundamentowych. Mam nadzieje ze juz niedługo :D:D:D

pozdrawiam :D

Jolka
29-10-2004, 07:32
Co do kosztów to muszę odkopać zeszycik w którym prowadziłam buchalterię.
Fundamenty mamy z bloczków betonowych. Stan zerowy o 25 cm podniesiony, ale w tej chwili juz jest obsypane do wysokości z projektu. Podnieśliśmy trochę, ponieważ droga jest po prostu polna i przy jej utwardzaniu okazałoby się, że dom jest w dołku. Nawet nie wiem czy nie za mało, bo na wiosne jak były kałuże i rózne doły to każdy jak mógł je zasypywał i teraz poziom drogi już jest prawie taki jak poziom działki.

mundzia
29-10-2004, 07:39
a no tak, widzisz... u nas pole dookoła... ale kiedys mam nadzieje beda robić drogę.... musimy zatem sporo podsypac zebysmy potem nie zostali w dołku... dziekuję Ci, to bardzo cenna uwaga... :D
nie ukrywam, ze bardzo mnie interesują koszty kolejnych etapów.. jesli odkopałabys ten zeszyt byloby suuuuper :D:D:D ale oczywiście nie chce byc natrętna i za to z gory przepraszam... :lol:
dziękuję....

Jolka
29-10-2004, 07:58
Nie ma sprawy. Chetnie służę pomocą. Nawet dziś, mimo waraiatkowa w pracy, na posty bedę odpowiadać. Bo bez forum to ja nie moge życ.
A wogóle to uważaj, Ty to jesteś młoda forumowiczka, to wciąga niesamowicie. :D Na szczęście to raczej przyjemny nałóg.

mundzia
03-11-2004, 08:35
Witam po krótkiej przerwie!!!!
Własnie zaczeli nam wczoraj murowac sciany fundamentowe... i juz sie wtargnął błąd.... ustawili murki o 3 cm za szeroko... :o :o :o w zwiazku z czym mamy problem z utrzymaniem "kapi naoska" przy ociepleniu fundamentów... nie planowalismy ocieplac muru domu (budujemy sciane jednowarstwowa z poromuru 44 cm firmy Jopek) i jesli nie ocieplimy tych scian nie bedziemy mogli tez ocieplic sciany fundamentu... pieknie... :evil: :evil: :evil:
poza tym wszystko gra :lol: :lol: :lol:
no i ten koszt fundamentow.... caly czas nie wiemy czy duzo czy malo wydalismy... ah
pozdrawiam serdecznie...
a co Tam u Was ??

mundzia
04-11-2004, 09:22
Czy można tego posta przenieść do "projektów" ????? :-?